Çocuk Hastalıkları Kızım BRONŞİT oldu :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

jas_min

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.563
6
4,5 aylık kızım var grip başlngıcı ile öksürüğü vardı peditus ilaç verdi bi doktor o ilacı kullandık öksürüğü arttı gittikçe artık iyice tıkanmaya başladı başka doktora götürdük bronşit olmuş dedi. 4 tane iğne verdi geçmezse gene veririz dedi bugün gittik ve hala hırıltısı var deyip iki tane iğne daha verdi ayrıyetten ventolin ve mukotik şuruplarıda kullanıyoruz.

ve yarın da antibiyotiğe başlıycakmışız. bu kadar ilaç zarar vermiyormu ben ne yapacamı şaşırdım ama eskisi gibi öksürmüyor sabahki iğnesini oldu ama o kadar korkuyorki titriyor daha yatırılınca anlıyor dayanamıyorum onu öyle görmeye :KK14: akşam ki iğnesini yaptırmasam diye düşündüm .

aranızda çocuğu bu hastalığı yaşayan varmı varsa nasıl geçirdiniz ne olur yardım edin .. :KK5:

canım bende bronşiolit diye konu açtım ama kimse cvp vermedi. bizdede aynı şikayetler vardı ilk hafta grip oldu dedi dr antibiyotik verdi sonra öksürük ve hırıltı geçmedi alerji olmus dedi dr bronşiolit yazmış receteye. 2 ilaç verdi tüp şeklinde içine çekesi için maskeyle veriyorum. allaha şükür pazartesi başladık bugün bayağı azaldı öksürük hırıltı da geçti..

allah şifa versin bebeklerin hasta olması anneleri mahvediyor. ilk gece bişey olcak tıkancak diye korkumdan uyuyamadım.

canım bende bronşiolit diye konu açtım ama kimse cvp vermedi. bizdede aynı şikayetler vardı ilk hafta grip oldu dedi dr antibiyotik verdi sonra öksürük ve hırıltı geçmedi alerji olmus dedi dr bronşiolit yazmış receteye. 2 ilaç verdi tüp şeklinde içine çekesi için maskeyle veriyorum. allaha şükür pazartesi başladık bugün bayağı azaldı öksürük hırıltı da geçti..

allah şifa versin bebeklerin hasta olması anneleri mahvediyor. ilk gece bişey olcak tıkancak diye korkumdan uyuyamadım.

amiinn canım çok tşkler. bronşiolit diye de mi hastalık varmış farklı demekki o . yada hemen hemen aynı mı oluyor . bizim tıkanıyordu kıpkırmızı oluyordu akşamları çok zordu :KK43: iğneler rahatlattı ama can dayanmıyo işte .

bide iştahı da kesildi kızımın sizde de iştahsızlık olmuşmuydu sütüm normalde yetmezdi emzirirken ama şimdi hep göğsümde kalıyor emmiyor :26:

amiinn canım çok tşkler. bronşiolit diye de mi hastalık varmış farklı demekki o . yada hemen hemen aynı mı oluyor . bizim tıkanıyordu kıpkırmızı oluyordu akşamları çok zordu :KK43: iğneler rahatlattı ama can dayanmıyo işte .

bide iştahı da kesildi kızımın sizde de iştahsızlık olmuşmuydu sütüm normalde yetmezdi emzirirken ama şimdi hep göğsümde kalıyor emmiyor :26:

evt canım bayağı kilo verdi kızım 5gün sonra 7ayına gircek hala 7kilo. önce diş sonra bu hastalık kilo verdirdi.
zorla yedirmeye çalışıyordum. allaha şükür biraz daha iyi devam ediyoruz ilaçlara. hırıltı gecti ama öksürük var.
inşallah sizin kızda iyileşir bir an önce.

evt canım bayağı kilo verdi kızım 5gün sonra 7ayına gircek hala 7kilo. önce diş sonra bu hastalık kilo verdirdi.
zorla yedirmeye çalışıyordum. allaha şükür biraz daha iyi devam ediyoruz ilaçlara. hırıltı gecti ama öksürük var.
inşallah sizin kızda iyileşir bir an önce.

inşallah rabbim yavrularımıza şifa versinn.. öksürüğü de geçer inşallah kızının öksürük şurubu kullanmıyorsunuz değil mi yasaklanmış zaten heralde . bizde birsürü ilaç kullanıyoruz bakalım inşallah geçer ya en kısa zamanda

inşallah rabbim yavrularımıza şifa versinn.. öksürüğü de geçer inşallah kızının öksürük şurubu kullanmıyorsunuz değil mi yasaklanmış zaten heralde . bizde birsürü ilaç kullanıyoruz bakalım inşallah geçer ya en kısa zamanda

Amin canım inşallah iyileşirler yok öksürük surubu kullanmıyoruz

benim bebeğim daha 23 günlükken eve gelen gidenden mikrop kapıp bronşit oldu 1 hafat hastanede yattık serumlar bağlandı serum yoluyla sürekli ilaç tedavisi yapıldı anitibiyotikler ve buhar tedavisi çok şükür atlattı hastaneden çıktık ama evdede 1 hafta boyunca antibiyotik ve buhar tedavisine devam ettik çok zor günlerdi bebeğim çok küçüktü ve damar yolu açana kadar çocuğu mahfediyorlardı artık benim ömrümden ömür gidiyordu zaten bence kendi kafanıza göre dr verdiği ilaçları kesmeyin bronşitin tekrarlama ihtimali var dr tamam diyene kadar tedaviyi harfiyen uygulayın bence geçmişolsun herkese

birde ben bebeğimi öksürüğü var diye hastaneye yatmadan daha 2 gün önce dr götürmüştüm öksürüyor diye dr baktı ciğerlerini dinledi hiçbirşey yok dedi gönderdi 2 güne kalmadı öksürüğü arttı ve balgamı olmaya başladı çocuk uyuyamıyordu bile dr götürdüm ve hastahaneye yatırmamız lazım dedi şok oldum daha iki gün önce dr daydık meğer çok çabuk inermiş ciğerlere 2 gün içinde çocuk hastanelik oldu

çok geçmiş olsun size de umarım bir daha tekrarlamaz. çok zor geçmiş anlaşılan hemde çok küçükken. :26:

ben valla antibiyotiği kullanmadım 5 tane iğne oldu 6.sınıda vurdurmadım çünkü bebeğimin psikolojisi bozuldu sanırım evet çok küçük ne anlar belki ama eve geldiğimizde kucağımızdan bırakır bırakmaz ağlıyordu üstünü çıkarınca iğne olcağını sanıp bağıra bağıra ağlamaya başlıyordu geceleri de sürekli ağlayarak uyanıo dengesi bozuldu :KK43:

ben bide bişey öğrendim eskilerden bala karabiber katıp krem gibi göğsüne ve sırtına sürüyorsun üzerine kağıt havluyu koyuosun delikler açıp üstüne sıcak havlu ve bir iki saat bekletiyorsun iltihabı çekermiş ben denedim bide ballı limonata ama ben küçük olduğu için bir damla koydum balı sanırım bunlar da iyi geldi şuan çok şükür iyi kızım .
ben bu kadar ilaç kullanmasını istemiyorum çok kötü değildi çünkü ama doktoru ilaca boğdu bizi resmen . biraz daha büyüse eğer gene tekrarlarsa önce bitkisel yollar sonra ilaç denemeyi düşünüyorum :KK50:

Rabbim yavrularımıza şifa versin hastalıklardan korusun

çok geçmiş olsun canım.aynı acılarıları bizde 3,5 aylıkken çekmiştik belirtilerin hepsi aynıydı sizinkiyle sadece sadece iğnemiz yoktu.ilaçların yanında doktorumuz ventolinin buhar tedavisini vermişti.kızım öksürmekten balgamdan hırıltıdan kıpkırmızı oluyor nefes alamıyırdu buhardan sonra rahatlıyordu.doktor hatta başka doktorlar olsa hemen hastaneye yatırır,mikrop kapmasın ben yatırmıyorum demişti. hergün sabah akşam evim yakın olduğu için hastaneye buhara gtürüyorduk.doktoruna bir danış istersen o buhar aleti fazla pahalı bişi değil evin:nazar:e alıp evdede kullnılıyor.çok zor günlerdi.kızım şimdi2,5 yaşında hepsi geçiyor.çocuk işte her gün yeni bir sorun.allahım korusun tüm meleklerimizi...

çok geçmiş olsun canım.aynı acılarıları bizde 3,5 aylıkken çekmiştik belirtilerin hepsi aynıydı sizinkiyle sadece sadece iğnemiz yoktu.ilaçların yanında doktorumuz ventolinin buhar tedavisini vermişti.kızım öksürmekten balgamdan hırıltıdan kıpkırmızı oluyor nefes alamıyırdu buhardan sonra rahatlıyordu.doktor hatta başka doktorlar olsa hemen hastaneye yatırır,mikrop kapmasın ben yatırmıyorum demişti. hergün sabah akşam evim yakın olduğu için hastaneye buhara gtürüyorduk.doktoruna bir danış istersen o buhar aleti fazla pahalı bişi değil evin:nazar:e alıp evdede kullnılıyor.çok zor günlerdi.kızım şimdi2,5 yaşında hepsi geçiyor.çocuk işte her gün yeni bir sorun.allahım korusun tüm meleklerimizi...

amiin çok sağol canım . bize buhar vermediler ama bizimkide çok kızarıodu öksürmekten tıkanıodu akşamları ama iğneden sonra hemen farketti öksürüğü. çok zormuş ya ona bişey olacak diye insanın aklı çıkıyor. boğulur gibi öksürüodu. ama geçti çok şükür şuan iyi inşallah bir daha tekrarlamaz . :26:

X