Kızım ders çalışmayı sevmiyor

Evet maalesef kaynak bile sıkıntı.
Bir çocuk anlamıyorum diyorsa ben hak veririm.
Bir kez kızımı almaya gittim okula hastaydı,dersi bölmeyeyim dedim dısarda bekledim dersin ilk 15 dakikası kakara kikiri geçti,kalan zamanda da test çözdüler. Ha belki konu anlatmıştır bir önceki derste öğretmeni bilemem ama 15 dakika kayıp,kalabalık olması da öyle. Test çözerken bile gürültü ,uğultu vardı. Bu ortamda destek gerekebiliyor bazı çocuklara. Evde anne,baba oturup çalıştırabilir olmuyorsa ders alabilir çok normal. Ben mesela çalıştıramam oğlum 5 yaşında durmaz tek,eşim gelince otursak saat geç oluyor. Uykusundan feragat etmek zorunda kalır ki o da ne kadar verimli olur bilemiyorum. Sonuçta karanlıkta kaldırıyorum zaten çocuģu birde uykusunu almazsa nasıl kalkacak. En geç 10da yatakta olmalı bence. 9.30u gecirmemeye gayret ediyorum.
ben ne zaman bugün derste neler işlediniz diye genelde 2 ders boş geçti diyor nasıl şey anlamadım
valla devlet okulları özellere göre çok geriden gidiyor.
ama kızım derslerden birşey anlamıyor,ders çalışma isteğide olmayınca çok geriledi.
dershane ile görüştük bakalım yarın gidecek inşallah

Ben bu sisteme okadar karşıyım kı yurtdışında böyle değil her çocuğun yeteneği neredeyse onun üzerine ilerliyorlar bizde eksik neredeyse onun üzerine özel ders verilirken onlar çocugun hangi yönü kuvvetliyse o konuda özel ders aldiriyorllar ki olmasi gerekende bu

Ben ailemmden gizli konservatuara hazirlanip girip kazanmis biriydim annem ogretmen oldugu hallde asla izin vermedi ziraat muhendisi olldum

Kardesim besyo istiyordu hayr dediler oda dershane paralariyla ozel ders aldi ve besyoyu kazandi onada hayir deyince kardesime sonuna kadar arkka ciktim çift anadalı aynı anda bitirdi ve şuan almanya da yüksek lisansini yapiyor birdaha da turkiyeye donmeyecek

Ben bu egitim sisteminin icinde cocuklarimi bu sekilde robot gibi asla yetistirmeyecegim ne istiyor ne seviyorlarsa o olacak o alanda ilerleyecekler o alanda özel ders alacaklar cocuklari mahvettiler aileler bile birbiriyle yarışıyor kobay gibi oldu coluk cocuk

Kizinizin ingilizceye hevesi ilgisi varmis keske bunun uzerine gitseniz
Bizde hoşlanmıyoruz bu durumdan ama liseye bile sınavla girecek çocuklar. Benim kızım 6.sınıf halihazırda müziğe,spora ilgisi var Voleybol oynuyor bana kalsa ilgi alanına yönelsin ama 8.sınıf sonrası ne olacak,ders çalışmazsa iyi bir liseye yerleşemeyecek. Eskiden sadece üniversite sınavı vardı keşke öyle kalsaydı ama maalesef şu an lgs'ye hazırlanmak zorundalar. Lisedeyken de Üniversiteye çalışmaları gerek. Bıraksın okulu Voleybolda iyi oradan yürüsün diyemiyoruz ki. Sporcu bile eğitimli olmalı.
ben ne zaman bugün derste neler işlediniz diye genelde 2 ders boş geçti diyor nasıl şey anlamadım
valla devlet okulları özellere göre çok geriden gidiyor.
ama kızım derslerden birşey anlamıyor,ders çalışma isteğide olmayınca çok geriledi.
dershane ile görüştük bakalım yarın gidecek inşallah
Hayirlisi olsun inşallah toparlar merak etmeyin 6.sınıfta sanırım kızınız (benim kızım 6.sınıf)bu sene toparlar bence sonuçta özel okulda öğrenme güçlüğü yaşamamış. Birde hevesleri kırılıyor çocukların bir iki düşük not alınca ben yapamıyorum noktasına geliyorlar. Ben kızımı o noktadan aldım. Anne ben asla anlamıyorum,yapamıyorum artık beni zorlama diyordu hatta giderken bile söyledi bu son denemem asla gitmem bir yere bir daha. 4 ders aldı şu an ,eve gelince kursun tekrarını yapıyor dedim konuyu oturt kafanda. Öğretmeni de çok tatlı bir kadın,onu da çok sevmiş anladığım kadarıyla. Şu an okulda derste parmak kaldırıp soru çözüyor,hatta geçen gün zor bir problemdi anne kimse çözemedi ben ćözdüm, arkadaşlarım yanlış dedi ama öğretmenim doğru yapmışsın aferin dedi diye anlattı. Kendine güveni geldi yani.
Ben bir kaç dersane ile görüştüm hepsinin dediģi son sene getiriyorlar çocuğu toparlamak zor oluyor. Bu sebeple erken aksiyon almak önemli bence. 7-8 sınıf zaten lgs hazırlık süreci gibi düşünmek lazım. En doğrusunu yapmışsınız. Ben seneye de grup derslerine gönderirim,5-6 kişi oluyorlar okulun tekrarı gibi olur diye düşünüyorum

11 yaşında kızım var.Ders çalışmak istemiyor.Deneme sınavları kötü.özellikle fen bilgisi.öğretmen sindirim ve iskelet sistemiyle ilgili sınav yapmış birinden %30 Diğerinden %38 almış.Dün akşam eve gittiğimizde bu konularla ilgili ders tekrarı yapıp test çöz dedim.Çocuk ders çalışırken ya uykusu geliyor ya hastayım diyor ama voleybol oynarken yada internete girerken yada kedisiyle oynarken birşey yok.
İngilizce si iyi,matematiğide aslında iyi ama soruları hızlı okuyup yanlış cevaplıyor
Geçen hafta toplantı vardı bir tek ingilizce öğretmeni iyi dedi.onun dışında fen,sosyal,din kültürü kötü.Din öğretmeni kunut dualarını vermiş ezberleyin diye hiç birini ezberlememiş eksi almış.toplantıdan sonra ezberlettik
İnanın o kadar yoruldum ki.Her akşam işten geliyorum yemek hazırlama vs,arkasından kızımın başında bekliyorum ders çalışsın diye başka türlü çalışmıyor.eşim ben anlamıyorum derslerden diyor bu yüzden bana kalıyor.Hiç kendime vakit ayıramadan uyuyorum.Vakit ayırmayı geçtim keşke çalışsa ama içinden gelmiyor.Her akşam başında bekliyorum.Akşam kızdım okumazsan okuma umrumda bile değil dedim biz senin için uğraşıyoruz dedim ama umrunda bile değil.kitap okumak istemiyor.kitap okurken bize laf atıyor.
Dershaneye vermedik şimdiden vermeyin çok sıkılır diye söylendi bize,özel ders içinde hoca bulamıyoruz.Eşime dedim ki dershaneye verelim.Ben hiç böyle değildim.bana annem babam hiç ders çalış demezdi ben masama geçerdim çalışırdım.
Telefonu tableti aldık elinden,voleybolu çok seviyor seni böyle giderse voleybola göndermicez dedim ama yanlış birşeyde yapmak istemiyorum.Akşam sinirime ağladım.tecrübeli olanlar özellikle benim kızımın yaşında çocuğu olanlar bana bir akıl verseniz,yol gösterseniz çok sevinirim.Belkide bizde sorun var ailesi olarak belkide biz bir yerde yanlış yapıyoruz.
DEHB olabilir mi ki ya, keşke bi çocuk ergen psikiyatristi görse?

Neden hem yemek işleri hem çocuğun dersi, ödevi sizde? Eşinizle iş bölümü yaparak üstünüzdeki stresi azaltın önce.
Ben bundan yirmi yıl önce lgsde derece yapmış sayılırım. Çok severek ve düzenli çalışmıştım. Bir amacım vardı ve bu beni motive ediyordu. Üniversite sınavında işler o kadar iyi gitmedi. Çünkü hayalimdeki mesleği bulamamıştım. Evet çalışarak test çözerek yüksek puanlar alabiliyordum ama doktor, mühendis olmak istemiyordum. Kendime yakın gördüğüm mesleklerin birini babam beğenmedi, birini bölümüm yüzünden seçemedim derken mühendis oldum. Pek çok insanın hayalini kurduğu bir okulda okudum ama benden beklenen başarıyı gösteremedim. Mühendisliği bitirirken de epey zorlandım.
Demem o ki zorlamayla bir yere kadar. Sevmediği bir şeyi dayatarak da çocuğunuzu başarılı kilamazsınız. İngilizceyi seviyorsa ona eğilmek istemesi kadar normal bir şey yok. Sevmediği bir alanda iteklediginizde en fazla ortalama veya ortalama altı bir başarı gösterebilir. Sevdiği alanda sizin zorlamanıza gerek bile kalmadan çok daha başarılı olacaktır.
Maddi kaygılarla iyi bur meslek sahibi olsun istiyorsunuz anlıyorum. Ama dünya eskisi gibi bir yer değil. Hele ki ülkemizde orta/küçük bir firmada calişan bir mühendis asgari ücretten ne kadar fazla kazanıyor. Asgari ücret neredeyse ortalama ücret olmuş durumda.
Hekimlik deseniz çekilen çileye asla değmiyor, ortalık avukattan geçilmiyor. Eli yüzü düzgün birkaç okuldan büyük firmalara kapak atabilmiş üç-beş beyaz yakalı var ülkede.
Çocuğunuz eğer oraları zorlayabilecek çalışma azmine sahip olsaydı bu günden anlardınız ve bu konuyu acmazdınız.
O yüzden sevdiği alanda destekleyin kızınızı fizik sevmeyen insan zorla bir yere kadar yapabiliyor herkesin bir kapasitesi var. Sadece sayısalcılar zeki akıllı başarılı diye bir durum yok. En baba sayısalcı olarak söylüyorum bunu. Ben başka bir alanda çok çok daha başarılı olabilirdim. Ama kimse benim neyi sevdiğimle ilgilenmedi maalesef. Siz ilgilenin.

Çocuğunuzda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olabilir..Okulda ders dinleyebiliyor mu dikkati dağınık mı? Öğretmeni ile bu konuda konuştunuz mu?

Sanki benim kızımı anlatmışsınız. Bende o kadar çok yoruldum ki. Geçen yıl etute gitti. Yine çalışmadı. Bu yıl işi bıraktım ben ilgilenicem Dedim. Okuldan geliyor yemekti vs okul açıldığından beri TV de kırgın çiçekler izliyor. Neti kapattirdik
Tableti sakladım. Telefonu aldık. Yok arkadaş yok asla çalışmıyor. Psikolog psikiyatri herşeyi denedik. Bu yıl 8. Sınıf birde. Geçen gün okuldan gelirken iki tane yumak almış. Şapka atkı örüyor şimdide bir gülüyorum bir sinirleniyorum. İyi bi.meslek edinirse en çok ben sasiracagim.

Maalesef bazı çocuklarda okuma hevesi yok ne yapsanız boş yani ama sizin çocuk daha küçük zamanla olgunlaşıp aklı başına gelebilir.Çalışmayan çocuğu baktınız olmuyor alternatif alanlara yönlendirin derim ne kadar zorlasanızda çalışmıyorsa içinde yoksa başarılı olduğu bir alana kaydırın çocuğu ama baktınız çocukta azda olsa ışık var üstüne düşeniz bir yere varacak o zaman biraz sınırlar getirin dikkatini dağıtan şeylere ve çocuk çalışma alışkanlığı kazanana kadar gerekirse başında durun.benim kardeşim hep ite kaka bir yerlere geldi ama üniversitede çalışmadan olmuyor mesela zor bölümü var ama çocuk çalışmayı bilmiyor çünkü buraya kadar çalışmadan geldi.öteden beri hiç çalışmayı sevmeyen bir çocuktu.bende çalışmayı hiç sevmedim yalan yok annem babam kadar çalışkanda olmadım ama bir yerlere varmak için okumak zorunda olduğumun farkındaydım bu nedenle hep bir hedefim çabam olmuştur düzenli çalışmasamda sınavlardan önce sağlam çalışarak üniversiteyide bitirdim.annem babam benimle hiç alakadar olmadı mesela kendi kendime yapardım herşeyi ama kardeşimin herşeyini annem yaptırırdı aynı evde büyüsekte çocuktan çocuğa çok fark var.

Siz böyle okula öğretmenlere kusur buldukça bir milim yol alamazsınız. Tek bir öğretmen dışında herkesten olumsuz yorum almışsınız hala başkalarını suçlama eğilimindesiniz. Sizi özelde kandırmışlar artık anlayın bunu, gerçek durumu saklamışlar. Orada eğitimden nasibini almış olsaydı burada yazılı notları bu kadar düşük olmazdı. Cevapları yazacaktı da öğrermenler elini mi tuttular ne oldu… ders boş geçtiyse bu durum sizin çocuğunuz için bir eksiklik teşkil etmiyor. Sizin önceliğiniz bu değil bu aşamada. Şapkayı önünüze koyun düşünün diyeceğim ama pek umudum yok.

kaç yaşında
kafayı yemek üzereyim kendim gibi olsun istiyorum ama benimle alakası yok.voleybolda çok oyalıyor.
Hafta sonu voleybola gidiyor.çıkışta arkadaşlarımla kütüphaneye gidicem diyor geri kalmasın diye tamam diyorum.gelince çalışıcam diyor.geliyor yemek yiyince diyor yemek yiyince uykusu geliyor mayışıyor
Ben istediği herşeyi yapmaya çalışıyorum sadece ders olmasın diye çünkü benim işyerimde bir arkadaşım var,çocuğu annesi küçükken hep dershaneye göndermiş hep ders çalıştırmış matematik dersi aldırmış evet çocuk okumuş çok çok iyi yerlere gelmiş ama iki kelimeyi bir araya getiremiyor sosyal ilişkileri çok zayıf
Bende sadece ders olmasın arkadaşlarıyla görüşsün,voleybola gitsin ama derste çalışsın istiyorum
Babası nasılmış acaba bu yaşlarda ? Kendim gibi olsun istiyorum diyorsunuz ama kız çocukları daha çok babaya benzer.Bunu geçtim zorla ,sevmeden bir şeyi yaptıramazsıniz. Düzenli kitap okuması için farkındalık yaratmalisiniz.Örnegin her gece babası ve sizinle birlikte kitap okuma saati olmalı.Biz çocuğum 6 yaşındayken beri hep uyguladık bunu .Harika sonuçlar aldık.Cocuklar yetişkinlerin aynası.Siz de telefona, ekrana fazla bakmayacaksıniz eve gelince mesela babası ile birlikte.Bu yaşta Dersane yerine özel ders çok daha verimli olur.Zorlasaniz bulursunuz bir öğretmen diye düşünüyorum.Birebir ilgi çok önemli.Pesini bırakmayın,çocuklarımız şekil verilmemiş hamur gibidir.Siz ilgili bir annesiniz ki buraya konu acmissiniz .Güzel dönüşümler alacağınıza eminim.

Babası nasılmış acaba bu yaşlarda ? Kendim gibi olsun istiyorum diyorsunuz ama kız çocukları daha çok babaya benzer.Bunu geçtim zorla ,sevmeden bir şeyi yaptıramazsıniz. Düzenli kitap okuması için farkındalık yaratmalisiniz.Örnegin her gece babası ve sizinle birlikte kitap okuma saati olmalı.Biz çocuğum 6 yaşındayken beri hep uyguladık bunu .Harika sonuçlar aldık.Cocuklar yetişkinlerin aynası.Siz de telefona, ekrana fazla bakmayacaksıniz eve gelince mesela babası ile birlikte.Bu yaşta Dersane yerine özel ders çok daha verimli olur.Zorlasaniz bulursunuz bir öğretmen diye düşünüyorum.Birebir ilgi çok önemli.Pesini bırakmayın,çocuklarımız şekil verilmemiş hamur gibidir.Siz ilgili bir annesiniz ki buraya konu acmissiniz .Güzel dönüşümler alacağınıza eminim.
çok teşekkür ederim
babası da ders çalışmazmış ancak matematiği çok iyiymiş öğretmeni matematik öğretmeni olur demiş ancak ailesi üzerine düşmemiş meslek lisesine gitmiş ve şuan çok farklı sektörde.Hep derim üzerine düşselermiş senden çok iyi matematik öğretmeni olurmuş diye,kızımın öyle olmasını istemiyorum
Ben özel ders istiyorum ama inanın bulamıyoruz kaç aydır araştırıyoruz.
Bazen kendimi çok yetersiz hissediyorum iyi çocuk yetiştiremediğimi düşünüyorum

Siz böyle okula öğretmenlere kusur buldukça bir milim yol alamazsınız. Tek bir öğretmen dışında herkesten olumsuz yorum almışsınız hala başkalarını suçlama eğilimindesiniz. Sizi özelde kandırmışlar artık anlayın bunu, gerçek durumu saklamışlar. Orada eğitimden nasibini almış olsaydı burada yazılı notları bu kadar düşük olmazdı. Cevapları yazacaktı da öğrermenler elini mi tuttular ne oldu… ders boş geçtiyse bu durum sizin çocuğunuz için bir eksiklik teşkil etmiyor. Sizin önceliğiniz bu değil bu aşamada. Şapkayı önünüze koyun düşünün diyeceğim ama pek umudum yok.
hamımefendi niye öğretmenlere suç bulayım.Ben özele giderkende kızımı ders çalıştırıyordum böyle değildi derste gördüğü konuları anlıyordu kafasına takılanlarıda öğretmen tekrar cevaplıyordu.ingilizcesi özel okul sayesinde ilerledi
toplantıda bile öğretmen kendi ağzıyla söyledi ders saatleri yetmiyor hızlı geçmek zorunda kalıyoruz diye,böyle oluncada anlamıyor çocuk zaten ders çalışmayı seven bir çocuk değil

hamımefendi niye öğretmenlere suç bulayım.Ben özele giderkende kızımı ders çalıştırıyordum böyle değildi derste gördüğü konuları anlıyordu kafasına takılanlarıda öğretmen tekrar cevaplıyordu.ingilizcesi özel okul sayesinde ilerledi
toplantıda bile öğretmen kendi ağzıyla söyledi ders saatleri yetmiyor hızlı geçmek zorunda kalıyoruz diye,böyle oluncada anlamıyor çocuk zaten ders çalışmayı seven bir çocuk değil
O zaman özele almanız sizin için en iyisi. Notları yüksekti diye mi derslerde gördüğü konuları anladığını düşünüyorsunuz…

O zaman özele almanız sizin için en iyisi. Notları yüksekti diye mi derslerde gördüğü konuları anladığını düşünüyorsunuz…
hayır notlarından dolayı değil,ben ders çalıştırırken soruları çözmesinden anlıyordum,özel okulda ders saatleri uzun olduğu için konuları daha iyi anlıyordu ama bu sene öyle değil özel okula göre çok kısa

Maalesef bazı çocuklarda okuma hevesi yok ne yapsanız boş yani ama sizin çocuk daha küçük zamanla olgunlaşıp aklı başına gelebilir.Çalışmayan çocuğu baktınız olmuyor alternatif alanlara yönlendirin derim ne kadar zorlasanızda çalışmıyorsa içinde yoksa başarılı olduğu bir alana kaydırın çocuğu ama baktınız çocukta azda olsa ışık var üstüne düşeniz bir yere varacak o zaman biraz sınırlar getirin dikkatini dağıtan şeylere ve çocuk çalışma alışkanlığı kazanana kadar gerekirse başında durun.benim kardeşim hep ite kaka bir yerlere geldi ama üniversitede çalışmadan olmuyor mesela zor bölümü var ama çocuk çalışmayı bilmiyor çünkü buraya kadar çalışmadan geldi.öteden beri hiç çalışmayı sevmeyen bir çocuktu.bende çalışmayı hiç sevmedim yalan yok annem babam kadar çalışkanda olmadım ama bir yerlere varmak için okumak zorunda olduğumun farkındaydım bu nedenle hep bir hedefim çabam olmuştur düzenli çalışmasamda sınavlardan önce sağlam çalışarak üniversiteyide bitirdim.annem babam benimle hiç alakadar olmadı mesela kendi kendime yapardım herşeyi ama kardeşimin herşeyini annem yaptırırdı aynı evde büyüsekte çocuktan çocuğa çok fark var.
bende kendim yapardım.annem bana hiç ders çalış demezdi mutlu olurdum çalışırken,kitap okurken.o kadar çalışırdım ki gözlerim ağrırdı ama kardeşim öyle değildi.annem devamlı ders çalış derdi,toplantılardan devamlı olumsuz şeyler duyardı,kardeşim defterini unuturdu kitabını kaybederdi ama zeki bir çocuktu.matematiği kısa yollardan yapardı ama canı ders çalışmak istemezdi,sanırım kızım kardeşime benziyor
eğer kardeşimin üzerine düşselerdi çok daha iyi yerlere gelirdi bu yüzden bende kızımın üzerine düşmek istiyorum

Neden hem yemek işleri hem çocuğun dersi, ödevi sizde? Eşinizle iş bölümü yaparak üstünüzdeki stresi azaltın önce.
Ben bundan yirmi yıl önce lgsde derece yapmış sayılırım. Çok severek ve düzenli çalışmıştım. Bir amacım vardı ve bu beni motive ediyordu. Üniversite sınavında işler o kadar iyi gitmedi. Çünkü hayalimdeki mesleği bulamamıştım. Evet çalışarak test çözerek yüksek puanlar alabiliyordum ama doktor, mühendis olmak istemiyordum. Kendime yakın gördüğüm mesleklerin birini babam beğenmedi, birini bölümüm yüzünden seçemedim derken mühendis oldum. Pek çok insanın hayalini kurduğu bir okulda okudum ama benden beklenen başarıyı gösteremedim. Mühendisliği bitirirken de epey zorlandım.
Demem o ki zorlamayla bir yere kadar. Sevmediği bir şeyi dayatarak da çocuğunuzu başarılı kilamazsınız. İngilizceyi seviyorsa ona eğilmek istemesi kadar normal bir şey yok. Sevmediği bir alanda iteklediginizde en fazla ortalama veya ortalama altı bir başarı gösterebilir. Sevdiği alanda sizin zorlamanıza gerek bile kalmadan çok daha başarılı olacaktır.
Maddi kaygılarla iyi bur meslek sahibi olsun istiyorsunuz anlıyorum. Ama dünya eskisi gibi bir yer değil. Hele ki ülkemizde orta/küçük bir firmada calişan bir mühendis asgari ücretten ne kadar fazla kazanıyor. Asgari ücret neredeyse ortalama ücret olmuş durumda.
Hekimlik deseniz çekilen çileye asla değmiyor, ortalık avukattan geçilmiyor. Eli yüzü düzgün birkaç okuldan büyük firmalara kapak atabilmiş üç-beş beyaz yakalı var ülkede.
Çocuğunuz eğer oraları zorlayabilecek çalışma azmine sahip olsaydı bu günden anlardınız ve bu konuyu acmazdınız.
O yüzden sevdiği alanda destekleyin kızınızı fizik sevmeyen insan zorla bir yere kadar yapabiliyor herkesin bir kapasitesi var. Sadece sayısalcılar zeki akıllı başarılı diye bir durum yok. En baba sayısalcı olarak söylüyorum bunu. Ben başka bir alanda çok çok daha başarılı olabilirdim. Ama kimse benim neyi sevdiğimle ilgilenmedi maalesef. Siz ilgilenin.
çok teşekkür ederim yorumunuz için
ben kızımın ne voleyboluna karışmak istiyorum neden ingilizcesine ancak 2 sene sonra lise sınavı var ve sınavda her ders çıkıyor.üstelik deneme sınavı çok önemli ne kadar konuları anlasada soruları yanlış okumada yada yanlış kodlamada bütün çabası boşa gidecek
soruları hızlı okuyor çabuk cevaplıyor hata yapıyor,ders çalışma isteği yok bunlara üzülüyorum

Sanki benim kızımı anlatmışsınız. Bende o kadar çok yoruldum ki. Geçen yıl etute gitti. Yine çalışmadı. Bu yıl işi bıraktım ben ilgilenicem Dedim. Okuldan geliyor yemekti vs okul açıldığından beri TV de kırgın çiçekler izliyor. Neti kapattirdik
Tableti sakladım. Telefonu aldık. Yok arkadaş yok asla çalışmıyor. Psikolog psikiyatri herşeyi denedik. Bu yıl 8. Sınıf birde. Geçen gün okuldan gelirken iki tane yumak almış. Şapka atkı örüyor şimdide bir gülüyorum bir sinirleniyorum. İyi bi.meslek edinirse en çok ben sasiracagim.
bende diyorum bu kız sanırım okumucak
sizinde kızınız isteyince yapıyor mu
ben kızımın elinden telefonu tableti aldım

hayır notlarından dolayı değil,ben ders çalıştırırken soruları çözmesinden anlıyordum,özel okulda ders saatleri uzun olduğu için konuları daha iyi anlıyordu ama bu sene öyle değil özel okula göre çok kısa
sizin bu saçma düşüncelerinizde çocuğunuzu etkiliyor olabilir. ya özel okula yollayın yaa orayı unutup şu ana odaklanın. ebeveyn olan sizsiniz ama sizdeki kaygı ve tutarsızlık taaa buralardan hissediliyor. çocuğunuz neler hissediyor kimbilir

kendinizi toparlayın herkes özel okula gitmiyor bu ülkede

Sadece ingilizce uzun. Matematik ders saati özelde fazla mıydı yani
ya hala anlamıyorsunuz,saat 9 da başlıyor akşam 5 buçuğa kadar sürüyor okul.saatleri uzun olduğu için detaylı anlatılıyor anlayana kadar tekrar yapılıyor valla ben genel anlamda memnundum
evet notların şişirilmesi konusu olabilir bunları duydum ama ben kızımı ders çalıştırırken test çözerken başında duruyorum arada çok fark var

ya hala anlamıyorsunuz,saat 9 da başlıyor akşam 5 buçuğa kadar sürüyor okul.saatleri uzun olduğu için detaylı anlatılıyor anlayana kadar tekrar yapılıyor valla ben genel anlamda memnundum
Bence ben anlıyorum da siz bilmiyorsunuz. Özel okulun akşama kadar sürmesi matematik, türkçe gibi derslerin uzun ve detaylı anlatılmasını sağlamaz. Özelde ve devlette bir dersin sayısı eşittir. Dedim ya siz orda sorun yaşmayınca mutlu olmuşsunuz olay bu. Geçen sene o kadar iyi öğrenmiş olsaydı bu sene üstüne koymakta zorlanmazdı. Sürekli suçlayacak muhataplar bularak bir yere varamazsınız. Sorununuzu çözmenizin önündeki en büyük engel bu kafa yapınız ve maalesef sizin gibi çok veli var

X