Kızımda göz kapağı düşüklüğü (pitozis)

snzg

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2022
5
0
25
Merhaba 7 aylık kızımda göz kapağı düşüklüğü var doktor sürekli ameliyatı erteliyor bebeği pitozis ameliyatı olan var mı? Varsa süreç,hastane,ücret biligisi verebilir misiniz?

Benim yigenimde var 18 yaşına geldikten sonra yapacaz denmiş oda dogumda maalesef oluyo ebelerin bir yanlış hareketi bu duruma getiriyo normal mi dogurdunuz

Normal doğuma 5 gün zorlandıktan sonra sezeryan oldu

Sanirim benim oglumda da var. Gecen gun fark ettim. Esime soyledim. Esim de gordu. Ablama fln attim fotosunu, cok belli degil ama bir goz kapagi dusuk digerine gore. Doktora goturucem. Henuz 3 aylik. Bu basligi takip edicem. Gecmis olsun size de.

Eklentiler

• Screenshot_20221105_101444_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20221105_101444_WhatsApp.jpg
    40,7 KB · Görüntüleme: 451
Sanirim benim oglumda da var. Gecen gun fark ettim. Esime soyledim. Esim de gordu. Ablama fln attim fotosunu, cok belli degil ama bir goz kapagi dusuk digerine gore. Doktora goturucem. Henuz 3 aylik. Bu basligi takip edicem. Gecmis olsun size de.
Geçmiş olsun umarım değildir benim kızımın bi gözü tamamen kapalı neredeyse 45 günlükken götürdüm 3 aylık olunca getir dedi doktor götürdüm 3ay sonraya randevu vermişti yine götürdüm 5aralıkta gelin gidişatı görelim cerrahi işlemi konuşuruz dedi ama kime söylesem onu senelerce erteliyor diyorlar.Allah yardımcımız olsun.

Benim kızımda da göz kapağı düşüklüğü var 3 yaşında şuan göz bebeğini örtmedigi için şuan için beklemedeyiz her sene düzenli kontrole gidiyoruz,hangi doktora gidiyorsunuz acaba?

Merhaba, 2014 doğumlu oğlumun göz kapağındaki düşüklüğü 3 aylıkken farketmiştim. O zamandan beri düzenli olarak Dünya Göz Hastanesine ( İstanbul Pendikteki ) kontrole gittik. Göz kapağı, gözbebeğini tam olarak örtmediği için 6 yaşına kadar bekliyor doktorlar, yada göz bozukluğuna, göz tembelliğine neden oluyorsa belli bir dereceye gelmesini bekliyorlar. Bizde bozuklukta vardı. Tembellik oluşmaması için 5 yaşına kadar hergün 1 saat kapama yaptık. Ben artık okulada başlamak üzere olduğu için daha fazla beklemek istemediğimden dolayı başka hastane ve doktor araştırmaya başladım. Bu arada Beyoğlu Kuledibi Göz Eğitim Araştırma hastanesini çok övdüler. Randevu alamadık tabii aşırı dolu. Zar zor randevu alıp Oküloplasti bölümünde kontrollere başladık. Tam 1 sene sonrasına ameliyat için randevu verdiler. Araya pandemi girdi filan derken okula başlamadan ameliyatını oldu çok şükür. Kesinlikle korkulacak bir ameliyat değil, gözü kapatmadılar bile. Ameliyattan çıktı, 1 saat bekledik narkozu iyice geçsin diye. Daha sonrasında aynı gün 2 3 saat içinde taburcu oldu. Şu an senede 1 kere kontrole gidiyoruz artık.

Merhaba çok geçmiş olsun. Aynı teşhis benim abimin kızı için koyulmuştu.
İlk göz muayenesine götürdüğümüzde fark edildi. Hemen ameliyat olması gerektiğini ameliyat olmazsa göz kapağı göz bebeğini kapattığı için ileride göz tembelliğine sebep olabildiğini ilettiler. Çok araştırma yaptık ve Etiler Dünyagöz Hastanesinden Dr. Zehra Karaağaç hocayı bulduk. Hem ameliyat süreci hem de sonrası çok sorunsuz geçti. İçinizin rahat etmesi için görüşünü alabilirsiniz. Umarım en kısa sürede sağlığa kavuşur bebeğiniz göz ihmale gelmiyor. hayatı etkiliyor.

X