kızımın doğum günü için babasının yaptığı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baska bir açıdan yazayim. Benim annem kotu bir anne, babamda ben 7 yasindayken vefat etti. Manevi olarak zaman zaman zorlandim. Cok ofkelendigim de oldu, neden benim annem böyle diye.doğumumda bile beni yipratti. Ama şunu anladım, kabullenmekten baska yapacak bisey yok. Sizinde durumunuz boyle. Adam bu, malzeme bu, kotu seyler yasadiniz, kabullenmelisiniz
evet kabullenmem gerektiğini bugün anladım ve kabullendim sonunda. bazı ieyleri kabul edemediğimin bende farkındayım sorunum o zaten onu da buradaki yorumlardan fark ettim. hattımı değiştirip hiçbir şekilde iletişimde kalmamaya karar verdim kızına da hat alacak tabletine takıcaz ve oradan görüşecekler benimle iletişimi tamamen kesilecek.
adam bu malzeme bu evet malesef değişmeyecek.

lena mantıksız konuşuyor demiyorum bende zaten. lena bana çok saldırıyor. tüm konularımı yeni konularıma ekliyor, konunun kapandığı halde eski konulşarımı konuşuyor ona uyuz oluyorum çünkü kapanan bir konuyu konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum. yoksa mantıksız bir yorumu yok tabi.

Konu lena degil aslinda..burda birileri fikir veriyor. Iyi ya da kotu. Ise yarayacak olani alip uygulayin. Eski esle ilgili her hafta konu aciyosaniz bi yerde sorun vardir

siz beni itham ederken iyi, ben ederken kötü yani :) tersinizde misinizdir hep? karıştırmışım diyorum neyin polemiğini yaratmaya çalışıp konuyu bulandırıyorsunuz?

ben sizi tam olarak neyle itham etmişim?

Konu lena degil aslinda..burda birileri fikir veriyor. Iyi ya da kotu. Ise yarayacak olani alip uygulayin. Eski esle ilgili her hafta konu aciyosaniz bi yerde sorun vardir
var bir sorun zaten benim bu adamı bu şekilde kabullenememem sorundu. artık kabul etmeye karar verdim.kızıma karşı yaptığı haksızlıkları da kabul edemiyordum ama takılmayacağım adam mutsuz biri herkesin mutsuz olmasını istiyor. özellikle benim ve kızımın. takılmıyorum artık.

lütfen uzatmayın, karıştırdım dedim bunda anlamayacak ne var?

karıştırmak gibi bir lüksünüz yok. mesaj arşivime bakabilirdiniz ya da anahtar kelimelerle başlık içerisinde arama yaparak kimin yazdığını bulabilirdiniz. hadsizlik üstüne hadsizlik yapıyorsunuz ve ili kadını peş peşe itham altında bırakıyorsunuz.

karıştırmak gibi bir lüksünüz yok. mesaj arşivime bakabilirdiniz ya da anahtar kelimelerle başlık içerisinde arama yaparak kimin yazdığını bulabilirdiniz. hadsizlik üstüne hadsizlik yapıyorsunuz ve ili kadını peş peşe itham altında bırakıyorsunuz.
of ben eski kocamdan hıncımı alamadım siz benden hıncınızı alamıyorsunuz. neden öyle bir lüksüm yok oldu işte, karıştırdım uzatmayın diyorum ısrarla uzatıyorsunuz. cevap vermiyorum daha fazla size sıkıldım.

of ben eski kocamdan hıncımı alamadım siz benden hıncınızı alamıyorsunuz. neden öyle bir lüksüm yok oldu işte, karıştırdım uzatmayın diyorum ısrarla uzatıyorsunuz. cevap vermiyorum daha fazla size sıkıldım.

özür dilemeyi bilseydiniz belki kimse sizin üstünüze gelmezdi. ne dersiniz.
ama yine de öyle bir lüksünüz yok. zira yukarıdaki mesajımda da anlattığım gibi bu cümlenin sahibinin ben olup olmadığımı doğrulamanın birden fazla yolu vardı.

bir çocuk yetiştirmek tek başına basit birşey yani öyle mı?
evet, asgari olarak yapmanız gereken sorumluluğunuz

veya yabancı bir ülkede bir iş kurmak basit birşey :)
hanımefendi gelip bu ülkeye yerleşmiş, burada evlenmiş, burada çocuk yapmışsınız. kocanız yaptığınız, baba yaptığınız kişinin karakter özellikleri çocuk yetiştirmeye uygun değil. bırakıp çekip gidip kendi ülkenizde yaşasaydınız... yapmamışsınız.

kurduğunuz hayatın getirdikleri de bunlar, ve evet yetişkin hayatı böyle bir şey, hele çocuk yapmışsanız ömür boyu bitmeyen bir sorumluluk bu. bunları yapmak sizi güçlü kadın yapmıyor, parasını kazanıp çocuğuna bakan normal bir insan yapıyor... (ülkede de herkes güçlü kadın bu arada ha).

ayrıca ben o mesajda güçlü kadın bu ilişkiyi sürdürmez, boşanmak için annesinin evine gönderilmeyi beklemez, vs vs gibi pek çok şey yazmıştım yani şu andan ziyade tüm süreci kapsayan bir eleştiriydi. siz bir konunuza "ben güçlü bir kadınım" diye başladığınz için yazılmış bir yorumdu. ki sonrasına da baktığımızda bir türlü hesaplaşmanızın bitmediği, boşanmış statüdeki ilişkide pek de boşanmış gibi davranmayıp çizgiyi çekmediğiniz bir eski kocanız var, ilişki biteli 4 sene, resmen sonlanalı 3.5 sene olmuş yani o ilk nasıl davranacağını bilememe hali de değil bu, bu da güçlü kadın tavrı değil,bence....

özür dilemeyi bilseydiniz belki kimse sizin üstünüze gelmezdi. ne dersiniz.
ama yine de öyle bir lüksünüz yok. zira yukarıdaki mesajımda da anlattığım gibi bu cümlenin sahibinin ben olup olmadığımı doğrulamanın birden fazla yolu vardı.
ben özür diledim zaten siz mı kaçırdınız? genel bir özür diledim karıştırmışım özür dilerim. gayet de sosyal bir ortamda birçok kişinin konuştuğu ve mesajlarımı alıntıladığı bir yerde karıştırma lüksüm var.

ben özür diledim zaten siz mı kaçırdınız? genel bir özür diledim karıştırmışım özür dilerim. gayet de sosyal bir ortamda birçok kişinin konuştuğu ve mesajlarımı alıntıladığı bir yerde karıştırma lüksüm var.

yoo siz benden özür dilemediniz ve halen de itham altında bırakmaya devam ediyorsunuz.
ve halen söylüyorum. hayır öyle bir lüksünüz yok. burada yazdığımız her bir kelime nasıl ki bir dava konusu olabiliyorsa o halde bizim hata yapma lüksümüz yok.
benim yazdığıma inanıyorsanız "Sigrid yazdı" demeden önce girip benim mesaj arşivimmi kontrol edebilirdiniz.

evet, asgari olarak yapmanız gereken sorumluluğunuz

hanımefendi gelip bu ülkeye yerleşmiş, burada evlenmiş, burada çocuk yapmışsınız. kocanız yaptığınız, baba yaptığınız kişinin karakter özellikleri çocuk yetiştirmeye uygun değil. bırakıp çekip gidip kendi ülkenizde yaşasaydınız... yapmamışsınız.

kurduğunuz hayatın getirdikleri de bunlar, ve evet yetişkin hayatı böyle bir şey, hele çocuk yapmışsanız ömür boyu bitmeyen bir sorumluluk bu. bunları yapmak sizi güçlü kadın yapmıyor, parasını kazanıp çocuğuna bakan normal bir insan yapıyor... (ülkede de herkes güçlü kadın bu arada ha).

ayrıca ben o mesajda güçlü kadın bu ilişkiyi sürdürmez, boşanmak için annesinin evine gönderilmeyi beklemez, vs vs gibi pek çok şey yazmıştım yani şu andan ziyade tüm süreci kapsayan bir eleştiriydi. siz bir konunuza "ben güçlü bir kadınım" diye başladığınz için yazılmış bir yorumdu. ki sonrasına da baktığımızda bir türlü hesaplaşmanızın bitmediği, boşanmış statüdeki ilişkide pek de boşanmış gibi davranmayıp çizgiyi çekmediğiniz bir eski kocanız var, ilişki biteli 4 sene, resmen sonlanalı 3.5 sene olmuş yani o ilk nasıl davranacağını bilememe hali de değil bu, bu da güçlü kadın tavrı değil,bence....
her lafın altında birde bunu doladık artık azımıza''kendi ülkenizde yaşasaydınız''.
bunu yapmayın artık burada bir düzen kurmak istedim ve burada çocuğumu büyütmek istedim. bu kadar basit. diğer konulara da cevap vermeyeceğim tamam güçsüz bir kadınım hatta vasat bir kadınım ben umarım mutlu olursunuz :)

yoo siz benden özür dilemediniz ve halen de itham altında bırakmaya devam ediyorsunuz.
ve halen söylüyorum. hayır öyle bir lüksünüz yok. burada yazdığımız her bir kelime nasıl ki bir dava konusu olabiliyorsa o halde bizim hata yapma lüksümüz yok.
benim yazdığıma inanıyorsanız "Sigrid yazdı" demeden önce girip benim mesaj arşivimmi kontrol edebilirdiniz.
baktım sizin mesaj arşivinize ama sadece birkaç yorum görünüyor. lütfen daha fazla uzatmayın ne hakaret ettim ne birşey karıştırmışım!

ne istiyorsunuz davalık olmak için bilgi mı topluyorsunuz anlayamadım? bu kadar uzatmanızın sebebini de anlamadım. karıştırmışım özür dilerim diye de ekledim zaten siz görmediyseniz o başka birşey ama lütfen daha fazla bu konuyu uzatmayın.

ne istiyorsunuz davalık olmak için bilgi mı topluyorsunuz anlayamadım? bu kadar uzatmanızın sebebini de anlamadım. karıştırmışım özür dilerim diye de ekledim zaten siz görmediyseniz o başka birşey ama lütfen daha fazla bu konuyu uzatmayın.

çünkü iki kadını da haksız yere itham ettiniz. ve benden özür dahi dilemekten imtina edip bir de halen terbiyesizce üstelediniz.
özür dilediğiniz Lena idi. ben değildim. özrünüzde ısrarcı iseniz alıntı ile bana gösteriniz.
ne yazdıklarınızı hatırlıyorsunuz ne de ettiğiniz sözlerin sorumluluğunu alabiliyorsunuz. kriz yönetimini beceremyecekseniz kriz çıkarmamanızı öneriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X