Çocuk Hastalıkları Kızımın hastalığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Elmaemma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2017
1.773
2.009
Uzun olacak ama nolur okuyun. Allah aşkına yardım edin bana. Nereden başlasam bilemiyorum. Artık kafam kaldırmıyor hiçbir şeyi.
Bir haftadır (belki daha fazla) geceleri uyumuyorum. Kızım ateşlenir diye kontrol ediyorum.
1 buçuk hafta önce birden ateşlendi ve döküntü oluştu. Ek olarak burun akıntısı falan vardı. Ertesi gün direk doktora gittik.
Sadece 2 tane ateş düşürücü şurup yazdı (Dolven ve İburamin Zero).
4-5 güne kendiliğinden geçeceğini söyledi.
6. Hastalıkmış.
Öyle de oldu. Geçti. 2 gün falan iyiydi durumu. Ateşi çıkmadı ve halsizliği burun akıntısı geçti.
Ama 2 gün sürdü bu iyi hali.
(Bu arada kızım diş çıkarıyor üstte 2, altta 2 tane. Alttakilerin ucu çıktı. Üsttekiler çok az görünüyor.)
Sonra tekrar ateşlendi. Ve o kadar ateşlendi ki gece acile götürdük. Diş çıkardığını, 4-5 gün önce doktora getirdiğimizi, 6. hastalık olduğunu anlattım oradaki hanım kıza.
Ateşini ölçtü boğazına baktı bademcikleri kızarmış muhtemelen ondan dedi.
Haydaa... Bu çocuk nasıl böyle hasta oluyor dedimm. Çünkü çok dikkat ediyorduk.
Neyse ateşini düşürdüler fitille. Fitil ve 2 tane ateş düşürücü şurup yazdı yine (Calpol, Dolven)
Ustune basa basa şurubumuz var dediğim halde yazdı şurubu. Dönüşümlü kullan dedi.
Neyse dedim bu defa da Calpol-dolven vereyim. Normalde sadece ateşi çıkınca düşüremezsem veriyordum ama kadın kızdı bana.
"Düzenli vermen gerekirdi ateşi olmasa bile." dedi.
Tamam dedim düzenli kullanacağım. Aynen doktorun dediğini yaptım. İlaçları vermeye başladık akşamına çocuk ishal oldu. Bu arada biz diştendir falan diyoruz...
2 gün çocuğum ishal gezdi. Epey su kaybetti. İlacın yan etkisi olabileceği kafama balyoz gibi indi dün akşam ve prospektüse baktım.
Calpol'ün en yaygın yan etkilerindenmiş. Ve direk kestim. Gece fitil verip yatırdım. Sadece fitile dayanmayalım diye de öğlen dolven verdim.
Nitekim ben doktorun dediğini yaptıkça bebeğim daha beter oldu! Sonra bu böyle olmayacak dedim kaptım çocuğu yine doktora götürdüm. Nihayet tahlil istediler!
Bir kısmı yetişmedi yarın tekrar gideceğiz.
Tahlillerle uğraşırken olacak hali yoktu... Devamlı uyumak istiyor kucağımda, kıpırdasam bile basıyor yaygarayı.
Bazen durduk yere aniden kasılıp ağlıyordu. Yani resmen biryeri ağrıyordu belli. Muayene saati bittiği için acile geçtik. Doktora anlattım.
Boğazına baktı. Buna nasıl antibiyotik yazmazlar dedi hayretler içinde. Dişini, ishalini, herşeyini detaylı anlattım. Calpol'ü de söyledim.
Allah aşkına ateş düşürücü yazmayın artık dedim.
Su kaybettiği icin halsizdir istersen serum takalım ama bence bol su versen daha iyi dedi.
Gerek gormedim seruma. Su vermeye devam edeceğimi soyledim.
Probiyotik yazmış. Antibiyotik falan...
Eve geldik, kararsızdım ilaçları vermek konusunda. Kendi doktorumuza danışmaya karar verdim önce.
Yani yarını bekleyeceğim.
Ama bu defa başka bir şey çıktı!
Az önce farkettim ki cocuğun her yerinde nokta nokta küçük kırmızılıklar var. Bastırınca geçmiyor.
Çok korkuyorum... Diş çıkarmadan kaynaklandığını sanmıyorum bu kadar olmuyor sanırımm. Bunu yaşayanlar var mı? Nedir yani bu bir türlü çözemedik...
Hastaneyi aradim doktora kirmizi benekleri soylemek icin ama numarasini vermediler.
Yardim edin cok korkuyorum cok yiprandim nedir bu ya nedir yani.:mad:

El ayak hastalığı olabilir.
Bu ara yine salgın var. Kızımın okulunda bir kac çocukta görülmüş.
Antibiyotik vs kar etmiyor o hastalığa,bilinen bir tedavisi de yok,kendiliğinden geçiyor diye biliyorum.
Antibiyotiği bilmem ama ishali varsa probiyotiği kullanabilirsiniz ishaline iyi gelecektir. Birde bol su içirmeye çalışın,acil şifalar diliyorum.

Antibiyotik vs kar etmiyor o hastalığa,bilinen bir tedavisi de yok,kendiliğinden geçiyor diye biliyorum.
Antibiyotiği bilmem ama ishali varsa probiyotiği kullanabilirsiniz ishaline iyi gelecektir. Birde bol su içirmeye çalışın,acil şifalar diliyorum.
Basit bir şeydir diyorsunuz yani? Ben internetten ateşle birlikte bu beneklere baktım. Lösemi falan çıktı Allah'ım göstermesin. Yavrum 10 aylık daha.:KK61:

El ayak hastalığı da olabilir altıncı hastalığı tam atlatamamış da olabilir. Çok geçmiş olsun korkmayın yarın tahlil sonuçlarına göre anlaşılır durum. Bakteriyel bir enfeksiyon varsa antibiyotiğe başlarsınız, aksi takdirde antibiyotiğe hiç gerek yok zaten. Bazı hastalıklar sadece zaman istiyor ve bol sulu gıda. İshali için de muz ve patates vermeye çalışın

20180604_190952.png

Belirtileri sizin için arattım. Bir bakın isterseniz

Internete cok bakma canim bu süreçte. Hep en kotuyu yazıyorlar. Sabirli ol cok cok mikrop kapmistir. Halsizlik ve agri yapiyordur. Yakinda duzelir insallah. Haber et durumu hakkinda.

Öncelikle sakin olun.
6.hastalık el ayak hastalığı yaygın bu aralar. Bir de dişle birleştiyse haliyle daha şiddetli olacaktır.
Su içirin bol bol
Emziriyorsanız memeden ayırmayın bırakın emsin
Ateşlenmesine izin vermeyin
Atlatacak bir şekilde.

Alllah sifa versin inşaAllah canim cok zor bi anne icin cocugunun hastalanmasi
Rabb'im baska sıkıntı vermesin hepsi gecer inşaAllah üzülmeyin
Biraz sabir annesi

İnternetten araştırmayın derim, çok gereksiz şeyler çıkabiliyor. Basit bir baş ağrısını bile beyin kanamasına götürebiliyor online bilgiler.. Hastalık hakkında bilgim yok ama inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur miniğiniz..

Basit bir şeydir diyorsunuz yani? Ben internetten ateşle birlikte bu beneklere baktım. Lösemi falan çıktı Allah'ım göstermesin. Yavrum 10 aylık daha.:KK61:
Bende gecmeyen basagrisi yazdim beyin tümörü cikti.asla internet bilgisine itibar etmeyiniz.gecmis olsun

Çok teşekkür ederim hepinize. Ben zaten normalde çok evham yapan biriyim. Bu en sabırlı halim...
Ama sayenizde yatıştım biraz daha. Yoksa dayanamayıp acile tekrar götürecektim.
Ben bu kırmızı noktaları ve ishali ilaçların yaptığını düşünüyorum. Calpol'ü kesince ishali bugün daha bir düzeldi çünkü. Kırmızı noktaları da dolven yapıyordur prospektüste de yazıyor zaten. Böyle deri altında kanama gibi noktalar. Aynısı kızımda... Purpura deniyormuş. En azından yarın doktorla görüşene kadar probiyotik harici birşey vermemeyi planlıyorum.
Sizce doğru mu yapmış olurum?

Ah o bazi doktorlar gercekten destek yerine köstek oluyolar ne kadar bilmedende olsa.
Benekler icinde doktor sart normal zamanda ha belki kizamik fln denebilir ama cocuk bu aralar baya bi ilaca magruz kalmis.
Insallah cabucak iyilesir.

Kıyamam ya. Yaşı kaçtı kızınızın kızamık falan olmasın. Çok geçmiş olsun.

Oyy çok küçükmüş yavrum ya. Bilemiyorum.
Sakin olun.
Geçmiş olsun tekrar.

Ay Allah korusun demeyin öyle. Kendinizi de korkutmayın. Doküntü,minik lekeler dediniz ben ondan dedim bu hastalıkta da aynen öyle oluyor.

Hastalığı internetten araştırmayın. Her şey yazıyo. Senaryo üretmeyin sakin olun. Küçük bi şeydir inşallah.

El ayak hastalığı da olabilir altıncı hastalığı tam atlatamamış da olabilir. Çok geçmiş olsun korkmayın yarın tahlil sonuçlarına göre anlaşılır durum. Bakteriyel bir enfeksiyon varsa antibiyotiğe başlarsınız, aksi takdirde antibiyotiğe hiç gerek yok zaten. Bazı hastalıklar sadece zaman istiyor ve bol sulu gıda. İshali için de muz ve patates vermeye çalışın

Eki Görüntüle 2153973
Belirtileri sizin için arattım. Bir bakın isterseniz

Internete cok bakma canim bu süreçte. Hep en kotuyu yazıyorlar. Sabirli ol cok cok mikrop kapmistir. Halsizlik ve agri yapiyordur. Yakinda duzelir insallah. Haber et durumu hakkinda.

Öncelikle sakin olun.
6.hastalık el ayak hastalığı yaygın bu aralar. Bir de dişle birleştiyse haliyle daha şiddetli olacaktır.
Su içirin bol bol
Emziriyorsanız memeden ayırmayın bırakın emsin
Ateşlenmesine izin vermeyin
Atlatacak bir şekilde.

Alllah sifa versin inşaAllah canim cok zor bi anne icin cocugunun hastalanmasi
Rabb'im baska sıkıntı vermesin hepsi gecer inşaAllah üzülmeyin
Biraz sabir annesi

İnternetten araştırmayın derim, çok gereksiz şeyler çıkabiliyor. Basit bir baş ağrısını bile beyin kanamasına götürebiliyor online bilgiler.. Hastalık hakkında bilgim yok ama inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur miniğiniz..

Bende gecmeyen basagrisi yazdim beyin tümörü cikti.asla internet bilgisine itibar etmeyiniz.gecmis olsun
Çok teşekkür ederim hepinize. Ben zaten normalde çok evham yapan biriyim. Bu en sabırlı halim...
Ben bu kırmızı noktaları ve ishali ilaçların yaptığını düşünüyorum. Calpol'ü kesince ishali bugün daha bir düzeldi çünkü. Kırmızı noktaları da dolven yapıyordur prospektüste de yazıyor zaten. Böyle deri altında kanama gibi noktalar. Aynısı kızımda... Purpura deniyormuş. En azından yarın doktorla görüşene kadar probiyotik harici birşey vermemeyi planlıyorum.

Canim benim kizimdada olmuştu
Antibiyotik yan etkisinden kirmizi noktalar
Dr kesmemi söyledi ve 2 güne gecti
Bencede bi ilacin yan etkisidir

Diğer ilaçlar hakkında bilgim yok ama probiyotiği mutlaka verin, onun bir zararı olmaz. Normalde bile ara ara kullanıyorum ben bağırsak sağlığım için..

X