Kızlar akraba sorunsalı fikir verir misiniz ?

Hediye kısmına bir şey diyemem kimsenin iki zibinina güvenip çocuk yapmadığınız dan eminim. Ben ailedeki böyle saibeli insanlardan uzak durulması taraftarıyım. Siz gerekeni yapmışsınız artık eşiniz de adım atmalı.
Bu gün yine mesaj attı zaten eşime kızı da kendisi de Bir daha benimle alakalı ve görüşmek isterler ise tepkim çok farklı olur dedim . Onun kırmak istememesi veya hayır diyememesi beni etkileyecekse onceliklerini belirleyemiyorsa ona göre oturup düşünüp hareket ederim bu böyle olmaz çünkü yani .

5 ay gecmis uzerinden, iyilesmedi mi dikişleriniz diyorum ben? Onu merak ettim, tuhaf geldi. Yani bahane uretmeye gerek yok, bebisli olmaniz Käfi.
Misafirleri 40. Gün gelmiş yani hala dikisleri vardır o tarihte. Yeni olmamış o ilk anlattığı 4 ay önce olmuş mesajlar şu an devam ediyor diyor

Ben de 16 yaşında halam doğum yapınca yaz tatiliydi yanına gönderdiler beni yardım edicen diye. Bildiğin her işini gördüm gıkım çıkmadı. Biz fazla yetişkindik bunlar fazla bebe. Ortasını bulamıyoruz yahu.
Hayır tam tersi o halde onu yemem bunu yemem annesi almaya geldiğinde ne yediniz ben yemedim diyip kılını kipirdatmadi yazdıklarım sadece görünen yüzü valla hayatta kapimdan gecemez o kadın artık . Herkes bı siz mi dogurdugunuz kafasinda. Kendilerine saygı duyulmamış başkasına saygı duymalari empati yapmaları gerekirken .göremedikleri saygının öfkesini saygısızlık yaparak çıkarıyorlar.

Nasıl bı rahatlık bu, gecelikli hazırlıklı mi gelmiş yüzsüz
Yasamamisken bile insan nasıl sinirleniyor değil mi alana yapılan saygisizliga . İnsana yapılan saygısızlık emrivakilik gercekten çok kötü bazen düşünüyorum nasıl bu kişi eşimle akraba.

Bu gün yine mesaj attı zaten eşime kızı da kendisi de Bir daha benimle alakalı ve görüşmek isterler ise tepkim çok farklı olur dedim . Onun kırmak istememesi veya hayır diyememesi beni etkileyecekse onceliklerini belirleyemiyorsa ona göre oturup düşünüp hareket ederim bu böyle olmaz çünkü yani .
Bence kizmadan trip yapmadan düzgünce eşine durumu izah et. Ben uzak akraban yüzünden neden evdeki huzurumdan oluyorum. Seninle tartışma yaşıyoruz, şuan bir bebeğimiz var bizim kahkahalarimizin yükselmesi gerekirken neden sinirlenelim hoşlanmıyorum ortamlarda denk gelirsen hal hatir sor ama uzatma ve samimiyeti kes de.

Normal şartlarda karışmam eşimin kimseyle görüşmesine ama art niyet varsa eşim de huzursuz ama akraba işte diye ılımlı duruyorsa malesef tırnak çıkartmak gerekiyor. Keşke herkes haddini bilse de yüz göz olunmasa.

Hem densiz hem arsızlarmış çok sinir bozucu😣
Eşiniz yumuşak yüzlü olmasa size daha fazla yardımı dokunur sanki. Bu tipler o geçiştirmelerden kibarlıklardan anlamaz çünkü. Kestirip atabilmek en iyisi.
Size de bebeğinize de çok geçmiş olsun ayrıca🍀

Hayır tam tersi o halde onu yemem bunu yemem annesi almaya geldiğinde ne yediniz ben yemedim diyip kılını kipirdatmadi yazdıklarım sadece görünen yüzü valla hayatta kapimdan gecemez o kadın artık . Herkes bı siz mi dogurdugunuz kafasinda. Kendilerine saygı duyulmamış başkasına saygı duymalari empati yapmaları gerekirken .göremedikleri saygının öfkesini saygısızlık yaparak çıkarıyorlar.

Herkesin doğumu kendine özel ve biricik.
Hepimiz o anların en özel geçmesini geçeriz.
Evet bana göre bir ben doğurdum kimseyi ilgilendirmez. Yenidoğan dönemi bir daha gelmiyor ki çok kısa hemencecik büyüyor bebekler. Süt kokulu günler geride kalıyor. O günleri de kimse böyle kötü hatırlamak istemez. O yüzden haklısınız.
Sinirinizi bozmayın ama asla görüşmeyin.
Kadın aşırı bencil.
Sana yardım geleceğine yemiş içmiş kızını kakalayıp kaçmış.

Bence kizmadan trip yapmadan düzgünce eşine durumu izah et. Ben uzak akraban yüzünden neden evdeki huzurumdan oluyorum. Seninle tartışma yaşıyoruz, şuan bir bebeğimiz var bizim kahkahalarimizin yükselmesi gerekirken neden sinirlenelim hoşlanmıyorum ortamlarda denk gelirsen hal hatir sor ama uzatma ve samimiyeti kes de.

Normal şartlarda karışmam eşimin kimseyle görüşmesine ama art niyet varsa eşim de huzursuz ama akraba işte diye ılımlı duruyorsa malesef tırnak çıkartmak gerekiyor. Keşke herkes haddini bilse de yüz göz olunmasa.
Keşke konuşacağım ben tekrardan cevabina göre yol izlerim artık . Tırnak cikarmayinca saf zannediyorlar . Ben daha çok anlayana kadar salağa yatıyorum sonra uzaklasiyorum arsızla uğraşmak daha zormus

Hem densiz hem arsızlarmış çok sinir bozucu😣
Eşiniz yumuşak yüzlü olmasa size daha fazla yardımı dokunur sanki. Bu tipler o geçiştirmelerden kibarlıklardan anlamaz çünkü. Kestirip atabilmek en iyisi.
Size de bebeğinize de çok geçmiş olsun ayrıca🍀
Kesinlikle artık tut tut içimde patladım buraya yazmam iyi oldu herkes aynı fikirdeymiş . Çok teşekkür ederim sağolun ♥️🙏

Hayatta çocuğumu bırakmam kendi aileme bile teslim etmiyorum hele ki böyle bı düşüncesiz insana hırs yapacağım diye çocuğumu bırakmam . Bence böyle insanlar için huzursuz olmaya bile değmez ama insan sinir oluyor işte . Ne evime gelsin ne evine gideyim valla
Allah sabır versin 🥰 inşallah biraz utanırda gelmez

Herkesin doğumu kendine özel ve biricik.
Hepimiz o anların en özel geçmesini geçeriz.
Evet bana göre bir ben doğurdum kimseyi ilgilendirmez. Yenidoğan dönemi bir daha gelmiyor ki çok kısa hemencecik büyüyor bebekler. Süt kokulu günler geride kalıyor. O günleri de kimse böyle kötü hatırlamak istemez. O yüzden haklısınız.
Sinirinizi bozmayın ama asla görüşmeyin.
Kadın aşırı bencil.
Sana yardım geleceğine yemiş içmiş kızını kakalayıp kaçmış.
Sizin bir ben doğurdum düşünceniz çok güzel ve art niyetli olmayanından ve kıyas içermeyen . Her doğum kendine özel dediginiz gibi kıyas yapılamaz
Kadın kadına destek olacağı yerde köstek oldu malesef

Yasamamisken bile insan nasıl sinirleniyor değil mi alana yapılan saygisizliga . İnsana yapılan saygısızlık emrivakilik gercekten çok kötü bazen düşünüyorum nasıl bu kişi eşimle akraba.
Sadece kendini düşünen egoist insan türü, uzak durmak iyidir

Nasil kisiler ailer bu nasil górgusuzluk.
Dogum yapmis kadinin evinde misafirlik nedir.
Hic dúsunmez o adamla betaber hepsini atardim

Öyle yaptım ama mesajlarıni gördükçe deliriyorum eşime de diyorum görüşmek istemiyorum diye yazicsm durduruyo beni ayıp olur diye dusunuyo sanırım zaten eve gelmiyo boşver diyo
Bebegin siz uyarmanıza ragmen surekli resimlerini çeken, yüzüne doğru sakız patlatan da mı bu 15 yaşındaki kız 😳

Kızlar merhaba 5 aylık bebeğim var. Lohusalık dönemimin tam 40. Günü eşimin kuzeni geldi. Eşim bir kere tamam demiş neyse dedim kalkar giderler. Zaten psikolojikmen hem de bedenen yorgundum epizyotomi uygulandı. İç ve dış dikisim toplam 25 dk yarım saat sürmüştür diyebilirim . Bebeğim tasikardiye girmisti ve havaya bakarak geldi kısaca zor bir dogumdu yogun bakımda kaldı patolojik sariliktsn da.Bir şeyler hazırladım yanında kızını ve erkek bir arkadasini getirmiş. Sofra da yemek yerken annecim burada kalmak ister misin çocuk da evet diyince bir şey diyemedim kırılmasın diye .Hiç bana sormadı müsait misin iyi misin hadi onu geçtim küçük cocukluyum ben karnımı zor doyuruyorum bebekle uğraşmaktan . Annesi de çıktı gitti gezmeye resmen. Eşimi çektim kenara anlattım haklısın dedi. Düşünemedim . Neyse kızı 15 yaşında bebeğimi emziriyorum rahat kıyafetler ile sürekli resim çekmek istiyor defalarca çekme daginigim rahatsız oluyorum yapma lütfen dedim emzirirken de rahatsız oluyorum . Bebeğimin altını değiştirirken başında bekliyor resim çekmek istedi en son uyardım 3.belki beşinci uyarmada durdu. Bebeğimin altını değiştirirken resim çekme benim de olduklarimi sil dedim hatta kendim sildim . Çocuk bir de hasta gözleri akıyor öksürüyor bebeğimi öpmeye çalıştı izin vermedim o daha küçük ve öpmek sakıncalı diyerekten sakince. Bu sefer ağzında sakız bebeğime doğru patlatıyor. Eşime soyledim uyardı. Daha sonra bebeğim hasta oldu bir ay uğraştım. Hastaneye yatacak dereceye geldi . Eşime bir daha görüşmek istemiyorum eve dahi gelmeyecekler dedim çocuğun bir suçu yok annesi uyarmaliydi. Annesi 1.5 gün sonra geldi sen çok pimpiriklisin yok her ih dedigin de kucağına alma yok mikrop alması gerek yok ben daha çok prematüre doğurdum kızımı eski zaman da bu kadar salgın yoktu bu benim çocuğum dedim. O zamandan beri asla eve gelmiyor almıyorum eşim ister ise disarida gorussun . Sürekli mesaj atıyor karın beni arasın karın bana yazsın yok bebise biseyler aldım falan . İstemiyorum kimsenin malını dedim. Sinir oluyorum artık. Geçenler de direk emrivaki şekilde yola cikmis bize gelmek için yoldayım size geliyorum dedim evde değiliz dersin. Bir de şey diyor. İkidir kapıdan dönüyorum . Haber verseydi donmezdi dedim . Bir de ben hamileyken burası benim yigenimin evi lafını yapıyor. Görüsmuyoruz ama aşırı sinir oluyorum o mesajları görünce insan biraz utanır gerçekten . Bu tarz akrabalar ile nasıl başa çıkıyorsunuz ?
Diyin çok malsın seninle görüşmek istemiyorum diye. Mal yaa

Asla görüşmem ben eşim ister ise dışarı da gorussun ona da dedim ama ben istemiyorum unutmuyorum hamilelik ve o dönem de ki saygısızlığı
Çok görüşmek istiyorsa evine davet etsin. Hadi düşüncesizce geldi bebek görmeye diyelim. Sevgilisi ile gelmek kızını bırakıp gezmeye gitmek ne demek. Hani size sorsa siz de hayır diyemeseniz yine neyse. Hadi size yardım eder düşüncesi ile bıraktı diyelim. Şimdiki çocuklar öyle yardım falan zaten edemez. Çok saçma . Arsız insan hiç sevmem. Normalde yapım çekingen ve hayır diyemeyendir. Zaman içinde öğrendim. Özellikle böyle arsız tiplere ekstra hoyrat oluyorum. İyi niyetlilere yine çekingen tavrım sürüyor ama insan kullanan insana tahammülüm yok. Kullanmanın da bir adabı olur.

Kızlar merhaba 5 aylık bebeğim var. Lohusalık dönemimin tam 40. Günü eşimin kuzeni geldi. Eşim bir kere tamam demiş neyse dedim kalkar giderler. Zaten psikolojikmen hem de bedenen yorgundum epizyotomi uygulandı. İç ve dış dikisim toplam 25 dk yarım saat sürmüştür diyebilirim . Bebeğim tasikardiye girmisti ve havaya bakarak geldi kısaca zor bir dogumdu yogun bakımda kaldı patolojik sariliktsn da.Bir şeyler hazırladım yanında kızını ve erkek bir arkadasini getirmiş. Sofra da yemek yerken annecim burada kalmak ister misin çocuk da evet diyince bir şey diyemedim kırılmasın diye .Hiç bana sormadı müsait misin iyi misin hadi onu geçtim küçük cocukluyum ben karnımı zor doyuruyorum bebekle uğraşmaktan . Annesi de çıktı gitti gezmeye resmen. Eşimi çektim kenara anlattım haklısın dedi. Düşünemedim . Neyse kızı 15 yaşında bebeğimi emziriyorum rahat kıyafetler ile sürekli resim çekmek istiyor defalarca çekme daginigim rahatsız oluyorum yapma lütfen dedim emzirirken de rahatsız oluyorum . Bebeğimin altını değiştirirken başında bekliyor resim çekmek istedi en son uyardım 3.belki beşinci uyarmada durdu. Bebeğimin altını değiştirirken resim çekme benim de olduklarimi sil dedim hatta kendim sildim . Çocuk bir de hasta gözleri akıyor öksürüyor bebeğimi öpmeye çalıştı izin vermedim o daha küçük ve öpmek sakıncalı diyerekten sakince. Bu sefer ağzında sakız bebeğime doğru patlatıyor. Eşime soyledim uyardı. Daha sonra bebeğim hasta oldu bir ay uğraştım. Hastaneye yatacak dereceye geldi . Eşime bir daha görüşmek istemiyorum eve dahi gelmeyecekler dedim çocuğun bir suçu yok annesi uyarmaliydi. Annesi 1.5 gün sonra geldi sen çok pimpiriklisin yok her ih dedigin de kucağına alma yok mikrop alması gerek yok ben daha çok prematüre doğurdum kızımı eski zaman da bu kadar salgın yoktu bu benim çocuğum dedim. O zamandan beri asla eve gelmiyor almıyorum eşim ister ise disarida gorussun . Sürekli mesaj atıyor karın beni arasın karın bana yazsın yok bebise biseyler aldım falan . İstemiyorum kimsenin malını dedim. Sinir oluyorum artık. Geçenler de direk emrivaki şekilde yola cikmis bize gelmek için yoldayım size geliyorum dedim evde değiliz dersin. Bir de şey diyor. İkidir kapıdan dönüyorum . Haber verseydi donmezdi dedim . Bir de ben hamileyken burası benim yigenimin evi lafını yapıyor. Görüsmuyoruz ama aşırı sinir oluyorum o mesajları görünce insan biraz utanır gerçekten . Bu tarz akrabalar ile nasıl başa çıkıyorsunuz ?
Bu akraba arsızlığını da anlamıyorum. Görüşmek istemeyen insanla niye zorla görüşmeye çalışırlar. Amacı huzur bozmak. Size kaynanalik yapmaya çalışıyor sanırım öyle bir misyon yüklenmiş kendine. Birde görüşünce de bir hayrı yok. Eleştirmiş durmuş. Eşinize yazıp devam ediyormuş sanırım tacizleri. Erkekler beceremiyor böyle işleri yüzleri yumuşak umursamaz oluyorlar. Birde haliyle anne kadar yorulup emek vermiyor baba. Sizin esinizde size acımıyor herhalde bu kadının tacizlerine kızını yatılı bırakmasına filan izin vermiş. Eşinizin bisey demesini beklemeyin. Daha öyle masaya yumruk vuran erkek görmedi bu gözler. Siz direkt arayıp yada mesaj atıp,sizinle görüşmek istemiyorum kesinlikle yazıp durmayın diyin. Kapıdan dönüyormuş bide gelip gelip bu ne ısrar. Eşinizi mi çok goresi var. Bi kuzende niye erkek yeni bebekli kuzenine ısrarla yazar bilmem sonuçta görüşmek istemiyorsunuz. Ya direkt kendiniz kestirip atın açık açık yazıp yada soğuk bir şekilde bahaneler uydurun evde yokuz diye ama belli ki bu kadin yüzsüz anlamıyor

İnsan delirtir sonrada deli bu diye yaygarayı koparırlar. Ne biçim insanalr var benim çevremdede var inan en iyisi bu uzak kalmak konuşmamak arkadamdan millete beni kötüleyip bana düşman topluyolar bi yandanda görüşmeye çalışıyolar n.h görüşürüm

Ayy ben olsam cinnet geçirirdim iyi sabretmişsiniz. Olduğu gün eşimle gönderirdim al adrese teslim et diye. Bu insanlar ne şuursuz ya.

X