kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

ben de naçizane deneyimli bi anne olarak bebeğinizi elinizden geldiğince yanınızda yatırmayın uykuya dallınca beşiğinde sallayarak uyutun saalmaya alıştırmayım dedim ben de ilk aylar ama benim kızm da zor bi bebekti gerçi hala bebek ya neyse o zamanlar daha zordu memeyi çekince zırlardı emzik de almıyodu ben de memey çok sık vermek zorunda kalırdım sonradan anladım çoğu zaman aç olduğu için değil uykuya dalmak için emiyomuş o zaman zaten çekmiyodu ben memeyi çekerken de uyaniyodu herşey sil baştan 4 ay falan sonra artık bunu ihayte anladım ve emzirip ayağımda yada beşiğinde azcık sallıyodum dein uykuya dalıyodu 6aydan sonra kızım emzik aldığında çook rahatladım tavsiye ederim sadece gece her ağladığında emzirmek yerine tekrar uykuya dalması için emzik kullanışlı oluyo
ayrıca her bebek birbirinden çok farklı benim kızım da asla kendi başına durup uyuyamazdı dediin gibi kendini yırtardı hala da öyle

ya kısalr ben bişey duydum cok kişi sölüyor bunu bebekler 40ından sonra deişirlermiş usluysa yatramamz yaramaz sa uslu olurlarmıs...gece uyumuyorsa uyur gündüz uyuyora uyumazmıs tamamen deişirmiş yani..dogum yapan bi çok arkadasım da öle dedi..benimki şimdilik cok ii maasallah ama bir aylık olduk 40 dan sonra deişirse yandım ben ozaman....

bunu ben de duydum .. göreceğiz inallah doğruluk payı var mı yok mu?

emerken yada gazını çıkarırken göğsümde (ya da babasının göğsünde) uyuyor kuzum.. uyku düzenimiz pek oturmadı. kah 2-3 saat uyuyor kah 15 dk. ama muhakkak yatağına yatırıyorum. yanımızda hiç bırakmadık..

benimki azıttı bugün tüm gün gözler acıktı....kapanıyor uyuyacak ama tam dalıyor baslıyor aglamaya acaba bi yerimi agrıyor ki..amaaan ne bilim sastım iice:KK43:(((((

vala okurken maşallah dedim içimden bebekleriniz hep kız olduğu için mi uslu yoksa denk mi gelmiş:) tekrar maşallah. benim oğlum daha doğduğu gece ayakta sallanmaya başladı sabaha kadar viyakladı annem garibimde ben biraz dinleniym diye hiç uyumadı ayağında salladı.hala daha aynı 1 yaşına geldi. ayak kesmedi battaniyeler , salıncaklar.. ne zaman düzelcek bilmiyorum. çok şanslısınız. oğlum 5 dakikadan fazla koltukta yatamadı gazından patlıyodu, hep kusuyodu..hep kucakta hep sallamada,6 ay sürdü. ne gece ne gündüz uyku yok..benim de şansım böyleymiş. düzelipte kendi uyuduğu günü görebilcek miyim acaba ama bu gidişle 2 yada 3 yaşını bulur heralde:) ikinciyi düşünemiyorum bile ama olursa inşallah kendiliğinden uyuyan bi bebek olur yoksa kesin kafayı üşütürüm aynı şeyleri yaşarsam:) sağlıkla büyütün bebişlerinizi, gazsız bol uykulu günler..

selam herkese.geceleri genelde oğlumu göğsümde uyutuyorum, yatağımda sonra ben de uyuyakalıyorum, bebişimi beşiğine götürmüyorum, yorulursam yanıma ama biraz uzağıma alıyorum.Acaba alışır da sonra beşiğinde yatmazmı?Gündüzleri de salonda benimle birlikte uyuduğunda koltukta yatırıyorum,beşiğine götürmüyorum.Diyorlarki sonra beşiğinde yatmazmış.Sizler nasıl uyutuyorsunuz?Bu arada gündüzde göğsümde yada omuzumda uyutuyorum

benim bebek her yerde her sekilde uyuyor , bende gunduzleri salona aliyorum sese falan iyi alissin geceyi gunduzu ayirt etsin diye ama benimki geceleri daha cok uyanik tersi oluyor :KK43:( bebegin yattigi yeri dikey bir sekilde hazirliyorum salonda koltukta olsa dahi yastik kullanmadigimiz icin dikey bir pozisyonda uyumasi daha rahat oluyor surekli kucaga alisirsa oyle uyumaya surekli ister bence yatir yatagina veya koltukta yerine oyle uyusun kucakta veya sallayarak uyutmayin derim , sallamayada cok karsiyim , bebek sallanarak bir sekilde sersemlestiriliyor benim icin sanki bayiltma yöntemi gibi beyin sallana sallana sarhos gibi oluyor yazik yavrulara

Gündüzleri anakucağında yatırıyorum.Yemek yaparken bilğisayara girerken ayağımla sallayabildiğim için rahat oluyor .Geceleride yanıbaşımdaki beşiğinde yatıyor.Sık kalktığı hata uyumadığı için yatağında yatıramıyorum.

benim memem ıcerde oldugundan daha cok dısarad uyumak için meme..bazende kucakda .ama daha kendı basına hıc uyumadı.beşigıne yatırıyroum 10 dakıka sonra bagırmaya baslıyor.bız aramzıd a cok atırdık.geceerı ruyasınad ahep korkuyor yada aglıyor herseferındede yanında bırını istiyor..yanımızda oluncada mudahla ekolay oluyor pişpişlıyoruz.ben almak ıstemıyorum am ababası hemen yanımıza koyuyor..korktum ama sımdı ölüm falan yazmısınız.suan babasının kucagında uyuyor yırttım memeden.her seferınde meme verınce u sefrede gazı cok oluyorçkeske sallanmayı falan sevse..emzıkde cok tatmın edıcı olmuyor .....

kızlar yenı bır taktık buldum sızlerle paylasayım dedım
dun aksam kızımı yıkadık veeeeee gece boyunca maasallah sadece emmek ıcın uyandı ve gerı uyuduuuuuuu cok ısımıze yaradı banyo yaptırmak zemuszemus deneyın derım bebegı rahatlatıyor gecede uyur bu sayede
kaydirigubbakcemile2

benim oğlum 2 yaşında arkadaşlar burayı tesadüfen gördüm
ben oğlumu doğduğundan beri hiç sallayıp pışpışlamadım emerdi yada mamasını içerdi biraz oynardım onunla sonra yatağına yatırırdım önüne bende sandalye alıp otururdum konuşurdum hep bişiler anlatırdım masal nini falan bana baka baka uyuyodu şimdi 2 yaşında hala öyle uykusu gelince tutuyo elimi yatağana götürüyo beni yatırıyorum biraz sohpet ediyoruz uyuyo çok rahat ettim ben öyle alıştırdım çok kucaklamayın bebekleri yatağana koyun ordan konuşun onlarla yanınızda yatmasın derim sonrası çok zor olur sizin için hepiniz sağlıkla büyütün bebeklerinizi

benim oğlum 2 yaşında arkadaşlar burayı tesadüfen gördüm
ben oğlumu doğduğundan beri hiç sallayıp pışpışlamadım emerdi yada mamasını içerdi biraz oynardım onunla sonra yatağına yatırırdım önüne bende sandalye alıp otururdum konuşurdum hep bişiler anlatırdım masal nini falan bana baka baka uyuyodu şimdi 2 yaşında hala öyle uykusu gelince tutuyo elimi yatağana götürüyo beni yatırıyorum biraz sohpet ediyoruz uyuyo çok rahat ettim ben öyle alıştırdım çok kucaklamayın bebekleri yatağana koyun ordan konuşun onlarla yanınızda yatmasın derim sonrası çok zor olur sizin için hepiniz sağlıkla büyütün bebeklerinizi

canım güzel söylüyorsunda bizimki ancak 10-15 dak seni dinler sonra basar çığlğı hadi bakalım istersen alma kucağına,yırtınır durur.işte bebekten bebeğe değişiyor,keşke öyle uyusa

benim büyük kizimda hep kucakta uyurdu, ikinci kizimda ayni oldu. Ilk basta yatakta yatiyordu müzik aciyordum uyuyordu. Ama artik kesinlikle olmuyor yatidigim an ögle bir agliyor ki, almak zorunda kaliyorum. Artik oda kucagimda uyuyor. Sonra ne kadar zor oldugunu biliyorum cünü 2 yasina kadar kizim kucagimda uyudu ve sürekli yüremek zorundaydim ögle istiyordu. Yataginda yatan bebek tabiki cok rahat oluyor ama her bebek ayni degil. Bende aglayan bebege hic dayanamiyorum.

X