Çocuk Hastalıkları Kızlar Buhar makinası hakkında yardım!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

esenruzgar

Bitti ...
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2009
3.477
7
Kızlar oğlum grip oldu. Çok fena öksürüğü oluyor ve geceleri de artıyor. Burnu da sürekli tıkalı. Doktor tonimer baby verdi onunla burnunu açıyoruz ama geceleri sürekli ağlayarak uyanıyor. Doktora öksürüğünün arttığını söyledim, o da su kaynat dedi. Bizde buhar makinası var. Acaba gece boyu mu açık tutmak gerekir? Yoksa birkaç saat mi? Fazla çalışması zararlı olur mu?
Bizim yatak odası diğer odalara göre biraz soğuk oluyor, ekstra elektrik sobası açıyoruz, onun da suyu var. Fazla su yüklemesi olmasın diye endişelendim.

Bizim ev kaloriferli olduğu için ben gece boyu açık bırakıyorum,boğazları kurumasın oda nemlensin diye..Bu arada geçmiş olsun arkadaşım..

Bizimki de kaloriferli , bir de elektrik sobası açıyorum.
Yani hasta olmasalar bile çalıştırıyormusun?
Bizim ev normalde çok nemli oluyor kalorifer yüksek ısıda yandığı halde o yüzden gerek görmüyordum ama bu şekilde deniycem bakalım.

valla bizim kalorifer kömürlü olduğundandır belki ama ev kuru oluyor,benim bile boğazlarım kuruduğuna göre bebeğinde kuruyordur,bundan dolayı hasta olmadığı halde çalıştırıyorum..aynı oda da uyuduğumuz için hem biz hemde oğlumuz rahat ediyor..

evlerinizi hergün havalandırın. bence buhar makinesi kullanmayın bir çok mikrop nemli ortamı sever ve ürer hatta dr a danışmakta fayda var bu konuda.

Doktora sordum yarım saatten fazla kullanmayın buhar makinasını dedi. Nedenini soramadım çünkü telefonda sordum.

benım bebeğimde de hafif öksürük hırıltı ve burun tıkanıklıqı vardı kettle da su kaynatm ve buharına tuttum çokşükürdüzeldi arada hırıltısı oluyor tekrarlıyorum.. iyigeliyor:KK34:

geçen gün doktora gittiğimizde şöyle dedi..bebeği yatırmadan önce 2-3 saat buhar makinesini açıp odayı nemlendirin,bebeği yatırınca kapatın,gece çalıştırmayın..gece ıslak bir havluyu kaloriferin üstüne koyun onun buharı yeter..ama makineyi çalıştırmayın sakın dedi..

X