Kızlar çok acı çekiyorum...

Tabak olayını hiç te büyütmemişsin bence.kızmakta haklısın.Ne demek bunlar sizin olsun bana gelir yenisi nasılsa :1shok:

Nişanlının annesi bu şekil davranışlardaysa ilerde baya üzülürsün.Eğer tekrar barışırsanız kendine bir şekilde daha fazla bağlaman gerekir.Çünkü o zaman siz de bir aile olacaksınız.Önceliği seninle kurduğu ailesi olmalı..

annem hayır öyle bir şey de demedi.nişanlımın bana söyledği öyle.yok annen böle dedi şeklinde.biz de öyle bir aile değiliz.öyle olsa babam beni verirken bu konuşmaları yapardı.gayet eğitimli seviyeli insanlarız.maddeye takılan insanlar hiç değiliz.bir takım eksik davranışları bu konuşmayı doğurdu.ailemin konuşmaları yüzde 99 anlşma sevgi saygı üzerineydi.sadece annem bizde kına malzemelerini erkek tarafı alır dedi.ve bir de akrabamızdan örnek verdi.gayet seviyeli bir konuşmaydı.yok efendim onların şerefini sorgulamışız.yani akla hayala gelmedik senaryolar.

Mutlaka öyledir canım..Demek ki evde birbirlerini iyice doldurmuşlar ,bazı konuşulanları cımbızla çekip bunlara yoğunlaşmışlar..Gönlülleri yok demek geçinmeye,bir şekilde yan çiziyor olabilirler mi ailece ?

Ya da sizin kadar adetlere düşkün değiller...:sm_confused:

annem hayır öyle bir şey de demedi.nişanlımın bana söyledği öyle.yok annen böle dedi şeklinde.biz de öyle bir aile değiliz.öyle olsa babam beni verirken bu konuşmaları yapardı.gayet eğitimli seviyeli insanlarız.maddeye takılan insanlar hiç değiliz.bir takım eksik davranışları bu konuşmayı doğurdu.ailemin konuşmaları yüzde 99 anlşma sevgi saygı üzerineydi.sadece annem bizde kına malzemelerini erkek tarafı alır dedi.ve bir de akrabamızdan örnek verdi.gayet seviyeli bir konuşmaydı.yok efendim onların şerefini sorgulamışız.yani akla hayala gelmedik senaryolar.
tabi ya hakilsin bunda ne varki? tabi taraflar birbiribinin üzerine ne vaziyet düsüyorsa söylemeliler. adet kinanin onlarin almasiymis annende olumlu bir sekilde söylemis. diretmemis ya illa siz alacaksiniz diyee...

evet ben seni tanımıyorum.neler yaşadığını senin yazdığın kadarıyla biliyorum ve yorumumu buna göre yazıyorum.sende benim yaşadıklarımı bilemezsin belkide ben senin bu yazdıklarından 10 katı daha kötü olaylr yaşamışımdır ama ben yine söylüyorum.özür dledim diyorsunuz dilemelilisiniz çünki siz haksızsınız.benim eşiminde aileme ve bana karşı hataları burdan fizana yol olur.ama ben eşimi seviyorum ve ayrılalım demiyorum.eğer sizde çok sevseydiniz bu kadar rahat ayrılalım demezdiniz.
güzelim her şey karşılıklı.ben çok alttan alan gerçekten ince bir insanım.beni tanıyan yüz insan varsa da hepsi bunu söyler.sadece ben de isterim beni anlayan arkamda duran bir sevdiğim olmasını.o benim yanımda olsaydı ben onun için yapamıcam şey yok.iletişim suçlanarak ya da aile kötülenerek kurulmaz.senin aileni eşin haksiz yere eleştirse sen ne dersin ona.bir de ailesi sana değer verecek davranışta bulunmasa.yanımda olsaydı böyle olurmuydum sence.çünkü seviyorum kendisini.

tabi ya hakilsin bunda ne varki? tabi taraflar birbiribinin üzerine ne vaziyet düsüyorsa söylemeliler. adet kinanin onlarin almasiymis annende olumlu bir sekilde söylemis. diretmemis ya illa siz alacaksiniz diyee...
ne aileme bir şey soran var ne de bana.ben sanki sahipsizim gibi.kendi kızları evlendi ve şahidim buna karşı taraf için tabi yapacaklar mimar kız veriyoruz diyen bir aile.ama şanslılar kızlarını üzecek hiç bir olay olmadı.her şey 4*4lük.ilgi alaka tam.yani arkadaşlar bunlara da şahit olmasam...yanlış anlamayın bu dediklerimi allah mutlu mesut etsin ve çok versin ama bana da bu hareketler yapılmamalıydı.

Pencereyi kayınvaldenin kendi kızı açarsa "içeriye iyi hava gelir"...

Eğer pencereyi açan gelinse "Pencereyi açtı,cereyan yaptı !..." olur..

Durum aynen buna benzemiş....

ne aileme bir şey soran var ne de bana.ben sanki sahipsizim gibi.kendi kızları evlendi ve şahidim buna karşı taraf için tabi yapacaklar mimar kız veriyoruz diyen bir aile.ama şanslılar kızlarını üzecek hiç bir olay olmadı.her şey 4*4lük.ilgi alaka tam.yani arkadaşlar bunlara da şahit olmasam...yanlış anlamayın bu dediklerimi allah mutlu mesut etsin ve çok versin ama bana da bu hareketler yapılmamalıydı.

ohhh valla kendi kizlari el bebek güll bebekkk; bide sana yaptiklarina bak kötükedihüso neyse yaaa valla daha fazla konusmayimmm:kızgın: :kızgın: :kızgın:

ahh canım bu devrelerde her denileni takmıyacaksın. kayınvalidem evinde taa10 küsür sene önce kızının çeyizine aldığı kızının beğenmeyip getirdiği fincanları vereyim bunlarıda sana dedi. bende aldım. inan ki evde heryer zaten fincan çeyizim için zaten bir sürü almıştık. ki kocacım beğendiğim ne varsa alır. onların evinden kullanılmış yada yıllanmış bir sürü şey gelmiştir evimie.. günlük kullanırım. yada dursun dolapta kırmaya laf söylemeye gerek görmedim bile.
düğünüme 13 gün kaldı inan daha neler neler söyleniyor konuşuluyor ailem birkez olsun araya girip konuşma yapmamıştır. hem onların istediği oluyor hem benim istediğim oluyor. baktım benim istediğim olmayacak engellenecek gibi benim hayalimde böyleydi ama diyorum düzeliyor herşey.
bizi 1 ay kala baktık eşyaları evi tuttuk gelinlikde 1,5 ay kala alındı.hep son ana bıraktık. konusu bile geçmedi hiç de dert etmedim.
kınada ki malzemeyi oğlan tarafı alır elbette ama çarşıya çıktığınızda alalım mı dersin aradan çıkar söze döküp konuşmaya gerek bile yok ki.. ki fazla para tutacak birşey de değil onlar o yüzden hiç de dert edecek değildiniz. ama demek ki artık tahammül sınırlarınız bitmiş..
bu ilişkinin ömrü nasibi bu kadarmış. kısmet canım üzülücek hiçbişiy yok. yoluna devam ediceksin.

onun da demek ki gözü korkmuş. yoksa eğer isteseydi sana şu olaya bu şekilde davranma şunu böyle halledelim deyip yapıcı konuşurdu olan olmuş artık... yola devam.

Bence bir daha arama onu telefonla....Arayacaksa,peşine düşecekse o düşsün artık....

kizlar ben kacioyrummm hadii banaa byyyy.... yarin görüsmek üzere! maviayy cim sende canini sikma canim hakkinda ´hayirlisi ne ise o olsun...

ahh canım bu devrelerde her denileni takmıyacaksın. kayınvalidem evinde taa10 küsür sene önce kızının çeyizine aldığı kızının beğenmeyip getirdiği fincanları vereyim bunlarıda sana dedi. bende aldım. inan ki evde heryer zaten fincan çeyizim için zaten bir sürü almıştık. ki kocacım beğendiğim ne varsa alır. onların evinden kullanılmış yada yıllanmış bir sürü şey gelmiştir evimie.. günlük kullanırım. yada dursun dolapta kırmaya laf söylemeye gerek görmedim bile.
düğünüme 13 gün kaldı inan daha neler neler söyleniyor konuşuluyor ailem birkez olsun araya girip konuşma yapmamıştır. hem onların istediği oluyor hem benim istediğim oluyor. baktım benim istediğim olmayacak engellenecek gibi benim hayalimde böyleydi ama diyorum düzeliyor herşey.
bizi 1 ay kala baktık eşyaları evi tuttuk gelinlikde 1,5 ay kala alındı.hep son ana bıraktık. konusu bile geçmedi hiç de dert etmedim.
kınada ki malzemeyi oğlan tarafı alır elbette ama çarşıya çıktığınızda alalım mı dersin aradan çıkar söze döküp konuşmaya gerek bile yok ki.. ki fazla para tutacak birşey de değil onlar o yüzden hiç de dert edecek değildiniz. ama demek ki artık tahammül sınırlarınız bitmiş..
bu ilişkinin ömrü nasibi bu kadarmış. kısmet canım üzülücek hiçbişiy yok. yoluna devam ediceksin.

onun da demek ki gözü korkmuş. yoksa eğer isteseydi sana şu olaya bu şekilde davranma şunu böyle halledelim deyip yapıcı konuşurdu olan olmuş artık... yola devam.
haklısın canım.ben böyle şeylere takılacak kız değildim ama karşı taraf hassaslaştırdı beni.ne kına gecesi ne kaftanı bir daha başıma gelirse hiç birini istemiyorum.istediğim bumuydu inanın bunlar değildi.ne nişan ne nişan bohçası.yok ayrıntılarda işim yok artık.tecrübesizlik..sadece içimizde kalır mı acaba dedik.sonradan keşke yapsaydım dememek için.çevremizden duyduk bir şeyler.öyle işte.maddeyle işim yok.

haklısın canım.ben böyle şeylere takılacak kız değildim ama karşı taraf hassaslaştırdı beni.ne kına gecesi ne kaftanı bir daha başıma gelirse hiç birini istemiyorum.istediğim bumuydu inanın bunlar değildi.ne nişan ne nişan bohçası.yok ayrıntılarda işim yok artık.tecrübesizlik..sadece içimizde kalır mı acaba dedik.sonradan keşke yapsaydım dememek için.çevremizden duyduk bir şeyler.öyle işte.maddeyle işim yok.

benim kayınvalidemde kınada çerez ve kına bize ait dedi onlarda adet böyleymiş.. sormadı sadece konu geçti diye bir açıklama yaptı :teselli:

Bizde kına gecesi diye bir gelenek olmadığı için bu konuda hiç bir fikrim yok ama içte ukte kalma olayına gelince buna katılıyorum yani evlenirken gelinlik giyemedi ya da balayına çıkmadılar diye hala bunun üzüntüsünü taşıyan çok bayan olduğunu gördüm.Yeni evlenirken insan daha da hassaslaşıyor..Sonuçta tabiki herşey madde değil ama insan değer verildiğini görmek ister haliyle..

malesef işte canım başta '' aa bir kere oluyor yapalım edelim'' deniliyor bu düşünceyle ok gibi giderken neleri delip geçiyoruz sonra görüyoruz.

o anın büyüsüne hızına kapılıp herşey istediğin gibi olmayacak gibi gelmiş demek bir an hırslanmışsın.daha fazla değer görmek istemişsin nasip değilmiş.
iyi gelin mutlu bir beraberlik ilstiyorsan herşeye okey deyip kendi isteğini uygun zamana sıkıştırıp söyleyeceksin. şak diye olmaz hayır lafı geriyor. ama iş yapılacağı zaman ben şöyle istiyorum daha iyi olucak demen seni her zaman kurtarır:):asigim:

bunlar iyi kötü hayat tecrubeleri canım. umarım hemen toparlanır hayatına devam edersin.

kısmet bu kadarmış demek ki...

Pencereyi kayınvaldenin kendi kızı açarsa "içeriye iyi hava gelir"...

Eğer pencereyi açan gelinse "Pencereyi açtı,cereyan yaptı !..." olur..

Durum aynen buna benzemiş....

aynen katiliyorumm cook haklisinn

cnim belliki nisanlinin ailesii istememiss onun icinn ufak tefek seylerr cok buyutulmus ki sorun ciksin diyee sen bunlara aldiris etmicektinn senin tek hatann telefonda bitsin demen olmuss yanlnizz nisanlinn seninde dedigin gibi ailesinin laflariyla gelmiss konusmaya ayrilik kararini ailesi vermiss yoksaa ozur dilemissin okadar dil dokmussun bi liskiyi bitirmek bukadar basit olamaz bosverr bencee hakkinda hayirlisi neyse o olsun zaman herseyin ilacidir cnim kendini uzmeye degmez bence

bu konuda laf düşen en son kişiyim ama yine de yazmak istedim.

bu yeni aileye karışma olaylarında hakiki adalet beklemicez hanımlar, 25 senede bekar halimle gözlemlerimle ben bunu öğrendim. kendi kızına yaptığı muameleyi gelin adayına yapan ise sadece uzaktan duydum. görmedim, 1. ağızdan işitmedim. beklemeyin bunu ya. kendi kızına bunu dedi, bana niye böle yapıyo demişsiniz. bundan bi kere vazgeçin. ben vazgeçtim. 17-18 yaşlarındayken anneme hayret ederdim nerdeyse kendi elimle boşayacaktım babamdan. ki o zaman bişi yoktu da yani, sırf bu çevre, kayınvalide ve olan bitenlere yakından bir kadın gözüyle bakmaya başladığım içindi. anneme derdim "nasıl katlanıyosun bunlara??? yerinde olsam bi gün durmam!!" diye. kendi halam babam ve babannemi gördükçe anneme iyice üzülürdüm. hatta kin de tutardım, onlar da annem beni fişekliyo sanırlardı. alakası yok gördüklerim fazlasıyla yetiyodu. ki 17 sene sonra benim gördüğüm neki, pfff.

yaaani, evlilik dedik mi bayanlar. bayanlar diyorum. bayansak hanımsak bir çok şeyi yutacaz. yutmayanı yok bunun. yutmayanın da çok azdır iyi olan o yeni aileyle. yutulacak. çare yok. beklemeyin iyisini.

maviay arkadaşın yerinde olsaydım açıkcası ben de aynı şeyi yapardım bunu da açıkca söyleyeyim. ben oraya cici bici gelin olmaya gidiyorum, kadın bana 35 senelik kızımın kaftanı var giyermisin diyo. gözünün içine baka baka dalga geçiyo. ben oraya geli,n mi geliyorum besleme mi geliyorum?? belki çok ufak bişi, ama ben şu an bunu alttan alacak olgunluğa sahip değilim. belki de hiç olmıcam. maviay da öle. herkesin fıtratı farklı. karnından çıktığım anam 18 yaşında babamla evleniyor en pis zamanını ben görmeden çekiyor, ben ondan 17 sene sonra gördüğüm %1le şoke oluyorum gücüme gidiyor. anayla kız bile ne kadar farklı birbirinden. kronikin de dediklerine katılsam da açıkcası ben yapamam. yapmamam ya.

böle konuşunca bana annem "sen yalnız kalcaksın" diyo. ama ben kararımı verdim agalar, böyle yaşayamam. en azından şimdilik. büyük konuşmamak lazım. öle olacağına yalnızlığı yeğlerim. pişman da olmam.

sen benim kadar sert olamazsın mavi ay bu konuda, yalnız da kalmazsın. ama kararlı olmak gerek biliyomusun. sevgiyi de bilirim, ben de değmeyenin peşinden gitmeye kalktım zamanında. vazgeçememeyi de biliyorum. ama var ya boş şey onlar. kararlı olacaksın. sevginde kararlıysan herkese inadına sırıtacaksın kabullenmiş gibi görünüp kendi kabuğunu öreceksin. ya da bu diyardan gitceksin. kararlı olursan kimse yıkamaz seni. şimdi bu olaydan sonra bunun acısını çıkarmak için kavgalar etceksiniz illa. bunun yüzünden zırt pırt ayrılıp barışırsanız kimse ilişkinize saygı göstermez hatta nişanlın da. düşün bunları. kararlı ol bacım.

yapamayacağın şeylere kalkışma. yapabilirsen amenna, yutabilirsen, alttan alabilirsen, sebat gösterebilirsen. ama yapamayacaksan hiç kendini zorlama. nasip işi bunlar. Allah yardımcın olsun. gece gece ben de döküldüm böle.

banada kızacaksın ama,kronick'e sonuna kadar katılıyorum....:tomato:...görünen o ki bu olay bitmiş herkes gibi hakkınızda hayırlısı olsun diyeceğim...

konu üzerinden giderek bir iki noktaya dokunmak istiyorum..(maviay bu genelleme yapacağım birşey ...seninle alakası yok...canın zaten sıkkın)

yorumlarda en çok dikkatimi çeken "seni sevse idi;ailesine karşı seni korurdu,sana laf söyletmezdi,senin yanında olurdu,ailesinin ağzına değil senin ağzına bakardı"yasakkelime
merak ettiğim bunları iş olsun diyemi yoksa gerçekten inanarak mı söylüyorsunuz...yoksa teselli olsun diyemi....(maviay yine söylüyorum seninle direk alakalı bir şey demiyorum)..

bir erkek eşini,nişanlısını niye ailesine karşı korusun? böyle bir şeye neden ihtiyaç duysun...veya kendini bilen bir kadın erkeğinin böyle bir konuda korumasına neden ihtiyaç duysun?....böyle bir ortamı niye yaratır?

birini seviyor olmamız onun hatalarını veya yanlışlarını hoş görüp,neye ve kime mal olursa olsun hep onun yanındamı yer almamızımı gerektirir...hep haklımıyızdır?

ailesinin ağzına değil,senin ağzına bakardı...oy oy oy evlenmek için seçtiğiniz erkeğe layık gördüğünüz bu mu:uhm:siz olana kadar ailesinin aklı ve ağzı,siz olduktan sonra sizin aklınız ve sizin ağzınız öylemi??yani bu adam o kadar kuş beyinliki kendi düşünemez,yorumluyamaz ve tercihleri olamaz...bir insan bundan daha fazla aşağılanabilir mi?? bence hayır,ancak bu kadar olur:1closedeyes:

arkadaşlar tabiiki vardır zayıf yapıda olan insanlar ama...her eşine nişanlısına tepki koyan adamı bu şekilde kategorize edip,etiketlemek çokda akıl karı değil...

niye bir erkekle hayat arkadaşlığı yoluna girdiğimiz anda;onun tapusunu almış gibi tavır ve tutumlara gireriz..biz hayatına dahil olduğumuz anda onun tüm ailesini ve geçmişini bir kenara atıp hayatının odağı olmak isteriz...(ama biz bunu asla yapmayız)..niye erkeklerimizi bu cendereye sokuyoruz..niye bu kadar kendimize güveniyoruz...niye vazgeçilmez oldumuz zannına kapılarak,boyumuzu ve haddimizi aşacak kelimeler edip,anlamsız kaprisler yapıyoruz...niye karşımızdakini bu kadar yoruyoruz...niye onları aileleri ile paylaşamıyoruz...niye bizden başka birilerininde eşimizi sevebileceği gerçeğine tepkiliyiz veya tahammül edemiyoruz....veya eşlerimizin bizim haricimizde başkalarınıda sevebileceğini kabullenmiyoruz....:sm_confused:

hayır bir insan ne kadar severse sevsin ...adil olmalı...hataları ve yanlışları görüp herkese hakkını teslim etmeli ...bu biz olsak dahi...bizi eleştirmesi veya hatalı bulması ve karşı tarafı haklı bulması dünyanın sonu değil...yada bizi sevmediğini göstermez...şayet ben şahsım adına hatalarımı görmezden gelip sürekli bana sen haklısın...onlar haksız...sen cicisin,onlar kaka!! diyen bir erkektense hatalarımı söyleme yürekliliği olan,adaletli olan karakterini ortaya koyan bir adamı tercih ederim...çünkü ancak böyle bir erkeğe saygı duyabilirim...bakın benim eşim yeri gelir beni çok acımasızca eleştirir,eğer hatalı isem söylemekten hiç imtina etmez...(tüm toplum ve aile ilişkilerimizde)...eğer haklı isem ve doğru davranmış isem sen haklısın ve doğru olanı yapmışında der..(konu aileside olsa) tabiiki haksız olduğumda ve bunu bana söylediği anda öfkem taze ise canım yanıyor...ama o neden haksız olduğumu açıkladığında tesbitleri doğru ise susarım...olayı hiç uzatmam..illede haklıyım diretmesi yapmam...aynı şekilde bende ona karşı öyleyim haklı ise haklı,haksız ise haksız hiç çekinmeden söylerim...hatta konu olan onun ailesinden ve hiç hazetmediğim biri bile olsa eğer eşim haksızsa ..sen haksızsın demekten yinede imtina etmem...inanın bu şekilde olmamızın evliliğimize hiç bir olumsuz etkisi olmadı...biz birbirimizi her hangi bir konuda eleştirdikten sonra bile sarılıp teselli edebiliyoruz...ailem çok değerli ..yanlışları ve doğruları ile onları seviyorum onlar benim vazgeçilmezlerim...bunun içinde eşiminde ailesinin onun için doğruları ve yanlışları ile sevdiği ve onun vazgeçilmezleri olduğunu biliyorum...inanın bu beni hiç rahatsız etmiyor....benim rahmetli kayınpederim(daha yeni kaybettik) çok dediğim dedik bir adamdı...o ne derse o doğrudur...hep onun dedikleri olsun isterdi...eşimde bana evet bazı konularda haksız olabilir,ama o benim babam! ve onu seviyorum üzülmesini istemiyorum derdi...Allah'ınızı severseniz insan olan bunun üstüne daha ne diyebilir:sm_confused:

evlilik yalap,yapışık sadece karıkoca ve çocuklarla sınırlı kalamaz...ailelerimizi kaldırıp bir kenara koyamayız....erkekle kadının evlenmesi,iki ailenin bir araya gelmesi demek...bu iki ailenin tam ortasında biz evlatların kurduğu yuva vardır bağlantı olarak...birinden birini dışlamak dengeyi bozar..o evlilikten hayır beklenmez....eşimiz aile ilişkileri iyi olmasa dahi,bundan kendimize pay çıkarıp ohh ne güzel ne ala deyip mutlu olmamalıyız..aksine endişe etmeliyiz...çünkü kendi ailesi ile ilişkileri iyi olmayan bir eşin emin olun ilerde bizimle olan ilişkiside sorunlu ve problemli olacaktır....ben bu yanılgıya düşen o kadar çok insan gördümki...ilerde aile ilişkileri kötü olan bir eş adayını asla çocuklarım için istemem...:1no2:karı koca birbirinden bağımsız iki kişilik olduklarına bakarak aileyi devam ettirmeli ve kabullenmeli...ne kocamın odağında olmak isterim,ne de onu odağıma koymak isterim...bu çok bunaltıcı,sınırlayıcı ve baskı yaratan bir ortam oluşturur...onsuzda birşeylerden zevk alabilirim,onsuzda toplum yaşantısında yerimi alabilirim,onsuzda arkadaşlarımla vakit geçirmek isteyebilirim ...aynı şekilde oda öyle olabilmeli...asl olan onu her gördüğümde mutlu olmam,her sabah onunla uyanmaktan zevk alıp,sıkılmamam,onunla paylaşımda olmaktan memnun olmam...kavga dahi etsek birbirimizden ayrılmayı asla düşünmemek bunu aklımıza dahi getirmeyecek kadar birbirimizi kanıksamak:1hug:yoksa siyam ikizi gibi yaşayıp hep birbirimizi onaylamak değil....birbirimizin sınırlarına saygılı olup...kalbimizde başka sevgilerede yer olduğunu doğal kabul etmek...güzel olan bu....bunları uzun uzun anlatmamın sebebi genç arkadaşlarımızın bu konularda çok sık yanılgıya düşmeleri....siz siz olun asla eşinizinde bir birey olduğunu,onunda kendi düşünce ve duyguları ve tercihleri olabileceğini asla aklınızdan çıkarmayın...onun sevdiklerine ve tercihlerine karşı sevgi beslemesenizde,hürmet edin saygı duyun...anlamsız kadınca kaprisler bir zaman sonra çok sıkıcı ve boğucu olur...önce huzuru sonra kendi kaçar:bbo:isterseniz dayanılmaz güzellikte olun bu kaçınılmaz sondur...hiç kimse vazgeçilmez değildir bunu aklınızdan çıkarmayın...hep bir alternatif bulunur...bu dediklerim kadın içinde erkek içinde geçerli...size duyulan sevgiyi sonsuz ve bitimsiz sanıp cömertçe har vurup,harman savurmayın...aksine çoğalması için besleyin..hiç bir şey bitimsiz değildir...harcadığınız oranda biter....ve kişisel özgürlüklerinizi yaşabilmek için birbirinize güvenip,fırsat tanıyın...

maviay sana şunu demeden geçemiyeceğim...nişanlının ailesinin dolduruşuna geldiğini düşünüyorsun...peki tatlım birde şu yönden düşün...bu çocuk kendi özgür hür iradesi ve beyni ile seni ne kadar sevsede,gördükleri ve yaşadıkları ile ilintili olarak yapacağınız evliliğin sağlıklı olamayacağına karar vermiş olamaz mı??seni sevmiş olabilir ama bazı kişilik özelliklerinin onun kabullenilebilirliği sınırlarını aştığına veya karakter özelliklerinizin ilerde çatışmalara sebeb olabileceğine mantık yürütüp,ikimizde ilerde perişan olacağımıza yol yakınken dönelim diye düşünmüş olamaz mı?bu işi bitirmiş olması seni yeterince sevmediğini veya ailesinin dolduruşuna geldiğinimi gösterir illaki...eğer konu seni sevmesi veya ailesi ile olan ilişkilerinde bazı anlaşmazlık lar olsa idi özür dilemen kafi gelmezmiydi...seninle mutlu bir yuva kuracağına inansa bunlar onun için problem olmazdı...mutlaka tolere edecek bir şeyler bulurdu...belki ikinizinde mutlu bir beraberliği olacağı konusunda inancı oluşmadığı için bitirdi bu ilişkiyi...sen evlenmek için seçtiğin adamı bizden iyi bilirsin...sence bağımsız düşünemeyecek kadar kişiliği gelişmemiş bir adammıydı tercihin...eğer öyle olduğunu düşünüyorsan bence hiç üzülme...koyver gitsin yoluna....birde maviay'cığım kendi ailenin senin arkanda durmasını,sana sahiplenmelerini haklı olarak gururla söylüyor ve bunu doğal kabul ediyorsun... o zaman nişanlınında ailesinin onun arkasında durması ve sahiplenmeleri aynı oranda doğal ve gurur duyulacak bir şey olması normal olmalı değil mi???bunlarıda bir düşünüp değerlendir istersen...:1rolleyes:

ne ise artık olan olmuş...artık üzülmenin sana bir getirisi yok...Allah bundan sonrası için yolunu açık bahtını güzel kılsın....eminim bu olaydan sana ilersi için yararı olacak bilgileri çıkaracaksın....hatalarınla ve doğrularınla tarafsız olduğun ölçüde elbette...sevgiler

ekrulum mor ametist bende benzer zor bir durum yaşıyorum şu yazdıkların ufkumu aydınlattı ama yetmez üzerinde daha düşüneceğim çok teşekkür ederim Şeniz

bak canım emin ol ileride karşılaşacağın ufak bir sorunda bile kendini babanın evinde bulurdun... ödün vere vere kaç yıl geçirebilirki bi insan yada ne kadar mutlu olur amaç sadece bir evliliği yürütmekmidirr? mutlu bir şekilde yürütmek doğru olan değilmidir? hep alttan al herşeye gözünü yum hep ezilen oll sonra "ben evliliğimi yürütebildim, bunları yapmasaydım şuan evli olmazdımm"şeklinde yorum yapanlara kesinlikle katılmıyorum bu şekilde bir evlilik yürüse ne olur yürümese ne olurr eğer fedakarlık ediliyorsaa tek taraflı edilmemelidir iki tarafta fedakarlık ediyorsa o evlilik için çekilen her çile kutsaldır ve malesefkii bu fedakarlık nedense hep bayanlardan bekleniyor bu genel bir beklentidir mayi ay da bu beklentiyi karşılayamadığından böyle bir durum oluşmuştur bence ilk ayrılalım diyen mayi ay olmasaydı da bişe farketmeyecekti nişanlısı ufak bir küskünlükte aynı şeyi yapıcaktı çünküü bence nişanlınız rol model olarak babasını almış...belkide küçüklüğünden beri kafasına bu işlenmiştir. "ben bi laf için nişan attım"şeklinde aile arasındaki konuşmalar nişanlınızda "babam öle yapmış,doğru yapmış,bende yapmalıyım"die bir düşünce oluşturmuş.. o yüzden hiç bir şekilde yapıcı bir tavır içine girmiyor.. sizde sakın daha fazla aramayın belliki bu işten size hayır yok! anladığım kadarı ile aile de emirlerinde yürütebilecekleri "otur otur- kalk kalk" bir gelin olmadığınızı anlamışlar.. ne olursa olsun bi arayıp da en azından "böle olsun istemezdik,çocuklar anlaşamamış galiba "diyebilirlerdi..yapıcı bir aile böle yapardı.. hani bi fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardı?

burdaki asıl mesele bence tabak çanak meselesi değil bazen bazı şeyler o kadar insanın gözüne sokula sokula yapılırki göz yummak imkansız hale gelir
düğün salonu tutmuş tutucak tabikii bunu size ödül vermiş gibi sölemenin ne mantığı var ve izahı.. her yaptığını şimdiden başınıza kakan bi adamdan zaten size eş olmaz

X