Kızlar çok kötü durumdayım..Konu 4 yıllık ilişkim, lütfen okuyun olur mu?:((

M

MaViPaTiKLeR

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi MaViPaTiKLeR
kızlar merhabalar....benim bir sorunum var...ve 1 buçuk yıldır işin içinden çıkamıyorum...inanın artık aklımı kaçırmak üzereyim....yardımınıza ihtiyacım var...:çok üzgünüm:

yazacaklarım uzun olacak ama sabredip okursanız ve düşüncelerinizi söylerseniz çok sevinicem...

benim 4 yıl süren bir ilişkim oldu...çok yoğun ve ciddi yaşanan...evlilik yolunda ilerleyen bir ilişki....birlikte çok zorluklara katlandık...evlenebilmemiz için onun bitirmesi gereken bir okulu ve askerliği vardı....okulunu bitirmek için herşeyi yaptı...gündüz işinde çalışıp gece derslerine çalışıp okulunu bitirdi...hatta iki okul bittirdi...(ikimizde)...biri 2yıllıktı...sırf annem istedi diye dikey geçişle 4 yıllık işletmeyide bitirdi....

sorunuma gelince...ben size ilişkimizin artı ve eksilerini anlatacağım...

benim en büyük problemim ilişkimizin 1.yılında yani bundan 3yıl önce diplomamı almak üzere onun bulunduğu benimde okulumu bitirdiğim şehre gitmiştim....gittiğimin ertesi günü tansiyonum yükseldi...ciddi anlamda...kendimi çok kötü hissettim...bana teyzesine gitmemizi onlarda tansiyon aleti olduğunu söyledi...gidelim ölçelim orda dedi...
ben size kısaca anlatmaya çalışıcam ama yinede uzun sürüyor kusura bakmayın:eek:

neyse gittik teyzesine...aynı apartmanda oturuyolar zaten..eniştesi ölçtü ve tansiyonum baya yüksek çıktı..bense bayılacak gibiydim...ensem zonkluyordu gözlerimden ateş çıkıyordu...beni teyzesinin kızı da vardı onun yatağına yatırdılar uzanayım diye...ve o beni o durumda bırakıp üst kata kendi evlerine çıktı...
beni yeni tanıştığım insanların evinde o durumda kaldım...kendimi yalnız hissettim..yanımda durmasını istemiştim oysa....
hemen gelecek sandım önce ama gelmedi....sonra eniştesi baktıki tansiyonum düşmüyo hastaneye götürelim dedi...bende onu aradım cebinden...düşünün o sadece üst katta ve ben cebinden aramak durumunda kaldım...
hastaneye gidiyoruz dedim..koşarak geldi aşağaya...bir baktımki piajamalar giyilmiş..gayet rahat....

şok oldum..ben burda ölüyorum ve ondaki rahatlığa bakın...neyse bunu onada şaka yollu gülerek söyledim...odada teyzesi eniştesi falanda vardı....ben burda ölüyorum sendeki rahatlığa bak dedim...o da hafif böle gülümser gibi oldu..sonra teyzesi falan odadan çıkınca daha ben ağzımı açmadan bana "susss" diye elini kaldırdı...senağlama

çok korktum...ben yüksek tansiyonla orda yatıyorum canımla boğuşuyorum ve o durumda o bana el kaldırdı...vurmadı..yumruğunu ranzaya indirdi...ben öyle kalakaldım...
normal zamanda olsa çok ciddi tepki verirdim ama o kadar kötü durumdaydımki kolumu kaldıracak halim yoktu....o anı hiç unutamıyorum...yüzünün ifadesi ve o eli...senağlama

sebeb ise şu...ben hastaneye gidiyoruz dediğimde yukarda annesi fenalaşmış...yere çökmüş....ben dalgamı geçiyormuşum...hani hastaneye gitmiyormuşuz...evet bu sebebten yani ben öyle dedim ve annesi fenalaştı diye bana el kaldırdı....

herneyse o gece sabaha kadar tansiyonum düşmedi..birde üstüne bu üzüntüyle sabahı nasıl ettiğimi bilmiyorum.....ertesi günde diplomamaı almak için okula gittik..ben hala iyi değildim...ve o bana hala kızgındı....yolda yürürken bi koluma bile girmedi...önden önden yürüdü....sadece nasılsın dedi ilk oakdar...diplomamı alınca biryere oturduk dışarda....
ve orda bu konu için yine beni üzdü...ağladım çok....beni orda yalnız bıraktığın için öle dedim dedim....vay efendim ben milletin içinde ona nasıl öyle dermişim,yok işte anneside kötü olmuş...uzattı da uzattı..ne dediysem anlatamadım....en sonunda oturduğumuz yerden kalkınca yere düştüm tansiyondan..hala düşmemişti çünkü...acile gittik...

doktorlar şaşırdı...tansiyonum 15-10 du...ve ben o zaman daha 24 yaşındayım...hemen ilaç verdiler ve 45 dakka kadar acilde yattım....o zaman çok panik oldu..aşkım maşkım demeler ellerimi öpmeler....

herneyse sonuç olarak bunun üzerinden yıllar geçti ama ben bu olayı hiç unutamadım...bilinç altıma kazınmış adeta...evliliği ciddi ciddi düşünmeye başalyıncada beni korku aldı...normaldede sinirli bir yapısı var.....birde bu hareketi beni çok korkuttu...
sonradan çok pişman oldu...ben geçen yıl ayrılmaya karar verdim ondan..bu konuyu 1 yıl boyunca konuştuk defalarca...çok ağladı,yalvardı..pişmanım dedi..bir daha asla böyle bişey olmayacak dedi.....

ben seni mutlu etmek için ne gerekiyorsa yapıcam dedi..intihara bile kalktı...ben de defalarca geri döndüm...tekrar denedim ama unutamadım...güvenim kalmadı ona...

bu böyle 1 buçuk yıl devam etti...bir barıştık bir ayrıldık...en son yaklaşık 6 ay önce ben son noktayı koydum...yapamıyorum dedim ve bitirdim...ama o hiç ama hiç pes etmedi...hep düzeltmeye çalıştı bişeyleri...en son 1,5 aydır hiç görüşmüyorduk...çünkü hala umut besliyordu barışcamıza dair...ve kavga ettik telefonda benim azğım dilim uyuştu felç geçiricem sandım...ve telefon numaramı bile değiştirdim..bitti artık kesin dedim....

ama son zamanlarda duygusal anlamda bişeyler ağır basmaya başladı..mantığımı kaybetmeye başladım...acaba geri dönsemmi diye bişeyler içimde beni didiklemeye başladı...çünkü çok uğraştı...çok çabaladı affetmem için...

bikaç gündür görüşüyoruz yine..4 ay sonra askere gidiyor...ve bana yine olumlu konuştu...
biz sevgimizle bunları aşabiliriz sadece bana güven diyor..ben herşeyi seni mutlu etmein üzerinde kurdum diyor...asla öyle bişey olmayacak diyor..benim seni mutsuz ettiğim gün bittiğim gündür diyor....senin korkularını birlikte aşıcaz diyor...göstericem sana diyor...göreceksin çok mutlu olucaz diyor...ve ben ne yapacağımı bilmiyorum...:çok üzgünüm:

ayrıca başka sorunlarda vardı..kafama takılan beni korkutan...artılar ve eksiler olarak söylemem gerekirse durum şöyle;

önce artılara bakalım;
4 yıllık ilişkide yüzdeye vuracak olursak %80-85 iyi anlaşıyoruz..genel olarak düşünce yapımız,zevklerimiz uyumlu...

kendisi kişilk olarak hırslı,çalışmayı çok seven ve yaptığı iş ne olursa olsun onu en iyi yapmak isteyen aklına koyduğunuda yapan biri..

genel anlamda bana karşı dürüst..

aileye çok önem veriyor.iyi bir eşve baba olmaya çok hevesli ve önemsiyor...

kumarla ilgili geçmişte çok çektiği için (babasından dolayı)şiddetle karşı çıkıyor...asla böyle bir şey yapmam diyor..

beni çok seviyor ve benimle evlenebilmek için tüm zorluklara göğüs gerdi...yaptığı hatalardan dolayıda çok pişman ve düzeltebilmek için 1 buçuk yıldır uğraşıyor...

şimdi gelelim eksilere..;

ailesi ailemle hiç uyumlu değil...gerek eğitim,gerek statü olarak çok farklılar...

ailesinde dini inançları olmayan kişler var...kendiside hernekadar inandığını söylesede tam olarak sağlam inançları olduğundan şüpheliyim..en azından benim kadar önem verdiğinden şüpheliyim...ben kapalı değilim ama inancım çok kuvvetlidir...o ise bir kere oruç tuttuğunu bilmem mesela,namaz falan en azından cumaları bile kılmaz,bilmez...kandil gecesi içki içtiğini bile bilirim bir kere...hatta annesiyle kavga etmişti bu sebebten..

babası geçmişte kumar oynamış ve ailesine maddi manevi ciddi zararlar vermiş...kumar borcunu o ödemek zorunda kalmış...ama bunu annem için yaptım diyor..ilerde evlenince böyle bişey olursa diye sorduğumda ozaman beniilgilendirmez kendi öder napar ne eder diyor...ozaman benimde bir ailem olacak diyor beni ilgilendirmez osaatten sonra diyor..ve bu babam için bir hastalıktı ama kaç yıldır yok böyle bişey diyor...(babsını bende tanıyorum özünde iyi bir adam hiçbişeye karışmaz etmez ama böyle bir hatası var geçmişte ve benim hala içimi yiyen bi konu bu )

aldatmaya karşı "öldürürüm" diye bir bakış açısına sahip..

sosyal anlamda yada zevk olarak içki içmeyi seviyor...alkolik değil..hergün yada sıksık içmez ama sever.. özellikle kafası bozuk olunca falan içkiye sarılır hemen....

çok fazla ataerkil yetişmiş...annesine çok bağlı..annesi hep ona hizmet etmiş hazıra alışmış...

ciddi tartışmalarda yada çok sinirlendiğinde elim kalkar ama vurmam düşüncesinde ki emin değilim vurmayacağından... işte anlattığım olayda hasta halimle el kaldırdı bana....senağlama

sağlıkla ilgili konulara gereken önemi vermiyor...çok fazla önemsemiyor...hatta bir keresinde sahilde gezerken buz gibi soğukta çok üşüdüğümü söylediğim halde önemsemedi ve beni deniz kenarından yürütmeye devam etti bende misafirim olduğu için bir yerde kıramadım sonunda ateşler içinde hasta oldum 1 hafta yattım ama onu bile çok ciddiye almadı... ben ona bak ben sana üşüyorum demiştim gördümmü hasta oldum dediğimde ise...aynen şöyle dedi..."ben nerden bileyim okadar üşüdüğünü anlamadım oakdar soğuk değildi,ben üşümüyordum " dedi....sanki onunda üşümesi gerekiyormuş gibi...

işte kızlar durum böyle...ve dün gece konuştuk saatlerce...beni ikna etmeye çalıştı ama ben bir tamam unutayım diyrm bir geri adım atıyorum..ve bunu 1 buçuk yıldır yaşıyorum..aklımı kaçırmak üzareyim...çok korkuyorum mutsuz olmaktan...ona güvenemiyorum bir türlü....bir güvendiğimi hissediyorum 5 dakika sonra yok yok yapamıycam diyorum....:çok üzgünüm:

dün gece ona bana son 1 hafta daha ver dedim...iyice düşünücem dedim...o da tamam dedi....sevmese bukadarda beklemez uğraşmaz diyorum ama ...öffff.....

dediğim gibi 4 ay sonra askere gidiyor..ve bu benim son kararım olacak...kısa dönem yapacak büyük ihtimal...bana ilişkiye devam edelim şu 4 ayda sonra zaten ben askere gidicem dedi...bu süre içinde birlikte aşarız korkularını dedi....ama onun o asabi tarafı beni korkutuyor...

ve şunuda söyliyim..kafasına koyduğunu yapmak isteyen biridir...bana daha önce ayrıldığımızda,ben hayatta hiç kaybetmedim hep kazandım ama şimdi kaybettim demişti...bu lafıda kafama çok takıldı....yani sanki ben onun için bir saplantımıyım?başarmak istediği bir mücadelemiyim?offf....kızlar düşüncelerinize çok ihtiyacım var bu 1 haftada...lütfen yardım edin bana....

çok uzun oldu biliyorum...ama lütfen okumaya çalışın hepsini....:çok üzgünüm:
siz ne yapardınız bu durumda? geri dönmemek üzere bitirirmiydiniz yoksa ne olursa olsun diyip güvenip evlenirmiydiniz??
a.s.

canım sevgilisinden ayrılanlar kulübüne gel bence orası süper sana yardımcı olmaya çalkısrız emin ol.bu ilişkidede çok yıpranmssınız anlam verilemeyen birsürü olayınız olmus.sonuçta ilişkiler kolay kazanılmıyor ama kolay kaybedılıyor .

Canim bana kucuk seylere takiliyormussun gibi geldi. Bu begenmedigin huylari da olmasa cocuk zaten mukemmel bir cocuk olacak. Yani herkesin bir takim kusurlari vardir, mukemmel diye bir sey yoktur. Sen bu cocugu biraktiginda daha iyisini dort dortluk olanini bulacahini dusunuyorsan, hic dusunme birak derim. Ama bunu su yonleri ona gore daha iyi dersin, baska yonleri kotu cikar.

Bence asil mesele sevip sevmemen. Gercekten sevsen bu seyler gozune batmaz.

Ama bence 1 hafta degil, iliskinizin gelecegine askerlik donemi karar verecek. O zaman O'nu gercekten seviyor musun belli olur.

gercekten tüm ayrintilariyla anlatmissin....
o olayda verdigin tepki cok dogru yani cok bilirim erkek arkadasindan dayak yiyip sonra sanki bu hic yasanmamis gibi unutanlari...
ama sonrasida devam etmissin, ona güvenmeyerek, kendinden emin olmayarak iste bu yanlis...
güvenmiyorum diyorsun peki güvenmedigin bir insanla nasil devam ediceksin...
hadi güvenini geri kazandi ama sen ben olayi yasadiklarimi unutamiyorum diyorsun....
yani bence iyi düsün tamam belki gercektende seni cok seviyordur pismandir...
ama iste hep söylüyorum sevgi yetmiyor...
ailesi ailemle uyumlu degil demissin bu ilerde sorun olabilir...
yani aslinda sen herseyi yazmissin yani farkindasin herseyin...
en iyisi mantiginla karar ver canim, duygular gecer hatta sevginde biter bu yüzünden biraz zamana birakim mantiginla karar ver....

ben olsam ayrılırdım
nedenide şu bnm asla ve asla içinde merhamet olmayan insanla işim olamaz
benim ilk baktığım davranış budur karşı tarafta

bnmde bi sevgilim var ve şuan askerde
oda çok ataerkil bi yapıda yetişmiş büyümüş
ama merhamet çok farklı bişey
dişim ağrıdı die hiç unutmam bizim eve kadar bile gelicekti
ben sabaha kadar uyumamıştım oda sürekli teldeydi...

bncede mantığınla düşün
bide askere gidicekmiş iyi düşün taşın canım..
askerde o kadar sinirli oluyorlarki anlatamam..
mesela bnmki çok sakindir ama askere gitti sinir sahibi olmuş

ilişkinizi gerçekten yıprattığınızı düşünüyorum, bu kadar uzun yazman bile biraz geçmişle yaşadığını düşündürdü bana, tabi mantıklı düşünmek buna göre davranmak lazım ama bu kadar mantık bana senin onu o kadar da sevmediğini düşündürdü, çok iyi düşünmelisin canım.

canim bana kalirsa bir insan sevdigi o kadar hasta iken yukari cikip pijamalarini gireybiliyor donup geldiginde de size boyle davraniyorsa bitmistir yahu. o sizin en zor aniniz sizin en kotu en zor aninizda yaninizda olmicaksa ne anlami var allah askina???
geri kalan tum iyi ozellikleri siz mutlu iken siz iyi iken ve en onemlisi de siz saglikli iken ise yarayacak olan ozellikler. sizin saglginiza sizden daha duskun olmayan biri malesef.. okuyunce resmen kanim cekildi ne kadar ozur dilerse dilesin ne kadar mazaret bulmaya calisirsa calissin yillar gecmis ve siz bunu unutamamissiniz. siz daha sevgilisiniz yahu.. gozunun icine bakmasi lazim usudgunuz zaman hemen sizi isitmasi lazim yani kusura bakmayin ama ben bii adam kadina verdigi degeri en cok o hasta iken gosterdigi tavirlardan anlarim eger anlayissiz ve tahammulsuz ise defolsun gtsin cunku ben hayatmda boyle bir adama tahammul edemem.
seninde mutlu olmadigin cok acik ki bunlari buaraya yazmissin duygusal zayiflgia dusup ben geri donmeni de onermem.. yine de sen bilirsin.. hayat senin.. bir daha ayni sey oldgunda bunu kaldirabilcek kadar saglikli misin??

evlilik dediğimiz şey ne olursa olsun diye başlanacak bir şey değildir öncelikle.

siz hala 3 yıl öncesinin davasını yapıyorsunuz kafanızda. insanlar birbirini kırabilir. eşref saati vardır, eşşek saati vardır. eğer her kavgayı ya da kırgınlığı içinizde taşırsanız; tansiyonunuz en sonunda bir çıkar bir daha da düşmez.

geçmişle kavga etmeyin bence bu kadar. eğer ben bunu hazmedemiyorum diyorsanız bağrınıza taş basıp arkanızı döneceksiniz. yok dönmem seviyorum diyorsanız bunu sileceksiniz.
yani hem silemiyorum hem de vazgeçemiyorum olmaz.

ailevi farklılıklara gelince;
önemli olan iki tarafında birbirinin aynı olması değil, farklılıklara saygı göstermesidir. eğer karşılıklı düşüncelere saygı gösterilirse farklılık problem değil.

iyi düşünmeniz gerekir.
tekrar edeceğim ama;
evliliğe asla ve asla ne olursa olsun diye başlanmaz. iyice düşünüp tartmalısınız herşeyi.

bu arada;
bugün elini ranzaya vuran yarın yanlışlıkla size vurmasın sakın. dikkat!!!
eli size indirmese bile; kaldırması çok çirkin.

benceeeeee bırak gıtsınn degmes kmse ıcın .... senın saglıgını bıle o onda dusunmeyen bır ınsan gelecekde sınrıne yenılıp neer yapar..

Bana yaş geldi bu işbenneyaptımkibenneyaptımki..Gözlemlediğim kadarıyla Annesine aşırı düşkün erkeklerle evlilikler çok sorunlu oluyor....Allah yardımcınız olsun...
Bir de ailelerin çok çok farklı olması da ilerde sorun olarak kendini gösterir,çok yıpranırsınız...

bence hiç düşünme ayrıl. mantıklı davran, zaten için içini yemiş kaç sene
evlilik kararı tabi ki çok düşünülerek verilmeli, evleneceğin kişi gözün kapalı her konuda güveneceğin biri olmalı.
sen kaç yıldır düşün düşün helak olmuşsun anlaşılan, unutamamışsın o olayı. ama evleneceğin kişi eşim diyeceğin kişi seni acaba diye düşündürecek bir kişi bile olmamalı değil mi?
her evlilikte sorun olur ama daha az sorunlu bir evliliğimiz olsun diye ince eleyip sık dokumalıyız daha en başta, temeli sağlam kurmalıyız.
ama siz hiç hoş bir şey yaşamamışsınız ki bence çok temel bir şey, sen orada hastasın o tutup sana el kaldırıyor, bin defa desin bir daha olmayacak diye ama ne garantisi var?
ailevi farklar da var demişsin bunlar da problem olabilir. (öyle namaz, oruç vs problem değil bunlar kişisel şeyler ama kültürfarklılığı, hayata, kadına bakış açısındaki farklılık çok temel bir konu..)

bence önüne bak canım ve geçmişe sünger çek.

yıllardan beri emin olamamişsin zaten, bunu göz önünde bulundur.

Son düzenleme:
eğer evlenirseniz öyle görünüyor ki evliliği boyunca annesi ve kendisi ön planda olacak.senin hastalandığın zamanlar sana aldırmaması ve sana el kaldırması,annesinin ağzına bakması...bunları okuyunca benim de moralim çok bozuldu.gerçekten sinirlerine sahip çıkmakta zorlanan bir yapısı var gibi ve sanırım sen de onun saplantısı haline gelmişsin...
peki sen bunca yaşanan şeyden sonra başka birini sevebilecek misin.ya da o senin peşini bırakacak mı...
bir de biliyorsun evlenince herşey çok farklı oluyor..

canım eksilerde artılarda var dediğin gibi, ama kalbinin sesini dinlemen gerek, yaşayan sensin, içinde bir şeyler eksikse mutlaka zaman ver acele karar verme

bu kadar kafanı kurcaladığına göre bu durum seninde içine sinmiyor bi şeyler cnm...daha sevgili pozisyonunda bu durumdaysanız evlenince dahada rahatlıcak ne bileyim..iyi düşün derim ...ama biliyorum ki sen yine kalbinin sesini dinliceksin...

Bence Kalbinizin sesinden çok mantığınızı göz önünde bulundurmanız daha iyi olur....
Eğer mantığınızın sesini dinlemezseniz ilerde kalbiniz çok acıyabilir...

öncelikle hepinize sonsuzzz teşekkür ederim..hemen ne kadar çok kişi cevap yazmış..çok sağolun gerçekten....:çok üzgünüm:

ben olsam ayrılırdım
nedenide şu bnm asla ve asla içinde merhamet olmayan insanla işim olamaz
benim ilk baktığım davranış budur karşı tarafta

bnmde bi sevgilim var ve şuan askerde
oda çok ataerkil bi yapıda yetişmiş büyümüş
ama merhamet çok farklı bişey
dişim ağrıdı die hiç unutmam bizim eve kadar bile gelicekti
ben sabaha kadar uyumamıştım oda sürekli teldeydi...

bncede mantığınla düşün
bide askere gidicekmiş iyi düşün taşın canım..
askerde o kadar sinirli oluyorlarki anlatamam..
mesela bnmki çok sakindir ama askere gitti sinir sahibi olmuş

canım merhamet demişsin ya...aslına bakarsan çok merhametli biridir..bunca yıldır ben onu öyle tanıdım..ne biliyim hayvanlara olsun,yaşlılara olsun o kadar merhametelidirki..gözü dolar mesela böyle kötü durumda bir yaşlı falan görse...yani o bakımdan bir şüphem yok ama bana hasta halimle el kaldırmasıda hiç merhametli bir davranış değildi...askere gidecek evet ve o dönem onun için çok farklı olacak biliyorum..bunu onada söyledim....o o dönemde benim onun yanında olmamı istiyor...ama ben ne yapacağımı bilmiyorum...senağlama

canim bana kalirsa bir insan sevdigi o kadar hasta iken yukari cikip pijamalarini gireybiliyor donup geldiginde de size boyle davraniyorsa bitmistir yahu. o sizin en zor aniniz sizin en kotu en zor aninizda yaninizda olmicaksa ne anlami var allah askina???
geri kalan tum iyi ozellikleri siz mutlu iken siz iyi iken ve en onemlisi de siz saglikli iken ise yarayacak olan ozellikler. sizin saglginiza sizden daha duskun olmayan biri malesef.. okuyunce resmen kanim cekildi ne kadar ozur dilerse dilesin ne kadar mazaret bulmaya calisirsa calissin yillar gecmis ve siz bunu unutamamissiniz. siz daha sevgilisiniz yahu.. gozunun icine bakmasi lazim usudgunuz zaman hemen sizi isitmasi lazim yani kusura bakmayin ama ben bii adam kadina verdigi degeri en cok o hasta iken gosterdigi tavirlardan anlarim eger anlayissiz ve tahammulsuz ise defolsun gtsin cunku ben hayatmda boyle bir adama tahammul edemem.
seninde mutlu olmadigin cok acik ki bunlari buaraya yazmissin duygusal zayiflgia dusup ben geri donmeni de onermem.. yine de sen bilirsin.. hayat senin.. bir daha ayni sey oldgunda bunu kaldirabilcek kadar saglikli misin??

canım o kadar haklısınki bende senin gibi düşündüğüm için ayrıldım zaten..insan sevdiğine böyle davranabilirmi diye...yani ben sevdiğim insan yanımda tirtir titrese soğuktan hemen bişeyler yaparım...ama o bunu önemsemedi işte orda...onun düşündüğü tek şey sahilden yürümekti..o onu istiyordu ya benim üşemem çokta önemli değildi...bişey olmazz diyip durdu...en son soruna gelince bir daha böyle bişey olursa kesinlikle kaldıracak güücüm yok...ve hatta ben bunu onada söyledim benzer şeyleri üstelik evlenip bir daha yaşarsam kendimi öldürürüm..o pişmanlığı asla kaldıramamsenağlama

bu arada;
bugün elini ranzaya vuran yarın yanlışlıkla size vurmasın sakın. dikkat!!!
eli size indirmese bile; kaldırması çok çirkin.

işte benimde bütün korkum buydu...o an teyzesinin evindeydik ve üstlilk evlide değildik vuramadı bu yüzden belki...ama evli olursak,kendi evimizde ve evlenmiş olmanın rahatlığıyla belkide yine hep dediği gibi "bir anlık sinirle" bana inecek o el...

bunlarin cogu bana ciddi sorunlarmis gibi gelmiyor. ben olsam ailesinin ailemle uyumunu onemsemezdim. cok irdelemek olur bu. ama sen ciddi anlamda dini inanclarinin senin kadar kuvvetli olmamasindan rahatsiz oluyorsan problem olabilir.

sagliga onem vermesi senin cabanla mumkun olabilir

ataerkil yetismisse senin evinde ayni rahatligi yasayamayacagini herseyi paylasacaginizi ona anlatabilirsin. eminim bir sorunu olmaz bununla.

geri kalanlar da cok onemsiz bana gore. ama asil soru su ki: onu seviyor musun? bundan hic bahsetmemissin?

aileyle uyumsuzluk vs bunları detay olarak yazdım bilmeniz için...tamam bu belki zamanla anlayışla bişekilde aşılabilecek bir durum...ama sizce bana el kaldırmış olması ve sağlık konularına duyarsızlığı ciddi sorunlar değil mi?:uhm:

sevip sevmeme konusuna gelince..ben onu çok sevdim..hemde çokkk..hayatımda ilk defa evlilik hayalleri kurdum...şu an gelinlik falan görünce gözyaşlarımı tutamıyorum...senağlama bütün hayallerim başıma yıkıldı...o da diyorki bu hayalleri tekrar sıfırdan kurabiliriz...ama ben bu cesareti gösteremiyorum..sanki kronikleşmiş bir korku bu..ne yaptıysam atamıyorum ...onu seviyorum...evet eskisi gibi değil belki..azaldı...ama hala bitmedi....offf aklımı kaçırıcammmsenağlamasenağlama

canım o kadar haklısınki bende senin gibi düşündüğüm için ayrıldım zaten..insan sevdiğine böyle davranabilirmi diye...yani ben sevdiğim insan yanımda tirtir titrese soğuktan hemen bişeyler yaparım...ama o bunu önemsemedi işte orda...onun düşündüğü tek şey sahilden yürümekti..o onu istiyordu ya benim üşemem çokta önemli değildi...bişey olmazz diyip durdu...en son soruna gelince bir daha böyle bişey olursa kesinlikle kaldıracak güücüm yok...ve hatta ben bunu onada söyledim benzer şeyleri üstelik evlenip bir daha yaşarsam kendimi öldürürüm..o pişmanlığı asla kaldıramam

aynisini ya da benzerini goze alamiyorsan ben sans verme derim. insanlar coook zor degisir tatlim degistim yeni hayaller yeni bir hayat kuralim laflarina bakmaktansa gecmise bak derim neden boyle bir adamla omur geciresin ki?? neden yani sevgim azaldi diyorsun sagligim ve ben bizzat kaldiramam diyorsun kendimi oldrrm diyosun hatta ee daha neyini dusunuyorsun??
bilmiyorum tatlim ama kendine deger ver.. sen kendine deger vermezsen elin oglu sana hic acimiz haberin olsun..

ailesi konusuna gelince sevgilin dedigin kadari ile dini yasantidan uzak bi insan kandilde dahi ictigi oldu yazmissin e sen sanirim daha muhafazakar oldgunu soylemissin e tamam simdi sorun degil ama ilerde cocuklarinin ona benzemesini ister misin?? yani nasil olmasini dilersin?

canım eksilerde artılarda var dediğin gibi, ama kalbinin sesini dinlemen gerek, yaşayan sensin, içinde bir şeyler eksikse mutlaka zaman ver acele karar verme

canım bir arkadaş daha zaman ver demiş ama daha ne zamanı...1 buçuk yıldır bu mesele üzerinde dönüp duruyoruz....ve artık o da yoruldu bende...ama herşeye rağmen hala çabalıyor...

dün gece ona dedimki...daha öncede çok defa dedim bunu gerçi...zamana akışına bırkalım bişeyleri dedim..ilişkimiz devam etsin demeyelim ama görüşmeye devam edelim dedim....senin askere gidişinde bişeyleri değiştirebilir dedim....belki bu süre içinde görüşürken ederken bende korkularımdan kurtulurum dedim...ama o bunu kabul etmiyor....

hayır diyor ya sevgilim olarak devam edicez yada tamamen bitsin diyor...ben askerdeyken ne olacağını bilmediğim bişeyi düşünmek istemiyorum diyor...bu konuda esnek davranmıyor hiç....ki daha öncede ondan zaman istedim ama bana zaman tanımdaı..hemen olsun istedi bişeyleri...atıyorum 3 gün zaman verdiyse 4.gün aradı ve biz yine bu konuyla boğuştuk...kavga ettik ağladık...ya dedim biraz zaman ver düşüneyim kendime geleyim...ama onu yapmadı...

şimdide böyle diyor işte...evet o da haklı belki şimdi....askerdeyken kafasının rahat olması lazım...ama her yolu denedik birde bunu deneylim dedim...yani isim koymayalım ilişki diye...görüşelim edelim askerdeykende görüşelim ama sevgili olarak değil...bişeyleri kendi içimde çözebilmem adına dedim...kabul etmedi...

ya tamam ya devam diyor yani...:çok üzgünüm:

cnm bence yolunda yürümeye devam et geri dönme.bu olay senin bilinç altına yerleşmişse inan silmen okadar zor olucakki.hep aklına gelcek hep bir soru işaretiyle ve korkuyla yaşıycaksın.bırak gitsin yoluna oda,sende kafanı dinleee...

X