Doğuma Hazırlık Kızlar Erken mi doğum yapıcam lütfen yardım!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

bonadeas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2021
357
182
34
Kızlar 35+5 im bugun dr da nst yapıldı sancılarım cıktı ama bişiyim yoktu yemek falan yedık eve geldik. Bebek 3 kg saglıklı suyum iyi.
fakat 22.30 gibi agrım tuttu bebegim toplandı karnıma. Saat 04.00 halen bebek top gibi duruyor. Bu saate dek kasılmalarım oldu. Dr sıklaşırsa gel dedi nst için ama ben erken dogurmak istemiyorum. Anlayamıyorum bunlar yalancı mı gercek kasılma mı? Aşırı gergin karnım kanamam su vs yok. Halen gribal durumda ve hazır olmadıgımdan korkuyorum 😦 normal dogum olacak. Hastaneye gtmemekle hatamı yaptım. Dayanılmaz olmasını bekliyorum. Ama hic normal degıl karnım . Dogum cantam hazır duşta aldım. Dr zaten 40 vs bulmaz demıstı ama bukdr da erken beklemıuorduk bi 2 haftası enaz vardı. Kafam cok karısık ne olur erken doguranlar sancılarını durumlarını bana anlatsınlar

Yani gidin tabiki böyle beklemekle bı yere varmazsiniz. Eğer doğum olacaksa gitmemeniz doğumu durdurmaz. En sağlıklısı gidip doktora bildirmek durumu.

Yani gidin tabiki böyle beklemekle bı yere varmazsiniz. Eğer doğum olacaksa gitmemeniz doğumu durdurmaz. En sağlıklısı gidip doktora bildirmek durumu.
Hastane uzak. Ve cok ciddi ve sık agrılar olmadan gitmek istemiyorum. Dayanılmaz noktaya gelırsem gidicem. Benim merak ettgm gercekle yalancı sancıyı ayırt edebilmek ve yasayanların tecrübesini dinlemek.

Bebegin gelısımı için 1 hafta bile cok muhim. Suan daha 36 haftalık. 2 ekim on gorulen doğumdu. 41. Hafta degılse de 38-39 da falan beklıyorduk ve ben suan agır bir grip gecırıyorum. Hicbirseyım tam degıl
Anladım. Dinledin panik yapmayın inşallah vaktinde gelir.

Kızlar 35+5 im bugun dr da nst yapıldı sancılarım cıktı ama bişiyim yoktu yemek falan yedık eve geldik. Bebek 3 kg saglıklı suyum iyi.
fakat 22.30 gibi agrım tuttu bebegim toplandı karnıma. Saat 04.00 halen bebek top gibi duruyor. Bu saate dek kasılmalarım oldu. Dr sıklaşırsa gel dedi nst için ama ben erken dogurmak istemiyorum. Anlayamıyorum bunlar yalancı mı gercek kasılma mı? Aşırı gergin karnım kanamam su vs yok. Halen gribal durumda ve hazır olmadıgımdan korkuyorum 😦 normal dogum olacak. Hastaneye gtmemekle hatamı yaptım. Dayanılmaz olmasını bekliyorum. Ama hic normal degıl karnım . Dogum cantam hazır duşta aldım. Dr zaten 40 vs bulmaz demıstı ama bukdr da erken beklemıuorduk bi 2 haftası enaz vardı. Kafam cok karısık ne olur erken doguranlar sancılarını durumlarını bana anlatsınlar
Canım normal bu kasılmalar yorulmussun belki bende de şuan öyle bende 34+5 oldum bebek kastıkça kasıyor kendini sancım yok bsyim yok hafif bir bel ağrısı olustı sadece ama daha beterini geçen haftalarda yasadım bende dün kontrole gittim nstde sancım çıkmadı ama doktor muayenesi sırasında bile bebek kastı kendini ciddi ağrın yoksa gitmene gerek yok. Kanaman mide bulantın şiddetli ağrı dısında tavsiyem gitme şuan bendw aynı durumdayım.

Öncelikle sakin ol ben 34+4 de doğurdum..şimdi suyunun sızıntı ve ya normal şekilde gelip gelmediğini anla
Sonra hemen dakikalarına bak çok önemli..mesela benim 2 kere 15 dakika da 1 sonra direk 5 dakikaya 1 düşmüştü..
Doktorun sana erken doğurursan diye bebeğin için iğne yaptı mı
Bu kasılmalar kasıktan bele vurması ve dediğim gibi dakikaların düzgün devam etmesi gerek (yani her 5 dakika da 1 ve ya daha az olması gerek düzenli)
Bir kasılman 15 diğer kasılman 20 dakika olmayacak
Telaşlanma

Öncelikle sakin ol ben 34+4 de doğurdum..şimdi suyunun sızıntı ve ya normal şekilde gelip gelmediğini anla
Sonra hemen dakikalarına bak çok önemli..mesela benim 2 kere 15 dakika da 1 sonra direk 5 dakikaya 1 düşmüştü..
Doktorun sana erken doğurursan diye bebeğin için iğne yaptı mı
Bu kasılmalar kasıktan bele vurması ve dediğim gibi dakikaların düzgün devam etmesi gerek (yani her 5 dakika da 1 ve ya daha az olması gerek düzenli)
Bir kasılman 15 diğer kasılman 20 dakika olmayacak
Telaşlanma
Dün standart kontrolumze gttık 14.15 te. Ilkkez uzun sürdü nst cunku bebeğim cok tekme atıyormus ama buna ragmen ara sancılarım cıktı. Dr gayet iyi ama belli ki erken gelecek 40 ı bulmaz dedi. Eve geldik . Saat 22 gibi sancılandım aralıksız sancı oldu 15 dk . Sonra karnım davul gibi sisti kasıldı bu kasılma ve ara sancılar sabah 6 ya dek devam etti.
igne yapacak bi durum olmadı. Suyum gelmedi . Kontrol halindeym. Agrım dedıgın gbi olursa nst ye girecegim

Dün standart kontrolumze gttık 14.15 te. Ilkkez uzun sürdü nst cunku bebeğim cok tekme atıyormus ama buna ragmen ara sancılarım cıktı. Dr gayet iyi ama belli ki erken gelecek 40 ı bulmaz dedi. Eve geldik . Saat 22 gibi sancılandım aralıksız sancı oldu 15 dk . Sonra karnım davul gibi sisti kasıldı bu kasılma ve ara sancılar sabah 6 ya dek devam etti.
igne yapacak bi durum olmadı. Suyum gelmedi . Kontrol halindeym. Agrım dedıgın gbi olursa nst ye girecegim

bebeğin sağlıkla doğsun lütfen erken doğmasın diye diretme ,

allah korusun yazmaya bile korkuyorum lütfen ihmal etme dr git

Çoğu yere yazdım sanırım 28 haftada başladı benim doğum serüvenim sürekli iğneler serumlar durdurdular
33+5 de gene ağrım vardı ama dayanilmayacak değildi herzaman ki kasılmalar geçecek diye düşündüm az daha annemin zoruyla gitmesem evde doguracakmisim .
Acı eşiği bir değil ben en yüksek sancida bile sesim çıkmıyordu dayanamazsin diye bisey yok bu yüzden asla ihmal etmeyin gidin nst baksinlar

Diretmiyorum. Sadece sancım istenıldıgı sekılde degıl o yuzden yapacak bşseym yok
İlk mesajda erken doğumu tecrübe edenlerden yardım istemişsiniz, şimdi de sancım istenildiği gibi değil, doktora gitmeyeceğim diyorsunuz. Tam olarak nasıl bir yardım istiyorsunuz ben anlamadım?

Yerinizde olsam bu haftalarda, hele de doktor 40ı bulmaz dediyse sancıları dikkate alır, mutlaka giderdim. Eşiniz götürüp getirmeye mi üşeniyor?

merhabalar 7 ay once 34 haftalık doğum yaptım. bende kontrole gitmistim nst de sancı çıkınca yatış verdiler serum igne ilac verdiler ancak sancı gecmeyince doğuma aldılar bebeğinizin gelişimi iyiyse eğer bi problem olmaz bu kadar stres yapmayın bence

İlk mesajda erken doğumu tecrübe edenlerden yardım istemişsiniz, şimdi de sancım istenildiği gibi değil, doktora gitmeyeceğim diyorsunuz. Tam olarak nasıl bir yardım istiyorsunuz ben anlamadım?

Yerinizde olsam bu haftalarda, hele de doktor 40ı bulmaz dediyse sancıları dikkate alır, mutlaka giderdim. Eşiniz götürüp getirmeye mi üşeniyor?
Doktora gitmeyecegim demedim, kastım şuydu, sancılarım yalancı sancılar bu cok belli benım yasadıgımı yasayanlardan deneyim aktarımı istemiştim.

bu arada 2 eylül günü doğum yaptım .
ama sancı ile ilgisi yok. Bebegimin kordonu sıkışmış iç güdü ile gittmde ogrendım şans eseri. Suan küvezde ... cok buyuk agrı ve acı içindeym

Kızlar 2. Nst de yine sancılarm normal cıktı ancak dr da bende on sezi ile hareket edince gördük ki bebegimin kordonu bükülmüş 2 eylülde doguma aldılar bebegm tedbir amaclı küvezde :KK43:

Bende sertleşme vardı erken doğum riskim de 39 yaptım sancım 36 çıktı 37 nst girdim çıkmadı çok değişken ama içini ferah tut zaten haftan iyi sağlıcakla al kucağına 🙏

X