Kızlar genitalde mons pubis ve dış dudaklarda(bacağa yakın) beyazımsı deri altında pürüzsüz lekeler

birkuskonsabadiparmagima

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2024
8
1
19
Ben 19 yaşındayım. Herhangi bir cinsel birleşme yaşamadım. Ne zaman ergenlikle kıllanmaya başladım ve jilet, tıraş makinesi, ağda derken özel bölgemde zamanla mons pubis ve yan dudaklarda (bacağa yakın olan üste doğru kısımlar içlerde değil) beyaz lekeler oldu. Böyle ele gelmiyor, kaşıntısız, ağrısız, acısız. Çatlak veya yara izi beyazlar ya öyle duruyor. Görüntü beni çok rahatsız etmeye başladı. Acaba böyle olan var mı veya doktora danışan? Ben aylardır randevu kovalıyorum ama henüz alamadım. ilk fırsatta dermatolojiye gideceğim. yıllardır olduğu (rahat 7 sene var) için siğil vs olsa büyür, kuaför uyarır veya annem fark ederdi diye düşünüyorum. Yine de söz konusu sağlık olunca korkuyorum. Daha önce biri kendisinde de olduğunu söylemişti. Kadınlar kulübünde de benzer yorumlar gördüm ama emin olamadım. Sizde de oluyor mu?

Herhangi bir sivilce vs oluşmuş muydu tıraştan sonra? Sivilceden sonra leke kalmış olabilir o şekilde benim de var ben de rahatsız oluyorum estetik olarak kötü görünüyor
Benim zaten kıl köklerim çok fazla kalın ağdadan sonra hep cildim kanardı, kıl dönmesi olurdu ve böyle çıban gibi iltihaplı şişikler olurdu bazen kendi kendine geçer bazen de ben sıkardım ama asla siğile benzemeyen şeyler. Ağdayı bırakıp jilete geçtikten sonra çıban benzeri sivilcemsi kıl dönmeleri olmadı çok şükür kesildi ama jiletle de bazen cildimi kesiyorum o da yapmış olabilir diye düşünsem de annemde de kız kardeşimde de yok. Bir keresinde kız kardeşim benden izinsiz jiletimle kendini 1-2 kez jiletlemiş hani bulaşıcı olsa onda da geçerdi diye düşünüyorum. Böyle onlarınki pürüzsüz de benimki sanki sıkıntılı gibi hissedince moralim bozuldu. Tek ben mi böyleyim diye. Zaten vajinada ve dillerin oralarda iç kısımlarımda bir şey yok. Bikini kısmında mons pubiste var yani ağdanın-jiletin değdiği yerler. Genellikle kıl dönmelerim de önceden hep o beyaz yerlerde olurdu. Dermatolojiden bulamayınca jinekologtan randevu aldım artık nolur nolmaz diye.

Bence önemli bir şey değil dediğiniz gibi benim de tüylerim aşırı sertti aynı problemleri yaşıyordum jilet değil de lazerle kurtulmuştum. Sonra yer yer beyaz lekeler kaldı, içiniz rahat olsun bence ciddi bi sorun değil, estetik olarak iyi görünmemesi belki sorundur. Yine de gösterin tabii doktor bir öneri verirse buraya da yazarsanız çok sevinirim😇

Bence önemli bir şey değil dediğiniz gibi benim de tüylerim aşırı sertti aynı problemleri yaşıyordum jilet değil de lazerle kurtulmuştum. Sonra yer yer beyaz lekeler kaldı, içiniz rahat olsun bence ciddi bi sorun değil, estetik olarak iyi görünmemesi belki sorundur. Yine de gösterin tabii doktor bir öneri verirse buraya da yazarsanız çok sevinirim😇
Teşekkür ederim, içimi bir nebze olsun rahatlattınız. Tabii ki seve seve bilgilendiririm.

X