Kizlar kapali komedonla başim dertte

lalegl8080

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2023
302
89
36
Kızlar yüzüm özellikle alnım mahvolmuş durumda ..okadar arttı ki bu beyaz noktalar yani kapalı komedonlar artık alnım Pütür Pütür...Yarın cildiyeye gidicem ve ilk defa hayatımda cilt bakimi yaptiricam ama benim bundan sonraki kullanacağım ürünleri iyi secmem gerekiyor ..ve benim gibi olanlarla konuşmak istiyorum ..neler iyi geldi gelmedi ...fondoten kullanmamam gerek biliyorum ama işim gereği mumkun dehil ...en azından bb krem kullansam hangi marka gozenek tıkanıyor mesela ..nemlendiricim ne olmalı v s

Salisilik asit kullanın. Yanına temiz içerikli bir yüz yıkama jeli ve nemlendirici.

Makyajını da yağ bazlı temizleyici ile çıkar

Gün sonunda makyajınızı düzgün temizleyip gerekli cilt bakımlarınızı yaptıktan sonra makyaj yapabilirsiniz. Kullandığınız makyaj markalarının kaliteli hatta mümkünse high end olmasına dikkat edin.

Salisilik asit kullanın. Yanına temiz içerikli bir yüz yıkama jeli ve nemlendirici.

Makyajını da yağ bazlı temizleyici ile çıkar
Yağ bazlı olduğuna eminmisin canim çünkü cildim yağlı olduğu için böyle gözenekler doluyor diye düşünüyorum...birde ben makyajımı duşta life yüz yıkama jeli döküp öyle cikariyordum hatta kabak kesesi ile hafif ovarak..bu da etken olmuşmudur acaba

Yağ bazlı olduğuna eminmisin canim çünkü cildim yağlı olduğu için böyle gözenekler doluyor diye düşünüyorum...birde ben makyajımı duşta life yüz yıkama jeli döküp öyle cikariyordum hatta kabak kesesi ile hafif ovarak..bu da etken olmuşmudur acaba
Makyajını sildikten sonra cildini zaten uygun bir yıkama jeliyle yıkayacaksın zaten.
Duşta yüzünüze yaptığınız o işlemi acilen kesin. Makyaj yüz yıkama jeliyle çıkmaz, yüze lif sürülmez.

Makyajını sildikten sonra cildini zaten uygun bir yıkama jeliyle yıkayacaksın zaten.
Duşta yüzünüze yaptığınız o işlemi acilen kesin. Makyaj yüz yıkama jeliyle çıkmaz, yüze lif sürülmez.
Kesinlikle ..Peki illaki bu makyaj temizleme pamuğu ve tonigi ile mi cikarticaz makyaji

Çok yanlış bi cilt bakımı rutini oluşturmuşsun kendine. Cildinden makyajı öyle çıkaramazsın ki kabak lifi de cildini çizer yavaş yavaş kırışıklıkların oluşur. Youtubde Çisem Çakır ya da yağmur Vardar izle kendine bi cilt bakımı rutini oluştur.

Makyajını mutlaka yağ bazlı ile çıkar cildinin yağlı olmasıyla alakası yok güneş kremi vs cildenden çıkmıyor komedon yapıyor. Yağ bazlı için herbaderm markası güzel sonra güzel bir temizleme jeli al celenes markasının güzel ve nemlendirici kullan. Ben maruderm kullanıyorum. Sen cilt tipine göre yukarıda dediğim kişilere bak mutlaka çok işine yarar bilgiler öğrenirsin.

Ucuz ürün kullanma yani. Biraz pahalı bilimdik ürünlerle makyaj yap yapacaksan. Örneğin MAC fondoten, maybelline veya nars kapatıcı gibi.
Doktora gittim , karışım hazırlattığı eczaneden tonikmjs bu hergun sürüyorum sanki Pütürler geciyior...fondoten olarak da pure bb ge geçtim..normal fondotrn kullanıyordum gündelik böle...bb artık yanj

Merhaba aynı sorun
Doktora gittim , karışım hazırlattığı eczaneden tonikmjs bu hergun sürüyorum sanki Pütürler geciyior...fondoten olarak da pure bb ge geçtim..normal fondotrn kullanıyordum gündelik böle...bb artık yanj
yüzünüz nasıl şuan aynı sorunu bende yıllardır yaşıyorum ama geçmiyor makyajda yapmıyorum ben tonik ve yüz yıkama jelim sabunum ne ararsan var ama hiç geçmiyor yüzüm

cosrx markasının salislikli temizleme jeli işinize yarayabilir. Fondoten iyi ürün kullanıp düzgün temizlerseniz sivilce yapmaz. Aksamları önce yağ bazlı ardından su bazlı olacak şekilde çift aşamalı temizlik denilen rutini kullanın. Hergün mutlaka spf 50 güneş kremi sürün.

X