Kızlar,lütfen yardım edin..Sir ağda yanık tahriş izi!

kızlar,1 ay önce yüzüme sir agda yaptırdım ve gözümün yanı tahriş oldu,ardından yara ve kabuk bağladı,tabi bu arada güneşe korunmasız bir şekilde cıktığım için kahverengi bi leke kaldı.bir ay sonra expigment kullandım.başta çok kötü oldu morardı kızardı daha berbat bir görüntü oluştu ama panik yapılcak birşey yok 6 saatte sadece kararan bölgeye 2 hafta kullandım.3 kez deri kabuk attı ve suan nerdeyse yok gibi,

Ben roaccutane kullanıyorum. Bu yüzden derim çok hassas. Dudağımla burnum arasında yuvarlak bir ağda yanığı izi oluşmuştu. Allah'tan küçüktü. Ama acayip yanıyordu. Bepanthen sürdüm 2-3 güne birşeycik kalmadı

kızlar merhaba benimde kollarımda bacaklarımda felaket izler var ağdadan dolayı nokta nokta morluklar daha yaşım çok küçük ne yapıcam bilmiyorum geçmiyor bir türlü ağda yaptırmazsamda olmuyo çok tüylüyüm yardım lütfen :KK43:(

Herkese merhaba,lütfen bana yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum.2 gündür sinirlerim çok bozuldu.Fazla büyütüyor olabilirim ama kendinizi benim yerime koyarsanız anlarsınız kızlar çünkü daha önce hiç başıma gelmemiş olay birşeyi yaşadım 2 gün önce.
Olay şöyle oldu; bundan tam 2 gün önce veet'in yüz için(bıyık)bölgesi için olan sir ağda bantlarından aldım.Daha önce her zaman kuaförde sir ağda yaptırırdım bıyık bölgesine.Bu sefer evde kendim yapıp denemek istedim,denemez olsaydım.
Çok mu hızlı yapıştırıp çektim,tahriş ettim nedir bilmiyorum..Tam dudağımın sol tarafının kenarının köşesinde bozuk para büyüklüğünde gibi bir yanık-tahriş izi oluştu kıpkırmızı.
Ne yapsam geçmiyor.İz kalır mı acaba,hiç geçmez mi acaba diye neredeyse ağlayacağım.
2 gündür çeşit çeşit kremler sürüyorum,çok fazla bir faydası olmadı.
Şimdilik kapatıcı ve fondötenlerle kapatıyorum..
Sizce yarın doktora gideyim mi,siz neler önerirsiniz,iz kalır mı,hiç geçmez mi?
Kızlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum,kafamda çok büyüttüm uyuyamıyorum bile bu yüzden:KK43:
Allah daha beterini vermesin tabii,ama yinede bir an önce geçmesini istiyorum..
Yorumlarınızı,tavsiyelerini,önerilerinizi bekliyorum..
Benim için çok değerli yazacağınız cevaplar :KK43:
Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum...mafoldumben
Yakın zamanda böyle birşey benim de başıma geldi. Dudak üstümün tamamı yandı. Derisi kalktı. Fondöten bile tutmuyordu. Aktardan almış olduğum kantaron yağı çok iyi geldi. Bol miktarda yağ sürdüm. Birkaç saat yağla durdu. Sonra her defasında tekrar yağı sürdüm. O bölgenin kuru kalmaması lazım. Gece yatarken yağın haricinde bol miktarda yağın üstüne arko krem sürdüm öyle yattım. Gece boyunca kuru kalmaması ve hep nemli kalması lazım. O yüzden bol bol krem sürün. Eğer kantaron yağı yoksa zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Her neyse sabah kalktım ve yüzümde kalan kremi nemli bir selpakla sildim. Silerken yanık olan kısımların kabuk tutup soyulduğunu fark ettim. Sadece bir gecede iyileşti diyebilirim. Hafif kızarıklık ve çok az gerilme kalıyor. Güneşe çıkarken güneş kremi sürmeden çıkmayın. Iz kalma ihtimali yüksek. Kalan kızarıklıklar için de nemli tutmaya devam edin.

Herkese merhaba,lütfen bana yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum.2 gündür sinirlerim çok bozuldu.Fazla büyütüyor olabilirim ama kendinizi benim yerime koyarsanız anlarsınız kızlar çünkü daha önce hiç başıma gelmemiş olay birşeyi yaşadım 2 gün önce.
Olay şöyle oldu; bundan tam 2 gün önce veet'in yüz için(bıyık)bölgesi için olan sir ağda bantlarından aldım.Daha önce her zaman kuaförde sir ağda yaptırırdım bıyık bölgesine.Bu sefer evde kendim yapıp denemek istedim,denemez olsaydım.
Çok mu hızlı yapıştırıp çektim,tahriş ettim nedir bilmiyorum..Tam dudağımın sol tarafının kenarının köşesinde bozuk para büyüklüğünde gibi bir yanık-tahriş izi oluştu kıpkırmızı.
Ne yapsam geçmiyor.İz kalır mı acaba,hiç geçmez mi acaba diye neredeyse ağlayacağım.
2 gündür çeşit çeşit kremler sürüyorum,çok fazla bir faydası olmadı.
Şimdilik kapatıcı ve fondötenlerle kapatıyorum..
Sizce yarın doktora gideyim mi,siz neler önerirsiniz,iz kalır mı,hiç geçmez mi?
Kızlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum,kafamda çok büyüttüm uyuyamıyorum bile bu yüzden:KK43:
Allah daha beterini vermesin tabii,ama yinede bir an önce geçmesini istiyorum..
Yorumlarınızı,tavsiyelerini,önerilerinizi bekliyorum..
Benim için çok değerli yazacağınız cevaplar :KK43:
Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum...mafoldumben

Çok geçmiş olsun size. Benden size sadece alternatif bir öneri Aloe Vera Propolisli kremi denemeniz tavsiye ederim. Eğer çok yoğunsa aloe vera spreyi ile birlikte kullanın faydasını göreceksiniz.

Bayanlar dün ağda ile bıyıklarımı aldım galiba hızlı çektim bğtün derim kalktı annemin verdiği cilt yenileyici merhemi kullanıyorum ama hala aşırı acı veriyor ne zamana geçer

slm kızlar. yüzümde koyu kahverengi lekeler vardı bende keseleyeyim derken resmen derisini kaldırmışım. banyodan bir çıktım yüzüm kıpkırmızı. şimdi deri kendini onardı hematen falan sürdüm ama yaraların yerinde kırmızı ve mor lekeler kaldı lütfen yardım edin 25 gün oldu resmen psikolojim bozuldu.eşi bile yüzüme bir garip bakıyor yemeden içmeden kesidim:KK12:

yüzümün haline bakın lütfen bana yardım edin çok zor durumdayım

Eklentiler

• 20170510_065839[1].jpg
    20170510_065839[1].jpg
    34,4 KB · Görüntüleme: 1.640
X