Kızlar öneri lütfennn...!

wisualizing

obey your dreams...
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2011
29
27
Merhaba kızlar Ankara da yaşıyorum.36 yaşındayım,amh düşük bu yüzden tüp bebek yapmam gerektiği söylendi. İlk transferim olacağı için çok araştırma yaptım ve anatolia tüp bebek prof hakan yaralı çok önerildi. Tedaviye orda başladım normalden fazla para ödüyorsunuz yeter ki çocuğum olsun diyorsunuz. Öncelikle Hakan bey bilgili biri evet ama çok soğuk ve ilgisiz. Yine de bilgisine güvendim ve devam ettim. Fakat pişman oldum. Aradığım zaman hemşireler ilgilenmiyor,kafamda bir sürü soru oluyor. Doktora ulaşmak imkansız zaten! Güler yüzlü kimse yok.Stresli bir süreç ve ilk denemem olduğu için hiç birşey bilmeden gittim ve bilgilendirilmedim.Negatifi gördükten sonra hiç bir ilgi alaka kalmadı.Ne zaman hormon etkisi geçer vs hiç bilgilendirme yok! Doktoruma çok güvenmiştim ama şimdi bakıyorum da resmen para olmuş her şey:KK43:
İkinci denemem de ilgili,bilgili başka bir doktor arayışı içindeyim önerilerinizi bekliyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Tüp bebek tedavisi gördüğüm kadarıyla bir sektör haline gelmiş, tüp bebek tedavi yapılan yerlerin çoğu ticarethaneye dönmüş. Gerçekten etik değerleri olan yerleri bulmak zorlaşıyor haliyle. Herkesin başına gelebilir deyip moralinizi hiç bozmamalısınız. Benim size önerebileceğim bir merkez yok ama bu konuları örneğin doktora istediğiniz zaman ulaşabilmeyi falan önden detaylıca sorun bir nevi söz almak gibi. Her şey gönlünüzce olsun.

Merhaba kızlar Ankara da yaşıyorum.36 yaşındayım,amh düşük bu yüzden tüp bebek yapmam gerektiği söylendi. İlk transferim olacağı için çok araştırma yaptım ve anatolia tüp bebek prof hakan yaralı çok önerildi. Tedaviye orda başladım normalden fazla para ödüyorsunuz yeter ki çocuğum olsun diyorsunuz. Öncelikle Hakan bey bilgili biri evet ama çok soğuk ve ilgisiz. Yine de bilgisine güvendim ve devam ettim. Fakat pişman oldum. Aradığım zaman hemşireler ilgilenmiyor,kafamda bir sürü soru oluyor. Doktora ulaşmak imkansız zaten! Güler yüzlü kimse yok.Stresli bir süreç ve ilk denemem olduğu için hiç birşey bilmeden gittim ve bilgilendirilmedim.Negatifi gördükten sonra hiç bir ilgi alaka kalmadı.Ne zaman hormon etkisi geçer vs hiç bilgilendirme yok! Doktoruma çok güvenmiştim ama şimdi bakıyorum da resmen para olmuş her şey:KK43:
İkinci denemem de ilgili,bilgili başka bir doktor arayışı içindeyim önerilerinizi bekliyorum
Gerçekten ticarete döndürduler artık duygularını sömürüyorlae insanlarin bendede ilk negatif sonucu alınca hiç ilgi alaka düzgün bir açıklama bir destek olmak hiç bişey yoktu. Eğer orda donuk embriyon yoksa başka yer bakmaya çalış. Yada varsada baska merkeze taşınıyor sanırım. Bildiğim kadarıyla

Daha önce istbl tüp bebekte oldu(başarılıydı gebelik devam etmedi)şuan Ben de ankara’dayım daha önce bahçecide oldum tedavi tam bir fiyaskoydu ,sonra etlik zübeyde(sgk)da oldum tedavi. transfer süreci uzayınca embriyoları gürgana taşıdım.embriyolar çözülünce kalitesi düştü tutmadı.Ama süreç olarak doktor çok ilgiliydi memnun kaldım.Şimdi gürgan klinikte sıfırdan başlıcak tedavim.görüşme iyi geçti.Ben de çok araştırdım kafam çorba oldu.Ama ilgililer merkezin kapasitesi,dr vs içime sindi.Adet olunca başlayacağım.Ne yaşayacağım şimdilik bilmiyorum.Merkez ve dr araştırmak cidden strese sokuyor.Biraz ilgi alaka,özveri bekliyoruz.İyi bir labaratuvar ve dr takibi hepsi bu

Canım yaşadıkların çok yıpratıcı, benzerlerini bende başka bir merkezde yasadim..zaten hepimiz için stresli bir süreç biraz ilgi biraz sağduyu istiyor insan. Ankara'da daha öncesinde başkent Hastanesi'nde olup ayrılan Hulusi Bülent zeyneloglu bu tavsiye edebilirim. Şuan kendi muayenehanesinde sanırım.. ben başkentten ayrılmadan önce gitmiştim.Çok espirili,ilgili, ve karşısındakini oyalamadan bu stresli sürece motive eden biri. Tabiki şuan hangi hastanede işlemlerini gerçekleştiriyor bilmiyorum. Ön görüşme için randevu alabilirsin sonuçta birşey kaybetmeyeceksin. Bu süreçte kendini güvende hissetmek gerçekten çok önemli. Umarım herşey istediğin gibi ilerler ve meleğini kucağına alabilirsin 🤲🏻

Ben gürgan klinikte tedavi görüyorum, 3 başarısız tüp bebek tedavim var ama ellerinden geleni yaptıklarını biliyorum, hemşireler felan güler yüzlü. Fiyatları da çoğu yere göre uygun ön görüşme yapabilirsiniz içinize siner belki sizinde

psikolojik olarak biraz yıprandım kafamı ve hormonlarımı toplayayım tekrar tedaviye başlayacağım.. 200 bine yakın para gitti maddi olarak da toparlanmamız lazım. Tabii çocuk için her şey değer:)

Anatoliada benim de ilk transfer kimyasal olmuştu. Perşembe kan pozitif. Cumartesi verdiğim kan artması gerekirken düştü. Doktor beni pazar günü aradı. Hiç üzülme başka embriyolsrımız var dedi. Bu olabilir bi durum diye açıkladı. Sonra ptesi tekrar tekrarla testi yine de emin olalım dedi. Beni görüşmeye çağırdı sonra ikincisi hakkında bilgilendirme yaptı. Bilmiyorum yoğun bir yer evet. Her yerde çok para isteniyor. Ama ben böyle müşteri gibi görüp de sürekli arayan gelin tekrar tedavi yapalım diyen kişileri daha çok para avcısı olarak görüyorum. İhtiyacı olan ve talep eden biziz o yüzden bizim onun peşinden koşmamız gerekiyor gibi geliyor bana. Eğer doktor kaliteli bilgili alanında iyiyse öyle olur. İyi doktorlar her zaman yoğundur çok sıra beklersin randevu bulmaya çalışırsın vs. Haklısın kafada çok soru işareti bırakıyorlar. Ama bilemiyorum benim için benimle tatlı tatlı konuşmalarından çok işlerini titizlikle yapmaları daha önemli geliyor. Mesela doktor yumurtalarımın kaç mm olduğunu ölçerken birini 9.1 yerinde 9.5 ölçtü. Sonra onu düzeltti. Hemşiresine bak kaçırmadın di mi doğru yazdın di mi falan diye baştan tek tek söyledi ki yanlış bi şey olmasın diye. Halbuki birkaç mm çoğu doktor önemsemezdi.

Mesela benim ikinci transferim doğal siklustu. Yumurta çatlayıp hormon yükselince transfer yapacaktı. Luf sendromu diye bi şey olmuş yani yumurtam çstlamamış. Böyle durumda tedavi iptal de olabilir olmayabilirde. Bu kan sonucuna göre belli olacaktı. Hemşire dosyama luf yerine luff yazmış iki F ile. Hakan hoca onu gördü bu tek f ile olması gerekiyor dedi. Aldı daksili eline onu düzeltti. Çok şaşırmıştım ne kadar titiz adam demiştim. Eşim ve bana durumu açıkladı. Korkmayın bu tip konularla ben çok ilgiliyimdir böyle de transfer yapılabilir. Kan sonucuna göre belli olacak her şey dedi. Sonra kan iyi gelince transfer yaptı. Transfer günü eşimle ellerimizi tuttu. Her şey çok güzel olacak inanın diye bi motivasyon konuşması yaptı. Yani bana bunlar yetti bilmiyorum.

Mesela benim ikinci transferim doğal siklustu. Yumurta çatlayıp hormon yükselince transfer yapacaktı. Luf sendromu diye bi şey olmuş yani yumurtam çstlamamış. Böyle durumda tedavi iptal de olabilir olmayabilirde. Bu kan sonucuna göre belli olacaktı. Hemşire dosyama luf yerine luff yazmış iki F ile. Hakan hoca onu gördü bu tek f ile olması gerekiyor dedi. Aldı daksili eline onu düzeltti. Çok şaşırmıştım ne kadar titiz adam demiştim. Eşim ve bana durumu açıkladı. Korkmayın bu tip konularla ben çok ilgiliyimdir böyle de transfer yapılabilir. Kan sonucuna göre belli olacak her şey dedi. Sonra kan iyi gelince transfer yaptı. Transfer günü eşimle ellerimizi tuttu. Her şey çok güzel olacak inanın diye bi motivasyon konuşması yaptı. Yani bana bunlar yetti bilmiyorum.
Hayırlısı olsun... İkinci transfer tuttu mu?

Merhaba, bende daha önce Başkent hastanesinde 2 kez tedavi gördüm ikisinde de 7 yumurta toplandı (2sinin içi boş çıktı) daha sonra hep 1 tane kaldı ve 1 tane transfer oldum. Doktorumla konuştuğumda ise yumurta sayın az dedi. Tabi el mahkum söylenen her şeye karşınızdaki profesör olunca inanıyoruz. Çok maliyetli ve yıpratıcı bir süreçti. Ki 1 tane çıkmasına da ekstra üzülüyordum çünkü çevre yaptıların hep birden fazla vardı. Daha sonra bir kanser tedavisi (rahim ağzı) süreci ve ameliyatı gördüm. Bundan sonra denemem olmaz derken Ankarada HULUSİ ZEYNELOĞLU'na gittim. Hem Kanser (onun için farklı bir doktor) hem tüp bebek sürecimi yürüttük. Bu süreç sonunda bende 12 yumurta toplandı ve 4 ü sağlıklı olup donduruldu. Ben inanamadım. Ankarada daha önce farklı bir arkadaşım bahçeci de yapmıştı olumsuz sonuçlandı oda Hulusi Hocaya gitti ve gebe kaldı. Benim şuan son kanser taramam kaldı. Olumlu sonuç alırsam bayramdan sonra transfer olacağım. Bu süreçten sonra tutarsa mutlu olurum ama tutmazsa da Allahtandır derim doktorum çünkü elinden gelenin hepsini çok fazlasıyla yaptı ki sonuçlarım ortada. Benim naçizane önerim budur. İnşallah tez zamanda Hamilelik haberlerimizi alırız

Merhaba, bende daha önce Başkent hastanesinde 2 kez tedavi gördüm ikisinde de 7 yumurta toplandı (2sinin içi boş çıktı) daha sonra hep 1 tane kaldı ve 1 tane transfer oldum. Doktorumla konuştuğumda ise yumurta sayın az dedi. Tabi el mahkum söylenen her şeye karşınızdaki profesör olunca inanıyoruz. Çok maliyetli ve yıpratıcı bir süreçti. Ki 1 tane çıkmasına da ekstra üzülüyordum çünkü çevre yaptıların hep birden fazla vardı. Daha sonra bir kanser tedavisi (rahim ağzı) süreci ve ameliyatı gördüm. Bundan sonra denemem olmaz derken Ankarada HULUSİ ZEYNELOĞLU'na gittim. Hem Kanser (onun için farklı bir doktor) hem tüp bebek sürecimi yürüttük. Bu süreç sonunda bende 12 yumurta toplandı ve 4 ü sağlıklı olup donduruldu. Ben inanamadım. Ankarada daha önce farklı bir arkadaşım bahçeci de yapmıştı olumsuz sonuçlandı oda Hulusi Hocaya gitti ve gebe kaldı. Benim şuan son kanser taramam kaldı. Olumlu sonuç alırsam bayramdan sonra transfer olacağım. Bu süreçten sonra tutarsa mutlu olurum ama tutmazsa da Allahtandır derim doktorum çünkü elinden gelenin hepsini çok fazlasıyla yaptı ki sonuçlarım ortada. Benim naçizane önerim budur. İnşallah tez zamanda Hamilelik haberlerimizi alırız
geçmiş olsun çocuk isteyen herkesin sağlıklı çocuğu olur inşallah🙏🏻

Merhaba cnm bende Ankaradyaim kaç yaşındasın amh kaç fsh kaç?
Benim bir evlâdım var Ikıncı olmadı
Tüp bebek surecine girmek istiyorum doktora gittim doktor 3 ay yumurtalarımı kontrol edicem dedi 2-3 yumurta görünüyor ultrasonda
Fsh 74 e cıktı 😢 amh 003 çok çaresiz hissediyorum kendimi doktor ne umutlu ne umutsuz konuşmadı sadece çok düşük başarı oranı oldgunu söyledi ve bi çocuğun varmış zaten dedi.

Öncelikle geçmiş olsun. Tüp bebek tedavisi gördüğüm kadarıyla bir sektör haline gelmiş, tüp bebek tedavi yapılan yerlerin çoğu ticarethaneye dönmüş. Gerçekten etik değerleri olan yerleri bulmak zorlaşıyor haliyle. Herkesin başına gelebilir deyip moralinizi hiç bozmamalısınız. Benim size önerebileceğim bir merkez yok ama bu konuları örneğin doktora istediğiniz zaman ulaşabilmeyi falan önden detaylıca sorun bir nevi söz almak gibi. Her şey gönlünüzce olsun.
Kızlar ben tüp bebek denedim Samsun Fakültede kimyasal gebelikle sonuçlandı. Bana ORDU da aşılama yaptırabileceğim bir doktor önerebilir misiniz. Ordu eğitim araştırma yapıyor mu ? Bu konu hakkında bilgisi olan lütfen yardım etsin . Küçük bir şehir olduğu için burayı da çok bilmediğim zorlanıyorum . Samsun’a gidip gelmek de hem bedenen hem de maddi olarak çok yordu bizi . Ama bulamazsak kalırsak yine oraya gideceğiz mecbur

Tolga Ecemiş'i araştırmanızı tavsiye ederim.

Kızlar bende recai papuç’cuya tüp bebek yaptırıcam yada oğlu emre papuçcuya centrum tüp bebek merkezi

X