Tüp Bebek - Olumlu Sonuç İçin Tavsiyeler

Ben normal doğumdan korkuyorum sezeryan düşünüyorum biraz bilgi verebilir misiniz
Benim plasentam olmasi gereken yerden biraz asagida ve onde oldugu icin sezaryenden baska carem yoktu. O yuzden 38+0a gun aldim, sancilanmadan, suyum gelmeden doguma girmis oldum. Ben cok sakin bir insanim ve canim hic tatli degildir. O yuzden sureci cok kolay atlattim. Spinal anestezi hic acitmadi ve hemen tuttu, dogum sorunsuz gecti, bebisim iyiydi. Sadece plasentamdan dolayi fazlaca ka kaybettigim icin 2 unite kan takviyesi aldim ama bunu bekliyorduk da.

Sakin olunca dogum kolay oluyor. Evham yapmayin, gerilmeyin, 1 saatte biten bir sey sezaryen. Asil zor olan cocuk bakimi😁

Benim plasentam olmasi gereken yerden biraz asagida ve onde oldugu icin sezaryenden baska carem yoktu. O yuzden 38+0a gun aldim, sancilanmadan, suyum gelmeden doguma girmis oldum. Ben cok sakin bir insanim ve canim hic tatli degildir. O yuzden sureci cok kolay atlattim. Spinal anestezi hic acitmadi ve hemen tuttu, dogum sorunsuz gecti, bebisim iyiydi. Sadece plasentamdan dolayi fazlaca ka kaybettigim icin 2 unite kan takviyesi aldim ama bunu bekliyorduk da.

Sakin olunca dogum kolay oluyor. Evham yapmayin, gerilmeyin, 1 saatte biten bir sey sezaryen. Asil zor olan cocuk bakimi😁
Sağolun yorumlar için yalnızım ilk bebek olucak olursa kitap kurs vs. Kendimi bakım konusunda eğitmeyi düşünüyorum

Merhaba güzel anne adayları;

Geçen sene 5 Ocak'ta transfer, 9 Eylül'de de doğumla sonuçlanan tüp bebek maceram hakkında konuşmak istedim.
Tüm süreç boyunca herkes gibi ben de çokça araştırma yapmıştım. Bu araştırmaları elimden geldiğince paylaşmak istedim.

Kendimden bahsetmek gerekirse, şu an 32 yaşındayım. Sürece başlarken 30 yaşındaydım. Herhangi bir problemim yok, amh değerim iyi. Bir düşük geçmişim var, doğal yolla olmuştu, 8. Haftada da kalbi durdu.

Eşim ise süreç başında 40 yaşındaydı, spermlerinde hız ve canlılık problemi vardı ama çok ileri boyutta değildi.

Tüp bebekten önce 3 kere aşılama denedik ama olumsuz sonuçlandı. Tüp bebek sürecine raporlu şekilde Ankara Üniversitesi Cebeci'de Yavuz Emre Şükür'le başladık. Yavuz Emre hoca çok donanımlı, çok bilgili fakat gereksiz samimiyetten kaçınan biri. Ben de öyle bir doktor istiyordum.

Tüp bebek öncesi depolarımı güzelce doldurmak istedim.
  • D vitamini, 1000 iu
  • Koenzim Q10 100 mg
  • Balık yağı hapı
  • Multivitamin (Kyäni) kullandım. Toplam 3 ay gibi bir süre vitaminleri düzenli kullandım, bol su tükettim, spora başladım ve sağlıklı beslendim. Balık ve sebzeyi çokça tükettim. Kilo problemim yoktu, hatta fazla zayıftım. Kilo problemim olsa kilolarımı da vermeye çalışırdım.

En önemlisi, psikolojimi düzgün tutmaya çalıştım.

Yumurta toplamada toplam 20 tane yumurtam çıktı. 14 tanesi olgundu, 7 tanesi güzelce bölündü, 4 tanesi en iyi, 3 tanesi de iyi kalite olarak donduruldu. Bir ay rahim dinlendirme sonrası doğal siklusla ilaçsız şekilde tek embriyo transferi oldum. Adetin 20. Günü transfer oldum, 9. Gün beta Hcg değeri 390dı. 12. Gün 1280 oldu.

Hamilelik sürecim de gayet iyi geçti. Doktorum Plasenta previadan dolayı kanama olabilir dedi ama hiç kanama da geçirmedim. Çocuğumu da 9 eylülde sezaryen doğum ile kucağıma aldım.

Herkese mutlu sonlu süreçler diliyorum.🌺
Merhaba, Allah bağışlasın neler çektiğinizi tahmin edebiliyorum. Ben de doğal siklus olacağım. Bu süreç nasıl oluyor bilgilendirebilir misiniz?

Merhaba, Allah bağışlasın neler çektiğinizi tahmin edebiliyorum. Ben de doğal siklus olacağım. Bu süreç nasıl oluyor bilgilendirebilir misiniz?
Merhaba.

Umarım her şey yolunda gider. Doğal siklusta hic ilac kullanmadan rahim kalinligi ve yumurtlama kontrol ediliyor duzenli olarak. Yumurtlamadan 4-5 gun sonra da transfer yapiliyor, yani adetten sonra 20.-21. Gun transfer olmus oluyor
ortalama. Vucudu sanki o ayki yumurta dollenmis gibi kandiriyoruz anlayacaginiz. Zor bir surec degil. Vucut ilaclarla yorulmuyor.

Transferden sonra da progesteron kullanilarak tutunma destekleniyor. Rahim kalinliginiz iyiyse, hormonlar da yerindeyse tutmamasi icin hicbir sebep yok.

Merhaba.

Umarım her şey yolunda gider. Doğal siklusta hic ilac kullanmadan rahim kalinligi ve yumurtlama kontrol ediliyor duzenli olarak. Yumurtlamadan 4-5 gun sonra da transfer yapiliyor, yani adetten sonra 20.-21. Gun transfer olmus oluyor
ortalama. Vucudu sanki o ayki yumurta dollenmis gibi kandiriyoruz anlayacaginiz. Zor bir surec degil. Vucut ilaclarla yorulmuyor.

Transferden sonra da progesteron kullanilarak tutunma destekleniyor. Rahim kalinliginiz iyiyse, hormonlar da yerindeyse tutmamasi icin hicbir sebep yok.
Sizin embriyo hücre sayısı kaçtı acaba? Bizim biri 6 diğeri 4 hücreli

Kaçırmışım orayaı bende ilk deneme kimyasal oldu , belkı doktor ıstanbuldaysa onda sordum tesekur ederım
Merhaba Eğer İstanbul'da bir merkez ve doktor arayışınız hala devam ediyorsa kesinlikle Bahçeci Umut Tüp Bebek derim Mehmet Reşit Hoca her sorunuza cevap bulabileceğiniz adım adım süreci sürdüren, enerjik ve sizin bütün endişelerinizi ortadan kaldırmanıza son derece yardımcı olacak bir Prof ve ekibi de aynı şekilde çok ilgili ne zaman mesaj atsanız kısa sürede dönüş yapan hemşireler:) -sadece bir tavsiyedir.

Merhaba Eğer İstanbul'da bir merkez ve doktor arayışınız hala devam ediyorsa kesinlikle Bahçeci Umut Tüp Bebek derim Mehmet Reşit Hoca her sorunuza cevap bulabileceğiniz adım adım süreci sürdüren, enerjik ve sizin bütün endişelerinizi ortadan kaldırmanıza son derece yardımcı olacak bir Prof ve ekibi de aynı şekilde çok ilgili ne zaman mesaj atsanız kısa sürede dönüş yapan hemşireler:) -sadece bir tavsiyedir.
Zaten ılk denemem Mehmet hocada oldu ve kimyasal sonucşanldı aralıkda

Bugun sanirim 9. Gununuz. Benim 9. Gun kan testim 390 cikmisti, kaset test de kipkirmiziydi.
Allah saglıkla büyütmeyi nasip etsin yavrunuzu darısı isteyen herkese. Bende yavuz emre hocanın hastasıyım ilk deneme negatif oldu daha doğrusu kimyasal oldu. Beş denemem var hepsi orda değil. Son tedavisi Şubat'ta oldum dört tane 3.gün dondurulmusum var pazartesi transfer hazırlıkları için gıdecem emre hocaya size bişe sormak istiyorum transfer asamasında ve transferden teste kadar olan süreçte nelere dikkat ettiniz anlatır mısınız

X