kızlar ukalalık olarak algılamayın ama yazmadan duramadım :)

yazdığın birçok şeye katılıyorum ama tost makinasını 5 yılda en fazla defa kullanmana hayret ettim:) annemin evinde bile çok rağbet görür tost makinası kendime alırken de oldukça araştırarak aldım. galiba siz çift olarak tost sevmiyorsunuz:)

ızgara özelligine sahip tost makineleri varmış ama kullanışlı olur mu bilemedim çok uzagım sanırım bu konulara...:KK50:

canım bende çeyizim için korkmaz tostkolik aldım döküm plakaları. ızgara özelliği var aynı zamanda tamamen de açılabiliyo kapakları. bi bak derim.http: //www.hepsiburada.com/liste/korkmaz-tostkolik-a328-tost-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtkor0009607&categoryId=22014&SKU=MTKOR0009607

kızlar ukalalık olarak algılamayın yada çok bilmiş hadi ordan sende falan demeyin olur mu baştan anlaşalım :KK34:
birçok çeyiz paylaşımlarını inceledim ne zamandır da denk geldikçe bakıyorum, çoğuuna iyiki almış derken, birçoğuna da boşa almış yazık olmuş dediğim de oluyor hani :nazar:
şimdi ben beş yıllık evliliğim süresince tecrübe edindiğim kadarıyla yeni evleneceklere ve çeyiz hazırlığı yapanlara birkaç nacizane fikir vermek istedim...sadece içimden geldi, sakın çok bilmiş olarak değerlendirmeyin...
hepinizin çeyizleri çok güzel ve kaliteli güzel günlerde kullanın inşallah...
ama size tavsiyem ıvır zıvır türdeki şeylere gözünüzü seveyim para vermeyin yazık etmeyin... insan çeyiz hazırlığı yaparken kendini çıldırmışça alışveriş yaparken buluyor :KK1: malum bende yaptım aynı hataları...
şu da olsun şunu da alayım ay şu da lazım bu da lazım diye diye yığıyoruz gerekli gereksiz herşeyi...
ben şuan okadar pişmanım ki boş yere para verdiğim şeylere... birçoğu mutfak dolabımın en üst katında senelerdir bekliyor...ve zamanında ne büyük ihtiyaçtır bu diyerek düşünüp aldığım şeyler hepside..
fikir edinmek isteyenlere nacizane tavsiyelerim var...
katı meyve sıkacağımı hiç kullanmadım, tost makinem taş çatlasın beş kez kullanmışımdır... tezgah üstü bıçak seti, kahvaltı takımı üstelik ne paralar vermiştim bu takıma..bir defa bir misafirime kullanmış değilim...
çünkü klasik kahvaltı setleri daha kullanışlı ve takımlar çok gereksiz bana göre... salata kurutucu, devasa boyuttaki bu gereksiz ürün koyacak yer bulamadım en son oğluma oyuncak oldu :KK1:
krep tavası, çeşitli kek kalıpları...ah ahh ne çok gereksiz şey almışım...
inanın bu saydıklarım devede kulak... osmanlı tarzı kahve seti, üçlü cezve seti ki en saçma budur bir tek cezve bir kadına senelerce yeter artar...
şimdiki aklım olsa bunlara verdiğim paraları asla vermezdim...
yazık günah gerçekten... çok lüzumsuz ihtiyaç olmayan şeylere paralarınızı heba etmeyin... sadece paylaşmak istedim kızlar...herkes elbet heves eder hevesinde de özgür kimseyi ilgilendirmez elbette, ben sadece fikir arayışında olanlara birkaç cümle karalamak istedim :KK34: herkese hayırlı yuvalar nasip olmasını dilerim...

kızlar ukalalık olarak algılamayın yada çok bilmiş hadi ordan sende falan demeyin olur mu baştan anlaşalım :KK34:
birçok çeyiz paylaşımlarını inceledim ne zamandır da denk geldikçe bakıyorum, çoğuuna iyiki almış derken, birçoğuna da boşa almış yazık olmuş dediğim de oluyor hani :nazar:
şimdi ben beş yıllık evliliğim süresince tecrübe edindiğim kadarıyla yeni evleneceklere ve çeyiz hazırlığı yapanlara birkaç nacizane fikir vermek istedim...sadece içimden geldi, sakın çok bilmiş olarak değerlendirmeyin...
hepinizin çeyizleri çok güzel ve kaliteli güzel günlerde kullanın inşallah...
ama size tavsiyem ıvır zıvır türdeki şeylere gözünüzü seveyim para vermeyin yazık etmeyin... insan çeyiz hazırlığı yaparken kendini çıldırmışça alışveriş yaparken buluyor :KK1: malum bende yaptım aynı hataları...
şu da olsun şunu da alayım ay şu da lazım bu da lazım diye diye yığıyoruz gerekli gereksiz herşeyi...
ben şuan okadar pişmanım ki boş yere para verdiğim şeylere... birçoğu mutfak dolabımın en üst katında senelerdir bekliyor...ve zamanında ne büyük ihtiyaçtır bu diyerek düşünüp aldığım şeyler hepside..
fikir edinmek isteyenlere nacizane tavsiyelerim var...
katı meyve sıkacağımı hiç kullanmadım, tost makinem taş çatlasın beş kez kullanmışımdır... tezgah üstü bıçak seti, kahvaltı takımı üstelik ne paralar vermiştim bu takıma..bir defa bir misafirime kullanmış değilim...
çünkü klasik kahvaltı setleri daha kullanışlı ve takımlar çok gereksiz bana göre... salata kurutucu, devasa boyuttaki bu gereksiz ürün koyacak yer bulamadım en son oğluma oyuncak oldu :KK1:
krep tavası, çeşitli kek kalıpları...ah ahh ne çok gereksiz şey almışım...
inanın bu saydıklarım devede kulak... osmanlı tarzı kahve seti, üçlü cezve seti ki en saçma budur bir tek cezve bir kadına senelerce yeter artar...
şimdiki aklım olsa bunlara verdiğim paraları asla vermezdim...
yazık günah gerçekten... çok lüzumsuz ihtiyaç olmayan şeylere paralarınızı heba etmeyin... sadece paylaşmak istedim kızlar...herkes elbet heves eder hevesinde de özgür kimseyi ilgilendirmez elbette, ben sadece fikir arayışında olanlara birkaç cümle karalamak istedim :KK34: herkese hayırlı yuvalar nasip olmasını dilerim...

Gayet mantıklı şeyler paylaşmışsın arkadaşım.ben de çok fazladekoratif incik cıncık eşyaların alınmasını mantıklı bulmuyorum. Çocuk olunca hepsini saklayacak yer arayacağız. :)

Tost makinesi, üçlü cezve seti ve kahvaltı takımı için seninle aynı fikirde dedğilim.Nacizane gelin gideceğim yer kahveye bayılır kahvelerin biri kaynar öbürü iner ocaktan o yüzden üçlü cezve setinin kurtarıcım olacağını düşünüyorum. Zira kayınvalidemde de üçlü set var ancak yetiyor.

Kahvaltı takımına gelince kalabalık bir aile olacak olduğumuzdan misafir ağırlamada cok ihityac oluyor. Kayınvalidemden biliyorum yine 2 takımı birleştiriyor. Akraba kahvaltıları vs. çokca düzenlemekteler.

Tost makinesine de gelince karı-koca çalışacak olduğumuzdan ve yıllardır kendimize alışkınlık edindiğimizden bir lokma dahi olsa ağzımıza atmadan çıkamayız evden o yüzden tost makinesinin sabah kahvaltılarımz için çok pratik olacağını düşünüyorum.

Demem o ki gereksiz şeyler kişilerin yaşam tarzlarına göre farklılık göstermekte. He çok gereksiz şeyler yok mu ? Tabi ki de var. Misal salata kurutucu, meyve sıkacağı yok efendime söyleyeyim moulinex gibi sebze soyucu doğrayıcı falan, o minik minik kek kalıpları silikon olanlardan.Ev hanımı olup pasta börek çöreğe meraklıysanız ne ala ama çalışan bir bayan olacaksanız inanın fırsatınız olmayacak zaten :)

Gayet mantıklı şeyler paylaşmışsın arkadaşım.ben de çok fazladekoratif incik cıncık eşyaların alınmasını mantıklı bulmuyorum. Çocuk olunca hepsini saklayacak yer arayacağız. :)

Tost makinesi, üçlü cezve seti ve kahvaltı takımı için seninle aynı fikirde dedğilim.Nacizane gelin gideceğim yer kahveye bayılır kahvelerin biri kaynar öbürü iner ocaktan o yüzden üçlü cezve setinin kurtarıcım olacağını düşünüyorum. Zira kayınvalidemde de üçlü set var ancak yetiyor.

Kahvaltı takımına gelince kalabalık bir aile olacak olduğumuzdan misafir ağırlamada cok ihityac oluyor. Kayınvalidemden biliyorum yine 2 takımı birleştiriyor. Akraba kahvaltıları vs. çokca düzenlemekteler.

Tost makinesine de gelince karı-koca çalışacak olduğumuzdan ve yıllardır kendimize alışkınlık edindiğimizden bir lokma dahi olsa ağzımıza atmadan çıkamayız evden o yüzden tost makinesinin sabah kahvaltılarımz için çok pratik olacağını düşünüyorum.

Demem o ki gereksiz şeyler kişilerin yaşam tarzlarına göre farklılık göstermekte. He çok gereksiz şeyler yok mu ? Tabi ki de var. Misal salata kurutucu, meyve sıkacağı yok efendime söyleyeyim moulinex gibi sebze soyucu doğrayıcı falan, o minik minik kek kalıpları silikon olanlardan.Ev hanımı olup pasta börek çöreğe meraklıysanız ne ala ama çalışan bir bayan olacaksanız inanın fırsatınız olmayacak zaten :)

zaten vurgulamak istediğim bu canım, ben kendimden örnek verdim farzı misal tost sevmediğimden tost makinesi dedim, veya kahve pek sevmeyiz üçlü cezveden örnek verdim, tamamen ihtiyaç meselesi tabiki...
ama onun yanında ben evlenirken mikrodalga alıcam diye tutturdum, herkes gereksiz hiç kullanılmıyor sadece yer kaplıyor demişti, ama ben tam aksine sürekli elimin altında tutuyorum, herşeyimi onda ısıtıyorum...gün içnde 4-5 defa çalışır mikrodalgam..ama bazılarına göre gereksiz işte..asıl vurgulamak istediğim nokta da bu zaten..yoksa kahve seven biri için üçlü set illa ki şart, yada tost vs... ama kalkıp da çeşitli cupcake kalıpları, pasta kalıpları üçer beşer tane, rende seti, mikser varken, ekstra çırpıcı, rondo varken ayrıyeten bir doğrayıcı falan fişman işte...
bir arkadaşım var, a dan z ye eksiksiz hatta fazlalıkla evlendi, aklına gelecek her fazlalık vardı, yumurta haşlama makinesinden tut, mantı kesme merdanesine kadar, aklına ne gelirse aldı aldı aldı...
üstelik kirada oturuyor ve mutfağı tıkış tıkış, herşey var, gözlerim yorulur mutfağında...
evine gittiğimizde mutfakta masada oturup kahve içemedik kalabalıktan, elim kolum sağa sola çarptı durdu...ee fazlalık olunca malum sığmıyor çekmecelere dolaplar, birçok şey ortalıkta kalmış...
demek istediiğim şimdiki bazı gençlerin neye ihtiyacının olacağını bilmemesi, veya bilse de almaya devam etmesi, yok demesinler diye....çok yazık ben buna üzülüyorum...

O zaman ben de bir iki sey ekliyim canim. Tost ac kalirdik :)) rende limon sikacagi kesme tahtasi gibi seyleri suslu degil de cok pratik ve kaliteli alin. Calisanlar icin slow cooker diyorum. Yavas yavas pisiriyo yemegi.guzel bi caydanlik alin. Turk kahvesi makinesi almayin ya onlar cok pahali cezvede de oluyo aynisi. Gidin her cesit kahve yapanlardan alin ayni para. Susune pusune aldanmayin esyalarin. Pratik olsun.

üzerinden çok zaman geçmiş ama acaba slow cooker kullanıyor musun fazla kullanan yorumu bulamadım da internette. Yurt dışında çok kullanıyorlar mesela her yemeği yapıyorlar ben en çok elektrik faturamıza nasıl yansır onu merak ettim.

sizin gibi evlilerin tavsiyeleri hep göz önünde bulundururum sonuçta tecrübeler hep yardım eder bizlere ama tost makinesi ve meyve sıkacağı konusunda katılmıyorum size maalesef biz çok tost ve taze meyve suyu seven kişileriz sevdiğimle ama ben mesela bi tepsiyi 10 tane fincan fakımını alanlara karsıyım ne gerek var ıvır zıvırla dolup taşırmaya mutfağını sonra insan hangisini birine versem diyedüşünp durur bence umarım herkes çeyizinde yalnızca kullanacağı malzemeleri alır sizede teşekkürler :KK36:

Kahvaltı seti, en en en gereksizi
Çekmecedeki çatal kaşığın dışında ekstra askıda çatal kaşıl takımları

Makarna tenceresi,
Yok popcorn patlatma makinesi
Ivır zıvır elektronik aletler.
Tek geteklisi rondo:)) mikser su ısıtıcısı...

Diğerleri boşa...

sizin gibi evlilerin tavsiyeleri hep göz önünde bulundururum sonuçta tecrübeler hep yardım eder bizlere ama tost makinesi ve meyve sıkacağı konusunda katılmıyorum size maalesef biz çok tost ve taze meyve suyu seven kişileriz sevdiğimle ama ben mesela bi tepsiyi 10 tane fincan fakımını alanlara karsıyım ne gerek var ıvır zıvırla dolup taşırmaya mutfağını sonra insan hangisini birine versem diyedüşünp durur bence umarım herkes çeyizinde yalnızca kullanacağı malzemeleri alır sizede teşekkürler :KK36:

Bence de bayat ekmek bile iki dk da tAzecik oluyor:₺

ama ben bişey görüyorum yaa aynen şu cümleyi kuruyorum...
aaaa buda bana mutlaka lazım olur almam şart:KK9:

Lazım olur dediğin her şeyi ileride atmak isteyeceksin. Çübnkü evinde yer kalmayacak dolapların taştıkça sinir olacaksın.
Krep tavasına gerek yok, diğer tavalarda da oluyor sonuçta..

X