Boşanamıyorum yardım edin

Uzaklaştığınıza şükredip, hayatınızı yoluna koymaya bakın. Eğer gerçekten huzur istiyorsanız boşanma davasına odaklanmazsiniz. Hem sicagi sicagina dava acarak elinize ne gececek?
Konu sahibi ortalıkta yok. Bir üye yardım ettiğini ama sonra kocasına döndüğünü yazmış ama tam okumadım neler olmuş. Ben de ilk okuduğumda dehşete düştüm ve merak ettim. Okuyan herkes yardımcı olmak ister ama magdur kişi ortada yok. Geçmiş yorumları okuyacağım ne olmuş

• Beğen
Reactions: Cac
Konu sahibi ortalıkta yok. Bir üye yardım ettiğini ama sonra kocasına döndüğünü yazmış ama tam okumadım neler olmuş. Ben de ilk okuduğumda dehşete düştüm ve merak ettim. Okuyan herkes yardımcı olmak ister ama magdur kişi ortada yok. Geçmiş yorumları okuyacağım ne olmuş
Ben özelden numarasını isteyip yardım etmek istiycektim.kayıtsız kalamam .çok üzüldüm okudukça sinirlendim dondum kaldım.mecbur kalıp dönmüş olmasın .öldürmeden bırakmaz oranın insanları kindar oluyor. Güya karım gidemez düşüncesiyle namusumu temizledim diyebilirler.anlayışsız kabasaba ahlaksız terbiteden uzak pislik tarzda insanlar .

Allah akıl fikir versin o kadar şeyin üstüne birde zorla çocuk yapmışlar insan kendine üzülmese anne babanın emeğine üzülür o insanlar böyle hayat yaşa diye o kadar yıl yetiştirmedi der🤷🏻‍♀️İnşallah iyidir konu sahibi ama cidden çok sinir oldum.

Merhaba arkadaşlar. Eski konumun linkini nasıl ekleyeceğimi bilmedığım icin alıntıladım.
Ben evden polis esliginde cıktım. Eşimden şıkayetci oldum. Şimdi bebegimle gizleniyorum. Sorunum şu ki. Gitmeden önce dilekcemi ve vekaletimi verdigim avukatım yan cizdi. Resmen karşı tarafı tutuyor. Beni de eşimi de tanıyan bir avukat ve anlam veremedigim sekilde dolaylı yoldan davama bakmak istemiyor. Kaldım ortada. Dava açamıyorum. Hukukçu arkadaslar yardımcı olabilirler mi. Davayı ben açmazsam karşı taraf önce acarsa aleyhime olur mu. Karşı taraf anlasmali dava acmak istiyor ama bana ulasamadigi icin protokolu isleme koyamiyor ancak ben yaptiklari yanına kar kalmasın istiyorum cunku bosanmak kurtulus olmayacak. Cocugu gorme bahanesi ile yine iskencelere devam edecek. Bulundugum yerden dava acmamamin sebebi desifre olmak istememem. Ne kendim acabiliyorim ne de bu sekilde uzaktan avukat ayarlayabiliyorum. Lüften akıl verin.
Ayy gözünü seveyim anlaşmalı boşan süründüreyim derken bir saniye bununla evli kalma aaa eski konunu gördüm nutkum durdu abla sen nasil dayandın evliya sabrımı var sende bu davara tahammuĺ edip nasıl çocuk yaptın

Konu sahibi gerçekten evinden ayrıldı. Ayrılma aşamasından önce benim bulunduğum şehrin uygun olup olmadığını sordu. Ben onun için kiralık ev, apart güvenlik eşya vs araştırdım. Aradım konuştum. Bulana kadar kendi evimde kalabileceğini çok içten bi şekilde teklif ettim. Sonra dediği gibi evinden ayrıldı. Nereye gittiğini bilmiyorum söylemek istememişti bende anlayışla karşıladım. İyi olması yeterliydi çünkü benim için. Telefonunu falan değiştirdi yeni telefonundan da görüştük. Sonra birden ses kesildi. Mesaj atıyorum arıyorum telefon kapandı gitti. O kadar korktum ki. Bi dünya derdimin içinde bide uzunca bi süre aklıma düştükçe internette ismini falan arattım kocası bişey yapmış olabilir mi diye. Bu arada Instagram da falan ekliydi. Beni takipten çıkardığını farkettim. Listemde eski telefonuna baktım profil fotosu değişmeye başladı. Kullanılıyordu yani eski numarası. Ben yine de belki kocasındadır o tel diye ordan bişey yazmadım. Ama korkuyorum bi yandan kesin başına bişey geldi diye.
Sonra noldu biliyor musunuz? Instagram da alakasız komik bi gönderinin altında yorumunu gördüm. Ortak takip ediyormuşuz. Baya keyifli bi yorumdu. Mesaj attım. İyi misin merak ettim seni diye. İyiyim sen nasılsın dedi. Sonra neden takipten çıktığını açıklamak istedi. Nasılsından sonra başka hiçbir cevap yazmadım sanırım.
Sonra bi ara eşim sordu nasıl arkadaşın diye yeminle utandım böyle böyle oldu demeye. İyi sanırım diye kısa kestim konuyu.
İnşallah gerçekten iyidir. Bunu çok gönülden isterim. Ama bu kadar yok sayacaktın madem neden beni kendi stresine ortak ettin diye sormak isterim kendisine.

Bazı insanlar, kendi davranışlarının cezasını çekerler.
Ben de bir temizlikçi aldım. Kadının kocası yok, cahil de bir kadıncağız üzüldüm haline.
İstanbul gibi bir yerde kendi başına çocukları ile hayata tutunmaya çalışyor.
Ya kadın daha belki 50 değil, belki yeni 50 olmuştur.
Mıy mıy mıy. Sürekli yemek yiyor, hareket edeceğim diye ödü kopuyor.
Akraba evliliği yapmış, çocukları engelli.
Hadi diyelim ailesi evlendirdi.
Ya kardeşim biraz zayıfla. İş veriyoruz onu doğru dürüst yap.
Yok, millete kendini acındırıp acındırıp yaşayıp gidiyor işte.

Bu kadının da o hesap. Sosyal medyadan birini bulmuş, koştur koştur evlenmiş.
Senelerce eziyet görmüş, maaşı olmasına rağmen boşanmamış.
Zorla çocuk yapmış.
Şimdi de çocuğumla ben zor durumdayız :KK43:
Ya buna acısan ne acımasan ne.
Benim temizlikçi gibi başa bela.
Hiç bulaşmamak lazım bu tiplere.
Bak şimdi ben temizlikçiyi çıkaramıyorum, çünkü kendi beceriksizliği yüzünden İstanbul gibi yerde herkes ev işi yapacak kadın ararken bunun elindeki tek iş bendeki.
Ben de atarsam sadece devletin eline bakacaklar.

Yani acımamak lazım aslında. Ne halleri varsa görsünler demek gerekli.
Yardım edilecekse de çok ince elenip sık dokunmalı, yoksa başınıza bela olabilirler.

Valla kocası ile mutlu pozlar paylaşmasına da hiç şaşırmadım, erkeksiz yapamayacağı zaten konunun başından belli.
Sosyal medyadan tanışma, koştur koştur evlilik, maddi manevi sömürülme ve şiddete rağmen kocaya yapışma.
Üstüne çocuk, belki çocuğu bile kocam beni bırakmasın diye yaptı.
Herkesi kendin gibi bilmemek lazım bu hayatta.
Demek ki kocasız kalmamak daha mühim onun için, bilemeyiz.
Bu nedenle en iyisi ne halin varsa gör demek, hiç bulaşmamak.

Bazı insanlar, kendi davranışlarının cezasını çekerler.
Ben de bir temizlikçi aldım. Kadının kocası yok, cahil de bir kadıncağız üzüldüm haline.
İstanbul gibi bir yerde kendi başına çocukları ile hayata tutunmaya çalışyor.
Ya kadın daha belki 50 değil, belki yeni 50 olmuştur.
Mıy mıy mıy. Sürekli yemek yiyor, hareket edeceğim diye ödü kopuyor.
Akraba evliliği yapmış, çocukları engelli.
Hadi diyelim ailesi evlendirdi.
Ya kardeşim biraz zayıfla. İş veriyoruz onu doğru dürüst yap.
Yok, millete kendini acındırıp acındırıp yaşayıp gidiyor işte.

Bu kadının da o hesap. Sosyal medyadan birini bulmuş, koştur koştur evlenmiş.
Senelerce eziyet görmüş, maaşı olmasına rağmen boşanmamış.
Zorla çocuk yapmış.
Şimdi de çocuğumla ben zor durumdayız :KK43:
Ya buna acısan ne acımasan ne.
Benim temizlikçi gibi başa bela.
Hiç bulaşmamak lazım bu tiplere.
Bak şimdi ben temizlikçiyi çıkaramıyorum, çünkü kendi beceriksizliği yüzünden İstanbul gibi yerde herkes ev işi yapacak kadın ararken bunun elindeki tek iş bendeki.
Ben de atarsam sadece devletin eline bakacaklar.

Yani acımamak lazım aslında. Ne halleri varsa görsünler demek gerekli.
Yardım edilecekse de çok ince elenip sık dokunmalı, yoksa başınıza bela olabilirler.
Uslupunuz ne kadar sert ve aşagılayıcı, ne demek temizlik kadın aldım bana muhtaç işten çıkaramıyorum, yok işte cok yemek yiyor da, kilo da vermiyor...... Size ne kilolu olmasından.... Bedavadan mı para ödüyorsunuz... Ne demek bana muhtaççç... Ne kadar kendinizi büyük ve kibirli görüyorsunuz,.. O kadın sizin vereceğiniz üc kurulunu za kalmaz ekmegi ni her türlü cıkarır,.. Bugune kadar onu ve cocuklarını sizin desteginizle büyütmedi!.... Birde diyorsunuz ki bunun gibilere acımıycaksın,.. Hayretle okudum... Kadın, orospulukta mu yaptı, hırsızlık mı yaptı, namusuyla temizlik yaparak para kazanmaya çalısıyor..... Helalinden.... Asıl siz kendinizden utanınnn..... Böyle kücümsediginiz icinnn.. Gün gelir bir büyük bela başınıza gelirde o zaman anlarsınız böyle insanlar keyfinden cekmedigini....

Uslupunuz ne kadar sert ve aşagılayıcı, ne demek temizlik kadın aldım bana muhtaç işten çıkaramıyorum, yok işte cok yemek yiyor da, kilo da vermiyor...... Size ne kilolu olmasından.... Bedavadan mı para ödüyorsunuz... Ne demek bana muhtaççç... Ne kadar kendinizi büyük ve kibirli görüyorsunuz,.. O kadın sizin vereceğiniz üc kurulunu za kalmaz ekmegi ni her türlü cıkarır,.. Bugune kadar onu ve cocuklarını sizin desteginizle büyütmedi!.... Birde diyorsunuz ki bunun gibilere acımıycaksın,.. Hayretle okudum... Kadın, orospulukta mu yaptı, hırsızlık mı yaptı, namusuyla temizlik yaparak para kazanmaya çalısıyor..... Helalinden.... Asıl siz kendinizden utanınnn..... Böyle kücümsediginiz icinnn.. Gün gelir bir büyük bela başınıza gelirde o zaman anlarsınız böyle insanlar keyfinden cekmedigini....

Hanımefendi kadın benden maaşı harici sürekli para istiyor, evi bazen kendim temizliyorum o temizlik yaptıktan sonra.
Sürekli şikayet ediyor, eğilemiyorum kalkamıyorum hastaneye gidicem vs vs.
O zaman bıraksan mı işi diyorum mahzun kedi bakışı atıyor bana.
Burada içimden geçenleri döktüm suratına söyleyecek olsam zaten işten çıkarmıştım.
Ve evet muhtaç ki işten çıkmıyor. Çalışmasan mı artık dediğimde de tek işim bu diyor, diğerleri işten çıkardı diye anlatıyor.

Ve evet bu kadar eğilemiyorsan kalkamıyorsan zayıfla. Aklı fikri yemekte.
Doktor bile zayıfla demiş.

Ve evet baştan acıdığıma çok pişmanım. Bakın bu kadına zaman ayıran da pişman olmuş ama o artık zaman ayırmıyormuş.
Ben ise temizlikçim ile başbaşayım. Çıkarınca üzülecek, üzülmesini de istemiyorum ama doğru düzgün iş de yapmıyor.
Resmen başıma bela ettim. Baştan işe almasaydım şu anki çıkarmak kadar zor olmayacaktı.

Hanımefendi kadın benden maaşı harici sürekli para istiyor, evi bazen kendim temizliyorum o temizlik yaptıktan sonra.
Sürekli şikayet ediyor, eğilemiyorum kalkamıyorum hastaneye gidicem vs vs.
O zaman bıraksan mı işi diyorum mahzun kedi bakışı atıyor bana.
Burada içimden geçenleri döktüm suratına söyleyecek olsam zaten işten çıkarmıştım.
Ve evet muhtaç ki işten çıkmıyor. Çalışmasan mı artık dediğimde de tek işim bu diyor, diğerleri işten çıkardı diye anlatıyor.

Ve evet bu kadar eğilemiyorsan kalkamıyorsan zayıfla. Aklı fikri yemekte.
Doktor bile zayıfla demiş.

Ve evet baştan acıdığıma çok pişmanım. Bakın bu kadına zaman ayıran da pişman olmuş ama o artık zaman ayırmıyormuş.
Ben ise temizlikçim ile başbaşayım. Çıkarınca üzülecek, üzülmesini de istemiyorum ama doğru düzgün iş de yapmıyor.
Resmen başıma bela ettim. Baştan işe almasaydım şu anki çıkarmak kadar zor olmayacaktı.
İş dışında para istemesi tabiki hic hoş bir durum degil. Madem bu kadar şikatetçisiniz, belli bir süre tanıyıp işten cıkarın... O başka iş mutlaka bulur zaten, devletin belli kurumlarından yiyecek ve kömür yardımı alabileceğini söyleyin, kendisi gidip başvursun o zaman,.. Böyle memnun olmayarak sizin için çalısması, ikinizide yıpratır.nereye kadar ama.

İş dışında para istemesi tabiki hic hoş bir durum degil. Madem bu kadar şikatetçisiniz, belli bir süre tanıyıp işten cıkarın... O başka iş mutlaka bulur zaten, devletin belli kurumlarından yiyecek ve kömür yardımı alabileceğini söyleyin, kendisi gidip başvursun o zaman,.. Böyle memnun olmayarak sizin için çalısması, ikinizide yıpratır.nereye kadar ama.

Sanmıyorum, iş bulsa zaten şu ortamda bulması lazım çünkü her şeye tamam diyor ama zaten pek bir iş yapmadığı için işten çıkarılıyor.
Mesela salonda böcek ölüsü var diyelim, o günlerce orada durur.
Süpürmedin mi burayı derseniz süpürdüm, o yeni düşmüştür falan der.
Günlerdir orada derseniz sesini çıkarmaz.
Bazen gelmez, aramaz da niye gelmediğine dair. Ben arayınca komşunun kızı evleniyordu oraya gittim falan der.
Bir daha önceden ara ama bak dersiniz, tamam tamam der ama yine aramaz.
Yani ben kadının sarsak olduğunu bilerek aldım, kadın dayanışmasını bu kadınla göstermeyeceksem kiminle göstereceğim falan diye düşündüm. Çünkü kötü bir hayatı olmuş.
Ama şu an sinir oluyorum. Ve çıkaramıyorum da. Boşuna dert.
Elbette aç kalmaz ama iyi kötü bir meşgale mi kadına falan diye düşünüyorum, sonuçta sürekli şikayet ediyor ama işten çıkmak istemiyor da.

Sanmıyorum, iş bulsa zaten şu ortamda bulması lazım çünkü her şeye tamam diyor ama zaten pek bir iş yapmadığı için işten çıkarılıyor.
Bazen gelmez, aramaz da niye gelmediğine dair. Ben arayınca komşunun kızı evleniyordu oraya gittim falan der.
Yani ben kadının sarsak olduğunu bilerek aldım, kadın dayanışmasını bu kadınla göstermeyeceksem kiminle göstereceğim falan diye düşündüm. Çünkü kötü bir hayatı olmuş.
Elbette aç kalmaz ama iyi kötü bir meşgale mi kadına falan diye düşünüyorum, sonuçta sürekli şikayet ediyor ama işten çıkmak istemiyor

Elbette aç kalmaz ama iyi kötü bir meşgale mi kadına falan diye düşünüyorum, sonuçta sürekli şikayet ediyor ama işten çıkmak istemiyor da.
Kadın dayanışması elbette cok güzel, iyimser bir destektir, Ama böyle tabiki olmaz, söyleyin şikayetlerinizi anlatın ve belli sürede isten cıkartın o zaman, bayan anlıycaktır sizi. Ve kendi hatasını, belki daha iyi işine yapar, yada kendi işten cıkmak ister bilemiyorum.. Ama lütfen temizlikçi kadın diye bahsetmeyin, bu meslektir ve kücümsenmemeli, sonucta bu meslek olmasa toplum olarak mikroplardan yaşayamayız, onların yaptığı gerçekten cok agır bir iştir...

Kadın dayanışması elbette cok güzel, iyimser bir destektir, Ama böyle tabiki olmaz, söyleyin şikayetlerinizi anlatın ve belli sürede isten cıkartın o zaman, bayan anlıycaktır sizi. Ve kendi hatasını, belki daha iyi işine yapar, yada kendi işten cıkmak ister bilemiyorum.. Ama lütfen temizlikçi kadın diye bahsetmeyin, bu meslektir ve kücümsenmemeli, sonucta bu meslek olmasa toplum olarak mikroplardan yaşayamayız, onların yaptığı gerçekten cok agır bir iştir...

Kendisine zaten temizlikçi kadın ya da temizlikçi diye seslenmiyorum. X abla diyorum, burada meramımı anlatmak için yazdım.
Şikayetçi olduğum hususları da sizli bizli bir dille anlatıyorum ama çoğu zaman anlatmıyorum çünkü biliyorum ki tamam diyecek ama yine bildiğini okuyacak.
Ve çıkarmayı düşünüyorum, uygun zamanı kolluyorum şu an.

Kadın isteyince ne acılara göğüs gerebiliyor değil mi? O her zorluğa katlanan kalbinizden öpüyorum güzel kardeşim. Bu kadar çile çekmişsin dilerim ki ömrünün geri kalan kısmında iyi insanlarla, güzel surprizlerle karşılaş. Bahtı açık olsun masum yavrucağının. Huzurla yaşayın ana evlat ❤️

Karşı tarafın daha önce davayı açmasının senin aleyhine bir tarafı yok. Avukatına güvenmiyorsan derhal azilname gönder noterden. Yeni bir avukat bul kendine.

X