kizlarr devam mamasıyla yapılan yoğurt tutmuyo:(

aymuu canım çok sagol iltifatın için normal yoğurtla mayaladım için bir sakıncası olurmu acaba dr.gidince sorcam ama ertuğ dün 3 kaşıktan sonra yüzünü buruşturdu :KK70:canım sag gögsüm sütü bira çabuk boşaltıyo 15 dak 140 cc çıkıyo sol gögsüm biraz zorluyo hemen bırakmıyo sütü 25 dak 110 cc çıkıyo canımönce yavaştan başla sonra kademeyi yükselt ben en sonda sagıyorum bide biraz sagınca süt bitmiş gibi oluyo ya o zaman elinle alttan kavra sık daha da çıkıyo üstten de yap yanlardanda canım sık ve sag canım bende sizi öptüüüüm kolay gelsin ben makinemden çok memnunum valla.

tugbacm geçen anneme anlattım seni megerse benim annemde bize kendi sütünden yoğurt yaparmış . ilk yaptığın yoğurttan maya ayırıp diğelerinide böle mayalarsan bi sorun olmaz sanırım ertuğcuma afiyett şeker bal bol bolda kilo olsun inşşşş.

ya kızlar bide benim kızım az kilo alıo bgünlerde 5 dk dan fazla emzirince çok kuso bende emzirme süresini kısaltıorum acaba yanlışmı yapıorum ?

tugbacm geçen anneme anlattım seni megerse benim annemde bize kendi sütünden yoğurt yaparmış . ilk yaptığın yoğurttan maya ayırıp diğelerinide böle mayalarsan bi sorun olmaz sanırım ertuğcuma afiyett şeker bal bol bolda kilo olsun inşşşş.

ya kızlar bide benim kızım az kilo alıo bgünlerde 5 dk dan fazla emzirince çok kuso bende emzirme süresini kısaltıorum acaba yanlışmı yapıorum ?

canım hiç bi bebek benim kızım kadar kusamaz heralde.evde temiz bi yer kalmadı.bebekler ilk 5 dk. sütün önemli bi kısmını alırlarmış.o bırakana kadar emzir.kendisi ayarlasın zamanını sen alma.
bende denedim yoğurt yapmayı güzel oldu.ama 4 ay bittikten sonra başlıycam vermeye

unvere bu gün de o gelmişti aklıma her yaptımdan birazcık maya bırakayım demiştim annenin söylemesi iyi oldu valla sagol canım.sgselçuk canım bende 4,aydan sonra vercemde yine denedim çünkü daha önce suluydu olmıyodu bundan sonraki ayda daha çok yaglanacak daha güzel olur çünkü heray degişiyo.unvere canım ertuğa mama ve süt yetiştiremiyodum şimdi az ve sadece sütümle besliyorum günde 1 kez mama veriyorum gündüz o sütüde dondurucuya atıyorm ilerde yoğurt yaparım ve sütüm olmazsa içiririm diye 65 ml içiyo ama 2 saatte bir içiyo bazen dr.yaglı ondan dedikarnı azda içse doyuyormuş yaglı olduğu için belki seninkide öyledr

unvere bu gün de o gelmişti aklıma her yaptımdan birazcık maya bırakayım demiştim annenin söylemesi iyi oldu valla sagol canım.sgselçuk canım bende 4,aydan sonra vercemde yine denedim çünkü daha önce suluydu olmıyodu bundan sonraki ayda daha çok yaglanacak daha güzel olur çünkü heray degişiyo.unvere canım ertuğa mama ve süt yetiştiremiyodum şimdi az ve sadece sütümle besliyorum günde 1 kez mama veriyorum gündüz o sütüde dondurucuya atıyorm ilerde yoğurt yaparım ve sütüm olmazsa içiririm diye 65 ml içiyo ama 2 saatte bir içiyo bazen dr.yaglı ondan dedikarnı azda içse doyuyormuş yaglı olduğu için belki seninkide öyledr
tuğbacım anladığım kadarıyla sütün bol maşallah:nazar:mama neden veriyosun onu anlayamaım ben sadece sütümle besliyorum kaanı benimdemi vermem lazım dr.umuza kalsa 6 aya kadar hiç bişe verme sütün dışında dio ama sizlerde okudukça açıkcası kafam karışıyo bendemi günde bi kez mama versem napsam hangi mamadan veriyosun canım

trend canım benim sütüm yetmiyodu ertuğ doğduğunda ek mama kullandık ve 2buçuk aylık oldunda karma aşıdan sonra farenjit oldu 25 ml içiyodu dr.zorlama düzelir dedi iyileştikten sonra 65 ml içiyo şimdi sütümde yağlandıgı için ve az içtigi için yetiyo ucu ucuna fakat benim gögsümde sagmama ragmen süt bezeleri iltihaplanıyo arada ve antibiyotik kullanmam gerekiyo bazen kurumuyo eger uzun süre kurumazsa iltihap kuvvetli antibiyotik veriyolar ve o zamanda bebegini emziremiyosun işte kara günler için tabi allah korusunda ben ögle 1 ögün mama verip o sütü saklıyorum ilerde sütüm kesilirsede içirmek için.ayrıca anne sütü daha çok gaz yapıyo mama çok daha az yapıyo ve buda birazcıkda olsa rahatlatıyo canım sana kalmış ama ben elma armut havuç suyuda veriyom artık.bebelac seviyo canım

mamalrla yoğurt yapılmaz demiştik ya kızlar gece mamalrıyla yapılabiliyormuş. bilginize...(kutuda yazıyor.)

X