Klasik bir diyet günlüğü.

ciceklikaktus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2023
52
52
21
Herkese selam.

Uzun bir süre boyunca buraya yazılanları okuyarak bünyeme uyabilecek önerileri deneyip kendi çapımda kilo vermeye çalıştığım doğrudur. Bu süre zarfında, kendimi oldukça yalnız hissettiğim için notlarımı kağıda değil de dijitale dökerek en azından birilerinin benim çabamı görerek bunun kendisinde bir harekete geçme hissiyatı uyandırması sevinci ile yola çıktım. Biliyorum ki bu süreç çok zorlu ama en azından motive edici şeyleri izlemek veya okumak insanın inancını tazeliyor.

Yaşım 20. Boyum ise 1.62. Vücudum sanırsam armut tiplemesine giriyor. Hayatım boyunca hiç istediğim kiloya ulaşamadım ve hep kiloluydum. Gerek fiziksel gerek mental sorunlardan dolayı. Ama bu böyle daha fazla gitmez, gidemez diyerek noktayı koyuyorum artık sajhdgfhjv

Yurtdışında olduğum için ve yeni lezzetlere hayır diyemediğim için yedim baya. Sonra bir de çikolatalar ucuzdu, baya bir Milka gömdüm dlwknfvjbvn sonrasında ise 80.6 kiloyu gördüm. Normalde 65 kiloydum. Yani baya bir şişmiştim. Üzerine bir de erkek arkadaşım ile buluşup, biz iki yemek aşığı deli gibi yiyince 81+ oldum. Dedim noluyor lan? Ve o an diyete girdim.

Normalde başlar başlar sonra yarıda bırakırım; ama bir başladım mı, gözüm karadır ve ölümüne kadar götürürüm. Ve işte ben o noktadayım. Biraz uzun yazdım ama bu süreçte duygu ve düşünce durumu çok önemli olduğu için değinmek istedim. Şimdi gelelim nasıl 6 Mart'tan 17 Nisan'a kadar 76.8 olduğuma. (Hasta olduğum için bu haftanın tartılmasını, hastalığım sonrasına erteledim.)

Burada kısa sürede verilen kiloları okuduça benimkisi biraz az kalıyor ama umudumu yitirmeyeceğim sldndnglkger

Öncelikle yemeyi biraz kısarak ne halde olduğumu ve midemi yemeksizlik ile alıştırmaya başladım. Ayrıca, ben hareketi seven bir insanım. Chloe ablamızı hepiniz tanıyorsunuzdur. En azından kilo vermek isteyen herkes lfkngjklehgur Onunla başlasam bile çok kötü olduğum için hemen bıraktım çünkü başta kendimi zorlayıp ardından tribe sokmak istemedim sfvnjfhguverb

Leslie ile başlayıp ardından growwithjo ile devam ettim. Hemen sonra, kalori açığı oluşturarak 21 günlük bir challenge'a başladım. Bu challenge'ın son iki haftasında başladım aslında kalori saymaya ve açık oluşturmaya. Spordan pek fazla kalori yakmadığım için yemek ile muhattabımı kestim ama asla ölesiye aç bırakmadım kendimi. Bir nevi hem IF hem kalori açığı yaratarak bu kiloya düştüm.

Şimdi gelelim sonrasına. Asıl sıkıntılı kısım da o wrvghernvbner Baştaki kilolar su gibi gidiyor, ödemdir falan filan. Sonrası sıkıntı, hem kalıcı olması için hem de deri sarkması olmaması için. Bu nedenle ağırlık çalışmayı bıraktım; yeterince güçlendiğimi düşündüğüm için çünkü denge ve güç spor için olmazsa olmaz. Cardio ise kilo vermek için olmazsa olmaz, bu nedenle yine nefes nefese kalacağız:KK43:

Ağırlığı yine bir yerlere sıkıştırmayı düşünerek başka bir 21 günlük challenge'a başladım. Bakalım bu sefer nasıl olacak, görelim. E, unutmadan, bir de buraya hedefimizi yazmazsak olmaz, di mi?

Hedefim Mayıs sonuna kadar 70 olmak. Haziran'da ise eski kiloma, yani en azından 65 kiloya ulaşabilmek. Hesaplamalara göre olmam gereken kilo 58. Ama ben 60'ı görsem yeter. Bunun için arkamdan at koşturmadığının bilincindeyim. Kilomda dalgalanmalar olabilir, şeker krizlerine girebilirim, ağzıma (!) yanlışlıkla hamur işleri değebilir. İnsanlık hali, sırf bunları yedim diye karaları bağlamamı gerektirecek hiçbir şey yok. Bir sonraki gün 3k adım atarak yakabilirim. Sadece istikrarlı olmak. Evet, çözüm bu.

Biliyorum, çok uzun oldu. Ama sadece içimi dökmek ve geldiğim aşamayı gözden geçirerek kendimle gurur duyup, daha başka neleri yapabileceğimi kendime göstermek istedim. Sporda ve diyette aksamalar olabilir, ki bunu biliyorum çünkü annemin sağlık durumu ve yüz yüze olacak sınavlarım var. Bir hafta sonraya ertelense spor ve diyet, hiçbir şey kaybetmem. Önemli olan sağlık ve kariyer.

Kişisel tatmin çok önemli. Bu süreçte notlarım yüksek gelirse, bununla avunurum. Annem her şeyin sonunda sağlığına kavuşursa, dünyanın en mutlu insanı olurum. Ama hiçbir yerden zayıflığım olmamalı. O zaman karamsarlığa düşebilirim.

Pazartesi güzel bir gün. Pazartesi yeni bir gün. Pazartesiden korkmuyorum. Gelsin bakalım, başlayalım bakalım. :)

heyooo, 75.6 olmuşum. İki günlük kaçamaklara rağmen bu sayıyı görmek hoşuma gitti fkvnkennlve şimdi ise challenge'ı değiştirdim çünkü çok kararsız kaldım dvsjvnejrvn 2 haftalık challenge'a başlayacağım. Bu iki hafta sonunda en azından 72 olmak iyi hissettirir let's gooooo

yine ben ve yine kaçamaklar :KK43: çok fazla zorlandım şu son zamanlarda, belki de fazla stres olduğumdan ve yorulduğumdandır, bilemiyorum.. güncel kilom 74.8 ve yerimde saymak yerine ufak ama kararlı adımlarla ilerlemek daha iyi, bir anda istediğim yere varamayacağımı kendime her zaman söylemeye çalışıyorum ama insan açlıkla sınanınca gönül ferman dinlemiyor dflkndfbnf açlık dediğim de abur cubur fblkdbnjdkbn o kadar fazla raydan çıktım ki, tartıda hedeflediğim rakamı göremeyeceğimden endişeliyim :/ yarın umarım her şeyin istediğim gibi ilerlediğini görürüm ve bu da bana bir ders olur ldkfbnjkdbn hedefim mayıs sonuna kadar 70 olmak. Araya sınavlar vs. girecek ama bir şekilde halletmeye çalışacağım umarım başarırım:/ kazamız mübarek olsun o zaman dkvnjfnvjdfk

hello,

73.6 oldum ama bu hafta baya bayaa bir kaçamak yaptım. Haftaya sınavlarım başlayacak ve tüm düzenim bozulacak ama en azından bu hafta 1 kilo vermek istiyorum :KK43: 72.6 bir şekilde bu haftayı kapatsam 2 haftada 2 kiloyu ayakta olacağım için verebilirim diye düşünüyorum :KK43: Aralıklı oruca başladım bu hafta ama devam ettiremeyeceğim aynı nedenden dolayı. Umarım bunca şeyi yememe rağmen 72'yi görürüm, virgüllü kısmı pek umrumda değil artık :KK43:

tartılmama iki gün kaldı ve ben dondurma ve ekmek yiyorum:KK43: bunları başta çok güzel kesmiştim ama sanırım stres ve açken pek bir şeye odaklanamama yüzünden bunlara kayıyor gözüm :KK43: spora ve aralıklı oruca devam ediyorum, umarım dediğim sayıyı görürüm tartıda, gerçekten başka bir şey istemiyorum, sanırım akıllandım dfklvklnvbgb

tartılmama iki gün kaldı ve ben dondurma ve ekmek yiyorum:KK43: bunları başta çok güzel kesmiştim ama sanırım stres ve açken pek bir şeye odaklanamama yüzünden bunlara kayıyor gözüm :KK43: spora ve aralıklı oruca devam ediyorum, umarım dediğim sayıyı görürüm tartıda, gerçekten başka bir şey istemiyorum, sanırım akıllandım dfklvklnvbgb
Sanırım bu kadar yakınma ve stresten aldığım kiloları verdim aşvlskvnmgklfbnrksf sonuçta istediğim kilodayım. Şunu fark ettim, porsiyonuna, ne zaman yediğine ve kalorisini günlük kalori ihtiyacına göre ayarladığında gerçekten tartıda beklenen sonuç çıkıyor sdlvknfsdbnskl ablam tartılıyor olduğum tartının bozuk olduğunu iddia etti ama inanmak istemiyorum sdlvjkfdlbnkd böyle devam diyorum ve bu hafta, yarından itibaren 3 gün spor yapamayacağım için kabak detoksu+IF yapamayı düşünüyorum. Kabağa aşık birisi olarak zorlanmam diye düşünüyorum. Hadi bakalım, yeni haftaya merhaba, artı kilolara ise güle güleee!
Güncel kilom: 72.6
Hedef:71.5!

Tamı tamına 71.2! Hele de yarın regl olma ihtimalime ve onca aksiliğe rağmen!! Böyle devam edersem hedefimi, Haziran'a 70 kg ile girmeyi oldu sayabilirim! Keep going, keep pushing girl! You can do it!

Hedef:70 Kg - (Tartılma günü: 29.05.2023)

selam, 29'unda tartıldım ve 71 KG çıktım. Moralim bozulmadı değil lkfvnklfnvb bunun üstüne bu hafta ne yediğimi ne de yapamadığım sporu biliyorum diyeyim:KK43: Sınavlar, hastalık, misafirler cart curt derken yedim baya bir şeyler, ne diyet ne IF kaldı klfvnkejfvnj Pazartesi gününü merakla bekliyorum ve eğer tartıda artış olsa bile moralimin bozulmamasını şimdiden sağlamaya çalışıyorum çünkü hiçbir şey benden önemli değil, biliyorum. 1 hafta geç istediğim kiloya ulaşırım, o kadar. Yine de emeklerimin boşa gideceği korkusu aklımdan pek çıkmıyor çünkü geçen hafta o kadar uğraşmama rağmen -200 gr vermişim, are you kidding?! Neyse, en azından umarım bu aya 70 küsürlerde başlamışımdır diye umut ediyor ve kaldığım yerden devam diyorum fdkvbnjkfb

helöö, ben buraya uğramayalı baya zaman olmuş hee dkfbvjefbvje uzun zamandır durum bildirimi yapmıyordum, onca şeyle uğraşmaktan ötürü çıkmış aklımdan:// 19.06.2023 tarihi itibarıylaaaa 67.8 kiloyummm <3 umarım tartı bozuk değildir, olsa bile şu anda mutluluğumu bozamaz bu bilgi. Tartıya her seferinde laf atıp bu konu hakkında hiçbir şey yapmamam da benim ayıbım olsun evlekfnvovn Neyse efendim, her şey istediğim gibi gidiyor, bazen kaçamak ve türevleri olsa bile. Gerçekten şunu anladım ki, kilo vermenin %75'i diyet, %25'i ise spor. Zaten kilo verdikten sonra kas kütlesi oluşturarak daha zayıf görünebilirim ama bunu deneyimleyerek anlamak bambaşka bir hismiş epvhnfvb şaka maka, vücudumda baya bir sarkma var ve bunun nedeni, geçmiş yıllarda çok ani kilo vermem, onu da biliyorum ama halledeceğimmm, her şey istediğim gibi ilerliyorrr, ve umarım temmuza 65 kilo olarak girerimmm, hep beraber daha sağlıklı olarak girerizz <333

Hedef: 66 KG. Tartılma Tarihi: 26.06.2023

ay ben buraya yazmayalı uzun zaman olmuuşş, çünkü birtakım şifre problemleri yaşamıştım jdbfjebvje an itibariyle 63.2'yim ama vücudum bir ödemlli anlatamammm, geçen hafta 62'ydim o yüzden pek umursamıyorum. Yeme bozukluğuna giden süreci durdurabilmek adına kendimi kısıtlamamayı ve sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı edinebilmek adına kilomu umursamamaya devam ediyorum. Aynı zamanda sporu da elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Aralıklı orucu şu sıralar yapamıyorum çünkü ilaç içiyorum, eğer doktor keserse devam etmeyi düşünüyorum, bu yine de beslenme saatlerimi uzatmama vs. pek engel olmuyor. Bütün bunlar yaşanırken sadece geleceğimi, yaşlı beni düşünüyorum ve buna göre hareket etmeye çalışıyorum. Yaptığım şeyler kötü veya yanlış olabilir, hatalarımdan ders çıkarıp bedenime düzgün bakmaya çalışıyorum, şu zamana kadar çok hırpaladım çünkü. Hedefim 60 idi, hala öyle. Ama 60'ı gördükten sonra durmak istemiyorum. Kas kütlem yoğun olmak şartıyla 55 kiloyu kendime yeni hedef olarak belirledim. Ama önce Şubat'ın 15'ine kadar 60 olmalıyım. Çünkü neden olmasın? Yaparım been, canım benn. Kolajen takviyesi de düşünmüyor değilim, bunu araştıracağım, birçok etkisini duyduğum için. Eğer alırsam ve denersem buraya eklerim (bir de unutmazsam tabii xd). Şimdilik bu kadar. Geleneği bozmamak adına:

Şu anki kilo: 63.2 (29.1.24)
Hedef kilo: 62 (5.2.24)

X