Klomen & Femara Kullananlar Rahim Duvarında İncelme Yaşan varmı?

casuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2024
3
0
30
Merhabalar

- 1 yıl korunmasız sürecin ardından; rahim filmi çektirdim. Şeklinin hafif T şeklinde olduğu ancak hamileliğe engel olmayacağı söylenildi.

- Rahim filmi çekiminden sonra ilk ay ilaçsız, yumurta takipli ilerlenildi. Yumurta 18 mm endomentrıum 9 mm düzenliydi. Gebelik gerçekleşmedi.

- İkinci ay klomen kullandım. Doktorum: Bu ayı boş geçireceğiz. Klomen yaramadı. Bazı hastalara fayda etmiyor. Rahim duvarın ince. Femara adetin 3. Günü Başla. 5. Gün kullan. 2. Günü gel dedi.

- Klomen rahim duvarını inceltmiş. Şuan adetimi bekliyorum. Bu süreçte rahim için her gün 1 bardak nar suyu içiyorum %100 sıkım.

- Artık ne yapacağımıda bilmiyorum. Benim gibi bu yollardan geçenlerin deneyimlerini öğrenmek istiyorum.

bende 3 aydır klomen kullanıyorum ama hala gebelik yok bu ay 4 e başliycam, çok yoruldum artık hiç inancım da kalmadı her ay test yapıp negatifi görmekten bıktım

bende 3 aydır klomen kullanıyorum ama hala gebelik yok bu ay 4 e başliycam, çok yoruldum artık hiç inancım da kalmadı her ay test yapıp negatifi görmekten bıktım
Bende 1 yılın ardından doktorum ilaca başlattı. Klomenin bende yaramadığını, yumurtam olsada rahim duvarı ince olduğundan tutunmanın gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Her yeni ayda psikolojik olarak süreç zorluyor.

Famera ilede olmazsa, aşılamaya başlayacağım.

bana doktorum 6ay klomenle dene dedi olmazsa tüp bebek artık son çare o dedi iğne falan yapmıyorlar
İlaç-iğneleme-tüp bebek diye ilerliyor doktorlar.

İğnelemede tüp bebeğe göre düşük riskinin daha az olduğu söyleniyor. İğneleme olmadan direk tüp bebeğe son çare demesini doğru görmüyorum.

Ayrıca bu ilaçların uzun kullanımda birçok yan etkileri olduğunu görüyorum. Bazı doktorlar bir süre ilaca ara verip yeniden başlatıyor.

Başka bir doktora görünün isterseniz 🌸

Benim doktorum sakin kalmamı, herşeyi bebek odaklı yapmaman gerektiğini, hazirana kadar deneyeceğimizi en son süreçte “olmazsa” tüp bebek olacağını söyledi.

Bu arada; rahim filmi, detaylı testler, ayrıca eşiminde tüm değerlerine baktırdık.

Her gün yarım avakado ve rahim duvarı için bir bardak nar suyu içiyorum. Eşimde keçi boynuzu pekmezi yiyor. (Doktor.tavsiyesi)

Elimizden gelen herşeyi yapıyoruz.🦋

X