Gebeliğe Hazırlık Klomen+ovitrelle vurulan arkadaşlar lütfen bakın.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Teraziiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2019
424
252
30
Arkadaşlar merhaba ben bu ay adetin 4.günü klomene günde 2 tanr olmak üzere başladım. Döngünün 10.günü gittiğimde 2.42 mm yumurtam vardı doktor çok iyi bugün yarın çatlar değerlendir 3 gün sonra gel çatlamazsa iğne vuralım dedi. 13.gün gittiğimde çatlamadığını 3.42 mm olduğunu gördük. Ovitrelle verdi o akşam vuruldum ertesi günü bi sonraki günü ve bir gün ara verip diğer günü değerlendirdik. İğnenin üstünden 15 gün geçti test yapmadım biraz daha geçmesini beklicem bu arada iğneyi vurulduğumun ertesi günü akıntı oldu şu yumurta akı gibi olan çatladığını düşünüyorum. Ama yumurtam çok büyüdüğü için korkularım oluştu kist olmuş mudur diye olsaydı ağrı sancı vs olur muydu bu arada sadece göğüslerim çok şiş ve dokununca hafif acıyor o kadar ben bu kist durumunda korkuyorum var mı başına gelen ya da bu kadar büyük yumurta ile gebelik oluşur mu doktor vur dediğine göre oluşur herakde

24 mm üstü genelde kiste dönüşür. 🤔 iğneden 15 gün geçtiyse test yapın daha beklemenize gerek yok.

24 mm üstü genelde kiste dönüşür. 🤔 iğneden 15 gün geçtiyse test yapın daha beklemenize gerek yok.
Ben de bunu İnternetten okudum ilk denemem klomenle bilseydim doktora drrdim 2.42 de vurdurduk ama doktor sonuçta ne bileyim uygun gördü heralde eşim biraz daha bekle diyor çok yıpranıyorum çünkü hayır kist varsa da insan bir an önce adet görmek istiyor

Ben de bunu İnternetten okudum ilk denemem klomenle bilseydim doktora drrdim 2.42 de vurdurduk ama doktor sonuçta ne bileyim uygun gördü heralde eşim biraz daha bekle diyor çok yıpranıyorum çünkü hayır kist varsa da insan bir an önce adet görmek istiyor
Valla ben de inanılmaz uslu bir hastaydım doktoe ne dese dinlerdim. Meğersem amh düşükmüş bende. Ilk doktorum beni 1 yıl oyaladı. Şimdi her şeye şüpheyle yaklaşıyorum ister istemez. Negatif olursa sonucunuz 20 güne kadar regl olamazsanız tekrar doktora gidin.

Valla ben de inanılmaz uslu bir hastaydım doktoe ne dese dinlerdim. Meğersem amh düşükmüş bende. Ilk doktorum beni 1 yıl oyaladı. Şimdi her şeye şüpheyle yaklaşıyorum ister istemez. Negatif olursa sonucunuz 20 güne kadar regl olamazsanız tekrar doktora gidin.
Haklısınız öyle yapmalı. Bizimki sebepsiz olmayanlardan bu ay 11 yumurta vardı destekleyelim dedi ama zaten büyüyordu yumurtam fazla büyümüş demekki.

Siz nasıl hamile kaldınız Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Daha ilk aşamadasınız insallah uğraştırmaz çok.
Hsg dahil eşim de dahil her şeyimize bakıldı 1 seneyi geçtik klomene başladı o da böyle şeyleri varmış korkuttu sonra aşılama deneriz heralde dua edin benim içinde gebesiniz Rabbim kabul eder inşallah😊

X