Klomen Sonrası

ayseee3

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
159
78
27
Kızlar selamlar... Ben pcos hastasıyım. Gebelik için doktorum klomen verdi. Adetin 5. günü itibariyle günde 1 tane kullanarak başladım. 5 gün kullanım ilaç bittikten 2 gün sonra kontrole çağırdı doktorum. Bundan sonraki süreçte beni neler bekliyor? Daha önce klomen kullanan oldu mu? Umutlu bakmalımıyım. Artık bu gebe kalmayı isteme süreci beni çok yıprattı.

5.10.22
bugün muayene oldum. 15 mm sol overda yumurtam büyümüş cuma günü tekrar kontole çağırdı büyüklüğüne göre çatlama iğnesi yapacağını söyledi

7.10.22
Kızlar sol over 18 mm ulaşığını akşam 9-10 gibi çatlama iğnesi vurulmamı söyledi. Ovitrelle iğnenin adı. çatlama iğnesinden 36 saat sonra gün aşırı ilişki önerdi. iğneyi cuma akşam 11'de oldum. Pazar günü sabah 11 ilk deneme. pazartesi ve salı da değerlendirdik. 1 hafta sınra kontrole çağırdı. Sanırım çatladı mı çatlamadı mı diye kontrolünü yapacak.

14.10.22
Kontrolümde yumurtamın çatladığı gözüktü. olumsuz herhangi bir durum olmadığını söyledi doktorum. bir sonraki kontrol adetim gecikirse olacak. yada adet olursam 3. günü gel dedi. inşallah güzel haberlerle düzenlemeye devam edeceğim.

20.10.222
İğneyi vurulalı 13. gün oldu. işten geldiğimde adet ağrısı gibi bi ağrı yaşadım moralim bozuldu. Test yaptım negatif çıktı. sonraki gün(cuma) ve cumartesi adet olmadım. bu durum beni biraz umutlandırdı. Geç döllenmemi acaba diye. Cumartesi akşam 11 civarı adet oldum. 24.10'a doktoruma randevu aldım.

Son düzenleme:
Toplamda 3 kez klomen kullandim pcoluyum adet düzensizligi kilo vs problemim var 3 yil olcak .. klomen bende ise yaramadi yumurtalar büyüyor ve catlamiyordu yada catliyip iliskiden sonra döllenmiyordu. Doktorda senin durumuna göre dozunu artirabilir veya yumurtan yeterli seviyeye gelirse igne ile destek verip yumurta catlama ignesi yapar veya aldirtir sana.. bu sekilde ilerliyor eger ise yaramazsa femara verir o daha etkili oda işe yaramazsa aşilama oda olmazsa eeeen son tüp bebek tedavisi yani aşama aşama ilerliyor bu cocuk işleri cokda kolay degil nasip kismet cok stress olmamani öneririm bu sürecte klomen aldim ben olcak mi olmicak mi düsncesni cikar aklindan bende olmadi belki sende olucak bilemeyiz🤷‍♀️🙏 ins olur canim

Kızlar selamlar... Ben pcos hastasıyım. Gebelik için doktorum klomen verdi. Adetin 5. günü itibariyle günde 1 tane kullanarak başladım. 5 gün kullanım ilaç bittikten 2 gün sonra kontrole çağırdı doktorum. Bundan sonraki süreçte beni neler bekliyor? Daha önce klomen kullanan oldu mu? Umutlu bakmalımıyım. Artık bu gebe kalmayı isteme süreci beni çok yıprattı.
selam geçmiş olsun bende aynı durumdayım klomen yumurta geliştirici ilaç. bi sonraki kontrolünde alttan kontrol edip yumurtaların gelişme durumuna bakacak ve sorunu çözmeye çalişacak. bende bikaç kez klomen kullanmıstım ama sorunum büyüye nyumurtalardan hiçbiri çatlamadıgı için işe yaramadı. dr sendede bunu kontrol edip kendiliginden çatlıyosa yeterli seviyede büyümesini sağlayıp çatladıktan sonra ilişki önercektir

Canım ben defalarca kullanmış biriyim. Klomen yumurta geliştirici. Pco olmadığım halde gelişen yumurtalarım benim bir türlü döllenme olmuyordı kist oluşuyordu. En son artık eşimin zoruyla kullandığım ay hiç beklentiye girmeden aman bu ay yumurtlama günü vs takip etmeden hatta eşimle ve hayatla küs olduğum ay hamile olduğumu öğrendim. Çok anlam yükleme teslimiyet o kadar önemli ki verecek olan Rabbim. Ben demek ki nasip değil olmasa da ben Rabbim den razıyım dediğim ay öğrendik hamileliği mi. Hiç ihtimal vermedim iki yıl boyunca her ay test yapıp kendimi yıprattığım için. Şimdi dünya tatlısı oğlum kucağımda bir aylık bile olduk çok şükür 🙏

ocak ayında covid oldum. duhu önce bi adet gecikmem pcos vs hiç birşeyim yomtu. covid geçirdikten sonra hamile olduğumu öğrendim ve kimyasal gebelikle sonuçlandı. üzerinden 10 ay geçti ister istemez duygusal düşünceler oluyor. zaten asıl mesele kafada bitiyor ama kalbe anlatamıyo insan. hep sabırsızlıktan :)

ocak ayında covid oldum. duhu önce bi adet gecikmem pcos vs hiç birşeyim yomtu. covid geçirdikten sonra hamile olduğumu öğrendim ve kimyasal gebelikle sonuçlandı. üzerinden 10 ay geçti ister istemez duygusal düşünceler oluyor. zaten asıl mesele kafada bitiyor ama kalbe anlatamıyo insan. hep sabırsızlıktan :)
Üzülme kimyasal bile gecirmedim diye düsnyrm ama allah yine nasip eder merak etme sogan kürü denedin mi hic cogu kadin burda yazmis deneyenlerin cogu hamile kalmis adet söküp temizliyo rahim icini

Üzülme kimyasal bile gecirmedim diye düsnyrm ama allah yine nasip eder merak etme sogan kürü denedin mi hic cogu kadin burda yazmis deneyenlerin cogu hamile kalmis adet söküp temizliyo rahim icini
doktorum tavsiye etmedi her kadında aynı etki olmayabilir pcosu azaltadabilir çoğaltadabilir dedi bende bi tedirgin oldum denemedim

Merhaba. Benim bi oğlum var ve şuan gebeyimm. İki hamileligimde de tabiki öncelikle rabbimin takdiri sonra da klomen vesilesiyle hamile kaldım. Ama bende bilinen bir hastalik teşhisi yoktu. 1 yil denememe ragmen gebe kalamiyordum klomeni de arkadasimin tavsiyesiyle kullandim hatta. Ben 3. Günü adetimin başlamıştım. Ve o ay gebe kalmıştım. Şu anki hamileligimde de aynısı oldu

insan ne kaybederim diye düşünüyo ama bi kafamda da soru oldu. bide doktor kendi diyince. hani başka biri deseydi yine denerdim
Walla bu işler biraz loto oyununa benziyor hersey sadece bir ihtimal , bütün ameliyatlar tedaviler ihtimal 🤷‍♀️😃 onun icin ben doktorlari dinlemiyorum artik veriyolar klomen gibi ilaci o ilac bende tam 3 kere kist yapti döllenmek yerine klomen de cok faydali coook saglikli bir ilac degil bile bile veriyolar böyle düsününce sogan suyu nekadar zarar verebilir diye düsünüyorum 6 ayda 1 kere kullaniliyor zaten ama tabiki senide anliyorum bende ayni durumdayim ama bütün bunlari degerlendirince kendimce zararsiz görüyorum sana tarif vereyim onu yap istersen..

Cörek otunu bala karistir , propolisbalı bulursan daha iyi olur ama normal aktardan balda olur. Icine biraz toz zencefil kat hepsini karistir yatmadan 1 tatli kasigi hergün tüket 350 ml kücük kavanoz yeterli ondan 2 tane hazirliyabilirsin bende 2 gündür yapiyorum ins faydali olur..

Walla bu işler biraz loto oyununa benziyor hersey sadece bir ihtimal , bütün ameliyatlar tedaviler ihtimal 🤷‍♀️😃 onun icin ben doktorlari dinlemiyorum artik veriyolar klomen gibi ilaci o ilac bende tam 3 kere kist yapti döllenmek yerine klomen de cok faydali coook saglikli bir ilac degil bile bile veriyolar böyle düsününce sogan suyu nekadar zarar verebilir diye düsünüyorum 6 ayda 1 kere kullaniliyor zaten ama tabiki senide anliyorum bende ayni durumdayim ama bütün bunlari degerlendirince kendimce zararsiz görüyorum sana tarif vereyim onu yap istersen..

Cörek otunu bala karistir , propolisbalı bulursan daha iyi olur ama normal aktardan balda olur. Icine biraz toz zencefil kat hepsini karistir yatmadan 1 tatli kasigi hergün tüket 350 ml kücük kavanoz yeterli ondan 2 tane hazirliyabilirsin bende 2 gündür yapiyorum ins faydali olur..
ayy inşallah faydası olur ilerleyen zamanlarda son durumu tekrar yazar mısınız

Merhaba. Benim bi oğlum var ve şuan gebeyimm. İki hamileligimde de tabiki öncelikle rabbimin takdiri sonra da klomen vesilesiyle hamile kaldım. Ama bende bilinen bir hastalik teşhisi yoktu. 1 yil denememe ragmen gebe kalamiyordum klomeni de arkadasimin tavsiyesiyle kullandim hatta. Ben 3. Günü adetimin başlamıştım. Ve o ay gebe kalmıştım. Şu anki hamileligimde de aynısı oldu
inşallah bende de olur ilk kez kullanıcam.

Bende klomen kullandım ilk ayım 5 adet kullandım 3 yumurtamın büyüdüğünü söyledi doktorum adetimin 13.gunden itibaren karın alt kısmında çok ağrı batmalar kasık ağrılarım oluyor benimde adetimi beklemem gerektiğini söyledi doktor 14. De günüm başına gelip hamile olduğunu öğrenen var mı ? 😔😔😔

Bende klomen kullandım ilk ayım 5 adet kullandım 3 yumurtamın büyüdüğünü söyledi doktorum adetimin 13.gunden itibaren karın alt kısmında çok ağrı batmalar kasık ağrılarım oluyor benimde adetimi beklemem gerektiğini söyledi doktor 14. De günüm başına gelip hamile olduğunu öğrenen var mı ? 😔😔😔

yumurtalar büyüdüğü için kasık ağrısı normalmiş benimda oldu doktoruma sordum bu şekilde söyledi

merhaba bende klomen sonra kist oluştu duphadon kullandım kistim büyüdü bu ay doğum kontrol kullanıyorum kist oluşanlar nasıl bir yol izlediniz kist hemen geçtimi korkuyorum ve boşa geçen zamana üzülüyorum

bana doktorum günde 1 tane kullanmam gerektiğini söyledi. 5 gün kullandam bittikten 2 gün sonra kontrole çağırdı 13-15 mm olduğunu söyledi. 2 gün sonra tekrar çağındı 18 mm oyduğunu çatlama iğnesi kullanmam gerektiğini söyledi

X