klomen ve ovitrelle kullanan ve tek yumurtayla hamile kalan var mı??

Merhaba arkadaşlar ben ayın 14.de çatlatma iğnesi oldum. Öncesinde klomen kullandım klomen için öyle abartılı bir para ödemiyorsun.Ama çatlatma iğnesine 70 tl verdim. sağ tarafımda bir yumurtam vardı 18mm çapında yarın 20 olur dedı ve catlatma iğnesi oldum.Elimizden geleni yapıyoruz inşallah tutar da güzel haberler alırız.

olur olur sen düşünme ben 15 mm ken doktora gittim ertesi güne verdi iğneyi şimdi hamileyim aslında 20 mm olmasını beklemesede olurmuş heralde kendi çatlayabilir die bekledi desem iğneyi vermiş o gün bile vurunabilir mişin gerçi fark etmez allah en kısa zamnada nasip eder ilk kullanışın mı sana birşey daha söylim iki yıl uğraştıktan sonra hamile kalınca bitecek sanmıştım asıl ozamn yeni başlıyor o yüzden hiç sıkma bak yumurtan oluşmuş sağ erkeğin derler oğluşun olabilir gerçi hiç belli olmuyor o ilişkidede sıkma kendini eşini eşim benim stres yapmıştı hatta ama tututu yani eşine keşke keçiboynuzu içirseydin sipermimn kalitesi artar gebeliğin daha sağlıklı olur ben yapmadım keşke yapsaydım diyorum şimdi gerçi şuanlık bir sıkıntı yok inş çıkmazda :) haber ver merak ederim :)iğneden 15 gün sonra idararda çıkar:)

quote_icon.png
phia kullanıcısından alıntı
Bugün regl 10. günümdü ve ovulasyon takibim vardı kızlar. Yumurtalarım solda iki tane oluşmuş biri 18.4 mm diğeri 21,4 mm,VRSdoktor çok beğendi Klomen 1 tane içmene rağmen (5 gün) oldukça iyi dedi, perşembe günü tekrar kontrol bakalım o gün çatlamış olacak mı, ya da çatlatma iğnesine mi gerek olacak bilmiyoruz, ama sanırım yumurta adedi ve ölçüleri iyiymiş ben çok bilmesem de, çünkü bu takip sürecine yeni başladım henüz araştırmadım. Sizce nasıl?

Kızlar, bugün Dr. takibim vardı. Solda 2 güzel yumurtam oluşmuştu, bugün 12. günümdeyim ve yumurtaların biri 24 mm, diğeri 26 mm ulaşmış. Dr. ikiz bile olabilir dedi, ama sonra da dedi ki yine de ümit vermiş olmayayım tabi dedi, sonuçta tüp bebekte bile gebelik oluşmayabiliyor dedi, ben de evet biliyorum tabi, kısmet ama ikiz olsun istiyorum da zaten dedim :KK9: Çatlatma iğnesi (ovitrelle) de verdi,onu da vuruldum. Bir de beraberlik günlerimizi söyledi, bugünden itibaren gün aşırı dedi. Ayın 29'una kadar beraberlik verdi :KK17:Çok heyecanlıyım, bakalım bu ay doktor takibinde gelecek mi bebişimiz :18:

kızlar benim bi kızım var 2 yaşında ama 2.yi istiyorum inş. ama olmuyodu dr. gonal f verdi sonra çatlatma iğnesi verdi çatlatma iğnesi yaptığı gün itibariyle 3 gündür ilişkiye girdik bugün 3. günüm normalde ilişkiden sonra 1 saat yatıyodum ayağımın altına bişey koyup bugün sıpa kızım uyandı ve ağlama krizine gidri sadece 20 dk yatabildim ve sonra onu salladım sizce etkiler mi olup ya da olmamasını moralim bozuldu yaaa babasında da sallanmadı cadı kızım moral verin noolur?iğne olduğum gün dahil 3 gün üstüste beraberlik oldu bi gün ara versemiydim ki bakalım sonuçlar ne olucak 6 sı 7 si gibi hastalanıcam olmazsa bebek off çok var daha nasıl sabretcem :KK14:

Canım, yumurtaların kaç mm'e ulaştı? Bir de doktorun ne zamanlar beraberlik verdi sana?

bilmiorm doktor ii yumurtaların dedi 4 tane dedi ama ilk defa klomen ve iğne oldm milletin pek olmuomş ilkinda umutsuzluk girdi birden

buğün ve ondan sonra gün aşırı dedii

Bana da öyle dedi dr. iğne vurulduğum gün, sonra da gün aşırı ayın 29 una kadar. Ama ben şunu merak ediyorum, tam 36 saat olduğunda beraberlik olsa daha iyi değil mi? Ama doktorun beraberlik günleri o zamana denk gelmiyor, ne yapmalı sizce? :44:

bildiğim kadarı ile sperm 2 gün yaşıo yani etkili bu gün yapsan yarına olabilomş

ilkmi sizin yumurta kaç tane ne kadar mış.ben 2 gün önce gittim 15mm di şimdi bilmiorm

ilkmi sizin yumurta kaç tane ne kadar mış.ben 2 gün önce gittim 15mm di şimdi bilmiorm

Evet canım, benim ilk takibim bu.
7 ay önce düşüğüm olmuştu, sonra o gün bugün oldu gelmedi bebişimiz.
Bizde eşimde de bende de bir sorun bulamadılar, eşimin spermiyogram, DNA hasar analizi, hormon testleri yapıldı, hepsi normal çok şükür sorun yok, azıcık hareketlilik az o da hiç problem değilmiş. Benim de hormon testlerim, rahim filmim, AMH testim, yumurtalarım hepsi güzel.
Bu ay ilk kez ovulasyon takibim yapılıyor doktorum tarafından. Regl 5. günü Klomen'e başladım, günde 1 tane 5 gün kullandım. 10. günümde 18.4 mm ile 21.4 mm güzel yumurtam oluşmuş solda. 12. günümde ise bunlar 24 mm ve 26 mm'e ulaştı. Dündü 12. günüm ve saat 14.30'da Ovitrelle çatlatma iğnesi oldum. Dün gece beraberlik oldu. Doktor gün aşırı demişti ama, bu gece saat 2.30 da 36 saat olmuş oluyor o anı da değerlendirmek istiyorum ama, emin de olamadım işte. Doktor sitesine yazdım Profesör Hoca'ya, bakalım o ne diyecek, merak ediyorum :26:
Senin sürecin nasıl oldu canım, biraz da sen anltır mısın?
:KK34:

Evet canım, benim ilk takibim bu.
7 ay önce düşüğüm olmuştu, sonra o gün bugün oldu gelmedi bebişimiz.
Bizde eşimde de bende de bir sorun bulamadılar, eşimin spermiyogram, DNA hasar analizi, hormon testleri yapıldı, hepsi normal çok şükür sorun yok, azıcık hareketlilik az o da hiç problem değilmiş. Benim de hormon testlerim, rahim filmim, AMH testim, yumurtalarım hepsi güzel.
Bu ay ilk kez ovulasyon takibim yapılıyor doktorum tarafından. Regl 5. günü Klomen'e başladım, günde 1 tane 5 gün kullandım. 10. günümde 18.4 mm ile 21.4 mm güzel yumurtam oluşmuş solda. 12. günümde ise bunlar 24 mm ve 26 mm'e ulaştı. Dündü 12. günüm ve saat 14.30'da Ovitrelle çatlatma iğnesi oldum. Dün gece beraberlik oldu. Doktor gün aşırı demişti ama, bu gece saat 2.30 da 36 saat olmolsn dedi...Ovitrelle oluyor o anı da değerlendirmek istiyorum ama, emin de olamadım işte. Doktor sitesine yazdım Profesör Hoca'ya, bakalım o ne diyecek, merak ediyorum :26:
Senin sürecin nasıl oldu canım, biraz da sen anltır mısın?
:KK34:

şöyle en baştan anlatayım..vajınusmustum 1,5yıl sonra tam geçmedi ama geçer gibi old 1 yıldır istioruz olmadı..ilk bu ay yumurtlama takibim yapılıodu eşimden tahlil istemedi 2 ay deneyelim sonra eşinde tahlil olsn dedi.(gerçi bu bana saçma geldi)neyse adetimin 3,günü klomen sabah akşam 1 tane bende alttan muayineye dayanamadığım için doktora gelecek ay gelemiebilirim çok canım yanıo dedim o da iğne da yapalım o zaman dedi ,,ve bu gece sonrada gün aşırı dedi:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

şöyle en baştan anlatayım..vajınusmustum 1,5yıl sonra tam geçmedi ama geçer gibi old 1 yıldır istioruz olmadı..ilk bu ay yumurtlama takibim yapılıodu eşimden tahlil istemedi 2 ay deneyelim sonra eşinde tahlil olsn dedi.(gerçi bu bana saçma geldi)neyse adetimin 3,günü klomen sabah akşam 1 tane bende alttan muayineye dayanamadığım için doktora gelecek ay gelemiebilirim çok canım yanıo dedim o da iğne da yapalım o zaman dedi ,,ve bu gece sonrada gün aşırı dedi:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Çalışmalar başladı ikimizin de desene canım :KK17::KK1::KK1:
Sonrasında da heyecanlı bekleyişş :21::21:

Çalışmalar başladı ikimizin de desene canım :KK17::KK1::KK1:
Sonrasında da heyecanlı bekleyişş :21::21:

evet çook heyecanlıyım başladık çalışmalara da.artık ne yapacagımı şaşırdım ne yesek ne içsekk..allah yardımcımız olsn.gelişmeler olursa yazarsan sevinirim inan bu konuda konuşmaya çoook ihtiyacım varda

:):):):):):):):) ilişkiye giremedim yatamadım ayağa kalktım die dert edinmeyin rahata bırakın çünkü hamile kalma ihitimaliniz yüksek bütün koşulları sağladığınızı biliyorsunuz gerisi taktir bende sizin gibiydim gerçi ne dense boş tek yumutayla ilk ayımda hamile kaldım ki doğru düzgün birlikte olamadık yani bunları düşünmeyin tutuyor ben 11 haftalık oldum darısı sizin başınıza :)

:):):):):):):):) ilişkiye giremedim yatamadım ayağa kalktım die dert edinmeyin rahata bırakın çünkü hamile kalma ihitimaliniz yüksek bütün koşulları sağladığınızı biliyorsunuz gerisi taktir bende sizin gibiydim gerçi ne dense boş tek yumutayla ilk ayımda hamile kaldım ki doğru düzgün birlikte olamadık yani bunları düşünmeyin tutuyor ben 11 haftalık oldum darısı sizin başınıza :)

evet herşey allahın takdiri canım..sizdemi klomen kullandınız.bu arada bebeginiz hayırlı olsn.rabbim kucagınıza versin innşallah:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

olur olur sen düşünme ben 15 mm ken doktora gittim ertesi güne verdi iğneyi şimdi hamileyim aslında 20 mm olmasını beklemesede olurmuş heralde kendi çatlayabilir die bekledi desem iğneyi vermiş o gün bile vurunabilir mişin gerçi fark etmez allah en kısa zamnada nasip eder ilk kullanışın mı sana birşey daha söylim iki yıl uğraştıktan sonra hamile kalınca bitecek sanmıştım asıl ozamn yeni başlıyor o yüzden hiç sıkma bak yumurtan oluşmuş sağ erkeğin derler oğluşun olabilir gerçi hiç belli olmuyor o ilişkidede sıkma kendini eşini eşim benim stres yapmıştı hatta ama tututu yani eşine keşke keçiboynuzu içirseydin sipermimn kalitesi artar gebeliğin daha sağlıklı olur ben yapmadım keşke yapsaydım diyorum şimdi gerçi şuanlık bir sıkıntı yok inş çıkmazda :) haber ver merak ederim :)iğneden 15 gün sonra idararda çıkar:)

Merhaba canım daha yeni gördüm 13 gün oldu iğneden sonra.İğneyi olunca herkes cok ağrı falan oluyor dedı ama bende pek olmadı. sadece merdiven inip çıkamadım çok kasıldım. birde kendimi geriye cekince cok kasıldı. iğne batması gibi oldu arada.ama dünden beri özellikle sağ tarafımda ve orta kısımda ağrı olusuyor sanki biri yumrukluyor gibi. Tutuyor mu dersin.elimle bakıp duruyorum elime birşey gelirmi diye küçük bir şişlik umudu:KK70: ama belli olmaz heralde. Ben ilk defa kullandım inş tutar.senın kaç aylık canım bebeğin

Amin inşallah canım, inan çok heyecanlı bir bekleyiş şu günler :KK16:

Merhaba canım daha yeni gördüm 13 gün oldu iğneden sonra.İğneyi olunca herkes cok ağrı falan oluyor dedı ama bende pek olmadı. sadece merdiven inip çıkamadım çok kasıldım. birde kendimi geriye cekince cok kasıldı. iğne batması gibi oldu arada.ama dünden beri özellikle sağ tarafımda ve orta kısımda ağrı olusuyor sanki biri yumrukluyor gibi. Tutuyor mu dersin.elimle bakıp duruyorum elime birşey gelirmi diye küçük bir şişlik umudu:KK70: ama belli olmaz heralde. Ben ilk defa kullandım inş tutar.senın kaç aylık canım bebeğin

yok onu hiç anlayamazsın öyle çatlatma iğnesinde bende ağrı duydum bendede birşey olmadı son adet tarihin ne zaman iğneden sonra hassas idrar testiyle yapabilirsin bence doktor bana bekle demişti ben dayanamamıştım :) 14 gün sonra yapmıştım inş tutmuştur rahat bırak emin ol hamile olunca başlayacak herşey:)

X