Klomen

kbrr4

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2023
1
0
30
Kızlar merhaba sizin bilginize ihtiyacım var ben 1 yıllık evliyim çocuğum olmadı ilk aylarimizda doktora gittiğimde bende polikistik over olduğunu söyledi gebeliğe engel değil dedi ondan sonra tekrardan hiç gitmedim ama ben kendimi bildim bileli adet günlerim belli değil hep geç oluyorum yeri geliyor bir ay gecikiyor ve olduğum zaman dolorex icmezsem her defasında sancidan ölüyorum. Sizlere diyeceğim şu; internetten polikistik overe baktım araştırdım ve polikistik over olduğu sürece gebelik zormuş tedavisine baktığımda klomen ilacı gördüm hem polikistik overe iyi geliyormuş ve yumurtalıklarin çatlamasına yardımcı olup gebelik şansını arttırıyormus. Eczaneden bu ilacı klomeni alıp usulüne uygun kullanacağım fakat bu ilacı kullanirken aşılama şart mı aşılama yapılmazsa ilac işe yaramaz mı klomen polikistik overime iyi gelir mi ve klomen kullanırsam hamile kalma şansım olabilir mi ???

Kızlar merhaba sizin bilginize ihtiyacım var ben 1 yıllık evliyim çocuğum olmadı ilk aylarimizda doktora gittiğimde bende polikistik over olduğunu söyledi gebeliğe engel değil dedi ondan sonra tekrardan hiç gitmedim ama ben kendimi bildim bileli adet günlerim belli değil hep geç oluyorum yeri geliyor bir ay gecikiyor ve olduğum zaman dolorex icmezsem her defasında sancidan ölüyorum. Sizlere diyeceğim şu; internetten polikistik overe baktım araştırdım ve polikistik over olduğu sürece gebelik zormuş tedavisine baktığımda klomen ilacı gördüm hem polikistik overe iyi geliyormuş ve yumurtalıklarin çatlamasına yardımcı olup gebelik şansını arttırıyormus. Eczaneden bu ilacı klomeni alıp usulüne uygun kullanacağım fakat bu ilacı kullanirken aşılama şart mı aşılama yapılmazsa ilac işe yaramaz mı klomen polikistik overime iyi gelir mi ve klomen kullanırsam hamile kalma şansım olabilir mi ???
Öncelikle doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Tekrar bir görüşme sağlayın. İlaç dediğiniz şeylerin yan etkileri olabilir size uygun olmayabilir. İyi olsun isterken daha fazlası olabilir. Kafanıza göre kullanmayın derim. Hayırlısı ile nasip etsin Rabbim size de 🙏🏻

canım tecrübesiz olduğun belli, klomeni öyle kafana göre kullanamazsın. polikistlikte hamile kalınabiliyor bende kalanlardanım. doktor kötrolünde çatlatma iğnesi kullanabilirsin.öyle aşılama kafana göre olmuyor.ovulasyon testi dene canım.en azından yumurtlama günlerini bulmuş olursun.

Doktara gitmeden klomen vs kullanma kist varmı yok mu diye bakıp öyle veriyor ve adet döneminde veriyor kafana göre kullanılıcak ilaç değil bunlar horman git bi muayeneni ol zaten planlama yaparsınız

Hayır yapacağın şey baştan sona yanlış kesinlikle kullanma.Bende de aynı sendrom var o ilaç doktor gözetiminde kullanılır yumurtaların büyüyüp büyümediği kontrol edilir gerekirse çatlama iğnesi vurulur ve doktorun dediği günler ilişkiye girilir.Kendi başına o ilacı kullanırsan yumurtaların çatlamama ve kiste dönüşme durumu oluyor ben doktor gözetiminde kullandığım halde kist yaptı.Bir sene olmuş sen doktor eşliğinde tedavi olmalısın

Canım öncelikle merhaba evet klomen yumurta sayısını ve kalitesini arttırabilen bir şey. Klomen kullanıldığında illa aşılama şart değil ben bu ay kullandım çatlatma iğnesi bile vurulmadım kendisi çatladı. Ama asıl önemli konu şu doktor kontrolünde olmadan kullanılmıyor yani riskli bir şey kullandıktan sonra kist oluşabiliyormuş. O yüzden doktoruna danışman lazım ve uygun görürse eğer kullanabilirsin. Onu kullanırken aynı zamanda yumurta takibide yapılıyor çünkü

canım tecrübesiz olduğun belli, klomeni öyle kafana göre kullanamazsın. polikistlikte hamile kalınabiliyor bende kalanlardanım. doktor kötrolünde çatlatma iğnesi kullanabilirsin.öyle aşılama kafana göre olmuyor.ovulasyon testi dene canım.en azından yumurtlama günlerini bulmuş olursun.
Benim hormonlar yumurta ve rahmim temiz çıktı banada klomen duphaston yazdı ama çatlatma iğnesi vermedi . 1senedir denedik olmadı doktorun verdiği tarihleri değerlendirdik şuan duphaston u bitirmeye yaklaştım faydası olurmu ki çatlatma iğnesi olmadan 🥺🤔günü gününe adet olan biriyim

Çatlama olup olmadığını adetin 21_23 günü pregesteron testi ile belli oluyor. Ama yumurtan kaliteli miydi degilmiydi yeterince büyükmu olup çatladı yada hc catlamadi mi bunlar için doktor kontrolü gerek

Canım selam polikistik over sendrom tanısı var ben evlendikten sonra her gün kanamam gelmeye başladı evlenmeden öncede sağlıklı bir regl dönemim yoktu zaten 3 ay regl olduğumu biliyorum tabi hayatımı paylaşmaya başladıktan sonra bu durum değişti kanamam kesilmiyordu kesilirse bile damla mutlaka geliyordu kist var dediler gönderdiler gece rahatsızlandım hamileyim sandım tabi hüsran kist falan yok dediler başka bir hastaneye gittim dediki sen pcos’sun çocuğun olmaz yumurtlama yapamıyosun normalde pcos kadınların 30-60 günde bir defa regl görmesi fakat istisnada olsa senin gibi olanlarda var iyi hoş dedik duphaston verdi kesmedi iki ay kullandım tırt gineraya geçtim doktoruda değiştirdim tavrından dolayı tabi allah doktorunda kalitelisine denk getirsin neyse dediki olur neden olması ilaçları düzenli kullan ama ginera en iyisi bundan devam et neyse kullandık baya baya dediğim 1 sene kestim kendi isteğimle sonra 3 ay her ayın 15 oldum ekim ayında kanamam gelmedi bütün hamilelik belirtileri olduğunu düşünüyoruz tabi biz istediğimiz için :)) baktırdım nanay bir ay regl olamadım. Şimdi bir doktora gidiyorum teflaron verdi regl oldum ve vermezsem olmazsın dedi (yumurta gelişmiyor doğal olarak hamilede kalamam yani) en ince ayrıntısına kadar anlattı aynı bildiğim şeyler hariç sadece şunu söylemeliyim ki bana sadece ne istediğimi düzenli bir regl mi bebek mi önceliğimiz ne diye sordu bebek istemiyorum dedim yaşın çok genç pcoslusun eğer ki sende istersen bakabileceğini düşünüyorsan tedaviye şimdi başla ki zaman kaybetmeyelim tavsiyemdir dedi tabi. Eşimle konuştuk karar verdik okeyiz. Reglden sonra yumurtalık takibi yaptık cuma günü bitti 14.18.20 günler baktı istenilen boyuta gelmedi malesef eşiminde spermiografisi güzel çıktı şimdi bana ilaçlı rahim testi yapıcaklar bu ay inşallah ilaçsız regl olursam bitirmeden ona baktırıcam tüplerin tıkalıysa yumurta geliştirici ilacının hiçbir anlamı olmaz sperm yumurtaya gidemez dedi, ayrıca ilacı da regl zamanında vereceğini söyledi. Eğer dedim oda olmazsa o zaman iğnesine geçeriz dedi. Şuan 5ini bekliyorum regl için yani arkadaşım demem oki hem çalışıp hem hayatım hastanede geçiyor doktor doktor dolaştım psikolojimi saymıyorum bile belki biraz yorulucaksın ama hiçbir şeyi riske atıp şansa iş yapma doktor tavsiyesiyle yap yaptır. Umarım her şey gönlümüzce olur sevgiler🤍

Peki neden ovülasyon testim hala böyle çıkıyor adet tarihime de az kaldı
IMG_7085.jpeg

X