KOCAELİ(İZMİT)-DOÇ.DR.TONGUÇ İŞKEN AMELİYATIM

hulyakevin

o beni prenses,peri sanıo
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2009
187
20
Merhaba arkadaşlar. baştan yazayım oldukça uzun bir yazı olacak. ben detaylar vermek istiyorum.

Uzun süredir bu forumda okuyorum yorumları. Ben 2 senedir Dukan diyeti yaptım. 87 kilodan 53 kiloya düştüm. Ama yurtdışına çıkınca geri 65 kilo oldum. Türkiye'ye dönünce tekrar dukan diyetiyle 58,7 kiloya kadar düştüm. Benim problemli bölgelerim gitmedi. spor fayda etmedi. Dr. Dukan'a çok defa mesajlar attım. Koçlarla iletişime geçtim. Bana yanıtı 'vücudunu şekliyle sev. Kadına şekil yakışır' gibi baştan savma bir cevap verdi. Uzun süre seyir evresi yaptığım için bağışıklık sistemim çökmüştü. Ben de artık dayanamayacağımı anladım. İzmit'te oturuyoruz. 3 yaşında oğlum var. İstanbul'a gitmek hem yorucu hem masraflı hem de benimle ilgilenecek refakatçi yoktu. Kocaeli için ise yeterli bilgiye ulaşamadım.KBB doktorumla paylaştım durumumu. Bana Tonguç Hocayı önerdi. Çünkü HAstalarıyla yakından ilgilendiği ve hep olumlu sonuçlar aldığını söyledi. başka bir doktorla daha görüştüm ama çok soğuk davrandı. ilgi göremedim. orayı tercih edebilirdim çünkü acıbadem sigortanın yeni yaptığı yeni poliçe ile 5000tl lik teminat ile 15000tl lik ameliyat olunabiliyor.hem de 5000tl yi 8 taksitle ödeme kabul ediyor.nedense içimden bir ses beklememi söyledi. sonra başka bir gittiğim hastanede tonguç hocanın hastasını gördüm yakınıyla konuşuyordu. kulak misafiri oldum ve o an karar verdim.odasına gittim. Beni randevusuz kabul etti ve yaklaşık 3 saat dinledi. Asla ameliyat olmalısın, ihtiyacın var gibi paravari bir yaklaşımda bulunmadı. eğer karar verirsen sonuçtan sen de ben de mutlu olacağız,dedi. beni ikna edici hiç bir yorumda bulunmadı. zaten ben karar vermiştim. dr.murat beyle beraber
rahatsız olduğum bölgelerimi incelediler, fotoğraflarımı çektiler. merak ettiğim tüm sorularıma anlayabileceğim şekilde cevap verdiler. annem geldi oğlum için,eşim iş çıkışı refekatçi olarak geldi.4 aralık cuma günü 17.00da büyük heyecanla girdim ameliyathaneye. ben acayip narkoz ve ameliyattan korkan biriyim. Anastezi uzmanı, ameliyathane ekibi yakından ilgilendiler. Sakinleştirici yapıldı. ve gözümü açtığımda herkes yanımdaydı. tam 8 saat sürmüştü ameliyat. inanamadım 8 saat! eşim çok korkmuş. defalarca ameliyathanenin kapısına gelmiş. çıktığımda inanılmaz titremem ve kusma başladı (offf her narkoz alışımda defalarca kusmaktan nefret ediyorum ben sabah 5e kadar 30 defa kustum. sonra yavaş yavaş meyve suyuyla midemi doldurmaya başladım). iç bacaklar,basen,kalça,bel,göbek normal liposuction oldu(6lt nin üstünde yağ alındı),2 ben alındı(doğuştan olan benlerim.oldukça büyük ve simsiyahtı. ) alınan yağlarla göğüs dolgusu ve 275cclik protez ,alın,yanaklar ve göz üstüne botoks-yağ dolgusu oldu.ağrım vardı. hemen doktorlarım yanıma geldiler. ağrılarımın zamanla dineceğini ve ameliyatın çok başarılı geçtiğini söylediler. gece 1e kadar süren ameliyat. eşim sabaha kadar kusmalarım yüzünden uyuyamadı ve işe uykusuz gitti. bu sefer onu üzdüğüm için kendimi kötü hissettim.neyse ertesi gün korsem ve bandajlarım geldi. tonguç hocam,dr murat bey ve estetisyen mükerrem hanım bandajlarımı yapıştırıp korsemi giydirdiler. çok acıyacağını düşündüğüm ama hiç acı hissetmediğim bir şeydi korse giymek.ama göğüs kafesim içe çökük olduğu için ve kaslarımın yapışık kol altına doğru olduğundan doktorum epeyce uğraşmış.ağrılarımın sebebi ise bana özel olup kasları kestiğinden ve yağ dolgusunu fazlasıyla yaptığından ağrılarımın olduğunu söyledi. bir de ağrı eşiğim çok düşüktür benim.
bir ayrıntı daha vereyim. sezaryen olduğumda emboli oldum. ölümle burun buruna geldim. ardından kalp rahatsızlığı başladı ve bir süre yoğun bakımda tedavi gördüm. bunları doktorumla paylaştım. ve çok korktum ödemleri görünce emboli oldum sandım. acayip çöküşe geçtim. doktorum hemen inceledi ve emboli olmadığımı /olmayacağımı söyledi. sakin olup sürecin ve başarının tadını çıkarmamı söyledi. içim rahat değil. acile gittim. acil doktoru emboli olmadığımı bu şişlikler ödemden geldiğini söyledi.
4.gün ağrılarım daha da hafifledi. eve çıktım.hastanede kalmayı ben istedim. hemşireler çok çok ilgiliydi. şişlikler inmeye ama morarma devam. bir kremle morarmaları kontrol altına aldık.

ilk 2 gün tek başıma oturup kalkamadım. hemşireler her çağırışımda yardım ettiler. 3.gün tek başıma zorlukla kalkar oldum. 3.gün drenler çıktı.offf büyük rahatlık. kaburgama yapışıktı nefes alamıyordum. bağrımı açıp geziyordum.
4.gün ağrı kesicilerle ağrılarım çok hafifledi. eve çıktım. her yarım saatte bir evi turladım. doktorum 4lt su tüket demişti. 3-3,5 lt kadar tükettim. şişliklerim epeyce indi. kollarımı çok rahat hareket ettiyordum.
her endişemde doktorumu aradım bazen hastası varsa ya da meşgulse açmıyordu ama genelde cevap verdi. yanına gittiğimde hemen kabul edip muayene ediyordu. endişelerimi anlayışla karşılayıp bunlar olmayacak herşey çok iyi gidiyor. diyor. evet sonuçtan memnunum. özellikle o 115cm olam kalçamın 100cm e düşmesi her aynaya bakışımda yüzümdeki gülümseme buna değerdi.
eve çıktıktan sonra 2 gün daha ağrı kesici içtim ama sonrasında içmedim. ağrılarım çok çok azdı. anladımki ne çok hareket ne de az hareket iyi değil. doğal beslenmeye başladım.
dün 10.gün kontrolüm vardı. dikişlerim alındı. hiç acımadı. artık yan yatabiliyor ve kollarımı rahatça oynatabiliyorum. sezaryen olduğumda 3.haftada ancak ayaklanabilmiştim ama bu ameliyatta 4.-5.günde ayaklandım. korkulacak birşey olmadığını anladım. ben önceki yaşadığım doğum olumsuzluklarını malesef doktoruma ve hastane çalışanlarına yansıttım.onları da üzdüm.
tam istediğim şekilde göğsüm oldu. ne çok büyük ne çok küçük. dar bir giysiyle oldukça seksi duruyor. yaz gelsin sahiller beni beklesin :) vücudum için çok şey söyleyemem henüz çok yeni çok ödem var. ama kalça ve basen şimdiden gözle görülür küçülme var.
bu arada şunu da belirteyim. az çok istanbuldaki ünlü doktorların ücretlerini gördüm. bütçem asla ona yetmezdi. tonguç hoca olabildiğince yardımcı oldu. hastane fiyatlandırma ise ertelemeli ödemeyi kabul etti. protez ve medikal ürünleri ayrıca aldım(medikal için telefon geliyor ve hastanede buluşup ödemeyi yapabildik)
gelecek ay yine yurtdışına gidiyoruz. 3 ay kadar olmayacağım. dönüşte yine tonguç hocaya burun ameliyatı olmak istiyorum.

buraya kadar sabırla okuduğunuz için ve karmaşık yazıma anlayış gösterdiğiniz için teşekkür ederim. şimdilik halimden memnunum. sorularınıza memnuniyetle cevap vermek isterim.

cok gecmis olsun... germe islemi yapildimi yoksa sadece yagmi alindi?

teşekkür ederim. germe işlemi olmadı. sadece yağ alındı. ve alınan yağlar yüzüme,göğsüme ve göğüs arasına enjekte edildi. her geçen gün vücudum şekilleniyor. 19 gün olmasına rağmen ameliyat öncesi kilomla aynıyım. sanırım 2-3 ay sonra görüntüde değişiklik olur.

teşekkür ederim. germe işlemi olmadı. sadece yağ alındı. ve alınan yağlar yüzüme,göğsüme ve göğüs arasına enjekte edildi. her geçen gün vücudum şekilleniyor. 19 gün olmasına rağmen ameliyat öncesi kilomla aynıyım. sanırım 2-3 ay sonra görüntüde değişiklik olur.

Gecmis olsun tonguc hoca goguste super bunu bir cok kisiden duydum yakinimdanda gordum...klasik lipo diyince sanki yeni cikan teknoloji kullanmiyorlar eski yontemde iyi degil gibi geliyor nedense..tonguc hoca hakikaten iyi bir dr hic grreksiz laf etmiyor kalp kirmiyor relax.. ..tekrar gecmis olsun

Gecmis olsun tonguc hoca goguste super bunu bir cok kisiden duydum yakinimdanda gordum...klasik lipo diyince sanki yeni cikan teknoloji kullanmiyorlar eski yontemde iyi degil gibi geliyor nedense..tonguc hoca hakikaten iyi bir dr hic grreksiz laf etmiyor kalp kirmiyor relax.. ..tekrar gecmis olsun
Evet çok pozitif ve tüm kararı sana bırakıyor. yani sana şunu mu yapalım bunu da yapalım gibi şeylerle akıl çelmiyor. göğüs hakikaten çok süper oldu. gün geçtikçe şekil alıyor. bir de diğer ameliyatlar gibi değil. ilk günden yan yat,kollarını bolca oynat ve dik dur dedi. ağırlık kaldır serbestsin dedi. yani bu konuda sıkıntı çekmedim.
normal lipoyu ,çıkan yağlarla göğüs dolgusu yapıldı ayrıca yanaklara,kaşlara ve alın kısmınada dolgu yapıldı. yani ben memnun kaldım. kimsenin fikrini almadan gitmiştim.

Ne mutlu o halde :) goguste cok cok iyi oldugunu suekli duyuyorz..neden klasik lipo yontemi kullandi bir bilgin var mi...diger bolgelere enjekte edilcekse mi klasik lipo olur acaba.

Ne mutlu o halde :) goguste cok cok iyi oldugunu suekli duyuyorz..neden klasik lipo yontemi kullandi bir bilgin var mi...diger bolgelere enjekte edilcekse mi klasik lipo olur acaba.
evet dolgu yapabilmek için normal lipo yaptı. ama hala çok bir incelme yok. 9 lt yağ çekildiği halde 61-62 kilodayım.moralim bozuluyor aynaya bakınca. acaba ne zaman incelme olacak ya da mutlaka spor ve diyet mi yapmam lazım? yani eskisine göre daha az yiyor yağlı,hamurlulardan uzak durmaya çalışıyorum. ama nedense 36 bedenden 38 beden oldum. :KK43: bende mi terslik var acaba?
göğüslerim tam aksine bomba gibi oldu. dikleştirme olmadığı halde yinede dolgun ve yeterli büyüklükte. 80 B bedenden 75D olmuş. belki 3 ay sonra biraz daha ödem giderse 80 C olur... Lütfen biri bana ödem gidecek kilon düşecek desin. çünkü ben zayıf halimle girdim ameliyata :KK43:

iki göğüs arasından rahat 4-5 cm aralık vardı. oralara dolgu yapıp güzel bir dekolte yapmış. göğüslerim kol altına doğruydu şimdi birbirine yakın olmuş. üst gerdan bölümüne bile dolgu yapmış. oralar bom boştu. yani en çok acı çektiğim bölgeden en güzel sonuç aldım. lipo sonucu 1 ay olmasına rağmen malesef büyük bir değişim yok. evet kıvrımlar yumuşatılmış. koca popom 115cm den 100cm e inmiş ama iç bacak,göbek sanki aynen öylece duruyor. lütfen sonuç böyle kalmayacak diyin bana.
ya da yurtdışı dönüşü kavitasyon yaptırsam incelir mi?

Hic bir op.gecirmedigim icin bilmiyorum..fakat her aml.olanin dedigi ve sabit tecrubeler 5/6 aylik oturma iyilesme sonuc.... demekki bu yaza dogru sizde bu operasyonun tadini cikaracaksiniz.uzulmeyin bu sebeple dahayenisiz:KK66:

Siz ameliyatinizi izmit medikaldparktami oldunuz? Tonguc işken artij devlette degil ozel hastaneymis.ve lipo yapilan bolgeleriniz suan nasil oldu?

Ben yurtdışı dönüşü mutlaka diyete başlarım. Spor da yaparım ama günlük yarım saat kadar. şu anda çok büyük değişim yok. ama gün geçtikçe ödemlerim azalıyor. yani vücudum hafif törpülenmiş gibi. 1 kilo vermişim ama ödemdir kesin o.
sadece popo altı katlanıyor ve büyük bir oyuk var. diğer yerlerde dalgalanma veya selülit hiç yok. ameliyat öncesi bacaklarım selilüt doluydu. şimdi kalmamış. göbekte de büyük değişiklik yok. tam 4 hafta doldu. göğüslerim bomba oldu. hiç böyle muhteşem bir göğüs hayalim bile olmadı. hayal bile etmediğim göğüsleri yaptı tonguç hoca. sanırım onunda ödemi var ve o da zamanla yerine oturur. başka memnuniyetim ise doktorum ameliyatın 2-3.gününden itibaren ağırlık kaldırmayı serbest bıraktı. oğluna sarılabilir onu kucağına alabilirsin dedi. işte bu çok memnun etti beni.
valizleri sanırım kaldıramam. her biri 23 kilo. 3 valiz var.
bügün doktora gitmeyi çok istiyorum. bakalım vaktim olacakmı? yarın koreye gidiyoruz. valizler hediyeler yiyecekler vs çok telaş içindeyim.
evet tonguç hoca artık medicalpark hastanesinde ve ben medikalpark hastanesinde ameliyat oldum.

9 litre yag cekildi demissiniz.9 lt yag 9 kg ye esitmi acaba?
Sulu teknik vs oluyor cekilen litrenin hepsi saf yag mi ki?
Ben anlayamiyorum bu sistemi vallahi.gittigimde ilk isim bunu sirmak olacak..gogus icin cok dogru secim yaptin ciddiyim bilen iyi bilir nasil gogusler yaptini
onsallh odemlarde iner gorursun.bu arada gozden kacirmis olabilirim 65 kg ile mi ameliyta girdin

9 litre yag cekildi demissiniz.9 lt yag 9 kg ye esitmi acaba?
Sulu teknik vs oluyor cekilen litrenin hepsi saf yag mi ki?
Ben anlayamiyorum bu sistemi vallahi.gittigimde ilk isim bunu sirmak olacak..gogus icin cok dogru secim yaptin ciddiyim bilen iyi bilir nasil gogusler yaptini
onsallh odemlarde iner gorursun.bu arada gozden kacirmis olabilirim 65 kg ile mi ameliyta girdin
Neste Neste evet 9 lt yağ çekildi. ama çoğunu vücut dolgusunda kullandım demişti hoca. lt ile kg arasında çok fark var. sanırım 9lt yağ 4-5kg denk gelir. 3 lt dolgu için kullanmış olsa 3 kg farketmiş olabilir ama görünüşte kilomun çok altında gösteriyorum.
65 kilo ile 2.diyetime başlamıştım. ameliyata 58,7 kg ile girdim

merhabalar. ameliyatım üzerinden yeterince zaman geçti. artık gerçekleri söylemek için tam zamanı. ameliyat sonrası oldukça iyidi çünkü zaten zayıftım. ameliyat sonrası parça parça alınanbölgelerde korkunç bir katlanma oluştu. zayıfladıkça ve jel gittikçe katlanma 80 yaşındaki kadın vücuduna benzedi. psikolojim bozuk her sabah ve akşam gördükçe ağlıyorum. kilo aldım belki biraz düzelir diye ama bu sefer karında da dalgalanmalar oluştu. vücudumu 1200o tl ye berbat ettim. eşime sızlanamıyorum çünkü zaten itiraz ettiği halde dinlemeyip yaptım. bana tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı? en azından bacağıma yeni şekil verse yeter.
gerçekten çok üzgünüm. görüntümden çok katlanan yerler pişik oluyor sürekli. yürümek işkenceye dönüşüyor pişikten dolayı. 6 kilo aldığım için çok düzensiz bir vücut oldu. tekrar diyet yapınca daha çok sarkma oluyor. benim derdime çare olacak önerileriniz var mı acaba?tonguç hocayı kötülemek için söylemedim. ben yaşadıklarımı ve olanları yazdım. fotoğraflarımı ekleyeceğim.fotoğraflardan abartmadığımı anlarsınız.

Eklentiler

• 13442177_10154264512404841_8496875250703354558_n.jpg
    13442177_10154264512404841_8496875250703354558_n.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 289
  • 13442396_10154264512564841_3271779230797649673_n.jpg
    13442396_10154264512564841_3271779230797649673_n.jpg
    37,6 KB · Görüntüleme: 258
  • 13445271_10154264511859841_2999698977348128324_n.jpg
    13445271_10154264511859841_2999698977348128324_n.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 260
  • 13450716_10154264512124841_5000629625214916956_n.jpg
    13450716_10154264512124841_5000629625214916956_n.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 263
  • 13509123_10154264511994841_219667763409078671_n.jpg
    13509123_10154264511994841_219667763409078671_n.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 282
unutmadan. günde en az 2,5 lt su içtim. 1 saatlik yürüyüş yaptım. sadece bende mi şanssızlık oldu acaba? bu arada selülit ameliyat öncesinde de vardı.

unutmadan. günde en az 2,5 lt su içtim. 1 saatlik yürüyüş yaptım. sadece bende mi şanssızlık oldu acaba? bu arada selülit ameliyat öncesinde de vardı.
Gecmis olsun siz ne amzliyati gecirdiniz ? Lipo mu yapildi size ? Boyle bir durumda hangi ameliyat gerek hic bilgim yok

Gecmis olsun siz ne amzliyati gecirdiniz ? Lipo mu yapildi size ? Boyle bir durumda hangi ameliyat gerek hic bilgim yok
teşekkür ederim. evet klasik lipo yapıldı. yaparken bana yeni teknoloji bir harika. fıstık olacaksın incecik olacaksın falan dedi. hayatım şu an kabus. bana yardım edecek biri var mı? eski halime dönsem iyi valla.

teşekkür ederim. evet klasik lipo yapıldı. yaparken bana yeni teknoloji bir harika. fıstık olacaksın incecik olacaksın falan dedi. hayatım şu an kabus. bana yardım edecek biri var mı? eski halime dönsem iyi valla.
Keske klasik lipo yaptirmasaydiniz deriyi toparlama ozelligi yok malesef :KK43: ben onun icin bacaklarima lipo yaptirmak istemiyorum cunki orasi sarkmaya cok musait bir bolge doktorlara mail olarak yaz gonder resimlerini cagresi neymis bunun bir ogrenin bence

doktorun duzeltmek zorunda .. zaten plastik cerrahlarin idrak etmeleri gereken sey estetik doktoru olduklari.. gorsun baksin bu goruntu his estetik duruyormu? benimkinede diyorum dikis izlerim yamuk oturunca yanlar katlaniyor gobek deligim nerdeyse yok oldu... hala adam kalkmis bana diyorki bardagin dolu tarafindan bak.. o bardagin dolu tarafinda bogarim seni diycektim de neyseee.. 1 seneyi doldurayim butun sorunlarimi ucretsiz duzelticek dava acarim isterse 20 yil sursun...

doktorun duzeltmek zorunda .. zaten plastik cerrahlarin idrak etmeleri gereken sey estetik doktoru olduklari.. gorsun baksin bu goruntu his estetik duruyormu? benimkinede diyorum dikis izlerim yamuk oturunca yanlar katlaniyor gobek deligim nerdeyse yok oldu... hala adam kalkmis bana diyorki bardagin dolu tarafindan bak.. o bardagin dolu tarafinda bogarim seni diycektim de neyseee.. 1 seneyi doldurayim butun sorunlarimi ucretsiz duzelticek dava acarim isterse 20 yil sursun...
canım düzeltmek istese bile ben artık güvenip kendimi teslim etmem. ama haftaya gidip göstereceğim. en azından bilsin neler olduğunu. şanssızlık bende sandım ama benden sonra (malesef benim önerimle) ameliyat olan arkadaşta aynıları olmuş. ve o arkadaştan daha fazla para almış. ikimizde (belki daha fazla ) mağduruz. dava açsak elimize ne geçecek? adalet bizden mi yana olacak? gerçek dolandırıcılığa bile ceza yokken... ayrıca geçen kendi arkadaşı çocuk doktoruna gittim. dudaklara işlem yaptım demişti. kadının dudakları abartmıyorum bülent ersoyun dudakları gibiydi. ve sağa yamuk fazla enjekte etmiş. halime şükrettim. ben kot pantolon giyer gizlerim ama kadın günden 100lerce kişiyle görüşüyor.korkunç!
bana gel senin burun ameliyatını ben yapayım kbb doktoruna gitme demişti.
sen kime ameliyat olmuştun?

X