Kocam evi terk etti(Azerbaycanlıyım, yazım hatalarım olabilir)

Merhaba.AZERBAYCANDAN katılıyorum. Öncelikle yazıda olan hatalardan dolayı özür dilerim. Kocamla universite yillarindan tanismisdik.12yildir taniyorum.beni cok severdi.tum gunumuzu birlikte gecirirdik.6 yil sevgili olduk.O zamanlarda ufak tefek seylerden kavgalarimiz oluyordu.O koyde yasiyordu ben sehirde.Babasi beni istemiyordu.Cunki onlara daha uygun bir gelin,onlara uyum saglayacak birisi babasinin beyendiyi biri olmaliydi.Kocam ailesini ikna etdi ve biz 6 yil once evlendik.Kocam sehire geldi ve ev tutdu. Sehirde calismaya basladi ve evlendik. Babasi istemiyordu.Ama kocam cok israr etdiyi icin babasi mecbur kalmisti. Evlendiyimiz ilk gunden itibaren hep bize gelip gidiyordular. Geceler bizde kaliyordular. Koy cok uzak degildi, 1 saatlik yoldu. Ama uyum saglamak tabiiki zor oluyordu benim icin. Ben onlara gidiyordum, kaliyordum, elimden geleni yapiyordum. Ama bir turlu yaranamiyordum. Hep bir seylerden sorun cikariyorlardi. En cok ta bunu kayinpederim yapiyordu. Ufak tefek seyleri buyutuyordu. Mesela 5 gun yok 4 gun orda kalsaydim. 1 gunun hesabini kesiyordi. Bana laf sokuyordu. Ve hep kocami dolduruyordu. Kayinvalidem aslinda iyi biri. Ama oda acitasyon yaparak kocamin basini yiyordu. Bogle bogle sogukluk dustu ve 2 yil sonra gelib gitmeler azaldi. Onlar artik gelmiyorlardi bize. Kendi caplarinda kirginliklari vardi. Ben ama gidiyordum yinede. Kocam hep ora gidib gelince ufak seylerden kavgalar cikartmaya baslamisti. Zaten kocam hic bana hakk vermezdi. Hep baskalarinda hak goruyordu, ister ailede isterse de kenarda baska bir ortamda hic bir zaman bana hak veren biri degildi. Hep kavgalar cikartmaya basladi kocam. Kucuk seyleri buyutuyordu. Artik bana kotu davraniyordu. Onu cekemiyordum. Ben ise falan duzeldikten sonraysa daha da kotu davranmaga basladi. Zaten ozguvensiz biriydi. 2 yil once beni subat ayinda terk etmisdi. 2 gece gidib koyde kalib eve geri donmustu. ve kendi capinda yinede ufak tefek sepebleri vardi. Hall ederim tamam don dedim. Geldi . Hall etdik. Amma yine sikayetleri bitmedi kocamin ve tabiiikide arkadan onu dolduranlarin.1 yil uzerinden kecdi yine evi terk etdi. Ve yinede kendi capinda benden sikayetleri vardi kocamin yinede ufak tefek ev isi cay kahve giyim gibi biseyler. Yine dedimki tamam hallederiz. Bu zaman o 1 hafta benden uzakta kalmisdi. Yine geri getire bildim. Dedimki tammaaam hallederim sikayetlerini. Ve yine elimden geleni yapmaya devam etdim. Ve gecrn ay yine evi terk etti. Sebepsizce ufak tefek biseyden. Bu zaman artik 1 aydir eve gelmiyo. Bana coook kotu laflar ediyo. Beni istemediyini diyor. Bosanma evrakina kadar gonderdi. Ben kira evde kaliyorum. Kocam bana ev falan hicbirsey almadi. 1 kizim var 5 yasinda. Ve onun bana tek yaptigi fedakarlik, ailesiyle uyum olmayinca bizi bir birimizden uzak tutdu ve gidis gelisleri kisitladi. Fazla gorusturmedi ailesiyle. Ama onu arkadan yiyorlardi kafasini. Ve zaten o fedakarligin golgesinde kocam bana cok kotu davraniyordu. El kaldirma falan olmadi. Alkol yok. Sigara icmez. Kecen ay umre ziyaretine de gittik. Ama onun ailesi zaten hep sikayet ediyorduki geziyorsunuz bize gelmiyorsunuz. Bence umreden gelince de kafasini yediler. Cunki biz geldik uzerinden 1 hafta kecinde evi terk etdi kavga cikarip. Ama ben oraya en cok kayinpederimin kotu davranislarindan dolayi gitmek hic istemiyordum. Aslinda o iyi biri olsaydi ben kendim isterdim koyde mutlu olmal gitmek. Ama ilk baslarda zaten gidiyordum. Ama yaranamiyordum. Ne yapiyordumsa olmuyordu . Hep kabahatliyim. Ben sakin biriyim. Onlar ama kaynayip karisan birininistiyorlardi. En kotusu bu ki, onlar benim yuzume kocamin bu seferki yok, ondan onceki terk edisinde soyledilerki, sen oglumun saclarin beyazlatdin, biz istersek oglumuzu bosariz ve ona koyden kiz aliriz. Bana dedilerki sen git tedavi gor. Halbuki beni o kadar uzen , goz yaslayina bogan kocamin beni terk etmeleriydi. Ama onlar benim goz yaslarimi , hastalik gibi karsiladilar, sanki ben deliyim. Bana deli muamelesi yaptilar. Ama beni o hale sokan, kocamin eve gelmemesiydi. Dediyim gibi, ben ilk gunden hep elimden gelebi yaptim. Ama yaranamadim. Hep boyle kavgalar. Duzletmeye calistim, elimden geldiyi kadar. Yine az geldi. Yaranamadim. Ben ona maddi guc vermedim. Altinima kadar, gotur sat borclarini ver dedim. Kurus kurus topladigim parayi bi kez ona vermisdim. Ama o benim fedakarliklarimi hep unutub gormezden geldi. Aslinda sorun olmayan bir seyleri bende buyuturken, kendileri en buyuk sorunlari yaptilar amma onu gormediler. Benim giyimimde sahiden problem yokken beni karaladilar ama kendi ablasi, kuzeni cook acik sacik giyerken onu gormezden geldi. Bana soyluyorduki, onlardan banane. Sen karimsin, seni sahipleniyorum. Ama sorun o ki, beni hic sahiplenmedi. Ben hasta olunca beni fark etmeyen kocam, kendi ablasi atesten bayilinca, ortaligi bir birine katmisti. Eger sahiplendiyi bensem neden bana o yapilmadi da baskalarina yapildi. Zaten beni kotu yapan sey kimlerese bisey yapmasi degildi. Beni hor gormesiydi. Zaten onlar taraf cok kendilerine duskunler. Kendi kanlarina kendi canlarina cok duskunler. Bu o demek degilki ben baska kandan biriysem kucumsenmeliyim. Bir seylere maruz murakilmaliyim. Nihayet kocam 1 aydir eve gelmiyor, beninistemediyini duyor. Beni çocuğumla tek basima koydu. Kecen cocugumun dogum gununde geldi, gece kaldi, iliskiye bile girdi ama sonra gelicem deyip yine gelmedi. Bu 1 ayda bana travma yasatdi. Biyle kolayca yazmagima bakmayin. Psikoloji durumum iyi degil. Kocam benle evlenirken ben okuyordum, calisiyordum, bunlari biliyordu. Giyimimde onceden nasilsa simdide ogle. 100 yilda bir kere giydiyim suslu bir elbiseyi sorun yapiyor halbuki kende akrabalari neler neler giyiyorlar. Sozde beni sahipleniyor. Ama hic te oyle degil. Aksine beni hep hor gorduler sanki. Bu terkedisde kocamin maksadi beni deyistirmek, hizaya getirmek, kendi laflariyla oturub kalkmami istediklerini biliyorum. Ev kira evin ayligini falan gonderdi. Ama o cok eqoist. Bu onu tatmin ediyor. Onu surundurmek istiyorum. Para kazaniyorum ama ayri eve gececek kadar cok deyil. Su an icin babam evinde kala bilirim ama oda tabiki zor ustemiyorum. Yardim edin bana. Bogle bir kallesi bosamakmi, nasilsa bir ders vermekmi , yoksa kulagindan tutuo eve getirmekmi. Hikayem kirmizi odadadaki nazlinin hikayesine de 90/100 benziyor bence. Cunki beni kocam hepp assagiliyor. Benim basarilarimi kiskaniyor. Kendisi cok ozguvensiz. Kendisine aldigi arabayi bile eqosundan aldi. Kimlerdense akli sira geri kalmamak icin. Zaten cok eqoist
Bahsettiğiniz kişi çoçuğunuz değil kocanızsa boşanın bence

X