Kocaya nasil davranmali????

arkadaslar" kari " kelimesine takilmissiniz ama arkadas sanirim rus ..önceki mesajlarindan anladigim kadariyla...

bence bu kişisel beklentilerler de alakalı.bakalım senin eşinin beklentileri ne?her toka her saçta aynı durmaz (bu atasözünü de ben uydurdum bu arada).yani sen kahvaltısını yaptıryorsun,yatağına kadar yatırıyorsun. belki eşinde daha ilgisiz görünen,anne gibi olmayan bir eş istiyordur.kendi senin peşinden koşmak istiyordur.ikinizin de ayrı takıldığı yerler olsun, daha free bir yaşam istiyordur.olamaz mı?

onları denemedimmi zannıyızunuz ilk başlarda öyleydi ama daha çok orun yaşıyoduk böyle birazdaha ılımlı
ha eşimin beklentilerine gelince şunlar canım
çok konuşmayacakzın bi konu olunca kezinlikle uzatmıyacakzın çok yorum yapıp kafa şişirmeyecekin artık bunlarıda yapmıyorum bişey olunca zuzuyorum ama yine aynı herşey
işte eşimin beklentileri bunlar anlıyacağınız yapıda yok heralde

ayrıca hayatım anladığım kadırıyla nickinden,yazdıklarından senin eşinin dışında bir hayatın yok.bence öncelikle kendine böyle bir ortam yaratmalısın.arkadaşlarınla görüş,ailene git,spor yap yürüyüşlere çık,eşin evdeyken al eline bir dergi veya kitap onu oku.bunlar ilk etapta sana cazip gelmese bile bunları yapmaya çalış zamanla zevk de almaya başlarsın.
bak benim annem hep derki ben bütün gün evde kocamla ilgilensem bir süre sonra bir atışma çıkar ya da eşim bana karşı kabalaşmaya başlar.ama şöyle tüm gün gezip akşam eve gelsem "oo karıcım geldin mi,neler yaptın" diye etrafımda döner ,özlemiştir çünkü.
erkekler özgüvenli kadınları sever öyle kendilerine yapışmış,kendilerinden bir dakika ayrılmayan,kendi hobileri olmayan kadınlara saygı duymazlar.gerçekten sana yardımcı olmak için bunları yazıyorum.lütfen biraz düşün bu konuda hayatındaki tek şey kocan olmasın.

haklızın belki ama bu zeferde ilgilenmeyince niye zurat azıyozun bi zıkıntınmı var yine ne oldu gibi
zorular yöneltmeye başlıyo ayrıca tek takılabileceğim bi ortamom yok benim biyere gidecek olzam kendi eliyle götürür ve getirir ha güvenmiyomu derzeniz hayır güvenir ama ben eşimi yanlız biyere göndermem diyenlerdendir
özlemek konuuna gelince arada bir yola gider özlediğini belli eder mj.falan atar ama ben iztiyorumki bunları benim yanımdaykende yapın benden uzk olmazın hep zıcak olzun ama olmuyo işte anlatabildimmi, arkadaşım

arkadaslar" kari " kelimesine takilmissiniz ama arkadas sanirim rus ..önceki mesajlarindan anladigim kadariyla...

maden yazan arkadaşımız rus CADIARZUmaşallah türk ve kürt ayrımı yapmış ama karı ve bayan ayrımını yapamamış enteresan dogrusu...boshayallersmile
eger dediginiz gibi rus ise vaya yabancı ulkeden gelmiş ise :uhm: alışamadıgı kültür farkı sadece kürt oldugu için degil türk oldugu içindir:kahve:

Cumleleriniz bi garip, Turkceniz mi bozuk? Siz de mi kurtsunuz ben anlayamadım .Neyse saydiginiz seylerin aynisini burda pek cok evli kadin yazdi, bunlar cogu evlilikte olan seyler galiba

Aslinda hersey ilk 3 ay cok guzel gidiyordu fakat ben cok degistim.
Aslinda sorum cooooook cunki herseyi yanlis yaptigimin farkindayim,Lutfen suclamayin beni,ben baska bi kulturden geldim ve bi kurtle evliyim.Ve sizin deneyimlerinize ihtiyacim var ,Iste 4 -cu seneye girdik evliligimizin .
1) sabah kalktiginda(saat 6.30,)ben aslinda kalkamiyorum,ama gozumu acip iste gunaydin diyorum.Kahvalti yani disardan aliniyor.YANLISMI ? BISIY OLMAZMI???bi kari bunlari mutlaka yapmali mi??
2)eve gelince hos geldin diyorum opuyorum ve o kadar.BAska bisiy sormuyorum bazen. yemek hazirliyorum.Bu arada buguun olan bitenleri anlatiyorum.
3 ) uzanip TV seyrediyor cocukla 15 dakika ilgilenip TV ye daliyor,diyorum biraz konus,gul,saka yap.ZAten aramizda bi sogukluk var.Ben konusuyorum o duymuyo,televizyona baktigi iicn bende kizip konusmaya basliyorum.
4)onun herseyine nerdeyse karisirim.
5) iliskiye girmek isteyince cogu zaman yok diyorum
6)OZledim diyor ama sadece iliskiyle ilgileniyoryani sadece sarilmiyor bana(en sinir oldugum sey)
iste aklima gelenler bunlar.Bende cok merak ediyorum siz nasil yapiyorsunuz????nasil davranmali ki iyi evlilik olsun.
7) bazen degisik yemekleri begenmiyor,kendi kurt yemeklerinden baska hic birini kabullenmiyor ve arati diyor kotu yapiyorsun.
:1ninca:

Öncelikle hayatınızı birleştirdiğiniz insana koca değilde eşim hayat arkadaşım diye hitap etseniz daha hoş olmazmı..
İnsana insan olduğu için değer verilir ve değer görülür.Türk,Kürt ayrımı yapmanız mantıklı değil..
Tabiki insanların yeni bir düzen ve yaşama alışmaları aylar hatta yılları alabilir
Ama herşey sende bitiyor.Ne verirsen onu alırsın...
Bence önce kendi hatalarını gözden geçir.Daha sonra eşini yargılamaya başla
Gösterdiğin ilgiyi sana geri vermiyorsa o zaman problem eşindedir..

Aslinda hersey ilk 3 ay cok guzel gidiyordu fakat ben cok degistim.
Aslinda sorum cooooook cunki herseyi yanlis yaptigimin farkindayim,Lutfen suclamayin beni,ben baska bi kulturden geldim ve bi kurtle evliyim.- bir kere bunu kafandan çıkar onun eşin olduğunu unutma- Ve sizin deneyimlerinize ihtiyacim var ,Iste 4 -cu seneye girdik evliligimizin .
1) sabah kalktiginda(saat 6.30,)ben aslinda kalkamiyorum,ama gozumu acip iste gunaydin diyorum.Kahvalti yani disardan aliniyor.YANLISMI ? BISIY OLMAZMI???bi kari bunlari mutlaka yapmali mi?? - hayır yapmak zorunda değilsin ama en azından kapıdan geçirebilirsin bir öpücük verebilirsin
2)eve gelince hos geldin diyorum opuyorum ve o kadar.BAska bisiy sormuyorum bazen. yemek hazirliyorum.Bu arada buguun olan bitenleri anlatiyorum. - öncelikle ben eşim gelince seni çok özledim buün diye sıkı sıkı sarılırım öperim sonra günün nasıl geçti diye sorarım çünkü eşim hiç konuşmayı sevmez anca öyle konuşturuyorum :) ben de anlatırım olanları sonra beraber yemek yeriz ki benim eşim eve 11 de gelior yine de onu beklerim yemem
3 ) uzanip TV seyrediyor cocukla 15 dakika ilgilenip TV ye daliyor,diyorum biraz konus,gul,saka yap.ZAten aramizda bi sogukluk var.Ben konusuyorum o duymuyo,televizyona baktigi iicn bende kizip konusmaya basliyorum. - her zaman konuşmak istemeyebilir ben de tv de çok dikkatimi çeken birşey varsa onu izlemek isterim ona biraz vakit ver reklem falan girince sarıl konuşmaya çalış zaten sonra kendisi de izlemek istemez. ama çok dırdır etmemek lazım
4)onun herseyine nerdeyse karisirim.-ben de karışırım ama nasıl karışıyorsun o da önemli onun da kendine zaman ayırmasına özen göster
5) iliskiye girmek isteyince cogu zaman yok diyorum - senin canın istemiyorsa yapacak birşey yok ama senin canın istediğinde yakınlık göster ayrıca o istediğinde de yok deyip geçme bence her istediğinde birlikte olmakzorunda değilsin ama biraz naz yapıp kenara çekilebilirsin
6)OZledim diyor ama sadece iliskiyle ilgileniyoryani sadece sarilmiyor bana(en sinir oldugum sey) sen ona sarıl bakalım üşüyorum ısıtsana de ya da sen sarılınca daha mutlu oluyorum gibi şeyler söyle
iste aklima gelenler bunlar.Bende cok merak ediyorum siz nasil yapiyorsunuz????nasil davranmali ki iyi evlilik olsun.
7) bazen degisik yemekleri begenmiyor,kendi kurt yemeklerinden baska hic birini kabullenmiyor ve arati diyor kotu yapiyorsun. - yaptığın şeyi süsle püsle değişik bir yemek yaptığında yanına onun yöresel yemeğini de yap mesela
:1ninca:

canım önerilerim bunlar
ama tabii ki eşini tanımadığım için bu yorumları yaptım bazı erkeler söylemeden yapmaz bazı şeyleri sonra zamanla alışır

Öncelikle hayatınızı birleştirdiğiniz insana koca değilde eşim hayat arkadaşım diye hitap etseniz daha hoş olmazmı..
İnsana insan olduğu için değer verilir ve değer görülür.Türk,Kürt ayrımı yapmanız mantıklı değil..
Tabiki insanların yeni bir düzen ve yaşama alışmaları aylar hatta yılları alabilir

kesinlikle katılıyorum sana canım
insan ne verirse onu alıyor
alamazsan da yapacak birşey yok karşındaki insanın sorrunu
sen en azından elinden geleni yapmış olursun

oo sen uçurumdan atlamışsın haberin yok.
iki uçurum kültür birleşirse olacağı budur.
aşka saygım sonsuz ama sizde aşk ta yok.mutsuz bir evlilik.
sen Rus'muşsun sanırım ve "kadın" kelimesini "karı" olarak öğrenmişsin.
senin suçun değil,sana "karı" diye hitap eden adamda suç.
şu son yazdığın kelime ne öyle
"kendi kurt yemeklerinden baska hic birini kabullenmiyor ve arati diyor kotu yapiyorsun."
avrat mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
bence 1 2 3...diye giden sıralamada her yaptıgınızın tersini yapmanız gerekkk

ama siz eski sevgilinizle zaten goruşuyorsunuz bildiğim kadarıyla

o yuzden bunlar nOrmAL geldi :umursamaz:

vereliniortak
daha konusma adabını bilmiyo ki bu arkadaş !

Arkadaslar lutfen dikkatli yazarsaniz memnun olurum YUH ve ya CUS gibi laflardan hic hoslanmam. Azeriyim ben ve KARI KOCA oldugu icin kari yazdim.Buna bukadar takilmayin,kimseye kufur etmedim:eek:lmaz:

birşeyleri yanlış yapmış olduğunuzun bilincindesiniz. üstelik bunları da madde madde sıralamışsınız. ben çalışan bir bayan olarak kahvaltı hazırlıyorum. yetiştiremediğim zamanlar da olmuyor değil. o zaman da tost ya da sandviç hazırlıyorum ve paketleyip çantasına koyuyorum. farklı kültürler diyorsunuz. o yörenin yemeklerini, örf ve adetlerini öğrenmekle işe başlayabilirsiniz, hoşuna gidecektir. akşam eve gelmiş yorgun bir kişinin isteyebileceği en son şey, sürekli şikayet eden bir eştir. biraz güleryüzlü ve ilgili olursanız, onun da tavırlarında değişim görürsünüz. tabi ki yapıp yapmamak da sizin tercihiniz.

Yapmaz olurmuyum.Simdi soyle farkli kultur derken bazi seyleer mesela bize gore ters ama burda ve ya kocamda bu oyle olmasi gereken bisiylerakannehir

epeyce kültür farkı koymuşsunuz ortaya!

siz ailenizden ne gördüyseniz onu yapın etrafınızda ki mutlu evliliklerde ne görüyorsanız deneyin.
4 yılda iyice bezdirmişsiniz sanki birbirinizi.
ben eşim işe gidecekken mutlaka kahvaltı hazırlarım. kahvaltı alışkanlığı yoktu. önemsemezdi ama acele çıkacağı zaman bile o lavobadayken bir tost ve portakal suyu anında hazırlar eline tutuştururum.
bir kürtle evli olmak çok zor birşey değil. benim eşimde kürt. opuyorumnanaktan karslıdır.
annesi ve benim yemeklerim çok farklıdır baştan şu yemeği yap şöyle yap falan diyordu. bende denediğimde olmamış dimi deyip üzüldüğüm an kıyamazdı her yaptığımı beğenir. hiç bir zaman başına kakar gibi iş yapmam.
ne demek kürt yemekleri, hiç duymadım nasılmış hiç bilmem. herkesin alışkanlığı zevki farklıdır. bizler kardeşimizle bile aynı zevke sahip değilizdir.

ilişkiye girmek istediğinde çoğu zaman yok diyorum demişsiniz. cinsel bir sorununuz yok ise aranızda da aşk sevgi heyecan var ise neden istemiyorsunuz?

o size sarılmıyor ise siz ona sarılın öpün. siz şımarıklık yapın biraz ilgi gösterin bunu alışkanlığa dönüştürün. eşim işten geldiği gibi laptopu alır kucağına bende hadi sıra bende deyip biraz sonra beni alır kucağna ben zaten o pcyle ilgilenirken kucağında uyur kalırım. gfidip yatağıma yatmam. sürekli onunla ilgilenirim. ki karşılığını da alırım.opuyorumnanaktan

herşey ilk 3 ay güzeldi demişsiniz çok değiştim demişsiniz. o zaman ki mutluluğun sırrını düşünüp o günlere dönün.
birde neredeyse herşeyine karışıp hesap sorduğunuzu söylemişsiniz. eşiniz işleri yüzüne gözüne bulaştırmıyor ise karışmanıza ne gerek var! o da düşünebilir değil mi?

birbirinizin değerini bilin. herşeyi abartmayın. 3 günlük dünyada mutlu olmak yerine olmadık şeyleri dert edinmeyin.aklinialirimsmile

Cok tesekurler cok guze lanlattiniz herseyi,Ben zaten degimeye caba gosteriyorum 3 gun ve insallah aliskanlik haline donusur,
Iliski evet onunla bi heyecan fazla olmuyorbilmiyorumkismile

HEsap sormam da evet isle cok ilgilendigi icin bunu Soyle yap dedigimde gidip tersini yapiyor:umursamaz:

ayrıca hayatım anladığım kadırıyla nickinden,yazdıklarından senin eşinin dışında bir hayatın yok.bence öncelikle kendine böyle bir ortam yaratmalısın.arkadaşlarınla görüş,ailene git,spor yap yürüyüşlere çık,eşin evdeyken al eline bir dergi veya kitap onu oku.bunlar ilk etapta sana cazip gelmese bile bunları yapmaya çalış zamanla zevk de almaya başlarsın.
bak benim annem hep derki ben bütün gün evde kocamla ilgilensem bir süre sonra bir atışma çıkar ya da eşim bana karşı kabalaşmaya başlar.ama şöyle tüm gün gezip akşam eve gelsem "oo karıcım geldin mi,neler yaptın" diye etrafımda döner ,özlemiştir çünkü.
erkekler özgüvenli kadınları sever öyle kendilerine yapışmış,kendilerinden bir dakika ayrılmayan,kendi hobileri olmayan kadınlara saygı duymazlar.gerçekten sana yardımcı olmak için bunları yazıyorum.lütfen biraz düşün bu konuda hayatındaki tek şey kocan olmasın.

evet bende tam onu yazacaktim aaba senin bu kadar ilgin onu bunaliyor mu.birazcik onu kiskandirsan,ilgilenmesen merak eder alsanaalsanasmile

sen azeri o kürt anlaşmanız zor bence.. o4 yıl nasıl geçmişltir kimbilir..
zaten eşinde senii mutlu etmiyormuşş diger yazılarında okdum...eski sevgilinle görüşüyormusun ozamn bence saygısızlık yapmayın birbirinize ayrılın arkadaş...ayrıca sizin bence acilen dr görünmeniz gerek...

maden yazan arkadaşımız rus CADIARZUmaşallah türk ve kürt ayrımı yapmış ama karı ve bayan ayrımını yapamamış enteresan dogrusu...boshayallersmile
eger dediginiz gibi rus ise vaya yabancı ulkeden gelmiş ise :uhm: alışamadıgı kültür farkı sadece kürt oldugu için degil türk oldugu içindir:kahve:

OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF ki ne OFFFF NAsil olur da KARI KOCA diyoruz BAY VE BAYAN demiyoruz ki:icecream:

Beni bilgilendirdiginiz icin tesekkurler ESIM ve HAYAT YOLDASI hakkinda en azindan kinamadiniz.kaydirigubbakcemile2

X