Saç Rengi ve Saç Boyama Koleston röfle setini doğal koyu kestane saçına deneyen var mı ? Saç boyası niyetine

vistoso_flor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
14
0
benim doğal saçım koyu kestane yani siyah görünüyor. hangi markanın en açık rengini sarılarını denersem deneyim istediğim açıklığı yakalayamadım.
en fazla kumral açıklığında bakır kahve halini aldı o da bana yakışmadı.kuaföre gitmeye de korkuyorum.
son çare olarak aklıma kolestonun röfle seti geldi. onu röfle olarak değil de komple saç boyası gibi uygulamayı düşünüyorum
koyu kestane saçı ne renge çeviriyor kullanan varsa tecrübelerini bekliyorum ?:18:
acaba zarar da veriyor mu ? toz açıcı içerdiği için şüphelerim var. saçı yakar mıyım ? bir de açarken kızıllık yapıyor mu ?
ben böyle küllü açık kumral gibisinden soğuk tonda bir renk elde etmek istiyorum. altın dore değil....

Son düzenleme:
Koyu kestane saçlarınızı hiç bir şekilde tek işlem ile açık kumral seviyesine getiremezsiniz. Muhakkak en az iki defa işlem yapılması lazım.
Eğer saçlarınız doğal renginde ise ( boyalı değilse) ultra açıcı boyaları kullanarak rengini açabilirsiniz. Ancak söylediğim gibi en az iki defa tekrarlamaniz lazım. Turunculuk ise sizin istediğiniz renk seviyesinde eğer küllü ya da irise bir renk kullanmazsanız muhakkak olur.
Eğer saçınız boyalı ise ya saçınızdaki boyayı boya silici malzemeler ile kusturacaksınız ya da doğrudan açıcı kullanarak açılması denenecek. Ancak kaç sefer saçınızı boyadığınıza bağlı olarak başarı şansınız düşecektir. Saçınızın rengi istediğiniz seviyeye kadar açıldıktan sonra turunculugu gidermek için tonlama (cila) işlemi yapılması gerekecektir.

Açıkçası önceden tecrübeniz yoksa hiç evde denemeyin; kuaföre gidin. Eger saçınızı bozarsanız düzeltmesi hem üzücü hem de uğraştırıcı olacaktır.

Not: Ayrıca Kolestonun röfle seti içinde çok az malzeme olan bir set. Röfleye yetecek kadar diye düşünülmüş. Tüm saçınız için asla yetmez. Kutularla almanız gerekir, aşırı pahalı olur. İlle de açıcı kullanmak isterseniz kuaför malzemesi satan yerlerden açıcı satın alın.

X