Koltuk altı kesisi ile , kas altından 275cc mentor

Canım biz ameliyat kurbanı olduk tüm detayları sanada anlatıp göstercez :) ama su sözünü hiç unutmuyorum ben olsam ameliyatına gelirdim dedin ya cansın :-)

Tesekkurler canim.kosullar uygun olsa neden gelmeyeyim.bak mesela benim ziyaretime kk dan arkadaslar gelicek sagolsunlar.geriye sadece guzel bir sonucu beklemek kaliyor :-)

Tesekkurler canim.kosullar uygun olsa neden gelmeyeyim.bak mesela benim ziyaretime kk dan arkadaslar gelicek sagolsunlar.geriye sadece guzel bir sonucu beklemek kaliyor :-)

inşallah canım bu destekler öyle önemli ve rahatlatıcı ki yanında olmasa bile bunu hiseettirmek ne kadar güzel ki gelecekler çok sevindim inşllah güzel haberlerin gelir bu süreci en hafif şekilde atlatırsın canım :) ne kadar kaldı ameliyatına ?

inşallah canım bu destekler öyle önemli ve rahatlatıcı ki yanında olmasa bile bunu hiseettirmek ne kadar güzel ki gelecekler çok sevindim inşllah güzel haberlerin gelir bu süreci en hafif şekilde atlatırsın canım :) ne kadar kaldı ameliyatına ?

Son 6 gun :-) heyecan dorukta.su ameliyati sorunsuz atlatirsam sirada burun var :-)

Son 6 gun :-) heyecan dorukta.su ameliyati sorunsuz atlatirsam sirada burun var :-)

oo senin iş uzun ben burun olmuştum yıllar önce lokal yine olmak durumundayım nefes sıkıntısı oluyor bak ondan da çok çektim 1 senedir onu da erteliyorum :KK66: ona cesaretim kalmadı artık çok acı çekiyorum ameliyat esnasında sonrası rahat onunda. meme de tam tersi atlatırsın inşallah canım az kalmş cidden bol bol yazaışırız :):) ya sen ne ye karar verdin kac cc kas altı mı boy kilo?

oo senin iş uzun ben burun olmuştum yıllar önce lokal yine olmak durumundayım nefes sıkıntısı oluyor bak ondan da çok çektim 1 senedir onu da erteliyorum :KK66: ona cesaretim kalmadı artık çok acı çekiyorum ameliyat esnasında sonrası rahat onunda. meme de tam tersi atlatırsın inşallah canım az kalmş cidden bol bol yazaışırız :):) ya sen ne ye karar verdin kac cc kas altı mı boy kilo?

canım benim iş cok kolay,benımle aynı kılo da aynı boyda vücut tipimiz cok benzeyen aynı doktora daha once ameliyat olan bir arkadaş var.doktora dıyecegım kı benımkını de ole yap :) onunkını cok begendım cunku :) kasaltı olucak bakalım acısı nekadar olur :) nefes sıkıntın ameliyattan sonra mı başladı pekı ?

canım benim iş cok kolay,benımle aynı kılo da aynı boyda vücut tipimiz cok benzeyen aynı doktora daha once ameliyat olan bir arkadaş var.doktora dıyecegım kı benımkını de ole yap :) onunkını cok begendım cunku :) kasaltı olucak bakalım acısı nekadar olur :) nefes sıkıntın ameliyattan sonra mı başladı pekı ?

Burunda nefes sıkıntım zamanla oluştu ödem oluşumundan lazerlede yakttırmıştım yine çare yok tekrar ameliyat öncesinde böyle aorun yoktu her işin sıkıntısı var. Oo ii sevindim senin hazır ciciler :))

önünde bi örnek olması ne iyi olmuş :) inşallah istediğin gibi bi sonuç alırsın canm

Merhaba herkese:)
Ben uzun zamandır siteyi takip ediyorum fakat üye değildim 20 yaşındayım bugune kadar hep bi eksiklik hissettim yaşım küçk olmasından dolayı da ameliyat ...
çok uzattım sanırım burda kesiyim ben:) sorusu olan olursa cevaplarım , tecrübeli yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum

öncelikle geçmiş olsun. bende koltuk altı kesisini düşünüyorum da, şu an ne durumdasın? herhangi bir sıkıntın var mı? İzlerin ne durumda?

öncelikle geçmiş olsun. bende koltuk altı kesisini düşünüyorum da, şu an ne durumdasın? herhangi bir sıkıntın var mı? İzlerin ne durumda?

Teşekkür ederim . Çok zor geçti ama Şu an iyiyim 10 ay oldu benim. Kas altı sıkıntılı bi sürec ama sonuçta iz konusunda avantajlı. Benim izlerin son halinin fotosunu atmıstm albüme. İzler belirsiz zamanla kayboluyo

Teşekkür ederim . Çok zor geçti ama Şu an iyiyim 10 ay oldu benim. Kas altı sıkıntılı bi sürec ama sonuçta iz konusunda avantajlı. Benim izlerin son halinin fotosunu atmıstm albüme. İzler belirsiz zamanla kayboluyo

Bende birgün "evet zor günlerdi ama atlattım" demek istiyorum.:KK14: Koltuk altıyla, meme altı arasında kaldım. Ama anladığım ve gördüğüm kadarıyla, vücudun izleri kaybettikten sonra nerde olduğu çokta önemli değil. esas sıkıntı, eğer izler kaybolmazsa, yani skar oluşuumu ne öle bişi diyolar. izler kabarıyo.. Ameliyat olmadan da bunu bilemeyeceğimize göre şans galiba. Siz de şanslılar arasındasınız, inş böle sorunsuz da hayat boyu devam edersiniz. Cevabınız için teşekkürler.

Bende birgün "evet zor günlerdi ama atlattım" demek istiyorum.:KK14: Koltuk altıyla, meme altı arasında kaldım. Ama anladığım ve gördüğüm kadarıyla, vücudun izleri kaybettikten sonra nerde olduğu çokta önemli değil. esas sıkıntı, eğer izler kaybolmazsa, yani skar oluşuumu ne öle bişi diyolar. izler kabarıyo.. Ameliyat olmadan da bunu bilemeyeceğimize göre şans galiba. Siz de şanslılar arasındasınız, inş böle sorunsuz da hayat boyu devam edersiniz. Cevabınız için teşekkürler.

Sende soyleyeceksin inşallah, atlatacaksın:) koltuk altı olduğu zaman kollarını biraz daha uzun süre kullanamazsın agrısı daha fazla olur ama iz konusunda avantajlı, hem belki de sen çok zorlanmayacaksın diğer yöntem hakkında pek bi bilgim yok o yüzden ona bişey diyemiyorm . En doğru kararı verirsin umarım. Cesaretli ol , senin için en hayirlisi olur inşallah:)

Merhaba! Konuları gezerken kendimi burada buldum cesaretini tebrik ediyorum yaşından ötürü :KK9:ben de yeni oldum üstelik 19 yaşındayım. Ameliyatı olalı 1.5 yıl olmuş kesi izlerini merak ettim geçtiler mi?

Merhaba herkese:)
Ben uzun zamandır siteyi takip ediyorum fakat üye değildim 20 yaşındayım bugune kadar hep bi eksiklik hissettim yaşım küçk olmasından dolayı da ameliyat olmaya korkuyodum ki ben kan alınırken bayılan bi insanım çok korkak biriyim:) acı eşiğim çok düşük dayanıklılığım hiç yok diyebilirim . Nasıl cesaret ettim de böyle bi şeye karar verdim bilmiyorum erken oldu yaşım küçük ama bi an bi cesaretle yaptırdım şu an kendime şaşırıyorum hala :) sizlerin sayesinde cesaret aldım bu forumda yazılanları paylaşılanları okumasaydım bu cesareti bulamazdım. 2 haziran da meme büyütme ameliyatı oldum. koltuk altı kesisi ile kas altından , 275 cc high profil , mentor marka . benim boyum 170 kilom 51 falan . zayıfım çok büyük olmasını istemedim doğal dursun dedm çnkü önceden hiç yoktu göğüs dokum. Ameliyatm başarılı geçti narkozdan uyanında baya bi ağlamışım ben hatırlamıyorum ama . göğüslerime hiç bakmadım bile ilk anlar narkoz etkisiyle agrım acım daha az olsa da gittikçe şiddetlendi mide bulantım oldu kalktıgım zaman bayılacak gibi oldum. çok zor günler geçirdim ilk 3 gün falan diyolar ama ilk 5 gün hatta 1 hafta ben acı içinde kıvrandım . hem kas altı koltuk altı ikisi bir ağır geldi bana hemde zaten en ufak bi acıya bile nazlanan bi insanım. kolumu yerinden oynatmayı bırak elimi bile hareket ettiremedim kendi kendime yemek yiyemedim lavaboya gidemedim. sağolsun annem yardımcı oldu hep . çok uzun bisüre yatarken kendim yatıp kalkamıyodum annem sırtımdan tutup yatırıp kaldırıyodu sol göğsümün üstünde şişlik vardı baya bi . doktorum üstten masaj verdi bastırarak. onu yaptım ama tam olarak indiği söylenemez bugün 37. gün ama hala orantısızlık var sağ ve sol biraz farklı geliyo bana tam oturmadıgı için mi bilmiyorum ama sağ daha yuvarlak sol yassı gibi biraz . göğüslerimin arası da açık zaten belki de yapımdan dolayıdır onu da bilmiyorum.
sırt üstü yattığım için de sırtım zamanla çok ağrımaya başladı sırt ağrılarım geçti omzuma bu sefer. sonra boynum. boynum ve omzum tutuldu kollarımı hareket ettirmem gerekirken bu sefer de omuz agrısından hareket edemedm normal bi tutulma agrısı da değildi agrı kesici içtiğim halde kas gevşetici krem sürdüğüm halde geçmedi kas gevsetici krem boynumda ajerji yaptı onu da bırakmak zorunda kaldım. ağladım günlerce sırf boyun ve omuz agrısı için sanki omzum çıkmış gibi ağrıyodu göğüs agrım geçti omuz ağrım 2 hafta sürdü geçmedi bi türlü. hala da var azalmış olsa da.
bide sağ kolumda garip bişey var sağ kolumu tam olarak açamıyorum yani kaldırmak falan değil oldugu yerde gergin tutamıyorum. sanki taa koltuk altımdan bileğime kadar içerde bi damar kısalmış ta ben açmaya çalıştıkça o gerilip acıyo gibi hissediyorum tam olarak açılmıyo kolum :2: zaten o tarafı yukarı da kaldıramıyorum hala tam olarak . hastaneye gittim omuz boyun filmi çektirmek için. röntgen çektiler kemiklerde bi sorun yok dedi doktor. ben ameliyat oldugumu söyledim. koltuk altından olan ameliyatlarda lenf bezleriyle ilgili bi sorundan bahsetti tam anlayamadım ama benm yapabilecegm bişey yok fizik tedaviye git uygun hareket ve masaj versin koluna dedi. oraya da gitmedim. moralim bozuk :KK43: üniversite öğrencisiyim eylülde okulum başlayacak ve ben hala tam olarak iyileşemedim kollarımı rahat kullanmam gerek çnkü başka bi şehirdeyim kendi kendimi idare etmek zorundayım . ama kullanamıyorum :KK43: göğüslerimn olması çok istediğim bişey olmasına ragmen bunun sevincini mutluluğunu hissedemiyorum iyileşme sürecim çok uzun sürdü hatta daha iyileşemedm çnkü.
Doktoruma en son kontrole gittiğimde izler için krem verdi o zaman kollarımı zaten hareket ettiremediğim için kolumdaki kasılmayı da farketmemiştm sadece kolumu yukarı kaldırmaya çalıştıgında canım yanıyodu , ameliyattan 20 gün sonra falan gitmiştim ondan snra daha gitmedim kendi kendime kollarımı hareket ettirip açmak için. ama sağ kolumdakini farkettim . bide koltuk altım çok uzadı :s kesi yeri orda oldugu için ağda yapmaya korktum alamadım jilette vuramadım tam olarak kaldıramıyorum düz durmuyo koltuk altım . ne yapcam bilmiyorum bu halde doktoruma gitmek istemedim . gitmeden önce bu işi de halletmem lazım nasıl olacaksa artık.
çok uzattım sanırım burda kesiyim ben:) sorusu olan olursa cevaplarım , tecrübeli yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba;
Bende sizinle aynı ölçülere sahibim ve 8 Nisan'a gün aldım, göğüs altı kesisi ile kas altına 275cc koyacağını söyledi Doktorum. Aşırı büyük ve yapay göğüsleri sevmiyorum. Şuan nasılsınız boyut olarak memnunmusunuz? Ameliyat sonrası iniyor ve daha küçük duruyor diyorlar? :)

X