Komadaki Anne Doğum Yaptı

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62

67056.jpg

Beyin ölümü gerçekleşen ve makineye bağlı olarak yaşatılmaya çalışılan 27 haftalık hamile Yıldız Alçı, sezaryenle doğum yaptı.

Geçirdiği menenjit hastalığı sonucu kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen ve makineye bağlı olarak yaşatılmaya çalışılan 27 haftalık hamile Yıldız Alçı, sezaryenle doğum yaptı.

Genel durumu ve yaşamsal bulguları kararlı bir şekilde devam eden Yıldız Alçı'ya Kadın Doğum Kliniğinden Prof. Dr. Rıza Madazlı başkanlığındaki bir ekip tarafından ameliyata alındı.

Sezaryenle dünyaya gelen bebeğin erkek olduğu ve yoğun bakım ünitesine alındığı bildirildi.

bebeğin kurtulduğuna sevindim bilgi için teşekkürler umarım babası o bebeğe baktıkça hatasını anlar

Baba kabul etti tabii İstanbul Belediyesi ev hediye etti Bakan Çubkukçu masrafları karşılayacak.. Allahım sen ne büyüksün.. zavallı bebek bir an önce normele döner inşallah

annesimi amelliyata alınmış.yaşayacakmıymış.
çok üzücü yaa.
Evet annesi ameliyata alınmış.Sezaryenle bir doğum gerçekleştirmişler.Ama annesi zaten yaşamıyor ki!....Yakında fişini çekerler herhalde!..Allah yardımcıları olsun hepsinin.

yaaa kizlar babayada biraz hak vein cunku adamin elinde avucunda yok esini kaybetmis yeni dogmus bi bebege nasil sahip cikicak zavalli bebek annesini tanima firsati bile olmadi bu bebek buyuyunce annesini sormayacakmi.adam istemedi halde bu dogum gerceklesti tabiki devlet bakacak.neyse kizlar polemik yaratmak icin yazmadim.....

Maşallah,..
Son anda verilen bir kararla gelebildi hayata..
Bakalım onu nasıl bir yaşam bekliyor.

Düşünsenize yıllar sonra öğrenecek;Benim dünyaya gelme kararım çok düşünülmüş ve karar verilmiş diye..

İnşallah hayırlı ve mutlu bir ömrü olur..

bence 2 side ölmeliydi.baba bakamıycam diyor bebeğe o kadar gücüm yok diyor.işte böyle böyle sokak cocukları oluyor.bence 2 sinin de yaşamaması gerekiyordu.o bebeğe yazık geleceğini kuramaz babası.ama olcağı varmıs olmuş.Allah hayırlı yazılar yazsın o bebeğe..

çok güzel bir haber canım bu yaaa
sağsalim doğdu demekkkkk :asigim:
ihşallah her şey yolunda gider ve yaşamayı başarır
kuzum benimmm :nazar:

bir yandan sevinc,diger yandanda icimde muthis bir yanma hissettim aksam bu haberi dinlerken,tam yemek esnasinda verildi haber ve bogazim dugumlendi resmen bogulacaktim,ne kadar aci bir sey,bebegin hayata geliyor ve sen onu koklayamadan kara topraga giriyorsun,evlerden uzak olsun,allah kimseye boyle bir aci yasatmasin,bebege saglikli uzun bir omur diliyorum,umarim bahti dogdugu andaki kadar kara olmaz.

Bu konu heryerde açılmış ve kilitlenmemiş çok ilginççç:sm_confused:

Bu konu heryerde açılmış ve kilitlenmemiş çok ilginççç:sm_confused:
gulsahs'cığım.Ben hayatın içinden kısmında aradım bu konuyu bulamadım.Ve yazdım.Çünkü konunun buraya ait olabileceğini düşündüm.Ve bu konuyu başka kim yazmışsa buraya yazmalıydı diye düşünüyorum.Tekrar söylüyorum.Eğer görseydim yazmazdım.Eğer diğer yazanlar da bu konuyu görselerdi eminim onlar da yazmazlardı!....

realist'ciğim.Gebelik kısmında ve aile çocuklar kısmında bu konuyu ayrı ayrı 3 kere okudum..Herkes yazdığı yere ait olabileceğini düşünerek yazmış buraya kadar normal.İstediğini istediğin yere de istediğin kadar yazabilirsin ayrıca.Sanırım yanlış anladın ama açıklamam yok bu konuda çünkü benim söylemim senin yazmana değil kilitlenmemesineydi!!!

yerleri yanlış olduğu için veya verilmiş olduğu için kilitlenmişdir kızlar

Ben bu olayı duyduğum günden beri çok üzüldüm.
Anneye de bebeğine de. Bir anne için bebeğinin yüzünü hiç görememiş olmak, hiç kucağına almamak ne büyük bir sınavdır.
Bir bebek için anne kokusu hiç duymadan büyümek ne büyük acıdır...
Allah o kadının mekanını cennet etsin
Bu minik yavrunun yüzünü bizim yavrularımızdan daha çok güldürsün. Bizim bebelerimizin ağladıklarında sarılacakları bir anneleri var çünkü Allah bu bebeğe hiç güçlük vermesin bir ömür:çok üzgünüm:

anlamadığım madem çocuğa bakacak durumun yok ne diye hamile bırakıyorsun kadını.
dünyaya gelen rızkıyla gelir diye yapıyorlar çocuk sonra sokaklara tiner koklayanlar hırsızlık yapanlar çocuklarla doluyor..

yazık değilmi o çocuğa onun ne günahı var. bakamayacaksan sahip çıkacaksın kendine.

X