Çatlaklar Kombucha sanırım mucize!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Arkadaşlar ben kombuchayı sadece sağlığa verdiği faydalar için kullanacağım arştırdım inanılmaz faydaları var...çatlaklarada iyi geliyorsa tabii oda süper olur...

Kızlar uğraşmanıza hiç gerek yok ki! Çatlakların önleyicisi de gidericisi de Bella B'den en doğal içeriklerle var. Bi bakın derim. Bella B | Anne Çatlak Bakım

Arkadaşım bu tarz urunler sürekli kullanılması gereken ve bıraz pahalı urunler biz kombu çayını içerken hem saglıklı kalmak hemde çatlak ve bazı dıger şeyleri azamı mıktara ındırmek için kullanıyoruz ve malıyetıde yok =) ben şahsen ömrumun sonuna kadar kozmetiklere para vermek istemiyorum kaldı ki herzaman bu meblağları ödeyecek guçte olmuyoruz malesef.

DÜNYADA VE UZAKDOĞUDA 2200 YILDIR İNSANLARIN SAĞLIKLARINI KORUMAK VE ZAYIFLAMAK İÇİN KULLANDIKLARI BU MÜKEMMEL ÜRÜN İLE BİLGİLERİ LÜTFEN OKUYUN.

KOMBOUCHA ÇAYI NEDİR:

kombucha içeceği, yaşayan mikroorganizmaların canlı kültürüdür.

kombucha kültürü; çeşitli maya türlerinin, asetik asit bakterilerinin ve laktobasil’in simbiyozudur (Ortak yaşam alanı).

Bu kültür, tatlandırılmış bitkisel çay karışımını fermente ederek, kombucha içeceğine dönüştürür. Bu dönüşüm esnasında içecek içerisinde çok değerli metabolik ürünler meydana gelir.

Bu doğal karışım, bağışklık sistemini güçlendirmede, vücudu toksinlerden temizlemede, zehirli ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasında, hücrelerin yenilenmesinde ve metabolizmanın uyarılmasında son derece önemli görevler yapan önemli bir destektir.

kombucha tamamen doğal üretilmiştir. Pastörize edilmemiş ve ısıl işlem görmemiştir. %100 doğal,ham ve canlıdır.Detoks sağlayan, gençleştirici ve yaşayan bir iksirdir.

KOMBOUCHA NIN İÇİNDEKİ BİLEŞİKLER:

Glukuronik Asit :
Detoksifikasyon (zehirlerden arındırma) ve kanın temizlenmesi için gereklidir. Zehirli maddeleri suda eritir ve dışarı atar. Vücuttan attığı zehirli madde sayısı 200’ün üzerindedir. Temel görevi vücudu zehirlerden arındırmaktır.
Hyalüronik Asit : Tüm cilt gençleştirici kozmetik ürünlerin ana maddesidir. Cildin bileşenleri için çok önemlidir. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları azaltır. Cildi nemlendirir ve gençleştirir.
Glukonik Asit : Vücudun direncini arttırır. Vücudu enfeksiyonlara karşı korur.
Laktik Asit : İnsan hücresi metabolizmasında büyük rol oynar. Güçlü bağırsak sistemi için gereklidir. Yabancı organizmalar ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Asetik Asit : Vücuttaki yağ, mukoza artıkları ve balgam depolarını parçalar. Yabancı organizmaları ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Asetoasetik Asit : Önemli bir biyokimyasal bileşiktir. Enerji için kullanılır.
Amino Asit : Proteinleri oluşturan temel yapı taşlarıdır.
Karbonik Asit : Sindirime yardımcı olur. Eksikliği sindirimi zorlaştırır.
Tannik Asit : Anti-vüritik ve anti-bakteriyeldir.
Folik Asit : Kemik iliğinin alyuvar üretmesi için gereklidir. Bebeklerin anne karnındaki beyin ve omurilik oluşumu sürecindeki doğabilecek sakatlıkların oluşmasını engeller. Dünya sağlık örgütü tarafından insan geleceği için en önemli bileşenler listesine alınmıştır.
Sitrik Asit : Gıdaların ve çeşitli organik maddelerin dayanıklılığını arttırır.
Usnik Asit : Anti-Bakteriyel özelliklerden dolayı, antibiyotik olarak kullanılır.
Benzoik Asit : İstenmeyen bazı mayaların, küflerin ve bakterilerin üremelerini engeller.
Chondroitinsülfat Asit : Kıkırdak, kemik ve kan damarlarımızda bulunan ana maddedir. Avrupa’da yaygın olarak, eklem ve kıkırdak sorunlarına karşı destekleyici olarak kullanılır.
Mukoitinsülfat Asit : Yapı taşı görevini yapar.
Oksalik Asit : Bitki kökenli organik asittir. Vücutta önemli görevleri vardır.
Süksinik Asit : Doğal bir bileşiktir. Vücutta önemli görevleri vardır.
Bütrik Asit : Hoş kokulu bir yağ asitidir. Lezzet arttırıcıdır.
Dekanoik Asit : İlaç sanayiinde sıkça kullanılan bir organik asittir. Metabolizma için gereklidir.
Hekzanoik Asit : Organların düzenli çalışması için önemlidir.

**ORGANİK BİLEŞİKLER

İtakonik Asit : Organik bir bileşiktir. Vücuda faydalı metaboliktir.
Heparin : Karaciğer tarafından üretilir. Damarlarda pıhtı çözücü olarak kullanılır.
Enzimler : Metabolizmayı ve özümlemeyi kolaylaştırır. Uygun bir sindirim sağlarlar. Maya enzimleri, vücutta yaşayan mikroorganizmalarla ve enfeksiyonlarla savaşırlar.
Protein : Hücrenin yapı taşıdır. Vücut gelişimi için mutlak gereklidir.
Kafein : Merkezi sinir sistemine etki eder. Beyine giden ve beyinden gelen mesajları hızlandırır.
Plifenoller : Antioksidan karakterlidirler. Dolaşım sistemi hastalıkları ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olurlar.
**MİNERALLER

B1 Vitamini : Eksikliğinde; iştahsızlık, depresyon, yorgunluk, sindirim rahatsızlıkları, kas ve sinir rahatsızlıkları, beri beri hastalığı oluşur. Ayrıca eksikliği ciddi kalp sorunları oluşturabilir. Mafsal iltihabı, arteriosclerosis ve kanseri engeller.
B2 Vitamini : B2 vitamini antioksidan etkiye sahiptir. Kan hücrelerinin oluşumu için gereklidir. Kataraktı önleyicidir. B2 vitamini saç ve cilt sağlığı için faydalıdır. Kanseri önler.
B3 Vitamini : B3 vitamini sağlıklı sinir sistemi için gereklidir. Pelagrayı önler. Migreni geçirir. Kan dolaşımını düzenler, sağlıklı bir deri sağlar. Şizofreni ve diğer zihinsel hastalıklarda tedavi edici rol oynar.
B5 Vitamini : Eksikliğinde; deride yaralar, saç dökülmesi ve sinir sistemi bozuklukları görülür.
B6 Vitamini : Eksikliğinde; aşırı stres,depresyon,ruhsal dengesizlik, sinir iltihabı, kansızlık, göz ve ağız çevresinde ağrılar ve yaralar, zayıf bağışıklık, kolayca hastalanma, kaşıntı, uykusuzluk ve baş ağrıları görülür. Özellikle hormonal denge için çok önemlidir.
B12 Vitamini : Bu vitamin eksikliğinde; yürüme bozukluğu, yorgunluk, depresyon, sindirim bozuklukları, baş dönmesi, karaciğer büyümesi, göz bozuklukları, baş ağrıları, dil enfeksiyonu, stres, zor nefes alma, hafıza kaybı, kalp çarpıntısı, kansızlık ve omurilik yıpranması görülebilir.
C Vitamini : Vücut direncini sağlar. Eksikliğinde; Skorbüt hastalığı, dişeti kanaması, iştahın azalması, halsizlik ve enfeksiyonlara karşı direncin azalması görülür.

** BAKTERİ VE MAYALAR

Gluconacetobacter Kombuchae (bakteri) : Asetik asit, glukonik asit ve mantar üretir.
Zygosaccharomyces Kombuchaensis (maya) : Bilim adamları tarafından kombucha için tanımlandırılmış ve literatüre geçmiştir.
Acetobacter : Asetik asit, glukonik asit ve mantar üretirler.
Saccharomyces Boulardi : Kombuchadaki en çok bulunan ortak maya çeşididir.
Brettanomyces : Asetik asit üretirler.
Lactobacilus–Pediococcus : Anaerobik(oksijensiz) olarak laktik asit üretirler.
Acetobacter Xlinum : Acetobacteraceae ailesinden, çubuk bakteriler içeren cinstir.
Acetobacter Xlinoides : Hastalık üretmeyen bakteri genleri taşıyan bir türdür.
Saccharomycodes Ludwigii : Önemli bir maya türüdür. Sacchoromycetes olarak ta bilinir.
Schizosaccharomyces Pombe : Kanser, kontrolsüz hücre bölünmesi olduğu için bu maya türünden kanser tedavisinde faydalanılır.
Zygosaccharomyces : Saccharomycetaceae familyasına ait bir maya cinsidir.
Saccharomycodes Apiculatus-Bacterium Gluconıcum Acetobacter Ketogenum : Önemli bakteri ve maya türüdür.

KOMBOUCHA NIN FAYDALARI:

Vücuda zarar veren maddelerin sıvı olarak dışarı atılmasında.(Ürik asit, kolestrol, yağ birikintisi, ilaç kalıntıları, ödem ve diğer zararlı toksin maddeler)
Bağışıklı sistemini güçlendirilip, vücut direncinin arttırılması, vücudun hastalıklardan korunması, ve hastalıklarla mücadele etmesinde .
Enerji artışı sağlayarak, vücut performansının yükseltilmesinde
Kan damarlarının genişlemesi, kan dolaşımının hızlanması, hücrelere bol oksijen taşınması ve metabolizmanın hızlandırılmasında
Kan değerlerinin normalize edilmesi, kan şekerinin sabitlenmesi ve tansiyon düzeninin sağlanmasında
Kanserden korunmada ve tümörlerin yok edilmesinde
Kalp damar hastalıklarında(Kardiyak kasının güçlenmesi, damar sertliği, damar bozuklukları,varis vb.)
Bağırsak florasının güçlendirilmesi ve bağırsak düzeninin sağlanmasında(Bağırsak iltihabı, kolit, ishal, kabızlık, hemoraid(basur), bağırsak parazitleri vb. )
Vücut ağırlığının düzenlenmesi ve yağların yok edilmesinde
Sinir sisteminin düzenli çalışmasında, huysuzluk ve stresin yok edilmesinde, panik atak, deprasyon, uyku bozuklukları, baş ağrıları, migren, sinüzit, mutsuzluk, kronik yorgunluk, ve halsizlik problemlerinde
Solunum bozukluklarında(Solunum yetmezliği, astım, bronşit, tüberküloz, kronik öksürük, horlama, nefes darlığı, solunum yolları tıkanıklığı ve alerjik rahatsızlıklarda)
Kas ve eklem rahatsızlıklarında(Kas ağrıları, kramp, bacaklarda ağrı ve yorgunluk, eklem iltihabı, romatizmal hastalıklar, artrit, gut, kireçlenme ve tendon problemlerinde)
MS(Multipl Skleroz) sspe, Parkinson, epilepsi, Alzheimer ve şizofrenik rahatsızlıklarda
Cinsel performans artışı ve cinsel problemlerde, adet düzensizlikleri ile adet sancılarının giderilmesinde, menapoz dönemi problemlerinde
iMikrobik ve virütük rahatsızlıklarda(herpes virüsü, gribal enfeksiyonlar, nezle, alerjik rahatsızlıklar, ateşli rahatsızlıklar ve soğuk algınlığı)
Karaciğerin güçlendirilmesi ve karaciğer bozukluklarında(karaciğer yağlanması, kacraciğer büyümesi, hepatit, siroz ve enzim bozuklukları)
Hormonal denge sağlanmasında, salgı bezleri düzensizliklerinde(troid,tükrük bezleri, pankreas rahatsızlıkları, çölyak, Behçet hastalığı ve hormon bozukluğu)
Görmenin güçlendirilmesinde, görme bozuklukları ve göz iltihaplarında
Kulak burun boğaz sağlığı için(anjin, faranjit, bademcik iltihabı, ses kısıklığı vb.)
Böbrek rahatsızlıklarında, böbrek ve safra kesesi taşlarında, prostat ve idrar kaçırma problemlerinde
Cilt güzelliği ve cilt bakımında, selülit ve kırışıklıkların giderilmesinde, cilt rahatsızlıklarında, egzama, sedef, alerjik cilt hastalıkları ve iyileşmeyen yaralarda
Saç ve tırnak sağlığı için önemli bir destekleyici gıdadır.
KOMBUCHA Vücudumuzun destekleyicisidir. Adeta vücudun ateşleme bujisidir.

Son düzenleme:
Marlacım ben mantarını aldım evde kendim yapıyorum.hem çok uyguna geliyor hemde kendin yapınca herşeyinden daha emin oluyorsun...

Canım bende almak istiyorum. nerden aldığının bilgilerini banada verebilirsen çok sevinirim

Canım bende almak istiyorum. nerden aldığının bilgilerini banada verebilirsen çok sevinirim

konuyu okuyunca bende nereden alabilirim diye araştırmaya başladım. en sonunda marankinin sitesinde buldum kızlar. 1 şişe olarakda satıyorlar fiyatı da 15 tl. ben bir tane denemek için siparişi verdim. hem 1 litre sadece çatlaklar için aylarca gider. hemde maranki güvenilir diye düşünüyorum. yani gerçek kombuçaydır sahte olacağını hiç zannetmiyorum. kullanmaya başlayınca gelişmeleri mutlaka yazacam.

comboutea başlı başına bir mucize.samsunda oturuyodum ben daha önceden geçtiğimiz seneler kullanıyodum bi tanıdğım toplu satışınıı yapıyodu.o işten çıkınca bıraktım içmeyi
sitesindeki yorumların doğruluğuna inanıyorum çünkü benimde yakın bi tanıdığım wardı yatalak bi hastaydı önerdik ve içmeye başladı sürekli arıyıp faydası warmı diye sorduk ve gün geçtikçe iyiye gidiyodu we en sonunda tuwelete kendiliğinden çıkabildiğini duyunca çok sewindik.ve başka bi yakınımız hatta baya bi yakınımz kanser di doktor ömür bile biçmişti ısrarla kullanmayın dedikçe kadın gizlice kullandı ve doktor hermuayenesinde iyiye gittiğini ve bir gidişindede doktor inanılmaz bi gelişme olduğunu we ancak bu bi mucize olabilir diyerek şaşırdığını söylemişlerdi ve son bildiğimkadaryla kanseri yendi.ve hala yaşıyor.son olarakta ben hem içiyordum hem yüzüme kullanıyordum benim siğilllerim wardı we 3 4 yıl çekmiştim hiçbir ilaç kullanmadım o sıralar comboutea ye sarmıştım iice samsundaki doktora gittim rahimağzı kanseri teşhisi koydu ve ilaç yazdı ama ben onu daha önceden kullandığım için bi yararı olmadığını biliyordum buyüzden kullanmadım gel gelelim bi baktım kendiliğinden küçülmeye başladı bu sigiller ve tam olarak yok olduğunda tekrar doktora gittim istanbulda smear testi yaptırdım tahlillerim terrrtemiz çıktı yaradana şükürler olsunki ilahikudret diyorum ben buna çok yalvarmıştım çok dua etmiştim allahın bi mucisesiydi bana doktorumada bahsettim böyle bişey olamaz bindebir ancak demişti. ama o sıralar comboutea de içiyordum.we iki sene öncesiydi kurtuldum şükürler olsun tekrar.

Arkadaşlar mantarını almak en mantıklısı hem çok daha fazla içecek elde ediyorsunuz. Hemde defalarca mantarı kullanabiliyorsunuz...isteyen arkadaşlar mesaj yazarlarsa yardımcı olurum...

comboutea başlı başına bir mucize.samsunda oturuyodum ben daha önceden geçtiğimiz seneler kullanıyodum bi tanıdğım toplu satışınıı yapıyodu.o işten çıkınca bıraktım içmeyi
sitesindeki yorumların doğruluğuna inanıyorum çünkü benimde yakın bi tanıdığım wardı yatalak bi hastaydı önerdik ve içmeye başladı sürekli arıyıp faydası warmı diye sorduk ve gün geçtikçe iyiye gidiyodu we en sonunda tuwelete kendiliğinden çıkabildiğini duyunca çok sewindik.ve başka bi yakınımız hatta baya bi yakınımz kanser di doktor ömür bile biçmişti ısrarla kullanmayın dedikçe kadın gizlice kullandı ve doktor hermuayenesinde iyiye gittiğini ve bir gidişindede doktor inanılmaz bi gelişme olduğunu we ancak bu bi mucize olabilir diyerek şaşırdığını söylemişlerdi ve son bildiğimkadaryla kanseri yendi.ve hala yaşıyor.son olarakta ben hem içiyordum hem yüzüme kullanıyordum benim siğilllerim wardı we 3 4 yıl çekmiştim hiçbir ilaç kullanmadım o sıralar comboutea ye sarmıştım iice samsundaki doktora gittim rahimağzı kanseri teşhisi koydu ve ilaç yazdı ama ben onu daha önceden kullandığım için bi yararı olmadığını biliyordum buyüzden kullanmadım gel gelelim bi baktım kendiliğinden küçülmeye başladı bu sigiller ve tam olarak yok olduğunda tekrar doktora gittim istanbulda smear testi yaptırdım tahlillerim terrrtemiz çıktı yaradana şükürler olsunki ilahikudret diyorum ben buna çok yalvarmıştım çok dua etmiştim allahın bi mucisesiydi bana doktorumada bahsettim böyle bişey olamaz bindebir ancak demişti. ama o sıralar comboutea de içiyordum.we iki sene öncesiydi kurtuldum şükürler olsun tekrar.

Çok geçmiş olsun nekadar guzel sizinde fayda görmus olmanız inşallah bizde burada turlu turlu faydalarından yararlanacagımıza ınanıyoruz gelışmeler oldukça paylaşmak dileği ile ayrıca sizin bulundugunuz bölgede bu çayın uretıcısı ve satıcısıda bulunması ayrıca bır fırsat sızın ıcın.Sağlıkla kalın

Farci 8 saatten fazla havasız kalmazmış hakkında bilgim yok, fakat bu mantarı yurtdışındanda getirtenler oluyor.bir arkadaşım burdan hataya götürmüş, bir sorunda olmamış...sen nerde oturuyorsun ben mayayı istanbuldan temin ettim..istanbuldaysan eldende alabilirsin.birde mayayı bir miktar marş sıvısı yani kendi içerisinde yaşayan içeceğindende içine ekliyorlar hiç bir problem olmuyor.tek yapılması gereken mantar ele geçtikten sonra hijyenik olarak hazırlaması....

Arkadaşlar size kombucha mantarı isteyenler bana mesaj atsınlar demiştim fakat sitede yeni olduğum için mesajlarınıza cevap yazamıyorum size yardımcı olabilmek için xxxxxx adresinden bana yazabilirsiniz....

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar size kombucha mantarı isteyenler bana mesaj atsınlar demiştim fakat sitede yeni olduğum için mesajlarınıza cevap yazamıyorum size yardımcı olabilmek için xxxxxx adresinden bana yazabilirsiniz....

Nazocanım ben size mail attım ancak geri dönüş olmadı.
Ya da mantarı temin eden arkadaşlar bizi de yönlendirseniz keşke..

Son düzenleyen: Moderatör:
X