Kondisyon bisikleti kullananlar..?

Yurume bandimi her gun mutlaka 45 dk kullanniyorum cok faydasi oluyor ..
Onun yaninda 30dk gibi pilates calsiiyorum vucudum acayip sklasti ama pilatesin yerine bende kondisyon bisikleti almayi dusunuyorum
Cunku pilatesten cok skldim,, bisikleti normalde zaten disardada kullanirim ama her zaman cikilmiyor
Evde olursa onuda rutun haline getirebilirim
sivi agirlikli yagdan tuzdan uzak bir beslenmeylede bisiklet basen yapmaz! aksine eritir ,, biraz daha yuklenirseniz o erimis bacaklar cok guzel kasa donusebilir..
Beslenme diyet onemli..|

merhabalar benim de sorunum basen ve bacaklar.. 10 güne ben de almak istiyorum eskiden yazan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa ck güzel olur

merhaba arkadaşlar. bende 2 gün önce kondisyon bisikleti aldım kendime. şu anlık spor salonuna ayıracak vaktim yok, evde televizyon karşısında spor yapayım dedim ben de :KK1: selülitlerimden şikayetçiyim, bunun için günde ne kadar kullanmalıyım bana yardımcı olur musunuz :KK43:

oncelikle yurt disinda yasiyorum butun yorumlari okudum.. bildigim bilgiler ve okudugum cogu sey tamamen farkli.. neyse konuya gireyim ilk spor a basladigimda lise caglarinda mecburi fitness dersi vardi bacaklarim inceydi baya, ama oturarak psiklet calistim fitness sinifinda. hergun 30 dk kadar ve evdede yapiyordum.. ve bacaklarimda super bi kalinlasma olustu yani kas. oturarak yaptigimdan oldu tabikide.. ama diyet ile spor uygulandiginda bunu asabildim. simdi condision bisikletim var ayakda kullanilan. Ama hergun kullanmiyorum haftanin 3,4 gunu ve 25 dk kadar. cok kullanildiginda asiri kas yapiyo. o yuzden hergun yapma gereksinimi duymuyorum.. ama araliklarla yapilirsa ve diyet ile uygulaninca vucutta hem sklik hemde selulitler yok oluyo.

hea birde sauna esorfman ile uygulaiyinca daha iyi sonuc aliniyo bunada kesin sahit oldum, gobek bolgesini bile eritiyor..

selam Bende kendime eliptik bisiklet aldım. Hani şu ayakta yapılanlardan. Ben günde sabah ve aksam olmak üzere 1er saat yapıyorum. Fazla gibi gelebilir ama yorulmuyorum. ilk defa bi spor aleti hoşuma gitti. Benimde en büyük sorunum bacaklar. Bir türlü inceltemedim. İnş faydasını görürüm.

bu kadar çok kullanırsan ancak koca koca baldır kasları yaparsın erkek bacağı gibi olur yani 20 dk düşük ayarda sauna eşofmanının altıyla çalışmak yeterli bence:KK20::KK20:

valla ben de spor salonunda kullanıyorum, her yerini çalıştırdığı için çok iyi bir kardiyo sağlıyo, bayağı ter atıyosun. ama eve aldım bi tane aşırı gıcırtılı ses çıkarıyo ne yapcam bilmiyorum, neresni yağlamak lazımsa bunun :KK43:

Pedallarının bulunduğu arka panelin içini açıp dişlileri ve oturağının çıkışını yağlayabilirsin sorun kalmayacaktır :KK34:

şaka gibi 15 20 gündür yapıyorum ve 2 kilo aldım :KK43: günde yarım saat yapıyorum anlayamadım.benim gibi olan varmı? Ne yapmalıyım?

kondisyon bisikleti hafif ayarda en az 40 dk yapılmalıdır
çünkü sert ayarda yapılırsa kaslarda şişme yapar
vücut 30 dk spordan sonra depoladığı yağları kullanmaya başlar

yaklaşık 1 aydır haftanın 3-4 günü 3.derecede 1 saat gibi kullanıyorum (leyla ile mecnun delisi ben diziyi bu sayede baştan izliyorum açıyorum lim i bilgisayar karşısında yapıyorum sporumu :))
kocaman baseni olan ve hiç bir şekilde incelmeyen beni bile 1 ayda 2 cm inceltti

yaklaşık 1 aydır haftanın 3-4 günü 3.derecede 1 saat gibi kullanıyorum (leyla ile mecnun delisi ben diziyi bu sayede baştan izliyorum açıyorum lim i bilgisayar karşısında yapıyorum sporumu :))
kocaman baseni olan ve hiç bir şekilde incelmeyen beni bile 1 ayda 2 cm inceltti
gaza geldim valla tekrar sarılıyım su bisiklete :)

kesinlikle elinizin altında bisiklet varsa mutlaka kullanın
püf nokta
hafif ayar en az yarım saat

hamileyim ve eliptik bisikletim var ben de günde 20 dakika da olsa yapmaya başlıcam :KK8: artık ya resmen pelte gibi oldum...:KK43:

Eliptik bisiklet kullanarak ve diyet yaparak , bacaklarda kalcada acaip incelme sagladım tavsiye ediyorum. Ama dısarda kosabilen yürüyebilen varsa havadar yerde daha cok kalori yakıyorsun. bu da ayrı bir gercek.

acaba eliptik bisikleti kaç dakika kulandın... ben 10 dakika sabah 1o dakika öğlen ve 1o dakkika gece kısacası aklıma geldikçe 5-10 dakkika biiniyorum zor dayanıyorum bu kadar kullanmanın bir faydası olurmu sence.....

Merhaba

Peki hızı nasıl olmalı? 1. ayar en düşüğü benimkinde hız olarak 25-26 iyi mi ? daha mı az yapmalıyım ya da daha mı çok

Merhaba

Peki hızı nasıl olmalı? 1. ayar en düşüğü benimkinde hız olarak 25-26 iyi mi ? daha mı az yapmalıyım ya da daha mı çok

sizi yanlış yönlendirmek istemem 25 26 dediğinizden neyi kastettiğnizi anlamadım
benim bisikletimde bir halka var onu çevirdikçe pedal sertleşiyor ve numaralandırılmış 1 den 8 e kadar
yeni başladığımda 1. ayarda yapıyordum ikinci hafta 2. ayara geçtim sonra hep 3 ve 4. ayarda kullanıyorum
umarım yardımcı olmuşumdur

sizi yanlış yönlendirmek istemem 25 26 dediğinizden neyi kastettiğnizi anlamadım
benim bisikletimde bir halka var onu çevirdikçe pedal sertleşiyor ve numaralandırılmış 1 den 8 e kadar
yeni başladığımda 1. ayarda yapıyordum ikinci hafta 2. ayara geçtim sonra hep 3 ve 4. ayarda kullanıyorum
umarım yardımcı olmuşumdur

Birde hız göstergesi varda bunda sizinkinde yok mu acaba. Tuşu speed e geitrince onu gösteriyor

Birde hız göstergesi varda bunda sizinkinde yok mu acaba. Tuşu speed e geitrince onu gösteriyor
Bnmkinde sırası ile pedal hızı/ süre/mesafe/kalori/kalp atım olarak gösteriyor ekranda, başlamadan önce araştırdığımda belirli bir hızda çevrilmesi gerektiğini öğrendim 80rpm ve ilk 20 dk boyunca 1 sn için bile durulmaması gerekiyorki cardio için yapıldığında durmak yerine hızlanıp yavaşlamayı tercih ediyorum ben(yürüyüştede aynı metodu kullanıyorum). İlk olarak 80le başlıyoruz diyelim belirli aralıklarla 110-120 ye kdr çıkarıyoruz hızımızı 30-40 sn için sonra tekrar 80 e dönüş, ilk zamanlar biraz zorluyor doğal olarak o yüzden illa 40 sn deilde 10snde olabilir. Benim şuanki ritimim 96-100 başlangıç/120 hızlandığım zamanlar ve 45 dk lık tek set yada 30+30 dan iki set :) ortalama olarak 45dkda-28km-600 cal(pek ihtimal vermiyorum). ayrıca pedal hızımızı 120den daha yukarı çıkarmak mümkün olduğu halde yapılmamalı kasları zedeleyebileceği söyleniyor. Sonuç olarak memnunum destek amaçlı pilateste yapıyorum 10 ila 20 dk arasında genel olarak karın hareketleri ve kalçamda genişleme,bacaklarımda aşırı kaslanma yok,selülit derdim bitti :)

X