Konsluk yapan birine olumsuz gözle bakar mısınız?

O da ayrı bir muamma.
Ben hayatımda böyle rezil bir tanıtım görmedim.
Dizi ilk başladığında da yine böyle bir tanıtım yaptılar,millet Dilber elbisesi satmaya, satın alıp aynı dansı yapmaya falan başladı. Hani diyoruz ya özenmez insanlar buna ya o kadar da değil diye,ben anladım ki o iş öyle değilmiş,özenen çok insan var. Demekki neymiş herkesi kendin gibi bilmeyecekmişsin. Bizim insanımız özeniyor da yapıyor da. Normalleştiriyorda.
Kadınların zorla (amiyane tabirle)düşürüldüğü bir ortamın güzellemesi yapıldı resmen. İnanılır gibi değil.
Diziyi seyretmedigim icin bilmiyorum ama bence milletin kafada diskoda dans eden kadin falan canlaniyo pavyon deyince. Dizide ki karakterin agzini burnunu gercek hayatta ki gibi kirip olmayacak les tiplerin önüne atsalar sanmiyorum kimse ozensin. Dizi de bu işin bu tarafini gostermesine ragmen millet ozeniyosa o da ayri bi akil tutulmasidir heralde beni aşar hxhxhd

bir kimsenin kendine temel çalışma alanı edindiği, geçimini sağlamak için yaptığı sürekli iş. Meslek tanımı olarak bu çıkıyor ve bence tanıma uyuyor hatta bencesi de yok tanıma uyuyor size ters diye neden meslek olmasın 🤷‍♀️ Bende beden ve akıl gücümle çalışıyorum ama bu düşüncemi değiştirmiyor. Japonya da bazı konsept cafelerde masaya insan çağırıp sohbet vs edebiliyorsun bunu gördüğünde herkes aaa ne güzel diyor bence çok da farkı yok. Sadece şartların iyileştirilmesi ve kadınların sömürülmemesi lazım ama bu durum sadece konslukta bu şekilde değil halen bir çok meslekte insanları sömürüp haklarını vermiyorlar. Ayrıca insanin içi boşalıyor vs yazmışlar ama neden içi boşalsın onu da anlamadım eğer mesai saatinde gidip yapıp sonra yaşamına devam ediyorsa bir sorun da yoktur. Yani burda önemli olan iş ve özel yaşamı birbirinden ayırmak
Bir seyin taniminin meslek olmasi o seyin dogru olduğu anlamina gelmez. Benim egitim bilimleri hocam "hirsizlik" isinin de meslek tanimina uyduğunu soylemisti. Meslek olmasi, gecimini ordan saglamasi o isi dogru kilmiyor. Tetikciler de meslek tanimina uyuyor. Her meslek iyi değildir. Hayat kadınlığı da meslek. Mesleklerin de iyisi var kotusu var

bir kimsenin kendine temel çalışma alanı edindiği, geçimini sağlamak için yaptığı sürekli iş. Meslek tanımı olarak bu çıkıyor ve bence tanıma uyuyor hatta bencesi de yok tanıma uyuyor size ters diye neden meslek olmasın 🤷‍♀️ Bende beden ve akıl gücümle çalışıyorum ama bu düşüncemi değiştirmiyor. Japonya da bazı konsept cafelerde masaya insan çağırıp sohbet vs edebiliyorsun bunu gördüğünde herkes aaa ne güzel diyor bence çok da farkı yok. Sadece şartların iyileştirilmesi ve kadınların sömürülmemesi lazım ama bu durum sadece konslukta bu şekilde değil halen bir çok meslekte insanları sömürüp haklarını vermiyorlar. Ayrıca insanin içi boşalıyor vs yazmışlar ama neden içi boşalsın onu da anlamadım eğer mesai saatinde gidip yapıp sonra yaşamına devam ediyorsa bir sorun da yoktur. Yani burda önemli olan iş ve özel yaşamı birbirinden ayırmak
Bakın burda bile mesajların yüzde 98 i falan "Saygı duyarım, benden zarar görmezsin ama arkadaşlık komşuluk etmem, evime hayatıma sokmam." şeklinde. Burda yine iyimser yaklaşılıyor, toplumu da çok yansıtmayan mesajlar. Bu işi yapan birinin normal bir hayat yaşayıp normal insanlarla sosyalleşme imkanı yok. Ömür boyu düzgün bir adamla düzgün bir evlilik yapma şansı yok. Bırakın düzgünü, vasat altı, ortalamayı zorlayan tipler bile gelip bu işi yapan bir kadınla ciddi düşünmez. Siz aksi bir örnek gördüyseniz verebilirsiniz bi iki tane. Ben hiç bu işi yapıp normal insanla oturup kalkan birini görmedim.

Son düzenleme:
Diziyi seyretmedigim icin bilmiyorum ama bence milletin kafada diskoda dans eden kadin falan canlaniyo pavyon deyince. Dizide ki karakterin agzini burnunu gercek hayatta ki gibi kirip olmayacak les tiplerin önüne atsalar sanmiyorum kimse ozensin. Dizi de bu işin bu tarafini gostermesine ragmen millet ozeniyosa o da ayri bi akil tutulmasidir heralde beni aşar hxhxhd
Bende izlemiyorum ama tanıtımlara denk geliyorum ki zaten bütün fragman boyunca bir kadın dans ediyorsa içerik çöp olmalı yani aksine beni kimse inandıramaz.
Ben Pazar akşamı yayınlanan bir diziyi severek izliyordum,orada polis olan bir kızın 4 kisi tarafından tecavüze uğrayıp öldü diyerek denize atılmasından sonra acayip soğudum diziden mesela. Midem bulandı,gerçek olmadığıni bildiğim halde. Tamam bunlar yaşanan şeyler ama bu kadar göze sokulması hemde bir tv dizisinde olması hoş değil.
Korku -Gerilim filmi değil bu yani neden?
Öte yandan zamanında kitaptan uyarlanan malum diziyi de izledik baya sevişiyorlardı dizide hatta aramıza yastık koyduk öpuşürken muhabbeti olmuştu o dönem. Amcasının eşiyle sevişip kizıyla evlenecek olan bir adam vardı dizide
Tecavuz sahnesi de vardı,sapık gibi izleyen çalışan vardı mesela o yalıda.
Kısacası hep vardı bunlar ama dozu arttırılarak devam ediyor. Daha kötü ne olabilirki dediğimiz noktada çok daha kötüsü geliyor.

Aysun ben sana çok üzülüyorum, gerçekten.. Ev temizliği yapmak, merdiven silmek, garsonluk yapmak, tarım işçisi olmak yorucu görünüyor, parası az görünüyor ama kons olunca ne olacak sanıyorsun mesela? Asgari ücretin üstünde kazanacağın kesin, bunu kimse inkar edemez ya sonra?
Şurada insan gibi flört etmek için bile bir adamla kahve içmeye çıksak çapsız çıksa ıyy der ilerleriz, o pavyon masasında kimlerle oturacaksın? Belalı, madde bağımlısı, şiddeti normal sayan, seni de zaten insan olarak görmeyen insan müsveddeleri. Uzaktan bakınca malum dizideki gibi olacak diye mi düşünüyorsun?
Sen insanların konslara nasıl bakacağını falan bir kenara bırak, nasıl bakarsak bakalım biz karar mercii değiliz. Sen başka şeyleri tart, elin sapıklarıyla, katil ruhlu psikopatlarıyla hatta belki katilleriyle, önüne iki kuruş para atınca sana her şeyi yapabileceğini sanan davarlarıyla muhatap olmaya hazır mısın?
Hadi tek olsan tamam ama senin çocukların var. Kons olacağım diye çıldırsan bile evlatların için bile adını anmaman lazım.
Ben gerçekten üzülüyorum sana ne olursun bir kadın cinayeti daha görmeyelim artık. Onurunla çalış, az kazan ama güvende kal

Bende izlemiyorum ama tanıtımlara denk geliyorum ki zaten bütün fragman boyunca bir kadın dans ediyorsa içerik çöp olmalı yani aksine beni kimse inandıramaz.
Ben Pazar akşamı yayınlanan bir diziyi severek izliyordum,orada polis olan bir kızın 4 kisi tarafından tecavüze uğrayıp öldü diyerek denize atılmasından sonra acayip soğudum diziden mesela. Midem bulandı,gerçek olmadığıni bildiğim halde. Tamam bunlar yaşanan şeyler ama bu kadar göze sokulması hemde bir tv dizisinde olması hoş değil.
Öte yandan zamanında kitaptan uyarlanan malum diziyi de izledik baya sevişiyorlardı dizide hatta aramıza yastık koyduk öpuşürken muhabbeti olmuştu o dönem. Amcasının eşiyle sevişip kizıyla evlenecek olan bir adam vardı dizide
Kısacası hep vardı bunlar ama dozu arttırılarak devam ediyor. Daha kötü ne olabilirki dediğimiz noktada çok daha kötüsü geliyor.
Yillar oldu tv izlemiyorum. Yorumu okuyunca bana da bir tiksinti geldi. O dizilerden de, onlari izleyenlerin bilinc duzeyine de. Bir toplum nasil aptallastirilir sorusunun yaniti o diziler ve programlar? Bir de aman ne olacak diyen bir guruh var ki akillara zarar

Aysun ben sana çok üzülüyorum, gerçekten.. Ev temizliği yapmak, merdiven silmek, garsonluk yapmak, tarım işçisi olmak yorucu görünüyor, parası az görünüyor ama kons olunca ne olacak sanıyorsun mesela? Asgari ücretin üstünde kazanacağın kesin, bunu kimse inkar edemez ya sonra?
Şurada insan gibi flört etmek için bile bir adamla kahve içmeye çıksak çapsız çıksa ıyy der ilerleriz, o pavyon masasında kimlerle oturacaksın? Belalı, madde bağımlısı, şiddeti normal sayan, seni de zaten insan olarak görmeyen insan müsveddeleri. Uzaktan bakınca malum dizideki gibi olacak diye mi düşünüyorsun?
Sen insanların konslara nasıl bakacağını falan bir kenara bırak, nasıl bakarsak bakalım biz karar mercii değiliz. Sen başka şeyleri tart, elin sapıklarıyla, katil ruhlu psikopatlarıyla hatta belki katilleriyle, önüne iki kuruş para atınca sana her şeyi yapabileceğini sanan davarlarıyla muhatap olmaya hazır mısın?
Hadi tek olsan tamam ama senin çocukların var. Kons olacağım diye çıldırsan bile evlatların için bile adını anmaman lazım.
Ben gerçekten üzülüyorum sana ne olursun bir kadın cinayeti daha görmeyelim artık. Onurunla çalış, az kazan ama güvende kal
Eski koca denen rezil, boğazına 2 lokma koydu diye aldatmayı hak görmüş kendine. Elalemin herifi bi şişe şaraba 5 bin, meyve tabağına 10 bin verince prenses gibi davranmayacak tabi.

Eski koca denen rezil, boğazına 2 lokma koydu diye aldatmayı hak görmüş kendine. Elalemin herifi bi şişe şaraba 5 bin, meyve tabağına 10 bin verince prenses gibi davranmayacak tabi.
Ayyynen öyle, burada ne kocalar görüyoruz eve kıytırık üç kuruş getirdi diye dayağı, aldatmayı kendinde hak görüyorlar. Elin manyağı pavyonda alem yapmak için masasına oturttuğu kadına acır mı?
Ben bu kıza gerçekten üzülüyorum ya nasıl oldu da bunları ciddi ciddi düşünebiliyor

Yillar oldu tv izlemiyorum. Yorumu okuyunca bana da bir tiksinti geldi. O dizilerden de, onlari izleyenlerin bilinc duzeyine de. Bir toplum nasil aptallastirilir sorusunun yaniti o diziler ve programlar? Bir de aman ne olacak diyen bir guruh var ki akillara zarar
Bir tane dizim vardı ondanda tiksindim zaten.
Aslında gayet güzel gidiyordu,böyle vahşeti,dehşeti,ihaneti gözümüze sokmayan bir tarzı vardı ama o da uyum sağladı herhalde diğerlerine. Gündüz kuşağı programları öyle zaten,sosyal medya platformlarında zaten her pislik mübah ve rağbet görüyor. Cidden iyiki izlemiyorsunuz,izlenecek adam akıllı birşey kalmadı zaten.

eski görümcem konstu ben evliyken, onun 2 çocuğu vardı mecburiyetten ailesi de sahip çıkmadığı için yapıyordu çocuklarına bakmak için daha iyi para kazandığı için. ama birçok kez dayak yedi ağzı burnu patladı resmen sokak ortasında dövdüler. bildiğiniz gibi şeyler değil çok pis işler. neden böyle birşey yapmayı istiyorsunuz?normal bir yerde garsonluk yapın da bu işi yapmayın.
Eski eşiniz bostan korkuluğu muydu? Aile değil miydi?

Aynı fikirdeyim, yabancı dizilere sardık bu aralar. Çocuk uyuyunca açıyoruz netten izliyoruz. Çocuk varken tv yok hayatımızda. İzlemiyoruz.

İzlediğimiz yabancı dizilerde bizimki kadar çıplaklık - çarpık İlişkiler yok. Her toplumda iyi kötü yok mu? var, neden gözümüze sokulması gerekiyor...
Nedenini çoğumuz biliyoruz zaten.

Tabi ki bakarım . Benim çalıştığım iş yerinde temizliğe gelen ablalar hep boşanmış olanlardi. Ofis temizliği yapıyor başka günler başka ofislere gidiyorlardi . Insan gibi yaşayabilmek çok ağır bir sorumluluktur. Uzaktan parası iyi geldi herhalde. Elini yüzünü yikayamayan ,ağzı kokan , duş bile zor alan , iril iril kokan adamlarla cinsel ilişkiye girmek kolay mı sanıyorsunuz? Kim bilir ne igrenc fantaziler deneyecekler. Size insan değil eşya muamelesi yapacaklar. Konslar ilişkiye girmez diyeceksiniz nerden biliyorsunuz? Her türlü pisliğin olduğu bir yerde sizin seçiminize saygı mi duyulacak . Bir konsla asla arkadaşlık etmem çevremde bulunmasını istemem çocuğumun etrafında olmasını istemem. Bir manyağı sapığı gelir ya çocuğuma zarar gelirse diye korkarım .

Dürüst ve namuslu yaşamın zorlukları olduğundan daha çok artısı vardır . Kaç kişinin tecavüzune ugruyabileceginizi düşünün.Beden bütünlüğünüzü koruyabileceginizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ayrıca aman meslek bu da ben kötü bakmam diyen insanların da kadın düşmanı olduğunu düşünüyorum. Bu öyle bir iş ki kadın tüm varlığı ve ruhuyla sömürülüyor acaba siz nasıl kötü gözle bakmiyorsunuz ?

Geçen başka bir diziye baktım bende. Son üç bölümdür izliyorum Kızil Goncalar. Ailem bakarken denk geldim . Dizide çocuk yaşta evlendiren çocuğu şikayet ediyor en son annesi . Yorumları okudum şok oldum . Onlar birbirine aşıktı niye şikayet ettin yazan bunu beğenen binlerce kişi var. Yani bu diziler nereye gidiyor ben anlamıyorum . Sözde bunu elestirdigini iddia eden dizi bir güzel romantize ediyor resmen

X