Kopek besleyenler bakabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İki kedimi de sokaktan sahiplendim, hayatımda hiç cins hayvanım olmadı destekli sallayın biraz. Az çok biliyoruz birbirimizin niyetini:KK66:
Eminim öyledir...
Beni rahat bırak, takıntılı sapık erkek arkadaş gibisin. Ben seni engelledim, sen de beni engelle. Gerçekten ruh hastası gibi görünüyorsun. Yarın işim gücüm var, beni taciz etme artık. Kötü bir insansın. Tek amacın insanların kalbini kırıp kavga çıkarmak. Bu yüzden seni görmek istemiyorum.

57 oğlak boğulmuş, onu yazdığım mesaja bile gülen emoji atmışsın.

Yazık hayvana ya almayın o zaman en baştan evde bakamayacaksanız. Bunun sıcak, soğuk havası var. köpek ev ortamına alışmış üstüne birde sahibinden ayrılmış bahçeye konup bağlanmış çok üzüldüm köpeğe. Daha iyi şartlarda bakılacak birine sahiplendirirsiniz inşallah.
En ufak bi supheniz varsa kesinlikle birakmayin dedim acikcasi onlarda gonul rahatligiyla birakinca kalabilir zannettim

Ilgilenirim tabi sus diye almadim ama boyle olacagini da tahmin edemezdim
Ama yoğun alerjiniz varsa ilgilenemezsiniz işte onu anlatmaya çalışıyorum. Uzaktan mama su vermeniz lazım ki alerjiniz tetiklenmesin. Olacak şey değil, o hayvanın sevgiye ihtiyacı var. Sahibini arayıp anlatın durumu, evde bakılması lazım.
Gerçi sahiplerine pek güvenemedim, sizden sonra sokağa bile bırakabilirler. Bence siz ilan açın. Sahibinden, petlebi, instagramda Hayvan sahiplendirme sayfalarına yazın. Umarım güzel bir aileye sahiplenir.

Ama yoğun alerjiniz varsa ilgilenemezsiniz işte onu anlatmaya çalışıyorum. Uzaktan mama su vermeniz lazım ki alerjiniz tetiklenmesin. Olacak şey değil, o hayvanın sevgiye ihtiyacı var. Sahibini arayıp anlatın durumu, evde bakılması lazım.
Gerçi sahiplerine pek güvenemedim, sizden sonra sokağa bile bırakabilirler. Bence siz ilan açın. Sahibinden, petlebi, instagramda Hayvan sahiplendirme sayfalarına yazın. Umarım güzel bir aileye sahiplenir.
Ben zaten onlar birakirkende kotu oldum acikcasi benim bi yanim huzunlendi. Bahcede rahat birakirim kosar oynar diye dusunmustuk tabi acik havada ilgilenirsem hastaligimi tetiklemeyecegini dusundum. En kisa zamanda sahiplendirecegim. Ilginize tesekkur ederim.

Köpek bağlamak nedir? Köpek dışkısının içinde mi yaşayacak?
8 sene rottweiler besledim. Annem evin içine almadığı için onun müstakil evinin bahçesinde kafesi vardı. Geceleri de garajda yatardı. Kendi evimde zaten evde benle yaşıyordu.
Alerjiniz varsa köpeğe yemek nasıl vereceksiniz? Nasıl gezdireceksiniz? Nasıl yıkayacaksınız?
Köpek yetiştirmeyi bilmiyorsanız boş boşuna köpeğe eziyet etmeyin. Köpek küçükken eğitilir. Bunu yapan çiftlikler var. Sahibinden Komut alır. Rottweiler gibi saldırgan köpekler kısa tasma ile gezdirilir. Tehlike arz ediyorsa ağızlık takılır.

Köpek bağlamak nedir? Köpek dışkısının içinde mi yaşayacak?
8 sene rottweiler besledim. Annem evin içine almadığı için onun müstakil evinin bahçesinde kafesi vardı. Geceleri de garajda yatardı. Kendi evimde zaten evde benle yaşıyordu.
Alerjiniz varsa köpeğe yemek nasıl vereceksiniz? Nasıl gezdireceksiniz? Nasıl yıkayacaksınız?
Köpek yetiştirmeyi bilmiyorsanız boş boşuna köpeğe eziyet etmeyin. Köpek küçükken eğitilir. Bunu yapan çiftlikler var. Sahibinden Komut alır. Rottweiler gibi saldırgan köpekler kısa tasma ile gezdirilir. Tehlike arz ediyorsa ağızlık takılır.
Rottweiler olduğunu konu sahibi yazmamış. Belki de golden falandır .
Bir üye demiş , son rottweiler saldırısından sonra dikkat et, eve alma diye

Bi tarafınızdan alerji uydurmuşsunuz gibi geldi. Daha dün alerji testi yapılmış orta derecede her şeye alerjisi olan bi bi insan olarak söylüyorum bunu. Alerji öyle ay iki kez hapşurdumla filan olan bir şey değil. Gerçekten alerjiniz olsa asla teşebbüs etmezdiniz.
Ve evde bakılan bir hayvanı sokağa atmışsınız yani. Hiç izahı olamaz.

Merhaba evimiz musait oldugu icin bi yakinimizin bakamadigi kopegi sahiplendik. Kopek normalde evde yasayan bir kopek ama ben alerjiden dolayi bahcede bakabilecegimizi soyleyerek kabul ettim. Onlarda alisir umuduyla getirdiler sahipleri buradayken hic sorun cikarmayan gezen kopek onlar gidince birden bire saldirmaya basladi mecburen baglamak zorunda kaldik, hatta calisani da disledi, etrafta kim varsa saldirdi. Bu kadar uslu bi kopek nasil yapti anlam veremedim. Baglanmaya aliskin olmayan kopek bu duruma alisabilir mi? Aslinda cok karsiyim ama serbest rahat duracaga hic benzemiyor. Yapabilcegimiz birsey var mi? Onerilere muhtacim

Allahim gece gece ben ne okudum ya. Ya siz lütfen onu geri verin lütfen. Ne yaptığınızın farkında bile değilsiniz

lutfen beni suclamayin ciftlik evi olunca bende kirmak istemedim. Aslinda bende kizdim henuz yeni almislar 1 yilda burasi kacinci verdikleri yer
Nasıl vicdansızlar bunlar böyle ya. Daha 1 yaşında yaşadığı şeylere bak. Bide muhtemelen ufak cins.
Hastalığı bahane edip kurtulmaya çalışıyorlar hayvandan.
Ay nolur eve alın ya, inanılmaz üzüldüm. Alerji haplarınızı alırsınız başka yuva bulana kadar. Şimdilik bir oda da sakinleşmeye çalışsın. Çocuklar vs girmesin çok korkmuştur zaten. Off içim gitti

Bağlanmaya alışır. Sizi de sürekli bağlı tutsalar siz de alışırsınız. Alışmış olmak mutlu olduğunuz anlamına gelir mi? Hayvanı eziyet etmeye mi aldınız?
Zaten defalarca terk edilmiş, kim bilir neler hissetti.
Eve alışmış bir canlıyı sürekli bağlayıp dışarıda yapayalnız bırakmayı içiniz kaldıracak mı ki bunu sorabiliyorsunuz?

Nasıl vicdansızlar bunlar böyle ya. Daha 1 yaşında yaşadığı şeylere bak. Bide muhtemelen ufak cins.
Hastalığı bahane edip kurtulmaya çalışıyorlar hayvandan.
Ay nolur eve alın ya, inanılmaz üzüldüm. Alerji haplarınızı alırsınız başka yuva bulana kadar. Şimdilik bir oda da sakinleşmeye çalışsın. Çocuklar vs girmesin çok korkmuştur zaten. Off içim gitti
Alirken de hastaydi zaten cocuklari istedigi icin almislar suan yuzune dahi bakmiyorlarmis iyilik yaparim dedim hayatimda hic boyle bir sey yasamadim

Elbette normal, baska bir yere vermislerdi orada da durmamis belki bahceyi sever umuduyla bize getirdiler. Evin icinde bakamam hem benim hem cocuklarimin yogun alerjisi var ne yqzik ki

Hayir degilim evin icinde beslemeyecegimi belirtmistim zaten onlarda bahceyi sever diyerekten getirdi

lutfen beni suclamayin ciftlik evi olunca bende kirmak istemedim. Aslinda bende kizdim henuz yeni almislar 1 yilda burasi kacinci verdikleri yer
Köpeğin ilk sahibi de siz de hatalısınız.
Evcillerin de bir canı ve duyguları var, eşya değiller ki tepkisiz olsunlar, oradan oraya sürekli aile değiştirmek psikolojilerini bozar, evde büyüyen bir köpek bahçede durmaz hele bağlı olarak hiç durmaz hırçınlaşır.

Köpeği ilk sahiplenen kendi durumunu bilerek baştan hiç köpek almayacaktı, siz de alerjilerinizi göz önünde bulundurarak teklifi kabul etmeyecektiniz, evcillerle yaşamanın elbette zorlukları var ama nasıl ki çocuk sahibi olacağımızda maddiyattan maneviyata her şeyi enine boyuna düşünerek karar vermemiz gerekiyorsa bir evcille yaşamaya karar verirken de her şeyi düşünerek karar vermemiz gerekir, aşıları hastalıkları psikolojileri evde bakılıyorsa dökecekleri tüyleri kirletecekleri eşyaları, bir evcil ya hakkıyla bakılmalı ya da hiç sahiplenilmemeli.

O garipciğin evde bakacak ama asla terk etmeyecek sabırla sevgiyle psikolojisini düzeltecek bir aileye ihtiyacı var.

Hanımlar bir de genel yazayım, ne zaman evcillerle alakalı konu açılsa üsluplar bozulabiliyor veya tartışma çıkıyor, lütfen polemiğe girmeyin üslupları da bozmayın.

Acil alisberis sitelerinden anti stres ürünleri alın biraz rahatlar ihtiyacı da var
Sonrasında kalıcı çözüm dusunursun7z

Neyse, konu sahibinin talebi üzerine konu yorumlara kapatılmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X