kordon dolanması

ben boynumda kordonla doğmuşum normal doğumla ama tabi sene 80 o zamanlar teknoloji falan hak getire korkma canım doktorunun sözüne güven o ne derse uygula

bilmiyorum icini rahatlatirmi benim iki cocugumda kordon boyunlarina dolanik olarak normal sekilde dünyaya geldi.Oglumun boynuna iki kere kizimin ise üc kere dolanikti.Hic bir sey olmadi yani.Zaten dogum esnasinda sürekli olarak ctg denilen bebegin kalp atislarini takip eden cihaza baglisin en ufak bir degisiklikte hemen müdahale ediyorlar.O kadar cabuk sezaryana yönelmeyin bence normal dogum gibi sagliklisi yok.

arkadaşlar merhaba,

24+4 günlük hamileyim cuma günü kontrolüm vardı, bebeğimin herşeyi normal fakat doktor kordonu boynunda dedi, kafana takma birşey olmaz Allah onu korur, içini ferah tut dedi, doğuma kadar belki kurtulabilir kordondan dedi.sanırım 1 kez dolanmış birşey demedi ama çok endişeliyim.herkes birşey olmaz diyor ama benim bebeğim daha çok küçük büyüdükçe eğer hala boynunda olursa kordon onu rahatsız etmez mi, son zamanlarda bu durumu yaşayan var mı yardımcı olur musunuz lütfen :KK43: doğuma yakın olsa hadi neyse diyeceğim ama daha çok var bu endişeyle nasıl geçecek hamileliğim :KK43::KK43:

35-36 haftasında bebeğine kordon dolanan var mı içinizde. bu gün doktor kontrolüm vardı bebeğim çok az kilo almış 2263 gr olmuş ve kordon dolanması var dedi doktorum.

en korktuğum şeydir kordon dolanması Rabbim hepimizin yavrularını sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip etsin ama eskisi gibi değil teknoloji ileri düzeyde sürekli kontrollerle olumsuz bir şey olmaması için ellerinden geleni yapıyor doktorlar. Önce Allaha sonra doktorlara emanet yavrularımız tabii bizede ..

Kadis buralarda misin doğumun hakkında hic bilgi vermemissin yıllar geçmiş ama nasıl doğum yaptın

X