kötü son

Kendi hamileligim aklima geliyor da
Bebegin dusebilir, erken dogabilir, dogarsa yasamaz dediklerinde
Dunyanin en caresiz insaniyim diyordum,
Hamilelik surecim hayatimda simdiye kadar beni yaralayan en aci surecti cok sukur sonu guzel oldu,
Simdi size " geri donusu- telafisi olmayan hatalar yapmissiniz,bir cana kiymissiniz,omur boyu unutamayacaksiniz,
Evlat sahibi olmasaniz ya da olamasaniz ayri, evlat sahibi olursaniz daha da ayri olmak uzere cokca vicdaniniz sizlayacak ve sizi ne rahatlatacak bilmiyorum"
Demek isterdim ama
Neyse hicbirsey demiyorum :KK43:

Herkesin keyfi gayet yerinde ama olan sadece sana olmuş, tabi bir de günahsız yavruya... İnsanın kendine ettiği kötülüğü baska kimse edemez heralde...

Senin icin yapilacak birsey yok en büyük cezayi zaten kendin cekiyorsun da bari İnsallah genc kızlar burada okur da biraz akıllarıyla hareket eder.

Ben de dediğiniz gibi belki birisine dokunabilirim diye yazdım. İçimde tutamadım artık her gün birileri yanlış bir şeyler yapıyor. Benim yaptığım yanlışların bazılarının üzerinden seneler geçti. Nişanlımin da öyle biz çocukluktan beri hep birlikteydik kullandığı seylerin üzerinden belki seneler geçti ama üzerimizden silinmedi içimizden geçmedi o sıkıntılı zamanlar.o dönem ikimizde yaşadığımız şehirlerde psikolojik tedavi gördük çünkü ben takintidan ibaret olduğunu düşündüğüm bir ilişkinin içindeydim. O da bambaşka yanlışların içinde. İlaç kullandık, terapi aldık. Bir şekilde atlattik. Ve biz yine birbirimizle iyileştik derken yine kocaman bir yanlışin içine girdik kendimiz.

Kendi hamileligim aklima geliyor da
Bebegin dusebilir, erken dogabilir, dogarsa yasamaz dediklerinde
Dunyanin en caresiz insaniyim diyordum,
Hamilelik surecim hayatimda simdiye kadar beni yaralayan en aci surecti cok sukur sonu guzel oldu,
Simdi size " geri donusu- telafisi olmayan hatalar yapmissiniz,bir cana kiymissiniz,omur boyu unutamayacaksiniz,
Evlat sahibi olmasaniz ya da olamasaniz ayri, evlat sahibi olursaniz daha da ayri olmak uzere cokca vicdaniniz sizlayacak ve sizi ne rahatlatacak bilmiyorum"
Demek isterdim ama
Neyse hicbirsey demiyorum :KK43:

Ne deseniz haklısınız.
Çünkü normalde bebek aldırmayı yanlış bulan birisiydim. Her şeye rağmen yanlışımi yok saydım o an doğru varsayım. Oysa ki değildi. Yanlış ne zaman doğru olur ki olmadı. Sürekli patlayip patlayıp geri dönüyor.

Artık olan olmuş dünyaya getirseydiniz belki de şu an için iyi anne baba olamayacaktınız belki de zamanı değildi böyle düşünün. Fazla dram var bu konuda, saplantılı seviyorum diye kendiniz demişsiniz, nişanlınız gerçekten düzgün biri mi? Ya da siz mi öyle görüyorsunuz?

Bunu sorduğunuz için tekrar düşündüm. Ve gerçekten düzgün birisi. Üniversitenin ilk yıllarında yaptıgi şeyler doğruydu demiyorum. Ancak bunlardan kurtuldu ve kendisini isteyerek tedavi sürecine girdi. Bu bile doğru için cabaladigini gösterdi. Bebek konusunda keşke olmasaydı ama oldu. Maalesef ki oldu. Kendimizden başka herkese yardım elini uzatan, eğitim seviyesi yüksek, kültürlü insanlarız hatta. Ama bazı hatalar okuduğun üniversiteye, yetiştigin aileye çevreye bağlı olmuyor. Yaşadığımız şeylerin hepsinin ne denli büyük yanlışlar olduğunu bilip düzeltmek için uğraşıyoruz. O yüzden bu kadar ağır bir pişmanlık hissediyorum

Ölüm fikri aklıma ilk kez girmisti ve bebekten haberim o günden hemen sonra oldu. Diğer sorunların hepsinden kurtuldu nişanlım. Üniversitenin ilk senesinde olup bitmişti. Psikolojik tedavi oldu. Sadece hiç kimseye anlayamadığımız sıkıntıların toplamını bu yazıya aktarmak istedim. Şimdi üniversiteyi bitirelim 3-4 yıl oldu işi gücü var. Çalışıyor evimizi kurmaya çalışıyor. Ailesi destek olmuyor dedikleri gibi ben de iş arıyorum. Aslında ikimiz de iyi bölümlerden mezun olduk, kültürlü hatta karşılaşasin bu anlattıklarını ikiniz yaşamış olamazsınız diyeceğiniz tipleriz, bundan çok eminim. Ama insanin hayatı insanın kendisi imtihan oluyor. Kimi sınavı kazanıyor kimi kaybediyor.
o anda en doğru karar size o yönde gelmiş ve ona karar vermişsiniz. Pişmanlığınızı elbet anlıyorum ama geri dönemiyoruz. Pişmanlıklarımızı tecrübe olarak kendimize katıp yola devam etmekten başka çare Yok.

Nişanlınız hiç de masum değil. Hala onu arayıp sevişip nişanlanmışsınız şimdi de biz eğitimli kültürlüyüz falan diyorsunuz. Evet gerçekten herkese örnek olsun sizi sevmeyen hatta başkasına sırılsıklam aşık olup kötü şeyler denemek için Üniversiteyi bekleyen birini hala arayıp onun vefalı dostu olup bir de üstüne psikolojik tedavi görmeyin!!!

sadede gelene kadar onca hikayeyi niye anlattınız yahu..
sevişmişsin hamile kalmışsın aldırmışsın pişmansın..
olan olmuş artık.. dramatize edip değiştirme şansın yok..
destek al..

O kadar uzun yazmişiniz ki gozlerim agridi bazi yerleri bulanik okudum ama,

Pskolojik yardim alin oncelikle, en basta nisanli iken iliskiye girmek hata olmus evlenmeyi hizlandirsaydiniz keske.. Adami seviyorsaniz cocukta dogsaydi keske ama olan olmuş artik.. Simdi onunuze bakmaniz lazim kendizi hirpalamayi birakin hayatinizi yoluna koymaya calisin

Asıl benim dikkatimi çeken dün üye olup awsed'in konusunu hatırlıyor olmanız?

Ne diyecegimi bilemedim. Degmeyecek bir adamla basladi hikaye. Adamda hersey var bu arada. Sonra adam melek oldu. En son bebek aldirmayla bitti. "kotu son" diye baslik gorunce "ben de bu kadar sey yasadik adam beni terk etti" diye birsey bekliyordum.
Madem adam calisiyor, dugun olmasi sart degil gidip nikahlanin. Bebek aldirma konusunda birsey diyemeyecegim ama ikiniz de zaten bebek buyutebilecek olgunlukta da degilsiniz.
Bu arada intihar egiliminiz var. Bir psikatriste basvurmanizi oneririm.

Sadece şunu söylemek istiyorum o bebeği öldürmeseniz de olurdu sanki. Zaten nişanlıyım diyosunuz, Düğünü de alelacele yapardınız işte. Düğünden 7 8 ay sonra bebeği doğurur akrabalara filan bi müddet gitmezdiniz, sonrasında da erken doğum der geçerdiniz. Neden kürtaj yaptırdınız ki mecbur değildiniz.
Çok üzüldüm. Tabi şu da var intihar ettiğiniz süre gebelikte yüksek doz ilaç almanızın en tehlikeli olduğu zamanlara denk geliyor. Bebeğe büyük zararlar vermiştir belkide, ilacınızı bilemiyorum ama.

Ama şundan eminim gerçekten psikolojik olarak hiç hiç iyi değilsiniz, gerçekten. Acilen tedavi olmanız lazım

Altı üstü bir nikah, tüm belediyeler yapıyor, bu kadar zor olmasa gerek. Hayır bu kadar zor geliyorsa karı koca gibi yaşamamayı becerebilirsiniz sanıyorum. Neyse ne desem bilemiyorum susayım en iyisi, nerden tutsan elinde kalıyor konu

Hayatta böyle şeyler oluyor. Siz suçu da cezayı da yaşamışsınız.
Ama dramatize etmeyin bu kadar olayları.
Ayakta kalmayı önünüze bakmayı bilin.

Bu kadar drama gerek yok ki. Cocugu aldirmissiniz olmus bitmis. Kimine gore hatadir,kimine gore degildir. Bakamayacak olan zaten cocuk dogurmasin. Uzulmeyin daha fazla.

Ben ortada üzülecek bişey göremedim.
Bile isteye sevişip de bebek olunca onu öldürmek vahşice.
Çok ağır konuşasım var ama psikolojiniz kaldırmaz. Umarım tedavi olursunuz. Çünkü bu evlenince sağlıklı bireyler yetiştirmeniz açısından yararınıza olur.

sırf meraktan soruyorum 5 tane sinir ilacı aldığınız gecenin sabahına nasıl hiç bir şey olmamış gibi kalktınız. mantıklı gelmedi..

Bu arada nisanlinizin eski sevgilisiyle konunun baglantisini bulamadim,sanirim iyice dramatize etmek istediniz!Siz zaten konu basindan sonuna hayatinizi icinden cikilnaz bir halde goruyorsunuz.Bence psikolog iyi fikir....intihar dusuncesini hafife almayin....

X