Kovuşturmaya gerek yoktur kararı

banateyzedediler

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2024
51
56
31
Merhaba, konuyu oldukça kısa anlatacağım. Nisan 2022de yakın arkadaşım (Yakın arkadaşım dediğim kişiyi 15 seneden fazla süredir tanıyorum. Ona da 5 senedir tanıdığı, güvendiği bir arkadaşı söylemiş böyle böyle bir iş var diye.) vasıtasıyla bir ihale işine girdik. Daha doğrusu bize ihale ile araç satışı olacak 30bin verip 300bin alacaksınız dediler.

Biz paraları gönderdik. Önce ihalenin toplam parası 30bin değil kalan kısmı da toparlamamız lazım diye başka insanlar da bulmamızı istediler. Arkadaşım iş yerindekilere söyledi. Hepsi bizim gibi sazan tabii atladılar. Herkes verdi paraları ama ihale bir türlü olmadı. En son Haziran 2022de iade istiyoruz dedik. Tamam dediler. 3 iş günü içinde yatacak paralar dediler. Sırra kadem bastılar.

Nisan 2023 diye hatırlıyorum şikayetçi olduk. Karar yeni geldi. Dolandırıcılığın tanımına tam olarak bizim yaşadığımız şeyi yazıp kovuşturmaya gerek yok demişler.

Sorum şu: ben bu parayı geri nasıl alabilirim? Geri almasam da onların bu işten yırtmamasını nasıl sağlayabilirim? Parayı banka hesabından gönderdik. Açıklama kısmına emanet olarak yazdık. İhale yapılacağına dair bize yazdıkları WhatsApp konuşmaları duruyor. Gerektiğinde kanıt olarak kullanılabilir. Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

X