Köylülüğüm nasıl geçer

portakalkeki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
170
275
Merhaba arkadaşlar ben memurum aktif çalışıyorum ailem çiftçi atanana kadar da köyde yaşadım o ortamda büyüdüm ailem genel nezaketten yoksundu köyde nezaket olmaz zaten bilirsiniz ben çok kitap okudum büyükşehirlerde yaşadım ama özümdeki o köylü kızı silinmiyor sanki o üstüme yapışmış modern birisi olsam da ailesi memur olan öyle yetişmiş biriyle aynı ortamda bazı detaylarda geri kaldığımı hissediyorum misal ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor, sohbette de içimdeki kısıtlı görmüşlük acaba belli olıyor mu diye düşünüyorum diğerlerinin sanki duruşu bakışı bile daha kendinden emin hatta sokakta kim köylü bi aileden gelmiş kim modern bi ortamda büyümüş anlıyorum bakışından duruşundan yanlış anlaşılmasın köylülükle bir derdim yok zaten her fıssatta köyde büyüdüğümü söylerim ama her ortamın farklı bir dokusu oluyor ya ben bi tık üst ortamlarda kendimi pek iyi hissetmiyorum, kendimi her açıdan geliştirmiş olmama rağmen, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, benim gibi hisseden varsa dertleşmek isterim.

Merhaba arkadaşlar ben memurum aktif çalışıyorum ailem çiftçi atanana kadar da köyde yaşadım o ortamda büyüdüm ailem genel nezaketten yoksundu köyde nezaket olmaz zaten bilirsiniz ben çok kitap okudum büyükşehirlerde yaşadım ama özümdeki o köylü kızı silinmiyor sanki o üstüme yapışmış modern birisi olsam da ailesi memur olan öyle yetişmiş biriyle aynı ortamda bazı detaylarda geri kaldığımı hissediyorum misal ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor, sohbette de içimdeki kısıtlı görmüşlük acaba belli olıyor mu diye düşünüyorum diğerlerinin sanki duruşu bakışı bile daha kendinden emin hatta sokakta kim köylü bi aileden gelmiş kim modern bi ortamda büyümüş anlıyorum bakışından duruşundan yanlış anlaşılmasın köylülükle bir derdim yok zaten her fıssatta köyde büyüdüğümü söylerim ama her ortamın farklı bir dokusu oluyor ya ben bi tık üst ortamlarda kendimi pek iyi hissetmiyorum, kendimi her açıdan geliştirmiş olmama rağmen, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, benim gibi hisseden varsa dertleşmek isterim.
Size kurban olsunlar

Bence koylulukten ziyade kendiniz olun nasil rahat hissediyorsaniz oyle yapin.genel nezaket kurallarina uyuyorsaniz gerisi muhim degil.Sehirde buyumus olanlarinda cogunun ailesi baska yerden gelme ve aile icinde yerel seyler devam ediyor.Ve bence bizi guzel kilan seyde bu kulturel cesitliligimiz.bir arkadasim diyarbakirli bir arkadasim trabzonlu ben trakyaliyim.Gayette guzel geciniyoruz.

Köylü olmak kötü değil ki, benim akrabalarım arasında köyde büyüyen yaşıtlarım var gayet kibar, konuşması davranışları nazik, düşünceliler üstelik hepsi üniversite mezunu da değil.
Misafirliğe giderken evde yaptığınız kek, kurabiye, tatlı olabilir ama ekmek eğer kahvaltıya falan gitmiyorsanız götürülmez. İlla dışardan almanıza gerek yok.

Senin yaptıklarında anormal bir şey yok. Sen önce kendini sev, seni seven de öyle kabul etsin. 🤍Zaten ortama uyum sağlıyormuşsun. Herkes şehirde büyümüyor veya köyde. Nesi kötü bunun 🌸 şu komplekslerden bir kurtulmanız lazım maalesef.. yapmacık biri olmayın kendiniz olun sürekli rol yaparak ömür geçmez

Evime gelen biri ev yapımı bişey getirse kesinlikle daha çok memnun olurum. İlk defa evine gittiğiniz yeni tanıştığınız birine götürmek uygun olmayabilir -ya da oladabilir-. Ama arkadaşlarınıza gönül rahatlığıyla götürün bence. Ne bilim öyle ekşi mayalı değişik ekmekler falan yapıyorsanız mis bence.

ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor,
Çok yanılıyorsunuz ev yapımı reçel, köy ekmeği, tarhana götürünce paketli gıdaların önüne geçiyor nereden uyduruyorsunuz bunu 😂ayrıca sizde bir ezilmişlik duygusu var gibi kişisel gelişiminizi tamamlamanız gerekiyor köylü olup kendini ne geliştirmiş diksiyonu düzgün , giyim kuşamı oldukça gösterişli insanlar var

Siz kompleks yapmissiniz. Koyle yakindan uzaktan alakasi olmayan biri olarak soyleyebilirim ki cikolata almak tamamen baska sey yapmaya usenmekten kaynakli, yoksa ust klas bir davranis oldugundan degil. Eger temizlik kurallarina uyan birinden geliyorsa ev yapimi seyler 1836392 basar cikolataya. He ben yine cikolata gotururum, neden? Cunku aksine useniyorum.

Siz bence köylü olmakla nezaketsizligi ve gorgusuzlugu karıştırıyorsunuz. Ben hayatımda hiç köy görmemiştim eşimle evlenene kadar. Şuan köy asığıyım her fırsatta gidelim çocuklar köyden kopmasinlar o kültürde buyusunler istiyorum siz aslinizi inkar ediyorsunuz resmen. Köylüyü beğenmeyen köylüye kurban olsun nokta net.

Siz kompleks yapmissiniz. Koyle yakindan uzaktan alakasi olmayan biri olarak soyleyebilirim ki cikolata almak tamamen baska sey yapmaya usenmekten kaynakli, yoksa ust klas bir davranis oldugundan degil. Eger temizlik kurallarina uyan birinden geliyorsa ev yapimi seyler 1836392 basar cikolataya. He ben yine cikolata gotururum, neden? Cunku aksine useniyorum.
Oraya koptum zaten çikolata değil reçel götürüyormuş. Ne alaka ya 😂😂

Evime gelen biri ev yapımı bişey getirse kesinlikle daha çok memnun olurum. İlk defa evine gittiğiniz yeni tanıştığınız birine götürmek uygun olmayabilir -ya da oladabilir-. Ama arkadaşlarınıza gönül rahatlığıyla götürün bence. Ne bilim öyle ekşi mayalı değişik ekmekler falan yapıyorsanız mis bence.
Ben de bu tür ikramlıkları selamlıkları severim.Getiren insanlar genelde mahçup bir şekilde getiriyorlar nedense bilmiyorlar ki büyükşehir leş gastronomisinde bunlar nimet ve paha biçilmez,utanılacak bir şey de yok.
🤗

Köylü olmakta ne varki silinsin istiyorsun. Bende köyde büyüdüm geçen yıl komşuma oyalanmış tülbent getirdim inan gözleri parladı. İnan el emeği şeyler şehirli insanlar için çok değerli oluyor. Mesela Ananem doktoruna köy yumurtasi falan götürür adam teyzem getirme desede ama adam girişte ismini görsün kapıda karşılar bizi. İnsanlar sizi sizin gördüğünüz gibi görmüyor. İnsanlar daha mı özgüvenli duruyor duruş çalış, diksiyon çalış ama kendini sabote etme.

X