Kredi kartından taksitli alışveriş. Hanımlar bi bakıveriin cok basit bi konu

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Kızlar selam. Bu konulardan hiç ama hiç anlamıyorum sizlere sormak istedim.

Ben internetten altın alacağım taksitli ama malum kredi kartı istiyor bizim şuan yapılandırmada olduğu için kullanamıyorum .
Bi banka kartımız var ve eşime dedim ki kredi kartı isteyelim 3000 tl lik bi ürün alıcam, aylık 340 tl odeyeceğiz. Maaş yattığında maaş kartından kredi kartına 350 tl havale yaparız dedim. 'Yook olmaaz öbür kart gibi gırtlağımıza kadar borç gelir ben tövbe ettim kart işine vs dedi.
Şimdi sormak istediğim benim dediğim şekilde havale yapsak, o para takside kesilse herhangi bi sıkıntı faiz borç artması yaşar mıyız? Yada anlattığım gibi bişey olmaz mı.

Kullanan arkadaşlar mutlaka biliyordur nasıl oluyor bu işler kızlar🤔

Eşimin dediği her ay hesabına 300-400 at biriksin peşin al . Ama benim dediğimle aynı şey değil mi 🤔

Son düzenleme:
1. urunun taksıtlı fıyatı 3000 den bıraz fazla olabılır dıkkat edın

2. maas yatınca aylık gelen mıktarı odeyın

sıkıntı olmaz

ama esınıze soyle hak verıyorum, dıger kartta borc var, altın alıp yenı borc yapacagımıza su kartın borcunu bır kapatalım, etımız ne budumuz ne demek ıstıyor aslında gıbı anladım ben

1. urunun taksıtlı fıyatı 3000 den bıraz fazla olabılır dıkkat edın

2. maas yatınca aylık gelen mıktarı odeyın

sıkıntı olmaz

ama esınıze soyle hak verıyorum, dıger kartta borc var, altın alıp yenı borc yapacagımıza su kartın borcunu bır kapatalım, etımız ne budumuz ne demek ıstıyor aslında gıbı anladım ben
Evet haklsinz. Ama ben gelir giderleri hesapladım o kartta her ay 500 olarak düzenli kesiliyor . cok zorlamiyor yani, aylık 350 cok zorlamaz onu veririz dedi ilk başta ama kredi kartı diyince caydı. Diğer karttan nakit avans market vs cok fazla borc yaptık geçen sene.. o yuzden yukseldi ama bundan sadece her ay kesilecek olan 350 yi atsak başımıza bişey gelmez sanırım nakit avans cekimi vs olmayacak zaten😅

Önceki kartta yapılandırmaya ihtiyaç duyduysanız kredi kartı kullanımı konusunda çok başarılı değilsiniz anlamı çıkıyor sanırım. O zaman eşiniz haklı.
Evet pandemi girince işten çıkarıldı eşim 😕 o donem cok zorlandık odeyemedik harcadik filan derken böyle oldu ama düzeldi biraz daha

Eşimin dediği her ay hesabına 300-400 at biriksin peşin al . Ama benim dediğimle aynı şey değil mi 🤔 . Her ay 400 kredi kartına atsak taksit kesilse ne değişiyor ki

Almak istediginiz altin ne? Yatirimlik mi yoksa taki mi?
Bence gerek yok. Cunku o kart altin icin alinir sonra yine girtlaga kadar kullanilir. Belli ki bu konularda cok iradeli degilsiniz.
Önce biriktirin, sonra alin diyorum.

kredi kartının çıkacağından emin misiniz ?
yapılandırmada kart olması demek kredi notunuz düşük demektir, kartın çıkmama olasılığı yüksek zaten.

ayrıca internetten altın alımına nasıl güveniyorsunuz ? ziynet alacaksınız anladığım kadarıyla

Kızlar selam. Bu konulardan hiç ama hiç anlamıyorum sizlere sormak istedim.

Ben internetten altın alacağım taksitli ama malum kredi kartı istiyor bizim şuan yapılandırmada olduğu için kullanamıyorum .
Bi banka kartımız var ve eşime dedim ki kredi kartı isteyelim 3000 tl lik bi ürün alıcam, aylık 340 tl odeyeceğiz. Maaş yattığında maaş kartından kredi kartına 350 tl havale yaparız dedim. 'Yook olmaaz öbür kart gibi gırtlağımıza kadar borç gelir ben tövbe ettim kart işine vs dedi.
Şimdi sormak istediğim benim dediğim şekilde havale yapsak, o para takside kesilse herhangi bi sıkıntı faiz borç artması yaşar mıyız? Yada anlattığım gibi bişey olmaz mı.

Kullanan arkadaşlar mutlaka biliyordur nasıl oluyor bu işler kızlar🤔

Eşimin dediği her ay hesabına 300-400 at biriksin peşin al . Ama benim dediğimle aynı şey değil mi 🤔
Aylık 400 ayırıp yeni karta ödeme yapacaksanız gram altın alın.ben öyle yapıyorum.kartla altın alımında faiz alınıyor.
Gidip kalan paramla gram altın alıyorum.
Kredi kartı alıp altın almak mantıklı değil.
Ayrıca ödenen kart borcu var çünkü.

ayrıca internetten altın alımına nasıl güveniyorsunuz ? ziynet alacaksınız anladığım kadarıyla
trendyoldan alacaktim. Aldığım kuyumcunun adres vs herşeyi yaziyor ona istinaden guvenilir buldum diğer sosyal medyalari yorumlar vs baya inceledim

trendyoldan alacaktim. Aldığım kuyumcunun adres vs herşeyi yaziyor ona istinaden guvenilir buldum diğer sosyal medyalari yorumlar vs baya inceledim

bence iyi cesaret. t-shirt değil sonuçta altın alınıyor. üstelik kartla alacağım diyorsunuz.
bir de kartla atın alımında komisyon ödemeniz gerek kuyumcuya. hem masraflı hem riskli bence.
siz bilirsiniz tabi.

Her ay 1 gr altın alabilirsin hesapladığın taksit miktarına yakın miktarı

Almak istediginiz altin ne? Yatirimlik mi yoksa taki mi?
Bence gerek yok. Cunku o kart altin icin alinir sonra yine girtlaga kadar kullanilir. Belli ki bu konularda cok iradeli degilsiniz.
Önce biriktirin, sonra alin diyorum.
Aslında hem takmalık hem yatırımlık bi kolye istyorum ama inanın birikmiyor sanki ya ve bian önce almak istiyorum bu yuzden taksitli düşündüm
Birkere ağzım yandı asla harcama yapmam iradeliyimdir :) alacağım ürün 3000 tl. aylık 416 tl taksidi var. Her ay maaş kartından,kredi kartına 420 atsam başka harcama yapmasam sıkıntı yaşar miyim. Hatta eşime söylemeyide düşünmüyorum kartım olduğunu. Axessdi yanlış hatırlamıyorsam ön başvuru yaptım aradılar bilgilerinizi onaylayip gönderelim dediler de eşime sorucam deyip erteledim. Elimde kullanıma açık kart olsa direk alıcam da şımdı sıfırdan yeni bi kart gözümü korkutuyır nedense

X