Ksa dnem Askerlik...

kızlaaar bir şey sorucam lütfen tecrübeli olanlar bilenler cevap yazsınnn;

benim sevgilim kısa dönem yapıyor ve usta birliği de aynı şehir çıktı.. yemin töreninden sonra dağıtım izni sanırım 1 gün veriliyormuş aynı şehirde kalanlar için..
ancak bunun için ailesinden biri mi gerekir yoksa direk izin veriliyor mu bir gece için?? lütfen bilen varsa söylesiiiinnnn

Aynı şehir bile olsa ailesinden biri gittiği takdirde izin veriliyormuş canım. Benim eşim sakaryada 31 ağustos yemin töreni cuma törenden sonra çıkacak pazar dönecekmiş.

kızlar herkesi en kısa zamanda sağ salim Allah kavuştursun. Benim de eşim askere gitti 11 aylık evliyim :KK43:( izin kullanılmadığında 17 Ocakta mı bitiyormuş??

yedeksubay.tk dan takip edebilirsin canım.benim eşimde 345.dönem olarak gitti neyse ki bizim ki az kaldı.cidden cok zor oluyo evli olunca.ama birbirimizi cok özledik=) 2.balayını yapıcaz =)))))ve daha cok kıymetimizi değerimizi anladık.bence iyi oldu=)

kızlar 347. donem askerlerimiz için şafak kaç? yedek subay.tk da 148 diyor ama sevgilim askere gideli 10 gun oldu yani teslim oldukları günü saymazsak şafak 146 değil mi? 2 günün bile hesabını yapar oldum :KK1: sevgilim dönsüüüüüüüün :KK5:

kızlar 347. donem askerlerimiz için şafak kaç? yedek subay.tk da 148 diyor ama sevgilim askere gideli 10 gun oldu yani teslim oldukları günü saymazsak şafak 146 değil mi? 2 günün bile hesabını yapar oldum :KK1: sevgilim dönsüüüüüüüün :KK5:

canım erkek arkadasımın kardesiyle aynı dönem gitmişler bugün şafak 146 :) Allah kavuştursun hepinizi su gibi akıp geçer hemencik insallah benim erkek arkadasımda aralıkta kısa dönem gidecek simdiden çok heycanlıyım. Allah tez zamanda kavustursun insallah

Aynı şehir bile olsa ailesinden biri gittiği takdirde izin veriliyormuş canım. Benim eşim sakaryada 31 ağustos yemin töreni cuma törenden sonra çıkacak pazar dönecekmiş.

anne yada babasının olması gerekıo ızınlı cıkabılmesı ıcın benım nısanlımdfa acemıde ustada aynı yer oldugu ıcın annesı ıle gıdecegız onun sayesınde pazara kadar dısarda kalabılecek

kızlar bişey sormak istiyorum şuan (kısa dönem) acemi birligi olan yer olarak bornovada erkek arkadasım, cuma gunu usta birligine seferihisara gecicek..oraya gecer gecmez cumartesi ve ya pazar carsı izni olur mu ? tecrübesi veya fikri olan varsaaa

yerine göre değişiyo canım kimi arkadaş cuma teslim oldu cumartesi çarşıya çıktı benim sevgilim teslim oldu 15 gündür çarşı yüzü görmüyo bende gitti gideli sevgilimin yüzünü görmüyorum... :KK43:(((

Kızlar yazdıklarınızı okudum, cok zor olmalı :KK43: allah hayırlı tezkereler nasip etsin..benimkinin de çıktı askerliği diyarbakıra :KK43: ama şuan yükseklisans yapıcak, erteledik şimdi..ya sonraa??? :KK43:
içim elvermiyo hiç istemiyorum göndermek, nasıl olcak bilmiyorumm off :KK43:

Kızlar yazdıklarınızı okudum, cok zor olmalı :KK43: allah hayırlı tezkereler nasip etsin..benimkinin de çıktı askerliği diyarbakıra :KK43: ama şuan yükseklisans yapıcak, erteledik şimdi..ya sonraa??? :KK43:
içim elvermiyo hiç istemiyorum göndermek, nasıl olcak bilmiyorumm off :KK43:
Allah yardımcınız olsun

lkilknurnur
kızlar bişey sormak istiyorum şuan (kısa dönem) acemi birligi olan yer olarak bornovada erkek arkadasım, cuma gunu usta birligine seferihisara gecicek..oraya gecer gecmez cumartesi ve ya pazar carsı izni olur mu ? tecrübesi veya fikri olan varsaaa​

Kütük neresiydi ? Bende izmirdeyim nişanlım izmirde olsun istiyorum

Allah herkese sabır versin hiç birinin kılına zarar gelmeden dönerler inşallah..
benimki hakkari çukurca:KK43: bitsin bitsin bitsin artık:KK43:

Merhabalar böyle bir anda topigin içine atlamış gibi olucam ama sormak istediğim birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim eşlerinizden sevgililerinizden bildiginiz için sizlere danışmak istedim
Benimde beklediğim bir askerim olucak aralıkta kısa dönem gidicek inşallah Allahımın izniyle bitiricez bu askerliğide.
Gitmeden hazırlıklar malum sormak istediğim askerde içlik olarak yün içlikmi termal içlikmi daha kullanışlı bazı yerlerde renk olarak haki bazı yerlerde krem olarak okuyorum ben krem rengi yün içlik almak istiyorum ama..
Çorap olarak renk farkedermi ? İç çamaşırı olarak yine aynı şekilde renk farkediyormu?
Çalma diğer adıyla yer değiştirme çok oluyormuş diye duydum doğrumudur varsa nasıl koruyorlar eşyalarını ?
Sizin sevdiğiniz en çok ihtiyacı olduğu şeyleri biliyorsunuzdur ilk gidiş olarak ne alınmalı yanına gerekli malzemeler yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :KK71:

X