Küçük Çocukla Tatil Yeri Önerileri

Forum konusu hakkında yazılanlar işinize yaradı mı.

• Hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    2

ozlemtah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2011
17
8
merhaba,

2,5 yaşında ve 5 aylık 2 çocuk sahibiyim.
Yaz tatili için KÜÇÜK ÇOCUKLU (5 yaşa kadar) olanlarımızın tatil yeri seçimi için tavsiyelerini paylaşmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Biz bu yaz tatilimizi Haziranın ilk haftasında Didim Aurum Spa Beach Resort da yaptık. 2 yıllık yeni bir otel. Herşey dahil konsept. Denizi ve kumsalı ince kum ( kumdan kale için ideal) ayrıca denizi çok sığ. Çocuğun denizde oynaması denize alışması için ideal. Haziran başında su oldukça sıcaktı . Tesisin büyük bölümü çimenlik alan bahcesinde çocuğunuz özgürce koşup oynayabilir . Çocuk parkı ,çocuk oyun havuzu ,mini clup aktiviteleri var.
Gelelim odalara ; Odalar temiz,standart odalarında içinde küçük bir 2. Oda olup 2 tane çocuk yatağı + tv var. İlk kez standart odalarına böyle 2. Bir çocuk odası ekleyen otelde kaldım . Bu odadaki çocuk yataklarından hariç, ebeveyn yatağı olan odada da yatak olabilen koltuk var. Arzu ederseniz bebek beşiği de getiriyorlar.Tesis 2 katlı binalardan oluşuyor. Biz bahçe katında kaldık. Bebek arabalı aileler için tavsiyem bu olacak. Bahçe katı odalarının balkonları var. Ayrı bir oda tipi de var ki; bahçe terası var , tesisin çimen olan büyük bahçelerine açılıtor ve balkon korkuluğu ile ayrılMamış.
Tesisin mutfağı -şefi- çok güçlü. Çeşitlilik çok fazla. Tavuğa mahkum herşey dahillerden değil. Her öğünde tavuk ,balık, kırmızı etli menüler var. Daha önemlisi çok da lezzetli. Bir aksam yemeğinde açık büfe suşi barı bile yapılmıştı bunu da hersey dahil bir otelde ilk kez gördüm. Çocuk menüsü çıkarıyorlar.
Ve personel.... Bellboy undan, restaurantta çalışan genç kız ve erkeklere, oda servisindeki hizmetlilere, havuz bar vs deki genç arkadaşlara hepsinde samimi bir güler yüz gördük ki...hakikaten tebrik ediyorum kendileri ve tesis yöneticilerini.
İlk kez bir herşey dahil otelde sabah erkenden havuz ve plajda yer tutulmadığına şahit oldum bu da beni şaşırttı ve memnun etti. Eski deneyimlerimde çocukla saat 16 sonrası plajda üstünde havlu bırakılmamış şezlong bulup denize girmek hayaldi. Bence önemli. Paylaşmak istedim.
Tesise ait büyükleri ilgilendiren aktivite ve detaylardan çok, küçük çocuklular için önemli olabilecek konuları paylaştım. Diğer aktiviteleri internetten inceleyebilirsiniz. Sizler de kendi tatil deneyimlerinizi önerilerinizi yazarsanız önemli bir eksikliği aşabiliriz.
Sevgiler.

X