Kulak zarı yırtılması acilll yardım

simlaces

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
34
12
37
Herkese merhaba 5 yasındaki oglumda kulak zarı yırtılması var ve cok ağlıyor cok canı yanıyor iki kulakta iltihaplı bi tanesinden iltihap akıyor sürekli temizliyorum ben sunu sorucaktım sizlere.Doktor antibiyotik verdi dolven işte bi kaç tane daha bişi ama benim aklıma takılan şu oldu kulagı için damla vermesi gerekmezmiydi basına gelip kullanan yada kullanmayan varmı

Antibiyotik oradaki iltihabı da öldürür. Onun için vermemiştir muhtemelen… çok geçmiş olsun canım Allah tez zamanda şifasını versin inşallah

Kulak zarı için asla damla kullanılmazmış bize de doktorumuz demişti.
Oranın yırtılması ya da delinmesine sebep olurmuş, sadece ağızdan alınan antibiyotikler tedavi edilirmis.
Bize o yüzden kulağında kızarıklık varsa Kulak zarı gerilmesi şüphesi olduğundan damla kullanma asla demişti.

Kulak zarı için asla damla kullanılmazmış bize de doktorumuz demişti.
Oranın yırtılması ya da delinmesine sebep olurmuş, sadece ağızdan alınan antibiyotikler tedavi edilirmis.
Bize o yüzden kulağında kızarıklık varsa Kulak zarı gerilmesi şüphesi olduğundan damla kullanma asla demişti.
Ah tamam içimi rahatlattınız bi anne olarak hep az yapıyomusuz gibi hissediyoruz daha fazlası olur mu diye tamamdır cok tesekkürler

Ya cok tesekkür ederim hiç bi cocuk hastalanmasın🙏 bakim bi kaç gün bekleyelim
Amin kuzum amin. Olsun gene eli kolu sağlam, dermansız dert değil ya, gerisi hallolur canım. Rabbim nasip ettiyse bizleri de bir şekilde sınayacak. Olacak illa problemleri. Rabbim beterinden korusun dermansız dert vermesin. Gerisi hallolur ☺️

Amin kuzum amin. Olsun gene eli kolu sağlam, dermansız dert değil ya, gerisi hallolur canım. Rabbim nasip ettiyse bizleri de bir şekilde sınayacak. Olacak illa problemleri. Rabbim beterinden korusun dermansız dert vermesin. Gerisi hallolur ☺️
Kesinlikle şükürler olsun her zaman 🙏

Herkese merhaba 5 yasındaki oglumda kulak zarı yırtılması var ve cok ağlıyor cok canı yanıyor iki kulakta iltihaplı bi tanesinden iltihap akıyor sürekli temizliyorum ben sunu sorucaktım sizlere.Doktor antibiyotik verdi dolven işte bi kaç tane daha bişi ama benim aklıma takılan şu oldu kulagı için damla vermesi gerekmezmiydi basına gelip kullanan yada kullanmayan varmı
Geçen yıl yani oğlum 5 yaşındaydı gece kulak ağrısıyla uyandı ve kulağından su akıyordu sabah hemen erkenden kbb uzmanına götürdüm kulak zarı yırtılmış iltihap var dedi ve size verilen tedavinin aynısını verdi bizede. Bir hafta sonrada kontrole çağırdı gittik düzelmişti. Merak etmeyin birkaç güne ilaçları kullandıkça geçecek dolven ağrı kesici rahatlatır biraz geçme süresinde çok geçmiş olsun

Merhaba oğlunuz nasıl iyidir inşallah benim dr kuşak zarım yırtılmış delik var bana da ilk gün damla verdi deliği görmemişti damlayı damlattık beynimden vurulmuşa döndüm ertesi gün gittim baktı delik var şimdi sadece burun spreyi ve hap verdi. Bu sabah uyandım kulağımdan birkaç damla sarı su aktı ağrı da var oğlunuzunda mı böyleydi ? Şimdi nasıl rabbim şifa versin inşallah

Sizede geçmiş olsun çok🙏 kulakta baya onemliymiş valla insan başına gelince anlıyor.şöyle ki bizim işler biraz karıstı maalesef hala tedaviyle uğrasıyoruz antibiyotik bi etki göstermedi damla ve iğneye geçtik 3 gün iğne vurulucak sonra tekrar antibiyotige devam edilicek güvendiğimiz bi doktor bu durumlarda damla sıkıntı değil kullanılabilir dedi bizde arada kaldık valla

Sizede geçmiş olsun çok🙏 kulakta baya onemliymiş valla insan başına gelince anlıyor.şöyle ki bizim işler biraz karıstı maalesef hala tedaviyle uğrasıyoruz antibiyotik bi etki göstermedi damla ve iğneye geçtik 3 gün iğne vurulucak sonra tekrar antibiyotige devam edilicek güvendiğimiz bi doktor bu durumlarda damla sıkıntı değil kullanılabilir dedi bizde arada kaldık valla
Allah yardımcınız olsun o çocukcağız bu acıya nasıl davranıyor kıyamam ben kıvranıyorum ağlıyorum acıdan ağrıdan inanın çok zor . Kulağı akıyor mu peki benimkinde beyaz beyaz mantar da var içinde 😭

Evet baya akıyor kulagı sürekli temizliyoruz kuruma olmasın diye ama sanırım damla ve enjeksiyon iyi geldi gibi bi kulagı daha hafifledi diğeri devam ediyor:KK43: geçmezse yatış dediler çünkü cok fazla enfeksiyon varmıs sizlerede acil şifalar gercekten cok zor

Evet baya akıyor kulagı sürekli temizliyoruz kuruma olmasın diye ama sanırım damla ve enjeksiyon iyi geldi gibi bi kulagı daha hafifledi diğeri devam ediyor:KK43: geçmezse yatış dediler çünkü cok fazla enfeksiyon varmıs sizlerede acil şifalar gercekten cok zor
Allah razı olsun çok ağrılı bir süreç kaç gündür çekiyor çocuk bebim 6 gün oldu hemen hemen üç gündür akıyor

Bir de yırtık demişisiniz ya delik mi yani siz gördünüz mü doktor gösterdi mi benim delik çünkü

X