Kurabiyelerin Yumuşak Olması için

ya kızlar margarin kullandım kabartma tozuda kullandım ama olmadılar arkadaşlarımın birisi bana güzel bi tarif verebilirmi lütfennnn

bu tarifi ben devamlı yaparım ve güzel bi sonuç alırım inşallah sizde yapar ve beğenirsiniz tarif şöyle
125 gram oda sıcaklığında margarin
1 su bardağı pudra şekeri
1 su bardağı nişasta
1 tane yumurta
1 çay bardağı sıvı yağ(çay bardağı küçük olacak)
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya
tahminen 2 su bardağı kadar un (eğer ele yapışan bir hamur olursa biraz daha ekleyebilirsiniz

yapılışı:
öncelikle margarin ,sıvı yağ ,yumurta,pudra şekeri, elle biraz karıştırılır sonra un,nişasta,kabartma tozu,vanilya eklenip kulak memsi kıvamında bir hamur yoğrulur yalnız çok fazla yoğurmayalım ve elimizle yuvarlak şekil verelim istersek kurabiye kalıplarıylada şekil verebiliriz yağlanmış tepsiye yada yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye dizilir.ve soğuk fırınna sürülür 160 170 derece fırında beyaz bir şekilde pişirilir .

kullandığınız margarin,un önemlidir kaliteli olmalıdır ve püf noktalarını tamamen uygularsanız eminim sizin kurabiyelerinizde ağızda dağılan nefis kurabiyeler olur şimdiden kolay gelsin deneyip beni haberdar edin iyi gecelerkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

bu tarifi ben devamlı yaparım ve güzel bi sonuç alırım inşallah sizde yapar ve beğenirsiniz tarif şöyle
125 gram oda sıcaklığında margarin
1 su bardağı pudra şekeri
1 su bardağı nişasta
1 tane yumurta
1 çay bardağı sıvı yağ(çay bardağı küçük olacak)
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya
tahminen 2 su bardağı kadar un (eğer ele yapışan bir hamur olursa biraz daha ekleyebilirsiniz

yapılışı:
öncelikle margarin ,sıvı yağ ,yumurta,pudra şekeri, elle biraz karıştırılır sonra un,nişasta,kabartma tozu,vanilya eklenip kulak memsi kıvamında bir hamur yoğrulur yalnız çok fazla yoğurmayalım ve elimizle yuvarlak şekil verelim istersek kurabiye kalıplarıylada şekil verebiliriz yağlanmış tepsiye yada yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye dizilir.ve soğuk fırınna sürülür 160 170 derece fırında beyaz bir şekilde pişirilir .

kullandığınız margarin,un önemlidir kaliteli olmalıdır ve püf noktalarını tamamen uygularsanız eminim sizin kurabiyelerinizde ağızda dağılan nefis kurabiyeler olur şimdiden kolay gelsin deneyip beni haberdar edin iyi gecelerkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

bu tarifi en kısa zamanda deneyeceğim canım sağol

UN KURABİYESİ
* 1 paket margarin (oda sıcaklığında yumuşamış olsun)
* 5 yemek kaşığı dolusu pudra şekeri
* 1 paket vanilya
* 1 paket kabartma tozu
* Aldığı kadar un

önce margarinle pudra şekerini yoğur sonra vanilya,kabartma tozu yavaş yavaşda unu koy kulak memesi kıvamına gelince şekil verip hafif un serpiştirdiğin tepside 180 derecede pişir ama çok kızartma üzerlerini.istersen içine ceviz veya fındık içi koyabilirsin bu arada şeker ayarını ağız tadına göre çoğaltabilirsin ben öyle yapıyorum:)) ama 5 yemek kaşığı dolusu ideal geliyo:)) bide bitter çikolatyı yada evde olan bayramda kalan çikolataların varsa madlen benmari usulü eritip kurabiyelere sürüp üzerine ceviziçi koyabilirsin ben denedim güzel oluyo:)))

X