Kürk Giyen Kadınlardan ve Hayvan Sevmeyen İnsanlardan Nefret Ediyorum!!!

Ya mesela bir ara ne güzel sakiz yapistiriyorlardi giyenlerin kürküne. Asla cikartamadiklari icin giyemiyorlardi o kürkü bir daha. Ben bunu destekliyorum cünkü o hayvanin da derisini yüzerken fikrini alan olmamisti. Yani o kürk o hayvanin rizasi olmadan bedeninden parcalanrken, o kadina da ait olmuyor o giydigi. Valla cikmayan boya da atabilirler. Kim olursa olsun gercekten cok asagilik görünüyor benim gözüme kürk giyenler. Simdi kislik giysiler o kadar yeterli ki. Termolu, soguk rüzgar gecirmeyen yün, kase, polar vb bir sürü secenek var. Bazen kazak bile giymeye gerek kalmiyor icine uzun kollu penye de giyilse oluyor. Ee isinma degilse ne icin giyiliyor kürk? Hava atma, para zenginlik gösterisi. Magara devri insanlari gibi hayvan postuna sarilip geziyorlar sefiller.

Oncelikle kesinlikle kurk giyen veye destekleyen birisi degilim. Ancak kurk giyen ne kadar kotu bir sey yapiyor olursa olsun. O kisinin kiyafetine bu tarz seyleri yapma hakki sizde yok. O zaman her yanlis sey yapani da cezalandirin. Cezalandirmak sizlere bizlere mi dusuyor yani :KK53:

Oncelikle kesinlikle kurk giyen veye destekleyen birisi degilim. Ancak kurk giyen ne kadar kotu bir sey yapiyor olursa olsun. O kisinin kiyafetine bu tarz seyleri yapma hakki sizde yok. O zaman her yanlis sey yapani da cezalandirin. Cezalandirmak sizlere bizlere mi dusuyor yani :KK53:

Bende kürk giyenlere sakızlı saldırı, laf atma vs. noktasında şunu anlamıyorum. İmitasyon olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz ki o kürkün uzaktan? Belki durup dururken sakızla mahvettiniz sokaktan geçen birinin giydiği kıyafeti.

Yağmurdan sonra çıkan salyangozları toplamaktan genelde işe geç kalıyorum.

Çünkü millet önüne bakmadan yürüyor hayvancıkları eziyor, bende tüm apartman yürüme yolu boyunca onları tek tek alıp tekrar toprağa koyuyorum.

Bende kürk giyenlere sakızlı saldırı, laf atma vs. noktasında şunu anlamıyorum. İmitasyon olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz ki o kürkün uzaktan? Belki durup dururken sakızla mahvettiniz sokaktan geçen birinin giydiği kıyafeti.

evet ben de çakma kürk giyiyorum, hayvanların sırf kürkleri için öldürülmesine karşıyım.
ama gelip biri benim kıyafetime sakız yapıştırsa saçını başını yolarım, kaldı ki karşıdaki de haksız olur.
milletin kıyafetine sakız yapıştırma hakkını kim veriyor size :KK47:

sakız olayınıda ilk kez duydum...

hayvanın derisini yüzmüşler alıp kürk yapmışlar ..tamam anladım..çok üzücü bir olay
ama bunu kürkü giyen kişimi yapmışta sakızı ona yapıştırıyorsun..

illede bişey başarmak istiyorsan git bu işlemlerin yapıldığı yeri bul..ne yapacaksan orda yap..

Son düzenleme:
Konunu sonuna kadar destekliyorum cadıkedi..keşke “can” denilen kavramın sadece insanda olmadığını bilecek kadar insanlaşsak. O zaman zaten hayvanlar da ölmez, ağaçlar da kesilmez….lanetliyorum tüm bunları yapanları.

Konu çok güzel ama sapmış bence amacından

Biz hayvanseverler gerçekten hayvan sevenler; sevmeyenleri kınamıyoruz, insan sevmeyebilir. Sevgi içten gelen bir şeydir. Sadece dolaylı ya da dolaysız zarar verilmesin diyoruz.

Konu içinde bir arkadaşımız derneklerden söz etmiş. Bu konuya özellikle değinmek istiyorum ; dünyanın her yerinde hayvan katliamlarını protesto eden Peta'nın, 175.000 yaşlı hayvanı artık ev bulamazlar diye katlettiğini biliyormuydunuz ?? Sonsuz çevreci Greenpeace in, pet hayvanları doğaya aykırı türlerdir diye avrupa daki barınak katliamlarına katıldığını biliyor muydunuz ?

Ülkemizdeki hayvan sever örgütlerin, yurt dışına eldiven yapılmak üzere kedi ve köpekleri tırla sevk ederken Kapıkule de yakalandığını biliyor muydunuz. Halen mevcuttaki derneklerin bir çoğunun başında bulunanların toplanan bağışlarla geçindiğini biliyor musunuz ??

Dernek falan derken, siz hiç hayatınızda barınak gördünüz mü, elinize iki kutu süt, biraz da bisküvi alıp, soğuk bir kış günü rahatınızı bozup bir barınakta en azından bir köpeğin karnını doyurdunuz mu ? Yapmadıysanız konuşacak hiç bir şey yok !

Ben hayvanseverim, bu güne dek kendi imkanlarımla 400 ün üstünde hayvana yardım ettim. Evde 9 kedim, sokakta baktığım 13 kedim ve 4 köpeğim var. Ayrıca birebir yardımı kendi ulaştırdığım bir barınağım var. Toplu protestolara katılırım ama hiç bir guruba dahil olmayarak. Kendim ne yapabiliyorsam o !

İnsan da severim bu arada, sadece hayvanlara yardım etmiyorum. Benim evimin bütçesinde her zaman ihtiyaç sahiplerine yardım için ayrılan miktarlar vardır. İyiliğin insanı hayvanı yok. Elinde sopayla köpek kovalarken yakalayıp, kavga ettiğim komşumu da üç beş gün sonra kalp krizi geçirdiğinde aynı sokaktan ben alıp götürdüm hastaneye. Kimseye düşman değilim ama bu laf ebeliği olsun türünden yazınlar beni kendimi anlatmaya zorluyor.

Hayvan sevmeyen insan sevemez demedim hiç bir zaman ama bilirim ki, hayatına hayvan girmemiş insanın merhameti eksiktir. Bu da yaşadıklarımdan edindiğim tecrubedir. Sözün özü gölge etmeyin başka ihsan istemez !

hayvanseven bir ailde büyüdüğüm için hayvanları çok seviyorum, bu yaşıma kadar o kadar çok hayvan baktım ki:26:

ama cins değildi bizim hayvanlarımız, hepsi sokaklardan alındı, evimiz bahçeliydi, babam işe bisikletle gelip giderdi ve yolda gördüğü çaresiz yavru kedileri, zavallı köpecikleri, kanadı kırık kuşları toplar getirirdi

ailecek ilgilenir, veterinerlere götürür, iyi eder, eceli gelene kadar bakardık:KK43:

Babacığım gibi bi hayvansever görmedim ben, en kuduruk, asabi köpekler bile babamı görünce yerlere yayılırlar, o kadar hisseder sevgisini karşıdaki hayvan:KK16:

Hiç unutmam ben lisedeyken bi sokak köpeği vardı mahallemizde, tipsizce bişeydi garibim, bizim eve dadanmıştı:KK1: bahçeye koyardık durmaz kaçardı, acıkınca gelir bahçe kapımızı tırmalardı, hemen yemeğini yetiştirirdik paşanın:KK1: sabah okula giderken beni minübüs durağına kadar götürür, binene kadar beklerdi yanımda:KK16: sonra aynısını abime yapardı:KK1: babamıda ana caddeye kadar yolculardı:KK1:hey canım benim yaa:KK16:

hiç unutmam bi sokak köpeğinin başını sevmiştim te hayvan sevinçten zıpladıydı:KK43:

çoookkk seviyorum onları, eşimde sever, zaten sevmese evlenmmezdim ciddiyim, kızımız da tam bi elmayra:KK1::KK1::KK1: Hani vardı ya çizgifilmi '' cici köpecik şimdi senin karnını doyurucam, sevicem, öpücem'' diyen işte o:KK1:

Son düzenleme:

Hayatta kimseye sakız yapıştırmadım ama gördüğüm yerde parmağımla işaret edip katil diye rezil ediyorum. Kürkün imitasyon olup olmaması fark etmez. İmitasyon da olsa giymek kürke teşviktir, giyinmenin yolu illa kürk değildir.

bikeresinde sabah işe gitmek için evden çıkmıştım. bi köpek bana doğru son hız havlayarak koştu. ne yapacağımı bilemedim, dedim tamam kesin parçalıcak beni. yanıma kadar geldiğinde bende elimdeki şemsiyemi salladım ona doğru, yanıma yaklaşamasın diye. köpeğe asla gelmedi şemsiye darbeleri, sonra belliki korktu yaptığımdan gerisin geri gitti. ama bide baktım karşı kaldırımda sahibinin yanına gitti :KK53: sahibi de o sırada başka bi adamla muhabbet ediyor. köpeğin bana doğru koşmasını gördü, ordaki korkumu mücadelemi gördü ve hiçbişey yapmadı. aksine baktığımda arkadaşıyla gülüyorlardı. :KK47:
dilerim Allahtan o köpek birgün o paramparça eder hatta leşi bile kalmasın :KK47: böyle bi rezillik olur mu ya.
resmen zevk aldı benim korkmamdan.
o Allahın belası pisliği geçtim en gıcık olduğumda dana kadar köpekleriyle tasmasız sokağa çıkıp, sonra o köpek üstünüze doğru yürüdüğünde, size yaklaştığında siz korkunca, gülerek aaa bişey yapmaz, ısırmaz! diyenler.
yahu nasıl ısırmaz, nedir bunun garantisi. hayvan bu ya. eğitimli insanlar bile ısırıyorda hayvan ısırmaz olurmu?
nasıl emin oluyorsun ısırmıcağına? peki oldu ki ısırdı beni. kim vericek bunun hesabını. tutupda köpeğe mi hesap sorucam. yani ben anlayamıyorum bazı hayvan sahiplerini. yahu müslüman, ben korkuyorum işde. varmı ötesi korkuyorum. neden beni anlamak, köpeğine sahip çıkmak yerine dalga geçerek ısırmaz fln diyosun ya da hiç aldırmıyosun. etrafa korku salarak gezinmeye devam ediyorsun? bu tiplere kesinlikle hakkımı helal etmiyorum. ben köpeklerden ölesiye korkuyorum. yanıma yaklaştığındaki o yaşadığım korku yüzünden, o paniğim, o kalp çarpıntılarım yüzünden böyle yapan insanların hiçbirine hakkım helal değil.
onun dışında konuya gelecek olursak, bende hayvanlara zevk için, giysi için eziyet edilmesine, öldürülmesine çok karşıyım. oda bi candır. öldürenler cinayet işlemişlerdir diye düşünüyorum. ama bundan bağımsız olarak birde yukarda bahsettiğim gibi bi gerçek de var. ve malesef asıl hiçbirimizin bu konuda elinden bişey gelmiyor. çnk hayvanlar kadar aklı olmayan tonla saygısız görgüsüz hayvan sahibi de var.

bikeresinde sabah işe gitmek için evden çıkmıştım. bi köpek bana doğru son hız havlayarak koştu. ne yapacağımı bilemedim, dedim tamam kesin parçalıcak beni. yanıma kadar geldiğinde bende elimdeki şemsiyemi salladım ona doğru, yanıma yaklaşamasın diye. köpeğe asla gelmedi şemsiye darbeleri, sonra belliki korktu yaptığımdan gerisin geri gitti. ama bide baktım karşı kaldırımda sahibinin yanına gitti :KK53: sahibi de o sırada başka bi adamla muhabbet ediyor. köpeğin bana doğru koşmasını gördü, ordaki korkumu mücadelemi gördü ve hiçbişey yapmadı. aksine baktığımda arkadaşıyla gülüyorlardı. :KK47:
dilerim Allahtan o köpek birgün o paramparça eder hatta leşi bile kalmasın :KK47: böyle bi rezillik olur mu ya.
o Allahın belası pisliği geçtim en gıcık olduğumda dana kadar köpekleriyle tasmasız sokağa çıkıp, sonra o köpek üstünüze doğru yürüdüğünde, size yaklaştığında siz korkunca, gülerek aaa bişey yapmaz, ısırmaz! diyenler.
yahu nasıl ısırmaz, nedir bunun garantisi. hayvan bu ya. eğitimli insanlar bile ısırıyorda hayvan ısırmaz olurmu?
nasıl emin oluyorsun ısırmıcağına? peki oldu ki ısırdı beni. kim vericek bunun hesabını. tutupda köpeğe mi hesap sorucam. yani ben anlayamıyorum bazı hayvan sahiplerini. yahu müslüman, ben korkuyorum işde. varmı ötesi korkuyorum. neden beni anlamak, köpeğine sahip çıkmak yerine dalga geçerek ısırmaz fln diyosun ya da hiç aldırmıyosun. etrafa korku salarak gezinmeye devam ediyorsun? bu tiplere kesinlikle hakkımı helal etmiyorum. ben köpeklerden ölesiye korkuyorum. yanıma yaklaştığındaki o yaşadığım korku yüzünden, o paniğim, o kalp çarpıntılarım yüzünden böyle yapan insanların hiçbirine hakkım helal değil.
onun dışında konuya gelecek olursak, bende hayvanlara zevk için, giysi için eziyet edilmesine, öldürülmesine çok karşıyım. oda bi candır. öldürenler cinayet işlemişlerdir diye düşünüyorum. ama bundan bağımsız olarak birde yukarda bahsettiğim gibi bi gerçek de var. ve malesef asıl hiçbirimizin bu konuda elinden bişey gelmiyor. çnk hayvanlar kadar aklı olmayan tonla saygısız görgüsüz hayvan sahibi de var.

İşte o yüzden diyoruz kötü köpek yoktur, kötü sahip vardır. Bu sıkıntınızda son derece haklısınız, köpeğini gezdirirken tasma ve ağızlık kullanmak hayvan sahibinin görevidir. Bu tiplerin psikopatlık taşıdığına inanıyorum. Köpeğin ısırmamasının tabi ki garantisi yoktur, tedbirini sahibi almalıdır. Ama maalesef hayvan sahibi olmak bizim ülkemizde denetimsiz bir konu. Yasa ve hayvan sahibine ceza olmadığı için bu tip nahoş durumlar yaşanıyor.

hangi canlı olursa olsun katledilmesine,zarar verilmesine tabiki karşıyım...
ama hayvan sevmek başka bişey...
bende sevmem hayvanları tabi asla ama asla zarar verilmesini hoş karşılayamam..
bide şu hayvan sahipleri var köpeklerini fln gezdiriyolar dışarıda normal olarak hayvan hava alsın ihtiyacını gidersin diye....
neyse hayvan pisliyo etrafa öylece kalıyo hertarafta köpek pisliği..
bununda bi adabı var poşetle alınması lazım...
hayvan konusunda pek duyarlılar ama çevreyi temiz tutmak konusunda fıssssssssss.....

Ben hayvanları seviyorum ama uzaktan :KK53: çünkü bazılarından korkuyorum :18:

Kuştan balıktan filan korkmuyorum da

Kedi ve köpekten korkuyorum ve hijyen yönünden de evde bakımını sıcak karşılamıyorum

Ama kapıya su da koyarım yemekte.. Ben yokken gelip yerler, hem onlar doyar hem ben korkmam :KK17: diye..

lisedeyken beni köpek ısırmıştı hemide dalmaçyalı, bahçeli evde büyüyüp yetişen hayvanı getirdiler siteye bekçinin yanına verdiler, babamın arkadaşının köpeğiydi bakamıcaz diye vermişler, bekçiye demişki hayvanı gezdir yemi suyu neyse site bütçesinden karşılanacak, aşılarıda tamdı, okuldan çıkan çocuklar taş atıyolardı yiyecek kabını çekiyolardı üstüne biniyolardı, bekçiyi kaç kere uyardım hayvanı bi bağladı dahada çözmedi, bahçede özgürce koşmaya alışmış bu hayvan, nihayetinde ihale bana kaldı her sabah sevdiğim köpek beni ısırdı kemiğime kadar parçaladı etimi, 6 dikişim var, ben hastanedeyken bi çocuğu daha ısırmış, uyuttular hayvanı, bakışı bile değişmişti güzelim hayvanın :KK43:
kürk ve derileri için öldürülen hayvanlara içim acıyo, biçok ünlü marka çantalarında ayakkabılarında giysilerinde kullanıyo ne yazık ki kozmetik deneylerinde kullanılanlarda var, ama sakız yapıştırmak falan hoş olmaz, bilemem ki orjinal mi değil mi, belki tüylü şeyleri seviyo kadın, çakma alıyo

Hayvan sahibi olan kişi evlat edinmiş gibi olmalı. Bakıp bakamayacağını denedikten
sonra rastgele o canlıyı sokağa terkedememeli. Hatta hayvan sahibi olabilmek için
önce herkese eğitim verilmeli, bakacağı canlıya dair temel bilgiler.

Sonra o 'pet shop' denen ticarehaneler sadece hayvan besinleri ve aksesuarlarını
satabilmeli. Hayvanların belki bir 'eder'i olması onları değerli kılar diye düşünülüyor
olabilir ama sırf 'eder'i yüksek olan hayvanların cazibesini sohbetlerine konu eden
sözde hayvanseverler, sokak hayvanlarını hep görmezden geliyorlar.

Bizim muhitimiz sakin bir muhit. Sokak hayvanlarını seven çok. Bu nedenle biiir sürü
köpeğimiz, kedimiz var. Her binadan mutlaka biri, bir akşam yemeğini paylaşıyor.
Sadece bu yüzden bile oturduğumuz yeri çok seviyorum.

sakız olayınıda ilk kez duydum...

hayvanın derisini yüzmüşler alıp kürk yapmışlar ..tamam anladım..çok üzücü bir olay
ama bunu kürkü giyen kişimi yapmışta sakızı ona yapıştırıyorsun..

illede bişey başarmak istiyorsan git bu işlemlerin yapıldığı yeri bul..ne yapacaksan orda yap..

Sizin yorumunuza karşılık sadece size tek bir soru soracağım;

Kürk giyenler kürk satın almasa, kürk satışları dursa, kürk firmaları zarara mı uğrar kara mı geçer? Kürk firmaları ayakta kalabilir mi? Kürk firmaları bu vahşete devam edebilir mi?

Şimdi bu soruma cevap vererek bana kürk satın alan kişilerin hiçbir suçu olmadığını , onların destek vermediğini, onların verdiği destek ve paralar yüzünden kürk yapımının hala devam etmediğini iddia eder misiniz?

Bunu iddia edemeyeceğinize göre, kürk giyen kişi kürkü yapan kişiyle aynıdır! Bu dışarda hayvan katledinin yanına gidip, al şu parayı onun derisini bana ver demekle aynı şey.

Bilmem anlatabildim mi?:KK14:

Konu çok güzel ama sapmış bence amacından

Biz hayvanseverler gerçekten hayvan sevenler; sevmeyenleri kınamıyoruz, insan sevmeyebilir. Sevgi içten gelen bir şeydir. Sadece dolaylı ya da dolaysız zarar verilmesin diyoruz.

Konu içinde bir arkadaşımız derneklerden söz etmiş. Bu konuya özellikle değinmek istiyorum ; dünyanın her yerinde hayvan katliamlarını protesto eden Peta'nın, 175.000 yaşlı hayvanı artık ev bulamazlar diye katlettiğini biliyormuydunuz ?? Sonsuz çevreci Greenpeace in, pet hayvanları doğaya aykırı türlerdir diye avrupa daki barınak katliamlarına katıldığını biliyor muydunuz ?

Ülkemizdeki hayvan sever örgütlerin, yurt dışına eldiven yapılmak üzere kedi ve köpekleri tırla sevk ederken Kapıkule de yakalandığını biliyor muydunuz. Halen mevcuttaki derneklerin bir çoğunun başında bulunanların toplanan bağışlarla geçindiğini biliyor musunuz ??

Dernek falan derken, siz hiç hayatınızda barınak gördünüz mü, elinize iki kutu süt, biraz da bisküvi alıp, soğuk bir kış günü rahatınızı bozup bir barınakta en azından bir köpeğin karnını doyurdunuz mu ? Yapmadıysanız konuşacak hiç bir şey yok !

Ben hayvanseverim, bu güne dek kendi imkanlarımla 400 ün üstünde hayvana yardım ettim. Evde 9 kedim, sokakta baktığım 13 kedim ve 4 köpeğim var. Ayrıca birebir yardımı kendi ulaştırdığım bir barınağım var. Toplu protestolara katılırım ama hiç bir guruba dahil olmayarak. Kendim ne yapabiliyorsam o !

İnsan da severim bu arada, sadece hayvanlara yardım etmiyorum. Benim evimin bütçesinde her zaman ihtiyaç sahiplerine yardım için ayrılan miktarlar vardır. İyiliğin insanı hayvanı yok. Elinde sopayla köpek kovalarken yakalayıp, kavga ettiğim komşumu da üç beş gün sonra kalp krizi geçirdiğinde aynı sokaktan ben alıp götürdüm hastaneye. Kimseye düşman değilim ama bu laf ebeliği olsun türünden yazınlar beni kendimi anlatmaya zorluyor.

Hayvan sevmeyen insan sevemez demedim hiç bir zaman ama bilirim ki, hayatına hayvan girmemiş insanın merhameti eksiktir. Bu da yaşadıklarımdan edindiğim tecrubedir. Sözün özü gölge etmeyin başka ihsan istemez !

Greenpeace'i bilmiyordum ve verdiğim paralar haram olsun diyorum:KK14:

Ben de eylemlere bağımsız katılıyorum. :KK16:

Başta anlaşılmadığını düşünerek yazdığım şeyi mavi ile ve büyük harflerle yazdığım halde hala gözden kaçtığına inanamıyorum:KK50:

Korkanlara , uzaktan sevenlere değil benim sözüm yahu. Neden anlamak istemiyorsunuz?

Bazı hayvan sahipleri anlayışsız olabiliyor evet. Bu bütün hayvan sahiplerinin aynı olduğu anlamına gelmez.

KÖTÜ HAYVAN YOKTUR, KÖTÜ SAHİP VARDIR

Her hayvan besleyen hayvansever değildir bu ayrımı iyi yapınız!!!

X