Kürtaj, dis gebelik suphesi ve yumurtalik kisti

Chocalete

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2011
1.107
2.351
Merhaba hanimlar. Benim acil bilginze tecrubelerinize ihtiyacim var. Beta hcg saglikli artmadi ama pesinden siddetli kanama ile evde düşük yaptim. Ardindan betam artmaya devam etti. Bu durumdan dolayi parca kaldi denilerek kurtaj oldum. Kurtaj sonrasi doktorum gebelik meteryali goremedik diyerek dis gebelikten suphelendi ve igneye yonlendirdi. Simdi ben anlayamiyorum dusuk yaptigimdan eminim ve nasil olabiliyor boyle birsey kafayi yicem ya. Ayrica yumurtalik kistim var. Dis gebeligi 2.kez yasiyorm. Kist ti aldirmakta yumurtaliga zarar verebilirmis napacagimi bilmiyorm.

Merhaba hanimlar. Benim acil bilginze tecrubelerinize ihtiyacim var. Beta hcg saglikli artmadi ama pesinden siddetli kanama ile evde düşük yaptim. Ardindan betam artmaya devam etti. Bu durumdan dolayi parca kaldi denilerek kurtaj oldum. Kurtaj sonrasi doktorum gebelik meteryali goremedik diyerek dis gebelikten suphelendi ve igneye yonlendirdi. Simdi ben anlayamiyorum dusuk yaptigimdan eminim ve nasil olabiliyor boyle birsey kafayi yicem ya. Ayrica yumurtalik kistim var. Dis gebeligi 2.kez yasiyorm. Kist ti aldirmakta yumurtaliga zarar verebilirmis napacagimi bilmiyorm.
Evde dusuk yaptığınıza emin misiniz. Dış gebeliğin verdiği yoğun kanama olabilir bende dış gebelik yaşadım. Kürtaj sonrası gebelik metaryali gorulmediyse zaten dış gebeliktr diğer türlü betanizin azalması gerekirdi. İgneyi vurulmakla iyi yapmışsınız. Betanız kaçtı kese görüldü mu tüplerde

Merhaba ender de olsa 2 yumurta dölleniyor. Biri rahimde biri tüplerde . Çok geçmiş olsun inşallah dış gebelik yoktur.

Son durumunuz nedir

Benim degerim dususe gecmisti. Ilk baslarda 2 kat artmadi duzenli sonra yavasladi. Ilk igneyi 2000lerde vuruldum. 900 de patladi. Acikcasi degerlere takilmamak lazimmis. Benim ilk dis gebeligimde 20 binlerde ilk igneyi olup igne ile de sonladirmistik. Ama bu sefer degerim dusuk oldugu halde ic kanama yasadim. Sanirim embroyunun durdugu yer bunyelerimiz vs herseyle alakali birazda. Deger ne olursa olsun takip altinda olunmali. Gercekten acik ameliyat oldum ve hala kendime gelemedim cok cok zor

Benim degerim dususe gecmisti. Ilk baslarda 2 kat artmadi duzenli sonra yavasladi. Ilk igneyi 2000lerde vuruldum. 900 de patladi. Acikcasi degerlere takilmamak lazimmis. Benim ilk dis gebeligimde 20 binlerde ilk igneyi olup igne ile de sonladirmistik. Ama bu sefer degerim dusuk oldugu halde ic kanama yasadim. Sanirim embroyunun durdugu yer bunyelerimiz vs herseyle alakali birazda. Deger ne olursa olsun takip altinda olunmali. Gercekten acik ameliyat oldum ve hala kendime gelemedim cok cok zor
Benimde ilk dis gebeligim 412 de ic kanama yapmisdi acik ameliyat olmusdum simdiki degerim ilk deger 386.41 ikinci degerim 553.33 son degerim 166 ya dustu birden bugun tekrar test verdim sonucu bekliyorum rabbim herseyin hayirlisini versin sanada cok gecmis olsun canim usutmemeye calis yuruyus yapmaya calis

Gecmis olsun sizede suanki tüp bebek falanmi? Bende bir ay sonra tup bebek dusunuyorum ama erken mi bilmiyorum ya. artik riske girmek istemiyorum normal yolla. Acaba vücut nezaman toparlanir. Ne içmek ne yemek gerekir hicbisey bilmiyorum. Ayrica ailemde yok benim cevremde akil verecek yardimci olacak pek kimsem yok. Bu süreç te de herseyi tek halletmek zorunda kaldim. Valla yasayan bilir cok zor . Kimse yasamasin bunu diyorum

Ayrica durumunuzu haber verin. Umarim saglikla devam eder ama olmasada kolay bir sekilde gitsin ameliyyatsiz dertsiz. Tez vakitte de saglikli nasip etsin rabbim

Gecmis olsun sizede suanki tüp bebek falanmi? Bende bir ay sonra tup bebek dusunuyorum ama erken mi bilmiyorum ya. artik riske girmek istemiyorum normal yolla. Acaba vücut nezaman toparlanir. Ne içmek ne yemek gerekir hicbisey bilmiyorum. Ayrica ailemde yok benim cevremde akil verecek yardimci olacak pek kimsem yok. Bu süreç te de herseyi tek halletmek zorunda kaldim. Valla yasayan bilir cok zor . Kimse yasamasin bunu diyorum
Canim benim yanimda ablam vardi okadar dikkat etmeme ragmen sikintilari oluyor asla usutmeyecek gazli yiyecek ve iceceklerden uzak dur suan icin corbayla sebzeyle beslenin bol yuruyus yapmaya calisin karniniz gaz topluyor ve o gaz cok kotu agri yapiyor bebek icin cok erken dusunuyorsun vucut 6 ayda anca kendini topluyor rahim filmi cekdirmeden sakin cocuk dusunmeyin tuplerinkzde tikaniklik falan varmi diye bakdirin en assa 1 yil bekleyin cok gecmis olsun ben 1 yilda kedime geldim

X