Doğal Saç Bakım Kürleri Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

aaaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
265
65
Kuru saçlar cansız ve mat görünümüyle her zaman can sıkar. Saçlara bakımsız, sağlıksız, kötü bir görüntü verir. Saçların kurumasının çok çeşitli sebepleri vardır. Bunların en başında saçın nemsiz kalması gelir. Nasıl ki vücut nemsiz kalınca kuruyunca saçlar için de bu durum geçerlidir. Saçın nemini çok fazla yıkamak alır. Saç diplerinde salgılanan yağlar saçlar sürekli yıkandığı takdirde azalır ve saçı nemsiz bırakır bu da kurumaya neden olur. Saça çok fazla kimyasal işlem uygulanması da saç da kurumaya neden olur. Şampuan ve krem seçiminizi doğru yapmalısınız. Bunun yanı sıra fön, düzleştirici, maşa gibi işlemler de saçta kuruluğa neden olur.

Kuru saçlar bakıma muhtaçtırlar. Gerekli bakımlar yapıldığı takdirde sağlıklı, parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Öncelikle şampuan seçiminizde mutlaka kuru saçlar için olan şampuanları tercih etmelisiniz. Isıl işlemleri en az düzeye indirmelisiniz ve saça ısıl işlem uygularken ısıdan koruyucu spreyler kullanmalısınız. Düzenli olarak saç bakım yağları kullanırsanız mutlaka etkili sonuçlar alırsınız. Duştan sonra saçınızı fönlemeden direk kendiliğinden kurumaya bırakmanızda fayda var. Saçınızı çok sıkı toplamayın saç diplerinin nefes almasını sağlayın uyurken açık bırakın. Saçlarınızı çok sıcak suyla değil ılık suyla yıkayın. İçeriğinde alkol olan sprey ve türevi ürünlerden kaçının. Bunun yanı sıra doğal kürlerle kuru saçlar için bakım yapabilirsiniz.

Suna Dumankaya Kuru Saçlar İçin Canlandırıcı Bitkisel Kür

• 25 ml badem yağı veya kabak çekirdeği yağı
  • 25 ml zeytinyağı
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri verilen ölçülerde bir kapta karıştırın. Karışımı saç diplerinize ve özellikle uçlarına iyice yedirin. Daha sonra saçınızı bir havlu veya bone yardımıyla sarın. 1 saat kadar veya gece boyunca bekletin. Süre sonunda saçınıza uygun şampuanla saçınızı durulayın.

Suna Dumankaya Mat Saçlar İçin Bitkisel Kür

• 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 5 damla hint yağı
  • 1-2 litre sıcak su
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Hint yağını ve elma sirkesini sıcak suyla karıştırın. Bu karışımı saçınıza masaj yaparak yedirin. 30-45 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu kür saçınıza hem parlaklık hem de esneklik sağlayacaktır.

Kuru Saçlar İçin Doğal Yöntem

• 1 çorba kaşığı bal
  • Yarım fincan tam yağlı süt
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Balla sütü karıştırıp saç derisine masaj yapın. 15 dakika kadar boneyle veya poşet yardımıyla saçınızı sarın ardından uygun şampuanla yıkayın.

Kuru Saçlar İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı kuru saçlar için en hızlı etki gösteren yöntemdir. 2-3 uygulamadan sonra saçlarınızda ki farkı görebilirsiniz. Bir miktar zeytinyağını saça uygulamadan önce kısık ateşte ısıtın. Isıttığınız ılık zeytinyağıyla saç derinize masaj yapın. Ardından boneyle sararak 45 dakika kadar saçta bekletip ılık suyla durulayın.
alıntıdır

gayet guzel...ozellikle sicak yag bakimlari ciddi etkiye sahip.arada uyguluyorum bende

Kızlar ben saçimi uzatmak için sinemeki kurune başladım. Daha ilk kuru dün uyguladim. Ama sorun su ki benim saçlarım kıvırcık ve zamanında kurutmadigim için saç nezlesine yakalanmistim. O yüzden sürekli olarak kurutmak zorundayım. Sanki bu kuru yapınca daha bir kuru geldi gözüme, bilmiyorum psikolojik de olabilir tabii. Ben saf zeytinyağını ısıtıp bekletmeyi düşünüyorum haftada bir gün. Ama sinemeki kuru de yapıyorum ağır gelir mi ne dersiniz

Bence boyadan yanan yıpranan ve kuruyan saçlar, keratin yükleme ile en iyi sonucu veriyor. Tabi siz gider de kuaförde keratin yükletirseniz, bir sürü kimyasal katkılı ürünlerle saçınızı daha da berbat edebilirler. Ya da o anda saçınızı ve sizi memnun edebilir fakat uzun zamanda saçınızın yapısını bozabilirler. Size tavsiyem katkısız keratin yükleyin ve saçınızda mucizeler yaşayın. Hele boyadan, röfleden. oryalden, fönden vs saçınız kurumuş sonra da yıpranmışsa, daha sonra da kırılmışsa, hiç zaman kaybetmeyin. Ben yıllarca saç bakımı yaptım. Katkısız Keratin Yüklemesi kadar saça iyi gelen bir şey e rastlamadım.

katkısız keratin yüklemesini bizmi yapıyoruz evde anlayamadım yoksa kuafördemi nerden alacaz nasıl yapacam lütfen acil,,,,,,

Saçlarım kimyasal işlemlerden çok kurumuştu. Ben bu saç bakımlarından önce yalın kuru saçıma gece katkısız keratin yükledim. Sabah duruladım ve buradaki bakım gibi bir bakım yaptım. İnanılmaz muhteşem parlak nemli capcanlı ve güçlenmiş onarılmış saçlarım oldu. Resmen saçlarım dirildi. Fakat kımyasal keratin sakın kullanmayın işe yaramıyor, mutlaka Katkısız Keratin olması çok önemli..

Merhaba,
Çok kuru mat saçlara sahibim. Hamile olduğum içinde kimyasaldan oldukça uzak durmaya çalışıyorum. Bu katkısız keratini nasıl alıyoruz? Nasıl uyguluyoruz? Açıklayabilir misiniz? :KK54:

Merhaba,
Çok kuru mat saçlara sahibim. Hamile olduğum içinde kimyasaldan oldukça uzak durmaya çalışıyorum. Bu katkısız keratini nasıl alıyoruz? Nasıl uyguluyoruz? Açıklayabilir misiniz? :KK54:
Canım Önce hayırlı sağlıklı bir evlad temennisiyle dua ediyorum size. Ben ürünü aldığım sitede küçük kızlar ve hamile bayanlar da rahatlıkla kullanabilir yazıyordu. Yani doğal olduğu için aldım ve kullandım. Gerçekten çok iyi geldi. Önce saçı sıcak suyla ve silikonsuz bir şampuanla 2 defa yıkıkadım. İyice kuruttum. krem kullanmadım. kuru saça sürdüm. sabaha kadar beklettim. sabah duruladım ve üzerine de katkısız keratin yağı ile bakım yaptım. Muhteşem oldu. Bu ara benim şu an kullandığım ürünün kutusunun üzerinde ''liquid keratin saç botox'' yazıyor. İçinde 3 şişe var, 3 seans 3 hafta kullanılıyor.

Canım Önce hayırlı sağlıklı bir evlad temennisiyle dua ediyorum size. Ben ürünü aldığım sitede küçük kızlar ve hamile bayanlar da rahatlıkla kullanabilir yazıyordu. Yani doğal olduğu için aldım ve kullandım. Gerçekten çok iyi geldi. Önce saçı sıcak suyla ve silikonsuz bir şampuanla 2 defa yıkıkadım. İyice kuruttum. krem kullanmadım. kuru saça sürdüm. sabaha kadar beklettim. sabah duruladım ve üzerine de katkısız keratin yağı ile bakım yaptım. Muhteşem oldu. Bu ara benim şu an kullandığım ürünün kutusunun üzerinde ''liquid keratin saç botox'' yazıyor. İçinde 3 şişe var, 3 seans 3 hafta kullanılıyor.
Amin çok teşekkür ederim. Bunu kesinlikle denemem lazım. Saçlarım gerçekten maf oldu. İnşallah güzel sonuç alırım :KK49:

X