Kurumsallarda yeni yıl sonrası alımlar

whitesneaker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2017
729
1.124
30
Herkese selamlar
Kurumsal bir yer ile görüştüm bir kaç ay önce fakat süreç çok ağır işlediğinden dolayı hala bir dönüş alamadım. Görüşmem iyi geçti. Bilgi için aradığımda ise ik başvurular genel müdürde biz de dönüş bekliyoruz dedi. Fakat bu görüşme üzerinden de 1 ay kadar zaman geçti.

Olumlu/ olumsuz mutlaka döneceğiz dedikleri için beklemedeyim. Malum yeni yıl. Firmaların bütçe planlamaları falan olur mu maaşlarla ilgili ? Olursa ne kadar sürer ? Genelde kurumsalların tavrı yeni yıl sonrası nasıl olur ?

Yardımlarınızı bekliyorum. Çok bunalmış durumdayım o nedenle bir an önce değişiklik istiyorum

siz arayıp sorun firmaya göre değişir süre
Süreci sordum geçtiğimiz ay.
Bütün başvuruların gmde olduğunu ve incelendiğini belirtti. Bi çok ilan vardı o dönem. Onlarda acil olduğunu bir an önce bu pozisyona birini başlatmak istediklerini belirtti.
O nedenle tekrar aramak istemiyorum.

Süreci sordum geçtiğimiz ay.
Bütün başvuruların gmde olduğunu ve incelendiğini belirtti. Bi çok ilan vardı o dönem. Onlarda acil olduğunu bir an önce bu pozisyona birini başlatmak istediklerini belirtti.
O nedenle tekrar aramak istemiyorum.
başkasını başlatmış olamazlar mı peki ? Acilse

ortalama 2- 2,5 ay sürüyor
bu işin içindeyim oradan biliyorum
bizde olumsuzlara dönüş yok kişi kendi arayıp öğrenebiliyor bilginiz olsun
hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

başkasını başlatmış olamazlar mı peki ? Acilse
Linkedinden stalk yapıyorum :) Başlatmış olabilirler de bu arada. Ama ik biz de sonuç bekliyoruz mutlaka döneceğiz dedi. Olumsuz bir durum var mı peki dedim olumlu ilerliyor mu sürecim dedim evet ama diğer adaylardan da dönüş bekliyoruz dedi

Bir firma kurumsal olsun olmasın artık bu iş görüşmelerini çocuk oyuncağına çevirdiler. 2-3 kere ayaklarına çağırıyorlar da yine ses yok. Olumlu olumsuz bir şey de demiyolar. Ben kurumsal firma olsun aile firması olsun hiç farketmez çok başıma geldi ondan diyorum. Bence hiç düşünmeyin. Diğer iş ilanlarına takipte kalın. Kolay gelsin.

Benim de 4. haftaya girdik son gorusmemis uzerinden. Ilk gorusmemiz uzerinden 2 ay gecti. Yeni yili bekliyorlar, maas hesaplamasi yapiyorlar diye avutuyorum kendimi. Eski sirketime sordum ve henuz zamli maaslar belirlenmedigi icin yeni alim yapmiyorlarmis. Basvurdugum sirket de oyle yapiyor diye dusunuyorum.

Benim de 4. haftaya girdik son gorusmemis uzerinden. Ilk gorusmemiz uzerinden 2 ay gecti. Yeni yili bekliyorlar, maas hesaplamasi yapiyorlar diye avutuyorum kendimi. Eski sirketime sordum ve henuz zamli maaslar belirlenmedigi icin yeni alim yapmiyorlarmis. Basvurdugum sirket de oyle yapiyor diye dusunuyorum.
Zamların belirlenmesi de sanırım bi 3 haftayı bulur genelde son ana bıraktıkları için :)

Şu dönem ekstra sıkıntılı. Ocak sonuna kadar dönüş yapacaklarını sanmam. Bazen eleman alıp deneme süresi bitene kadar diğer adaylara olumsuz cevap vermiyorlar

zam dönemleri böyle durumlar yaşanıyor evet
ama ben yine de kendilerini arayıp yoklamanda fayda var diye düşünüyorum
diğer yerlere de başvurabilirsin tabi bu durumda
kurumsallarda ekstra bi yavaşlık oluyor
iş aradığım dönem bana en hızlı dönüş yapan çalışmayı da istediğim yerde başladım ben 2 hafta içinde
kurumsal değildi
daha kurumsal , büyük olan bi şirket ise iş görüşmesine çağırmak için ben diğer firmada başladıktan sonra aradı
başvuralı 1 ay olmuştu
ben de kendilerine , başka bir yerde işe başladığımı söylemiştim
ha bugünkü aklım olsa görüşmeye giderdim ama diğer tarafta da yeni başladığım için izin almak istemedim o zamanlar
bu da böyle bi anım :))

Merhaba. Herhangi bir donus alabildiniz mi? Ben alamadim ve mail atmak icin cok mi gec su acaba diye dusunuyorum? Son gorusme uzerinden 1 ay gecti.

bence dönüşler yeni oluyordur. zam oranları yeni yeni belli oluyor, yeni zammı beyenmeyip ayrılacaklar da yeni haber veriyordur. bu ay sonuna kadar dönüş alırsınız
Merhaba. Herhangi bir donus alabildiniz mi? Ben alamadim ve mail atmak icin cok mi gec su acaba diye dusunuyorum? Son gorusme uzerinden 1 ay gecti.

bence dönüşler yeni oluyordur. zam oranları yeni yeni belli oluyor, yeni zammı beyenmeyip ayrılacaklar da yeni haber veriyordur. bu ay sonuna kadar dönüş alırsınız
Bu ay sonuna kadar bekleyeyim oyleyse. Yoksa hic mail atmadan umudu kesecegim. Aylardir bekliyor, ne umutsuz kizmis demesinler 😃

Bu ay sonuna kadar bekleyeyim oyleyse. Yoksa hic mail atmadan umudu kesecegim. Aylardir bekliyor, ne umutsuz kizmis demesinler 😃
ben de 1 aydan fazla bekledim kurumsal bir yerde, yok ik yok yönetim. kurumsallar çok uzatıyorlar işleri. bana söyledikleri asgariye beklediklerinden fazla zam geldiği için maaş zammını belirlemek uzun sürmüş falan

Bu zamana kadar en uzun süren işe alımımız 1 ay sürdü herhalde. 3 ay sürenlere özendim, bizim 1 ayda bile anamız ağlıyor 🥲

Bizde henüz bütçe belirlenmedi, ocak sonundaki görüşmelerde belli olacak. Şu sıra birini almak istiyoruz ama bu sebepten alamıyoruz mesela. Ondan olabilir belki sizin de. Dönüş yaptılar mı?

X