Kuruntularim mi degil mi

Aylinnll

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
49
51
Kizlar herkese merhaba.Gece gece bunu mu kafaya taktiniz diceksiniz ama evet bunu taktim.Bazi seyleri iyi degerlendiremiyorum psikolojik tedaviye basladim teshisler konuldu vs bu ilaclar olsun benim beynimde ki bazi kisimlarin kucuk olmasi olsun bazi sinyaller iyi gitmiyor yani.Haftaya nişanimiz var.Ayda 2 gun gorusebiliyoruz en fazla normalde kaldigim sehirdeydi biz ayriyken baska bir sehire tasindilar o yuzden su an uzaktan devam ediyoruz.Nisan icin 15 kisi falan buraya gelicekler.Bizde onceden dedik ki nisandan sonraki gunler kendimize vakit ayiralim kutlayalim kendi aramizda diye konustuk.Simdi bugun de bana diyor ki amcam babam ve kuzenim bir gun daha burda kalicaklar (annesiyle babasi ayri) onlara vakit ayiricam biz zaten nişan gunu vakit geciricez (vakit gecirmek ne alaka?).Bende biraz tepkiyle yaklastim.(Nisan gunuyle beraber 2 gece 1 gun kalicak)Cunku once kahvalti yapicaz 12 gibi yanina gelicem dedi tamam dedim sonradan aksam babamin yanina gidicem dedi.Ve kurban bayraminda hic yanima 7gramicak memelketinde olucak baba tarafiyla ve babasiyla.Bende ona uzun sure gorusemicez beraber vakit gecirelim dedim sonra tartismaya basladik.Kizlar ben mi abartiyorum yanlis dusunuyorum? Eger yanlis dusunuyorsam gidip bi adim aticam.Ama yani umrunda olsa neyse dicem 10 yil gorse aramaz sormaz umursamaz hicbirini.Ne yapiyim sizce?

Ne kadar uzaklıkta yaşadığı şehir? Bence bir gün daha uzatabilir. Kalır ve sizle vakit geçirir, babasını filan yolladıktan sonra.

Benim eşim kurbanda koçu süsleyip getirmişti. 🤪 Nişanlı çift için kurban bayramı genelde böyle oluyor diye biliyorum. Yani yan yana olmalılar, bayram kutlanmalı vs. Nişanda vakit geçiremiyorsunuz ki, hazırlık telaşe vs. Ama ayda 2 kere görüşmeniz bence sorun. Ne kadar iyi tanıyorsunuz birbirinizi?

Ee amcasıyla kuzeni kalıcakmış adam ne desin "amca benim nişanım için çıkıp geldiniz ama ben nişanlımla takılıcam naparsanız yapın" mı? Evet kötü olmuş ama isteyerek yaptığı bişey değil sen olsan böyle mi yapardın? Uzak mesafe böyle oluyor maalesef. Neden sen düşünüyorsun buluşmayı görüşmeyi? Bırak o çabalasın görmek için isteyen erkek her türlü zaman yaratır çünkü.

Anne baba ayrı olan durumlarda adet gelenek görenek ritüelleri uygulamak çok zor oluyor, kaldı ki nişanlınızın size zaman ayırabilmesi çok zor görünüyor. Hep arada derede ve durumu kurtarma halinde olacağından hiçbir tarafa da yaranabileceğini sanmıyorum.

Eş ailemde bu durumdaydı işin içinden çıkamayacağımızı anlayıp pandeminin de bize verdiği yetkiyle gittik başbaşa nikahımızı kıydık 😅

X