KV adayiyim sorunlar başladi

Bence de nikah 3 ay önceden olmaz, ya düğünde olur ya düğünden hemen önce. Keza eşyalar da ev de düğün öncesi hazır olmalı. Çeyiz yerleştirme bizim geleneğimizde de var. Ben sevmediğim için yapmadım. Diğer tüm akrabalarım yaptı abes bir şey değil bana göre.
Yazınızdan gençlere maddi olarak bi desteğiniz olmadığı izlenimi doğuyor. Zaten genel olarak düğün aşamasında gelinin içinde kalan şeyler ileride erkek tarafını sevmemeye/sıcak olmamaya sebep oluyor. O yüzden şahsi düşüncem bırakın gençler her şeyi istediği gibi yapsın.
Ben kız tarafını yüzde yüz haksız bulamadım söylemeden edemeyeceğim.

Merhaba cok düşündüm yazsam mi diye.
Oğlum be gelin hanım 3 yıl birliktelikten sonra 10 ay önce nişanlandılar.
Iyi hoş ,sakin sessiz,mütavazi,yaşina göre olgun ve cok saygili kizimiz.
Nerde nasil davranmasini bilen.
Nişanimizda çok güzel oldu.
Iki genc beraber coğu işlerini kendi halletiler.
yavaş yavaş yanliş anlaşilmalar başladi .Biz öyle adetlere geneklere önem veren değiliz ,düşüncemiz yeterki çocuklar mutlu huzurlu olsun.

Şimdi nikah tarihini kina düğün haftazasinin ortasina yerleştirmek istemişler,oģlumdan öğrendim.
kizimizla mutfaktayken önce bir fikrini alayim sonra annesine sorarim diye düşündüm.
Nikah tarihini bir kaç hafta önce olmazmi diye,oda annenem tarilde,öncesindende annem babam tatilde dedi .
Durum öyle olunca tarih 3ay önceye geliyordu,bizim icin sorun değil .
Sonra oğlum ve nişanlisi bu konu üzerine baya tartişmişlar.
Oğlum bana tarih kalacak dedi ve annesini ara dedi .

Actim telefonu cocuklar tarihe karar vermişler dedim ,neyse bende stres olmasin diye biraz daha erken yapilsaydi dedim .
Kadin "asla olmaz,biz istemiyoruz 3 ay önce ".
Baya sert konuştu
beraber ev konusunuda konuşalim dedi .Daha 9ay var düğüne konuşalimda ,bence tutulmasi için erken ,malum ev kiralari ucuk fiyatta.
3-4ay öncesi makul dedim,kizin annesi mobilyalar yetişmez dedi.yetişir niye yetişmesin yoksa bir iki hafta bir koltuk takimi gelmeden idare ederler dedim.
Oģlum ve nişanlinin arasinda zaten tartişmalar varmiş bu da üstüne taşiran damla olmuş.
konuşmaya gittik soğuk karşilandik
Kizimiz evde yoktu ,oğluma kirgin olduğu için ,gitmiş evden .
Cerezleri tepsiyle masanin üstüne biraktilar,dağitma felan yok .
Oģlumun kv bana ,kizimi mutfağa cekip soramazsin ben varken dedi.Bende kiziniz yetişkin biri olduğu icin fikrimi söyledim dedim.
Sonra oğlumu ilişkileri üzerine sorgu altina aldi.

"Sen şimdiden kizima nasil para harcadiğina karişamazsin .
Ve demek oluyor aile icinde üc tane hesap oluşturmak.Sen kizimla ayni yatağa gireceksin ama üctane para hesabi olacak.
Kizim istediği gibi para harcar.
Yoksa sen ona harclik verme niyetindemisin?
Biz para harcamayi seviyoruz onun içinde calişiyoruz " dedi.

Bende bağzi seyler eşler arasinda özel olduğunu ve karişmamiz gerektiğini söyledim.kizim evlensede karişirim,kizim benim dedi.
Oğluma döndü ,kizimin herşiyini biz üstleneceğimiz parasini istediği gibi harcar ama düğünü sen yalniz yapacağin icin dikkat ediyorsun değilmi dedi.
Orda bize laf cakti güya biz ilgisiz anne babayiz oğullarinin düğününü evini kurmayan .
Gelin hanim geldi sonra surat beş kariş aşağida ,oğlum ve biz herşeyi olumlu düşünerek alttan aldik .Oğlum sorunlari sakince anlatti .
Iki gün sonra annesiyle konuşmak icin buluştum ,bizi öyle yadirgamasi zoruma gitmişti.Biz sorumsuz aile değiliz elbette yeri geldimi bizde destek oluruz .
Oğlum 26yaşinda 4 yldir mesleği elinde,evimizde beraber yaşiyoruz ,hiçbir zaman ondan para istemedik .Yani eve katkisi yok .
Kiz yüksüğü cikartmiş ben böyle devam istemiyorum demiş.Bu zamana kadar ben arkasindan koştum birazda o koşsun demiş.
Aşktan gözü kör oğlum kendini ve bizi okadar ezdiriyorki ...
Arkasinda hemde nasil koşuyor
Herşeyi alttan aldim sustum çünkü birsey söylesem oğlum beni suclayacak .
Sen bozdun diyecek.
Aile bizide oğlumuda düşünmüyor,düşündükleri sadece para .
Coğu seyi gösteriş icin istiyorlar.Ev haftalar önce döşenmiş olacakmiş akrabalari ile ceyizleri yerleştireceklermiş
Orda gelin damat yaşamadan önce akraba ağirlanacakmiiş.Tabii herşey dört dörtlük olmali lüks olmali.
Adetleriymiş,nikahta onlarda üçgün önce yapilirmiş adetleriymiş.
Dünya adetlerinden içeliğinden nezakinden haberleri yok .
Kiz kardeşim tanişmada hamileydi bizimle gelmişti,nişanda ordaydi,ziyaretlerde beraberdi Doğum yapti kimse hayirli olsun demedi ,bebek görmeye gelmedi.
Cocuk 6aylik oldu beraber oturduk yüzleri bile kizarmadi.
Aile bana göre cok bencil ,sadece hep almak isteyenlerden.
Annenesi ilkkez gelirken iki tane havlu getirmiş , böyle komşuma bile utanirim gitmeye.
Yanliş anlamayin yok olmadiğindan değil ,değer vermediklerin den

Ben artik soğudum.kendimi yeterlice ezdirdim ,oğlum elimi kolumu bağliyor .
Nasil davranmaliyim ,ne yapmaliyim

Bırakın ne yaparlarsa yapsınlar. İkisi de yetişkin insanlar. İyi olur kendilerinden , kötü olur sizden bilirler

Aylar öncesinden ev tutmak gereksiz . İçinde oturan olmayacaksa . O kadar kira havaya uçup gidecek . Ama bişey demeyin kötü olan siz olursunuz . Kızın annesi ile araya mesafe koyun .
Ben bu forumu tanıyorsam kayınvalide olduğunuz için gelinin tarafını tutmak istiyorlar . kıvranıyorlar siz de hata görmek için 😁.
yetişkin iki insanın evlenmesine maddi manevi yardım ediyorsanız söz sahibi olursunuz. Karışma diye bişey olmaz o durumda. Hiç sesiniz çıkmasın istiyorlar . Elinize liste verilmiş herşeyi kabul edeceksiniz. Bu durumda hiçbirşeye karışmayın masraflara da . Misafir olarak gider otururum o düğünde . Takımı da misafir gibi götürürüm takarım ( bir misafirin takacağı kadar )
Biraz makul olmak zor olmamalı ya gerçekten, onu yapmak zorunda değilim, buna karışamazsın, herkesin bu kadar keskin olduğu yerde geçimden söz edilemez. Sonra kayın aile beni yok sayıyor sonra gelin beni yok sayıyor.

İkidir aynı şeyi söylüyorsunuz ama ben anlamadım. Neden herkes stres olsun ki nikahla düğün aynı haftada diye? Normali aynı gün hatta aynı anda olması değil mi zaten? Kim bu herkes ve neden bu kadar hassaslar? Stres olan gelmese olmaz mı? Gün gelinin günü değil mi?
Ben de onu anlamadim. Normalde nikahla dugun beraber olmuyor mu zaten? Niye stres olunsun ki? Ilk defa duyuyorum.

Kız zaten söylemiş neden velisine koşar gibi ailesine gidiyorsunuz? İki taraf da karışıyor her şeye. Siz de masum değilsiniz. Siz maddiyattan el etek çekmiş karışıyorsunuz olacaklara, karşı taraf maddiyat da sağlıyor ve adetlerimiz bunlar diye yapmaya çalışıyor. Nikahı ne zaman istiyorlarsa o zaman yaparlar bir kıza bir anneye gitmeye ne gerek var? Mobilyalar 2 haftada gelmiyor 2 ayda geliyor ortalama, ev bulacaklar da tutacaklar da ölçüler belli olup gezilip mobilya bulunacak da. Karşı tarafı cazgır ilan etmişsiniz ama siz de çok karışıyorsunuz. Siz direkt kızla muhatap olup üzerine ailesine gitmişsiniz de sizin muhatabınız oğlunuz sadece. Ailesi de kızımızı yedirmeyiz size diye tavırlarını göstermiş. Bu taraflı anlatımınızla bile karşı tarafı çok da haksız görmedim ben. Ayrıca sizin kardeşinizin doğumuna niye gelsinler gitsinler ortada resmi bir nikah durumu olsa bile yeğenimin karısının anası babası lohusalığıma hastaneme gelsin istemem. Görünce kutlasınlar yeter
Belki nikah konusunda doğru davranmadim.
Fakat biz ailecek konuşmaya gittiğimizde bize tavırları doğrumu?
Basit saygısızlıkti ortaya tepsiyi koymak artı gelin adayin evde olmaması
Gelinin annesidir ben herşeye karişirim diyen ,niye ozaman kızına demedi ev kal diye?
Niye gelip evlenecek çiftinin banka hesabına karişiyor ?
Onlar anneyse biz çarşidanmi aldık.
Elbette maddi yardimimiz olacak ,altinlarini ,mobilyanın yarisini alırız.
Oğlum herzaman destekledik destekleriz
4 senedir calişiyor,başka erkek aileleri gibi kazancini elinden alıp sonra anne baba yapıyor gibi davranmiyoruz

Aylar öncesinden ev tutmak gereksiz . İçinde oturan olmayacaksa . O kadar kira havaya uçup gidecek . Ama bişey demeyin kötü olan siz olursunuz . Kızın annesi ile araya mesafe koyun .
Ben bu forumu tanıyorsam kayınvalide olduğunuz için gelinin tarafını tutmak istiyorlar . kıvranıyorlar siz de hata görmek için 😁.
yetişkin iki insanın evlenmesine maddi manevi yardım ediyorsanız söz sahibi olursunuz. Karışma diye bişey olmaz o durumda. Hiç sesiniz çıkmasın istiyorlar . Elinize liste verilmiş herşeyi kabul edeceksiniz. Bu durumda hiçbirşeye karışmayın masraflara da . Misafir olarak gider otururum o düğünde . Takımı da misafir gibi götürürüm takarım ( bir misafirin takacağı kadar )
Evli misiniz ? Kayınvalide misiniz ?? Görümce misiniz yada kayınvalideniz hayatta mı ? Ben evlilik sürecimde annemin bile bana karışmasına müsade etmedim çünkü benim hayatım. Hatta annemle kayınvalidem bazen aynı fikirlerde bana fikirlerini beyan ederlerdi bazen farklı fikir ve istekleri olurdu ama uçuk kaçık şeyler olmadığı dozda her zaman fikirlerine tecrübelerine saygı duyduğumu belirterek kendi hayatım kendi evliliğim olduğunu kendi tecrübemi kazanmam gerektiğini belirttim ve kafama takmadım kimseyi ve istediklerimi yaptım, biz evlenirken her şeyimizi ailelerimiz yaptı buna rağmen onlarda saygı duydu.

Böyle bir evlilik,böyle bir aile için ne 1 liramı harcarım,ne de oğluma manevi destek olurum. Görgüsüz bir kız ailesi var,ömür boyu bunları mı çekeceğim kv olarak? Çok istiyorlarsa buyursunlar kendi imkanlarıyla evlensinler.
Teyzem kendi aldı her şeylerini, bi boşanıp tekrar evlendiler, ömür boyu girmeyi düşünmüyor o eve, girmez de tanıyorum onu. Teyzem gibi yapmayın, laf dinleyin, zamanında o dinlemedi. 🥲

Ben de bu enerjiyi aldim konu sahibinden. Bu tarz kvyi yakinen tanirim. Esimle kendi paramizla dugun yaptik bir de tuttugumuz oteli begenmedi mizmizlandi neden benim istedigim yerde oldu diye :) isterseniz sizin mahallenizde tutun bir salon orda da yapalim dedim ölü taklidi 🤣🤣🤣🤣
Bakın kız tarafı sadece talep ediyor,herşey sadece oğlum yapıyor olsa bile ozaman oğlumun söz hakkı var,ama burda gelin annesi yönetiyor neden

Ben de onu anlamadim. Normalde nikahla dugun beraber olmuyor mu zaten? Niye stres olunsun ki? Ilk defa duyuyorum.

kızın ailesi tatile gittigi için nikahla düğün konu sahibinin istediği tarihte olmuyo. istediği gibi karışması için en erken üç ay öncesine nikah tarihi ayarlayabiliyolar. o yüzden 3 gün arayla nikah kina düğün olursa stres olur diyo.

Teyzem kendi aldı her şeylerini, bi boşanıp tekrar evlendiler, ömür boyu girmeyi düşünmüyor o eve, girmez de tanıyorum onu. Teyzem gibi yapmayın, laf dinleyin, zamanında o dinlemedi. 🥲
Zaten bir çocuğun eline tüm imkanları verirsen ya çocuğun kendisi saçmalıyor ya da gelin hanımla ailesi saçmalıyor bu kesinlikle böyle.
Herkes çocuğunu okutsun,meslek sahibi yapsın ama evliliğine maddi manevi karışmasın. Önce bir geride dursun bir izlesin bakalım evlat kendi kendine ne kadar ne yapabiliyor diye. Çabasını görürsem yardımcı olurum ama asla al oğlum bu mobilyaların yarı parası demem katibim❤️

Gelinin annesidir ben herşeye karişirim diyen ,niye ozaman kızına demedi ev kal diye?
4 senedir calişiyor,başka erkek aileleri gibi kazancini elinden alıp sonra anne baba yapıyor gibi davranmiyoruz
O hata yapıyor diye sizde mi yapacaksınız, yaklaşımınız bu olduğu için böyle tepkiler alıyorsunuz. Samimi olsanız dünürünüzle konuşacağınız şey istekleriniz değil "Biz karışmayalım müstakbel dünürüm evlatlarımızı doldurmayalım zor bir süreçteyiz gel birlik olalım yuvalarını mutlu kuralım" demek olurdu

İkidir aynı şeyi söylüyorsunuz ama ben anlamadım. Neden herkes stres olsun ki nikahla düğün aynı haftada diye? Normali aynı gün hatta aynı anda olması değil mi zaten? Kim bu herkes ve neden bu kadar hassaslar? Stres olan gelmese olmaz mı? Gün gelinin günü değil mi?
Aynı gün olsun.
Ben fikir beyan ettim,diretmedim , mecbur demedim
Bizde burda anneyiz,
Hatta annesi geldi bana niye sormuyorsun diye.
Yani kızı arka planda

Adınız KV olduğu için bu konularda uzak durmalısınız. Kadın kızının ezileceğini düşünmüştür. Burada okuyoruz KV ile ilgili sorunları. Tavırları doğru değil ama neden yaptığı anlaşılabilir

Bence de nikah 3 ay önceden olmaz, ya düğünde olur ya düğünden hemen önce. Keza eşyalar da ev de düğün öncesi hazır olmalı. Çeyiz yerleştirme bizim geleneğimizde de var. Ben sevmediğim için yapmadım. Diğer tüm akrabalarım yaptı abes bir şey değil bana göre.
Yazınızdan gençlere maddi olarak bi desteğiniz olmadığı izlenimi doğuyor. Zaten genel olarak düğün aşamasında gelinin içinde kalan şeyler ileride erkek tarafını sevmemeye/sıcak olmamaya sebep oluyor. O yüzden şahsi düşüncem bırakın gençler her şeyi istediği gibi yapsın.
Ben kız tarafını yüzde yüz haksız bulamadım söylemeden edemeyeceğim.
Poncik gelinler de bir zahmet elini tasin altina koysun o zaman. Niye erkek tarafindan hersey bekleniyor ki. Yok su alinmadi, yok su takilmadi. Ev kac ay evvelden tutulsun. Dolap icin kavga cikartan kadinlar var sonradan görme olduklari icin. Babalarinin evinde görmediklerini erkek tarafa yüklemeye merakli cok kizlarimiz var "hayatda bir kere" olucak diye. Erkek tarafi da kendini enayi konumuna koydurmamali. Herkes asıl karakterini bu sürecte gösteriyor, ama herkes "dügün stresindendir" diye gecistiriyor. Konu sahibi gencleri biraksa bile gelin adayin annesinin buna niyetinin hiiic olmadigini zaten göstermis. Her kavgada ve tartismada ortaya atlayacak

Zaten bir çocuğun eline tüm imkanları verirsen ya çocuğun kendisi saçmalıyor ya da gelin hanımla ailesi saçmalıyor bu kesinlikle böyle.
Herkes çocuğunu okutsun,meslek sahibi yapsın ama evliliğine maddi manevi karışmasın. Önce bir geride dursun bir izlesin bakalım evlat kendi kendine ne kadar ne yapabiliyor diye. Çabasını görürsem yardımcı olurum ama asla al oğlum bu mobilyaların yarı parası demem katibim❤️
Ağiziniza sağlik,bizim ilk önce yaptığımız buydu.
Olduk işte ilgisiz ve karişmiyormuşuz.

Merhaba cok düşündüm yazsam mi diye.
Oğlum be gelin hanım 3 yıl birliktelikten sonra 10 ay önce nişanlandılar.
Iyi hoş ,sakin sessiz,mütavazi,yaşina göre olgun ve cok saygili kizimiz.
Nerde nasil davranmasini bilen.
Nişanimizda çok güzel oldu.
Iki genc beraber coğu işlerini kendi halletiler.
yavaş yavaş yanliş anlaşilmalar başladi .Biz öyle adetlere geneklere önem veren değiliz ,düşüncemiz yeterki çocuklar mutlu huzurlu olsun.

Şimdi nikah tarihini kina düğün haftazasinin ortasina yerleştirmek istemişler,oģlumdan öğrendim.
kizimizla mutfaktayken önce bir fikrini alayim sonra annesine sorarim diye düşündüm.
Nikah tarihini bir kaç hafta önce olmazmi diye,oda annenem tarilde,öncesindende annem babam tatilde dedi .
Durum öyle olunca tarih 3ay önceye geliyordu,bizim icin sorun değil .
Sonra oğlum ve nişanlisi bu konu üzerine baya tartişmişlar.
Oğlum bana tarih kalacak dedi ve annesini ara dedi .

Actim telefonu cocuklar tarihe karar vermişler dedim ,neyse bende stres olmasin diye biraz daha erken yapilsaydi dedim .
Kadin "asla olmaz,biz istemiyoruz 3 ay önce ".
Baya sert konuştu
beraber ev konusunuda konuşalim dedi .Daha 9ay var düğüne konuşalimda ,bence tutulmasi için erken ,malum ev kiralari ucuk fiyatta.
3-4ay öncesi makul dedim,kizin annesi mobilyalar yetişmez dedi.yetişir niye yetişmesin yoksa bir iki hafta bir koltuk takimi gelmeden idare ederler dedim.
Oģlum ve nişanlinin arasinda zaten tartişmalar varmiş bu da üstüne taşiran damla olmuş.
konuşmaya gittik soğuk karşilandik
Kizimiz evde yoktu ,oğluma kirgin olduğu için ,gitmiş evden .
Cerezleri tepsiyle masanin üstüne biraktilar,dağitma felan yok .
Oģlumun kv bana ,kizimi mutfağa cekip soramazsin ben varken dedi.Bende kiziniz yetişkin biri olduğu icin fikrimi söyledim dedim.
Sonra oğlumu ilişkileri üzerine sorgu altina aldi.

"Sen şimdiden kizima nasil para harcadiğina karişamazsin .
Ve demek oluyor aile icinde üc tane hesap oluşturmak.Sen kizimla ayni yatağa gireceksin ama üctane para hesabi olacak.
Kizim istediği gibi para harcar.
Yoksa sen ona harclik verme niyetindemisin?
Biz para harcamayi seviyoruz onun içinde calişiyoruz " dedi.

Bende bağzi seyler eşler arasinda özel olduğunu ve karişmamiz gerektiğini söyledim.kizim evlensede karişirim,kizim benim dedi.
Oğluma döndü ,kizimin herşiyini biz üstleneceğimiz parasini istediği gibi harcar ama düğünü sen yalniz yapacağin icin dikkat ediyorsun değilmi dedi.
Orda bize laf cakti güya biz ilgisiz anne babayiz oğullarinin düğününü evini kurmayan .
Gelin hanim geldi sonra surat beş kariş aşağida ,oğlum ve biz herşeyi olumlu düşünerek alttan aldik .Oğlum sorunlari sakince anlatti .
Iki gün sonra annesiyle konuşmak icin buluştum ,bizi öyle yadirgamasi zoruma gitmişti.Biz sorumsuz aile değiliz elbette yeri geldimi bizde destek oluruz .
Oğlum 26yaşinda 4 yldir mesleği elinde,evimizde beraber yaşiyoruz ,hiçbir zaman ondan para istemedik .Yani eve katkisi yok .
Kiz yüksüğü cikartmiş ben böyle devam istemiyorum demiş.Bu zamana kadar ben arkasindan koştum birazda o koşsun demiş.
Aşktan gözü kör oğlum kendini ve bizi okadar ezdiriyorki ...
Arkasinda hemde nasil koşuyor
Herşeyi alttan aldim sustum çünkü birsey söylesem oğlum beni suclayacak .
Sen bozdun diyecek.
Aile bizide oğlumuda düşünmüyor,düşündükleri sadece para .
Coğu seyi gösteriş icin istiyorlar.Ev haftalar önce döşenmiş olacakmiş akrabalari ile ceyizleri yerleştireceklermiş
Orda gelin damat yaşamadan önce akraba ağirlanacakmiiş.Tabii herşey dört dörtlük olmali lüks olmali.
Adetleriymiş,nikahta onlarda üçgün önce yapilirmiş adetleriymiş.
Dünya adetlerinden içeliğinden nezakinden haberleri yok .
Kiz kardeşim tanişmada hamileydi bizimle gelmişti,nişanda ordaydi,ziyaretlerde beraberdi Doğum yapti kimse hayirli olsun demedi ,bebek görmeye gelmedi.
Cocuk 6aylik oldu beraber oturduk yüzleri bile kizarmadi.
Aile bana göre cok bencil ,sadece hep almak isteyenlerden.
Annenesi ilkkez gelirken iki tane havlu getirmiş , böyle komşuma bile utanirim gitmeye.
Yanliş anlamayin yok olmadiğindan değil ,değer vermediklerin den

Ben artik soğudum.kendimi yeterlice ezdirdim ,oğlum elimi kolumu bağliyor .
Nasil davranmaliyim ,ne yapmaliyim
3 ay kala mı ev tutulur bir süre mobilyasız otururlar ne demek ? Kendiniz de bir zamanlar gençtiniz . 9 ay var diyorsunuz uçuk olan kiralar son anda inişe mi geçecek ? Biraz empati yapın bence . İhtiyacınız var . Gelininiz haklı .

Hatalarınız var, karşı tarafında vardır.
Düğün üç ay öncesi olsun mantığını oturtamadik hiç birimiz.
Evde 9 ay önceden de tutulmaz, iki hafta yeni evli olup mobilyasız da durmak uygun olmaz.
Şimdi siz daha sakin, ılımlı ve yapıcı olmaya çalışın, oğlunuz için.
Gerisi onlara kalmış..

Poncik gelinler de bir zahmet elini tasin altina koysun o zaman. Niye erkek tarafindan hersey bekleniyor ki. Yok su alinmadi, yok su takilmadi. Ev kac ay evvelden tutulsun. Dolap icin kavga cikartan kadinlar var sonradan görme olduklari icin. Babalarinin evinde görmediklerini erkek tarafa yüklemeye merakli cok kizlarimiz var "hayatda bir kere" olucak diye. Erkek tarafi da kendini enayi konumuna koydurmamali. Herkes asıl karakterini bu sürecte gösteriyor, ama herkes "dügün stresindendir" diye gecistiriyor. Konu sahibi gencleri biraksa bile gelin adayin annesinin buna niyetinin hiiic olmadigini zaten göstermis. Her kavgada ve tartismada ortaya atlayacak
Aynen gelinin annesi belli oldu yani gençlerin özel sorunlarini bile bizim yanimizda sorguladi.

Aynı gün olsun.
Ben fikir beyan ettim,diretmedim , mecbur demedim
Bizde burda anneyiz,
Hatta annesi geldi bana niye sormuyorsun diye.
Yani kızı arka planda
Hanımefendiciğim ama kararlaştırılan tarihi bozmak istemişsiniz. Gelin hanım yok tarih aynı kalsın demiş. Oğlunuz yok tarih aynı kalsın demiş. Daha gelin hanımın annesine taşımışsınız konuyu. Ve gerekçeniz herkes stres olacak. Mantıklı bir gerekçeniz olsa belki kabul edilirdi. Annesiniz başımla beraber ama illa süreci yönetme hakkı vermiyor annelik. Annesinin tavrı bence, dişli görünen kayınvalide adayı karşısında sessiz kızını korumak. Hak vermiyorum ben olsam kızımı savunmak yerine kendini savunmayı öğretirdim ama anlayabiliyorum. Bu açıdan düşünürseniz belki sorunlarınız azalır.

X